Dobro dosli

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

Post Reply
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dobro dosli

Post by vrsta8472 »

Ovaj podforum je zamisljen kao mjesto gdje cemo moci da na jednom mjestu postavimo sve humanitarne akcije koje smo do sada radili i koje cemo raditi.

Ako neko od vas zna nekoga kome je potrebna pomoc, moze to ovdje da napise a mi cemo se svi zajedno potruditi da tim ljudima pomognemo, koliko je to u nasoj moci.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

СВАКА ЧАСТ ВРСТА ЗА ОВАЈ ПОДФОРУМ.... НАДАМ СЕ САМО ДА ЋЕМО ПРЕКО ОВИХ СТРАНИЦА И ОВОГ ПОДФОРУМА ПОМОЋИ МНОГИМА КОЈИМА ЈЕ ТО ПОТРЕБНО И ДА ЋЕ СЕ ШТО ВИШЕ ЉУДИ ОДАЗВАТИ ОВАКВИМ ХУМАНИТАРНИМ АКЦИЈАМА...... КОЛИКО САМ УПОЗНАТ, ТРЕНУТНО СУ ДВЕ АКЦИЈЕ У ТОКУ.... ПРВА ЈЕ СКУПЉАЊЕ НОВЧАНИХ СРЕДСТАВА ЗА КУПОВИНУ ЛЕКА МАЛОМ ЖЕЉКИ И ВОДИ ЈЕ ВРСТА, А ДРУГА ЈЕ САКУПЉАЊЕ НОВЧАНИХ СРЕДСТАВА ЗА НЕКЕ ОД СОЦИЈАЛНО УГРОЖЕНИХ СТАНОВНИКА НАШЕ ОПШТИНЕ, И ВОДИ ЈЕ ЧИНИ МИ СЕ СНЕЖА ПРЕКО САВЕТА УЧЕНИКА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ.... ЧАК ЗА ТУ СВРХУ, 01. МАРТА,ОРГАНИЗУЈУ ХУМАНИТАРНЕ ТУРНИРЕ У МАЛОМ ФУДБАЛУ, ОДБОЈЦИ И КОШАРЦИ КОД СРЕДЊОШКОЛСКОГ ЦЕНТРА.... ЧИНИ МИ СЕ ДА ЈЕ УЧЕШЋЕ ПО ЕКИПИ 15 КМ И САВ ПРИХОД ИДЕ ЗА ТУ АКЦИЈУ..... ОВОМ ПРИЛИКОМ ПОЗИВАМ СВЕ ОНЕ КОЈИ ТО ХОЋЕ И МОГУ , ДА СЕ ПРИКЉУЧЕ ОВОЈ ХУМАНИТАРНОЈ АКЦИЈИ.... СВЕ ДЕТАЉНИЈЕ ИНФОРМАЦИЈЕ МОЖЕТЕ ДОБИТИ КОД НАШЕ СНЕЖЕ.... ЊОЈ СЕ ЈАВИТЕ....
ImageImage

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Vedrane svaka cast za ovaj pod forum.Mislim da je jedno idealno rjesenje ovo sto si napravio,a ne da ovako zalosne i mucenicke teme budu u svastari.Sve pohvale za pod forum!
Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

A ja sinoc razmisljam kao zasto ne bi bila posebna tema kao ona "milosrdje"...kad ono jutros osvanu!Sve u svemu dobra stvar,samo daj Boze da je sto manje tema na ovom forumu!

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

vrsta, khm khm, samo te gledam........ a cija je ovo ideja bila, a......

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovaj podforum je barem po meni zamisljen da sve nase akcije budu na jednom mjestu. Npr. neko dolazi prvi put na ovaj forum vidi neku usamljenu temu o ovakvim akcijama i tesko da ce pomoci odmah. Ali kada vidi da smo uspjesno "odradili" nekoliko tih akcija sigurno ce prije pomoci. Ja bih prvi tako postupio, pa razmisljam da bi i drugi. Ovdje moze svako da napise za neku porodicu djete, kome je potrebna neka vrsta pomoci. Ja cu koliko je to u mojoj moci pomoci, ali znam da ako se svi ujedinimo u ovim stvarima, vjerujem da u Prnjavoru kao sto je sada slucaj nece vise biti djece sa urodjenim srcanim manama. Jeste da se svadjamo i prepiremo, ali ipak ovdje svi pokazujemo da smo ipak ljudi koji imaju srce i razumjevanje za takve ljude. Ima jos par stvari da se prebaci u ovaj podforum, kako bi sve sto smo do sada radili stojalo na jednom mjestu.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

