Dobrovoljno davanje krvi

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

Da li ces podrzati akciju?

Da
29
85%
Ne
5
15%
 
Total votes: 34

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Post by PIKI »

Molim vedrana vidanku da organiziraju akciju dobrovoljnog davanaj krvi !!!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dobrovoljno davanje krvi

Post by vrsta8472 »

Добровољно давање крви

Црвени крст Прњавор и Завод за трансфузиологију Клиничког центра Бања Лука, организују 23. децембра добровољно давање крви.

Сви пунољетни грађани (од 18 до 65 година) могу у сриједу од 9-13 часова у просторијама Црвеног крста, да дарују крв за потребе Бањалучког Клиничког центра.

Особа не може да да крв када има грип, прехладу, акутну инфекцију, ако узима одређене лијекове, непосредно послије неке хируршке интервенције, болести кардиоваскуларног система, дијабетес, туберкулозу, обољења бубрега.

Прије давања крви свака особа буде прегледана: мјерење притиска, провјера рада срца и плућа, а онда вађење крви, раде се и тестови на све инфективне болести.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by emanuela »

O kakvom dobrovoljnom davanju krvi je priča.Ljetos kad pođoh na operaciju
plati dve boce te tečnosti i to dobro .Nema ništa dzabe .Pitam se kome se to daje.....nama bolesnima se prodaje.
Ali kad sam vidjela ko stoji iza toga jasno mi je...... Ne bih je ja dala i kad bih mogla (mislim krv).Svaka čast ljudima
koji daju i nemaju od toga niku valjdu, ali neko ima.Vjerovatno ovaj tekst neće ni proći pošto sam pogodila tačno u sridu.

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by ana »

@emanuela

Citam tvoje postove,uspjela si me par puta i nasmijati pa bih te pitala:
Da li se ti imas bilo cime pozitivnim pohvaliti u svom zivotu,da takvo nesto podjelis ovdje sa nama? :roll:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by emanuela »

"Draga Ana "
Očito da nisi sve moje pročitala do kraja jer da jesi shavtila bih da je do sve bila zafkancija.
Ljutomirov stav pa bioenergetičar , pa ono o sponzorušama, to je sve sprdnja na račun tih nažalost tako ograničenih
Žena.Lično nisam niti udana niti imam djecu .Pa koliko žena u ovom gradu od tih nekih 50Tak godina zna se služiti internetom.
Ne razumijem tvoju rečenicu" uspjela sam te par puta nasmijati" , pa sammim tim ako sam uspjela nasmijati nekoga tako frustriranog kao ti
tada se izvlači zakjlučak da sam ja pozitivna. Ni jedna priča nema veze sa mojim životom sve je bila sprdnja . da sprdala sam se.
Ko je bio emanuela , pa pročitaj malo.Neću se natezati niti se pravdati moji su stavovi jasni.Kao brak (ako se udam) za mene će biti svetinja
i nikaaaaaaaaaaaada, ama baš niiiiiiiiiiiikada ne bih bila sa "tuđim mužem" i jako osuđijem svoje neke poznanice (jer nemam takvih prijateljica)
koje su rasturile porodice za jedan mobilni.Pošto su me počeli " prepznavati" pa mi slati PP prekinula sam pisanje , ali evo tebi ću odgovoriti.
Malo je sve bilo stalo pa sam ja "smislila " način da pokrenem ljude da počnu pisati.Pogldaj da je poslwe mene sve stalo.
Pozdarav "draga ANA" . Ne želim da neka poštena udata žena ima problema zbog mog pisanja , a ovoj drugoj vrsti sam samo mogla isto biti od koristi.
Sinoć sam bila na nekoj žurki jedva gledam pošto moram na posao ali eto u žurbi sam ti odgovorila.
d

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by emanuela »

Samo da ti još kažem da li je tebi u porodici neko išao na operaciju.isvaki pacijent pre operacije
mora donijeti dve tri boce krvi.Moja sestra je opresina prošle godine i "kupila" je tri boce krvi i odnijela ih gore u bolnicu.
I to je morala donijeti u "slučaju da joj zatreba".

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by ana »

Svoj post prebacila sam na temu zena,ova tema nije bas prikladna za moj odgovor. :smt006
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by vrsta8472 »



Хуманитарна акција добровољног даривања крви организована је данас у просторијама Општинске организације Црвеног крста. Акцији се одазвало 84 лица, а 61 је даровало крв. Црвени крст проводи акцију добровољног даривања крви у сарадњи са Заводом за трансфузијску медицину Бања Лука.

Акцији су се одазвали и ученици Средње школе Прњавор као и прњаворчани који крв дају већ дужи период.

Учени Средње школе Прњавор Синиша Моравац трећи пут даровао је ову драгоцјену течност.

„Кроз школу је прошао оглас да је данас акција и ја сам се одазвао и одазиваћу се сваки пут,“ рекао је Моравац.

Професор у Средњој школи и тренер у Карате клубу „Бијели лавови“ Новица Јелић петнаести пут данас је даровао крв.

„Надам се да ће ова акција да се наставља у овако масовном броју као и данас и да ће све већи број младих да се одазива, а похвално је то што данас има доста ученика наше школе који дарују крв,“ рекао је Јелић.

Општинска организација Црвеног крста Прњавор до краја године организоваће још двије акције добровољног даривања крви.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Highlander
Posts: 367
Joined: 25.01.2012. 15:33

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by Highlander »

Hajmo forumaši umjesto što stalno pametujemo odvojiti se od ovih računara i pravac crveni krst, danas je dobrovoljno davanje krvi imate fore do 1-2! :smt006

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by regeman »

ja rado, ali lijekove pijem nisam adekvatan..tako da..par poznanika reklo da ce doci... :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by aquarius »

Ja dao prije dva mjeseca. Ne uklapa mi se u raspored.
Nažalost :|
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by Lasse »

Мене је данас вратила она симпатична докторица, јер сам пио антибиотике прошле седмице.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by KAMIKAZA »

:smt030 Kakav antibiotik,ona ti je napravila alko test,nasla ti je krv u alkoholu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by ThunderBird »

Kada opet i postoji li mogućnost da to bude subotom ikako?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by vrsta8472 »

Не, само радни дани!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by ThunderBird »

Onda ništa...

Ja sam na žalost obavezan radnim danima da budem u firmi i to se mora poštovati...

Doživio sam scenu kada sam zbog davanja krvi izostao sa posla a papir koji sam dobio da sam taj dan oslobođen rada je moj šef, lično, na moje oči pocjepao i rekao da mi fali dnevnica taj mjesec... :|

Moderno robovlasništvo...

Clint Eastwood
Posts: 5
Joined: 16.05.2013. 20:26

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by Clint Eastwood »

Akcija je za svaku pohvalu :smt023

Nazalost ne mogu da učestvujem u akciji, jer sam davao na prosloj akciji i nije proslo 3 mjeseca :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dobrovoljno davanje krvi

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dobrovoljno davanje krvi

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Dobrovoljno davanje krvi

Post by wanted »

Da vas obavjestim, ko je u mogucnosti da podrzi akciju dobrovoljnog davanja krvi! U petak, 15.08.2014. godine u prostorijama CK u Prnjavoru, u terminu od 9h do 13h biće odrzana akcija dobrovoljnog davanja krvi! Ko je u mogucnosti, neka dodje i da ovu dragocjenu tecnost! Osobe koje imaju problema sa pritiskom, secerom i srcem ne mogu dati krv! Vidimo se! :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dobrovoljno davanje krvi

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply