Informacija...

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

Post Reply
User avatar
Snowflake
Posts: 332
Joined: 21.09.2007. 15:53
Location: Sibovska
Contact:

Informacija...

Post by Snowflake »

Meni treba pomoc...
Zanima me zna li iko ista o onoj bakici koja hoda oko Srednje skole,i kupi smece iz kontejnera?
Stvarno bih joj voljela pomoci.I pricala sam sa nekim curama iz razreda,i one su za to da se nesto uradi.Ali ne mozemo tek tako otici zeni i pitati jel joj treba para ili nesto.
Pa me zanima jel ima ona gdje zivjeti,ima li ikoga od rodbine?Sve sto znate...
I love you just the way you are...

User avatar
ksenos
Posts: 128
Joined: 09.12.2007. 11:43
Location: a small place at the end of world

Post by ksenos »

ako mislish na onu baku shto za njom vjechito hoda barem 3-4 psa to ti je kasha ili kako kazu da se zove katitza.... ona ima rodbine ali mislim da niko ne zivi tu i koliko znm da je ona kako je zovu stara tzura.. to je sve shto znm o njoj... ako na nju mislish.. ako ne onda stvarno nznm...

User avatar
Snowflake
Posts: 332
Joined: 21.09.2007. 15:53
Location: Sibovska
Contact:

Post by Snowflake »

Da,na nju mislim.Hvala...
Ako jos iko ista zna,neka napise...
I love you just the way you are...

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Mislim da zivi tamo povise Leuta!To je sve!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da zove se Kašja, kod nje nabavljam omiljene gljive, pepenjke. Nije se udavala, po prici starijih ljudi kazu da je bila najljepsa djevojka u Prnjavoru u svoje vrijeme. Bila je jako obrazovana i nacitana, zaljubila se u nekog ucitelja koji je otisao iz Prnjavora i rekao da ce se vratiti i da ce se udati za njega. I da danas ceka tu svoju ljubav zivota. :cry:

Inace zivi od tih gljiva i sumskih jagoda. To za vrijeme ljeta prodaje. Inace uvijek ljeti hoda bosa u pratnji 3-4 kera. Ako ste bas zainteresovani, mogu je pitati sta joj treba pa da joj to nabavite. Inace zivi vrlo skormno i povuceno. Ali mi je drago da ju je ipak neko od vas primjetio :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Inace?

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ne bi da zvučim grubo samo bi da pitam jeli ona čitava sa glavom ili...?

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Kundacarka mara wrote:Ne bi da zvučim grubo samo bi da pitam jeli ona čitava sa glavom ili...?
Ma jebiga to nije mnogo ni bitno u stvari u opste nije bitno,jer i ona mora jest kao i svi ostali.Pohvalno je ovo naj iskrenije!
Image

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ma kontam te,nego se često termin "skromnost" i "mazohizam" trpaju u isti koš pa me to neobično nervira pa iz tog razloga pitam.

User avatar
Snowflake
Posts: 332
Joined: 21.09.2007. 15:53
Location: Sibovska
Contact:

Post by Snowflake »

vrsta8472 wrote:Ako ste bas zainteresovani, mogu je pitati sta joj treba pa da joj to nabavite. :P
Stvarno bih ti bila zahvalna da je pitas.Ja cu se potruditi da nabavim sretstva da joj obezbijedimo sta je potrebno..
Javi se na PP kada je pitas...
Ja sam je vidjela juce sa hljebom.Sjedila je dolje kod Pekoteke i hranila nekog psa...Bas mi je bilo zao...
I love you just the way you are...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Vazi, za koji dan tj. cim je vidim pitam je...

Cujemo se.

Cao
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
WilAngel
Posts: 41
Joined: 23.11.2007. 15:20

Post by WilAngel »

I ja bih voljela pomoci toj zeni... :( :(

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

vrsta8472 wrote:Da zove se Kašja, kod nje nabavljam omiljene gljive, pepenjke. Nije se udavala, po prici starijih ljudi kazu da je bila najljepsa djevojka u Prnjavoru u svoje vrijeme. Bila je jako obrazovana i nacitana, zaljubila se u nekog ucitelja koji je otisao iz Prnjavora i rekao da ce se vratiti i da ce se udati za njega. I da danas ceka tu svoju ljubav zivota. :cry:

Inace zivi od tih gljiva i sumskih jagoda. To za vrijeme ljeta prodaje. Inace uvijek ljeti hoda bosa u pratnji 3-4 kera. Ako ste bas zainteresovani, mogu je pitati sta joj treba pa da joj to nabavite. Inace zivi vrlo skormno i povuceno. Ali mi je drago da ju je ipak neko od vas primjetio :P
Tako me obradovao ovaj text kad sam vidjela da se pise o "nasoj Kaći",
kako rece Vrsta ne bi se pepenjaka najeli da nam nije nje...
Zalosno koliko se zivot poigrao sa sudbinom ove dobronamjerne starice,
al ako nista mozemo joj sad pomoci, tako da bi i ja rado novcano pomogla...
Svaka cast za pokretanje ove inicjative.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