svjetlana wrote:vrsta, khm khm, samo te gledam........ a cija je ovo ideja bila, a......
Khm, khm Ceco tvoja ideja koja je uspjeno realizovana :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

hahaahahah, zezam se ja vrsta.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

vrsta8472 wrote:Ovaj podforum je barem po meni zamisljen da sve nase akcije budu na jednom mjestu. Npr. neko dolazi prvi put na ovaj forum vidi neku usamljenu temu o ovakvim akcijama i tesko da ce pomoci odmah. Ali kada vidi da smo uspjesno "odradili" nekoliko tih akcija sigurno ce prije pomoci. Ja bih prvi tako postupio, pa razmisljam da bi i drugi. Ovdje moze svako da napise za neku porodicu djete, kome je potrebna neka vrsta pomoci. Ja cu koliko je to u mojoj moci pomoci, ali znam da ako se svi ujedinimo u ovim stvarima, vjerujem da u Prnjavoru kao sto je sada slucaj nece vise biti djece sa urodjenim srcanim manama. Jeste da se svadjamo i prepiremo, ali ipak ovdje svi pokazujemo da smo ipak ljudi koji imaju srce i razumjevanje za takve ljude. Ima jos par stvari da se prebaci u ovaj podforum, kako bi sve sto smo do sada radili stojalo na jednom mjestu.
[

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Odlična tema.... :!:
I ja ču da pomognem toliko koliko budem mogla.....najljepše je gledati djecu kako se smiju :D
Image

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

moj dobar prijatelj poznaje jednu staricu u Gornjim Galjipovcima. Preziva se Bosnjak i jako je siromasna i nemocna. Mislim da ima preko 80 godina. Ja njoj pomazem preko prijatelja i oni joj uruce novac od mene. Znam samo da je sirotinja teska....Ne znam da li ona ima penziju ili neku drugu pomoc. Dok je mogla sama da u nadnici zaradi za troskove imala je i sta da jede, a sada? ne znam!
Najbolje je pomoci direktno. Ko moze pomoci svaka marka je dragocjena.
Ako postoji interes i njoj da se pomogne, potrudio bih se nabavim vise informacija. Pozdrav
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

murgo wrote:moj dobar prijatelj poznaje jednu staricu u Gornjim Galjipovcima. Preziva se Bosnjak i jako je siromasna i nemocna. Mislim da ima preko 80 godina. Ja njoj pomazem preko prijatelja i oni joj uruce novac od mene. Znam samo da je sirotinja teska....Ne znam da li ona ima penziju ili neku drugu pomoc. Dok je mogla sama da u nadnici zaradi za troskove imala je i sta da jede, a sada? ne znam!
Najbolje je pomoci direktno. Ko moze pomoci svaka marka je dragocjena.
Ako postoji interes i njoj da se pomogne, potrudio bih se nabavim vise informacija. Pozdrav
Mislim da znam o kome se radi,jedna zena me molila da joj pomognemo,ali...
Ja sam htio da se ovoj doticnoj pomogne jos jesenas ali nisam nisao na razumijevanje kod ostalih koji su bili u ekipi koja je prikupljala pomoc!
Vjerovatno zbog toga jer ne bi bilo kamere i ne bi se mogli "guziti" na k3 kao humanitarci i dobrotvori...
Murgo,javi mi se na pp da se dogovorimo,sredicemo nesto sigurno!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

murgo wrote:moj dobar prijatelj poznaje jednu staricu u Gornjim Galjipovcima. Preziva se Bosnjak i jako je siromasna i nemocna. Mislim da ima preko 80 godina. Ja njoj pomazem preko prijatelja i oni joj uruce novac od mene. Znam samo da je sirotinja teska....Ne znam da li ona ima penziju ili neku drugu pomoc. Dok je mogla sama da u nadnici zaradi za troskove imala je i sta da jede, a sada? ne znam!
Najbolje je pomoci direktno. Ko moze pomoci svaka marka je dragocjena.
Ako postoji interes i njoj da se pomogne, potrudio bih se nabavim vise informacija. Pozdrav
Svaka cast murgo za ovo sto radis i jako je pohvalno.Isto sam i sam pomagao tri familije u stvari jos uvijek im pomazem.Odem i nakupujem pun auto hrane i potrebstina i odvezem im kuci i djeci dam po neku marku.
Image

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

nadam se da ce organizatori humanitarnih akcija malo misliti i na sirotinju koja gladuje pogotovo stari i nemocni. njima nije potreban ni televizor ni masina za pranje vesa, jer oni bi bili presretni i prezadovoljni kad bi imali sta jesti ili mozda popiti kafu itd...nije vazno slikati se za novine ili televiziju vec je vazno pomoci, a najbolji dobrotvori su oni koji svoje pomaganje "ne vjesaju na velika zvona" ako znate sta to znaci. znam da je vas koji pomazete vazan i publicitet, ali ne mora biti uvijek sve publikovano...u svakom slucaju hvala vam za vase angazovanje. pozdrav
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Isli smo u Gornje Galjipovce. Ja se sada ne mogu tacno sjetiti te zene, kako smo obisli dosta porodica u kratkom vremenskom periodu.

Imam sliku, mislim da je to ta baka mada nisam 100% siguran.

Image

Sto se tice tog reklamiranja cega se Che uzasno protivi (on je inace dobar covjek, ali ima jednu manu da je protiv ma sta to bilo). Na koji nacin da animiramo javnost ako takve stvari ne predstavimo javnosti? Da se sto vise ljudi upozna a samim tim vise ce onda i pomoci. To je kada radim u ime neke organizacije ili grupe gradjana. Ako ti kao pojedinac nesto pomazes a hoces da se to vidi onda bolje ne pomazi. Kako rece Gospod "Da levica ne vidi sta radi desnica".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Nisam ti ja Sheki!Pojesce ti net dusu do kraja!
Zato kad je realizacija akcije u kojoj svi ucestvuju,ja saznam na K3,iako sam jedna od karika u svemu tome,zar ne?!
A na K3 se naguzuju i trce pred kameru oni koji nisu vidjeli ni crkve,ni humanitarne akcije i da ne serem vise...znas ti dobro
Ne treba sa takvim stvarima nekim stvarati reklamu!
Nisam rekao da ne treba da se ponesto i zabiljezi,ali postoje stvari koje ne treba bas iznositi u javnost,jer nismo svi nemilosrdni i bezosjecajni toliko.Znaci voditi racuna sta staviti a sta ne!Moze se na tv-u vidjeti koncept takvih akcija!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Vrsta, mislim da ne diskutujemo o istoj osobi. Ako je ovo njena kuca, onda to nije ista osoba. Koliko se ja sjecam njena kuca ima verandu. Na slici ne prepoznajem nikoga...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
djuro
Posts: 90
Joined: 14.03.2008. 23:54
Location: BOGU IZA NOGU

Post by djuro »

[quote="vrsta8472"]Isli smo u Gornje Galjipovce. Ja se sada ne mogu tacno sjetiti te zene, kako smo obisli dosta porodica u kratkom vremenskom periodu.

Imam sliku, mislim da je to ta baka mada nisam 100% siguran.

Image

OVA BAKA TJ OVA KUCA SIGURNO NIJE U GORNJIM GALJIPOVCIMA

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Vrsta, ovo sigurno nije kuca od te bake sto ja mislim...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kazem da nisam 100% siguran da li je ili ne. Che zna gdje zivi ta baka. Sledece sedmice obilazimo citavu opstinu i nosimo prehranmbene pakete socijalno ugrozenim porodicama. Tako da cemo i nju sigurno posjetiti.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Dobro dosli

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Dobro dosli

Post by CHEJK »

Svaka čast na ovom gestu, pozdravljam inicijativu i želim uspjeh u svim poduhvatima, nadajući se da će i ostali forumaši makar anonimno pokušati dati doprinos realizaciji ovakvih ideja!
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

Post Reply