I ja bih pomogao,samo ne znam kome da se obratim?
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
Snowflake
Posts: 332
Joined: 21.09.2007. 15:53
Location: Sibovska
Contact:

Post by Snowflake »

Ja sam vec pokrenula akciju u svom razredu.Vecina ih zeli pomoci,a drago mi je sto i neki od vas zele ucestvovati. Javite se na PP
I love you just the way you are...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Upravo sam pricao sa Kašjom. Objasnio sam joj kakve su vam namjere i ona mi je rekla da pomognete nekome drugome kome je ta pomoc potrebnija. Kaze da on prima redovno penziju i da ima svoje kante (prodaje nesto povrca) i da je to za nju samu - dovoljno...ako bas imate takvu zelju da pomazete mogu vam predolziti neku drugu osobu ili porodicu u Prnjavoru kojima je pomoc potrebna?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

vrsta8472 wrote:Upravo sam pricao sa Kašjom. Objasnio sam joj kakve su vam namjere i ona mi je rekla da pomognete nekome drugome kome je ta pomoc potrebnija. Kaze da on prima redovno penziju i da ima svoje kante (prodaje nesto povrca) i da je to za nju samu - dovoljno...ako bas imate takvu zelju da pomazete mogu vam predolziti neku drugu osobu ili porodicu u Prnjavoru kojima je pomoc potrebna?!
Svaka joj cast,divim se na ovakoj izjavi!
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Kundacarka mara wrote:Ne bi da zvučim grubo samo bi da pitam jeli ona čitava sa glavom ili...?
Gljive su cudo! :wink:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
bebaaa
Posts: 1087
Joined: 16.09.2007. 15:17
Location: prnjavor

Post by bebaaa »

vrsta8472 wrote:Upravo sam pricao sa Kašjom. Objasnio sam joj kakve su vam namjere i ona mi je rekla da pomognete nekome drugome kome je ta pomoc potrebnija. Kaze da on prima redovno penziju i da ima svoje kante (prodaje nesto povrca) i da je to za nju samu - dovoljno...ako bas imate takvu zelju da pomazete mogu vam predolziti neku drugu osobu ili porodicu u Prnjavoru kojima je pomoc potrebna?!
Fino je to sto sebe nije stavila na prvo mjesto, vec je predlozila druge ljude koji zive puno teze nego ona...
...Ako ti zivot da 1000 razloga za plac,
ti dokazi da imas 1001 razlog za smijeh...

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

ZA SVE ONE KOJI BI ŽELJELI DA POMOGNU NEKOME NA BILO KOJI NAČIN,JAVITE SE MENI ILI VEDRANU NA PP,MI ĆEMO VAS UPUTITI NA NEKE ADRESE I SVE SUPER...
NIJE TEŠKO BITI FIN :wink:

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Вечерас сам био у Чивчијама код бакице што ју је недавно савјет ученика Средње школе обилазио и носио помоћ... Наиме ради се о Петри Јањић из Чивчија , која има 104 године и она је тренутно најстарији члан Општине Прњавор.... Бакица је јако болесна и питање је дана и сата када ће умрети... Незнам, можда би било добро да је него обиђе и посети је.... Толико смо хуманитарних акција до сада направили, па још једна не би шкодила, поготово што се ради о најстаријој суграђанки наше Општине...
ImageImage

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

2008 - 06:21


U čelinačkom selu Jošavka, bez osnovnih uslova za život dostojan čoveka i bez nade u bolje sutra, još jedno leto sa sestrom, ocem i majkom dočekuje paraplegičar Bruno Šućur (27). Skromni mladić borbu sa cerebralnom paralizom izgubio je davno, ali se još bori sa patnjom i nemaštinom. U trošnoj kući nagrizenoj zubom vremena, nema vode, a krov popušta pod teretom godina.

- Tražio sam da me smeste u banjalučki Zavod distrofičara, ali su mi rekli da tamo za mene nema mesta. U ovoj kući ni kupatila nemam, pa koristim lavor, a kada hoću da izađem vani, majka me mora izneti. Ni prilaz za invalidska kolica nije izgrađen, a vodu mora doneti iz obližnjeg bunara - kaže Bruno koga su kada i mi posetili socijalni radnici Čelinca.
Osnovnu školu ovaj mladić je završio u banjalučkom Zavodu za rehabilitaciju "Dr Miroslav Zotović", ali školovanje nije nastavio. Odnedavno rukuje računarom.
- Stalno sam u kući, pa mi je kompjuter jedina zanimacija. Društva nemam, a i rođaci iz sela retko svrate. Čitao sam nedavno u novinama da je jednoj devojci, koja je takođe paraplegičar, porodica kupila auto za invalide. Voleo bih takvo vozilo, mogao bih do Čelinca, a u gradu ima posla, pa bi se, valjda, i za mene našlo nekakvo radno mesto - tiho zbori Bruno tražeći pogledom podršku. Pritisnut nevoljama - svaki novi dan znači novu patnju - već odavno je iščezla nada u bolji život
Image
Friedns are flowers in life´s garden

Post Reply