Photo help

Sačuvajte svu ljepotu života jednim klikom.

Moderator: Magyar

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Necemo dalje, molim vas :lol:

Dobro da ima par momaka koji znaju o cemu pricaju. A normalna stvar da ima i onih "ja sam upravu, *ebes ostalo" :D

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ja kad sam kupovao digitalca pre 2 god; zagledao se u neku igracku :oops: 8) i reko da pitam prodavaca za misljenje... Kaze on meni ´paa dobro je to, tralallaaa, al´ ako hoces pravi aparat- onda odi da ti ceka pokaze nesto...´. I tako mi proda Canon IXUS 40..
Hvala mu :D

User avatar
NoT RespondinG
Posts: 115
Joined: 17.05.2008. 18:37
Location: Prnjavor city

Post by NoT RespondinG »

Canon je za mene najbolji a i Nikon, a pianje je ima li na digitalnom Sony W50 opcija da mi detalj koji popunjava kadar koji se nalazi odma uz objektiv i skroz tamo u daljinu da sve izostri jasno sto je vise moguce.Sve sam pokusavao ali ne moze,pa mislim da mozda ne znam to izvesti sa tim aparatom
Image

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

seljak iz skakavaca wrote: I tako mi proda Canon IXUS 40..
Hvala mu :D
I treba da mu zahvališ...

Davno je to bilo, ekstra aparatura za prihatljive novce... :wink:



2->NotRespondinG
Slikaj nam aparat gdje su kontrolni dugmići da pogledamo..

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Kako mislis? Da Fokus bude na objektima u daljini. A objekti da budu ostri?

Sad sam pogledao na sony.com i pise da ima Auto-Fokus. Znaci morao bi da izostri stvari u daljini sam od sebe.

Jeli taj fenomen po danu i po noci?

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Šta je to Kivi uradio?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Kum_Ruzvelt wrote:Šta je to Kivi uradio?
Ma montira slike da izgleda kao da je bio u Grckoj, a nije bio on, nego Barba i Dzej.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Ma nije Kivi takav!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Predlazem da pozovemo fotografa Habijaneca na ovaj forum i da on bude glavni za ovu temu.
Mislim da nema veceg strucnjaka od njega da utvrdi kvalitet slika i kaze nam koje su slike
orginal a koje lazne :)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Kum_Ruzvelt wrote:Ma nije Kivi takav!
I ja sam mislio da nije dok se nije promijenio skoro, poceo da napada narod i vrijedja. Eno sad je od silne frke zakljucao temu kako mi ne bi mogli da dalje dokazujemo da su slike lazne.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Iz kojeg razloga je zakljucana tema kivi fotografije?
Idemo dalje ...

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Tema Kiwi forografije ce biti zakljucana dok se ne zavrsi istraga oko laznih slika koje nam je Kiwi kacio i zamazivao oci kako je bio tamo vamo...saopstio je MUP Foruma (Barba i Nicky). :D 8)
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

:smt005 :smt005 :smt005

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

За такве стари се добија опомена пред бан...

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

a mogla bi i uputnica za forumasku ludnicu...
Idemo dalje ...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

rocky wrote:Iz kojeg razloga je zakljucana tema kivi fotografije?
Ima li mogucnosti da se tema ponovo otkljuca ? :D

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

rocky wrote:a mogla bi i uputnica za forumasku ludnicu...
Pošaljite ga na pregled,ustanovu sam otvorio i lično ću prisustvovati ...ne se brinete imamo i veću količinu košulja u raznim veličinama,i moja je ovih dana slobodna a markirana je,original,Džudi production!!!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

ImageShack Hotspot

Nešto nisam zadovoljan alatkama koje je napravila ImageShack ekipa, a njihov servis koristim baš često, pa sam napravio svoj ImageShack hotspot.
Samo ga raspakujte i pokrenite.
Napravljen je po ugledu na FlashGet-ov "plutajući" button, tako da ga možete šetati po ekranu, i uvek kad ga pomerite on će zapamtiti poziciju. Takođe je poluprovidan tako da možete videti šta je ispod. Ako vas i pored toga smara, možete ga uvek poslati u tray ako izaberete opciju "To/From tray" pošto kliknete desnim tasterom miša dok je strelica iznad žabe. Biranje iste opcije iz menija u tray-u uklanja ikonicu iz tray-a i vraća žabu na desktop.
Sam proces slanja fajlova na ImageShack je isti kao i u prethodnoj verziji: Prevučete fajl neke slike na žabu i upload će početi.
Kada se upload završi uspešno dobićete tri linka/koda:
1) direktan link do slike
2) html kod za sajtove ili MySpace
3) bb kod za forume ili blogove
Samo kliknite na neki od ova tri polja i sadržaj će biti iskopiran na clipboard.
Onda pritisnite ESC da zatvorite prozor. Posle toga možete paste-ovati iskopirani link/kod bilo gde.

Verzija 1.1 donosi mnoga poboljšanja, kao što su:

* user agent promenjen na Firefox 2.0.0.3 na WinXP
"Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3"
+ dodata opcija za nadgledanje foldera - kad god se nova slika ubaci u folder koji se nadgleda automatski će biti uploadovana na imageshack.us
+ dodata opcija za nadgledanje klipborda - kad god se nova bitmapa nađe u klipbordu (npr. kad neko pritisne taster PrintScreenna tastaturi) ona će biti poslata na imageshack.us
+ dodata integracija u Windows Explorer - slike se mogu uploadovati preko desnog klika na fajl slike
+ dodata opcija da program u kodove ubaci prikaz thumbnaila ako je slika veća od zadate veličine
+ podrška za višejezičnost dodata
+ dodata opcija za automatski upgrade programa - sa samo par klikova
* sve opcije su NEDOSTUPNE dok se ne registrujete a registracija je besplatna - pogledajte na našim forumima kako se možete registrovati
* dvoklik na žabu je šalje pored sata (u tray) a kad se prva slika uploaduje dvoklik na žabu pokazuje linkove od poslednje uploadovane slike
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Шта урадити да ноћу слика не испадне муљава и да се види добро? Пребацим на оно ноћно али испада муљава. Колико год умирим апарат опет исто. :(
Image

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Cao,

Kad stavis na nocni modus, apart automatski digne osjecaj za svjetlost. Kroz taj efekt da hvata puno bolje svjetlost slike postaju muzgave. A ipak ako je bas tamno, aparatu treba dosta duze za osvetljenje, tako da ako minimalno pomaknes ga odma slika bude jos muzgavija..

Jedino sto pomaze je sa blicom slikati - i onda probaj koje bliceve sve imas na aparatu, nisu svi isti. I sta bi jos rekao je da stavis kameru na nesto da bude 100% mirna - onda ce slike biti bolje!

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Има неки блиц са ознаком А. И без тога. А што се тиче стабилности некда наисам у могућности да поставим на нешто стабилно. :(
Image

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Ih njego, kako to? Moras uvijek biti spreman da imas nesto stabilno da stavis "aparaturu" na to :lol: :lol: :D :D :D

Ne.. nego.. De ti meni reci kakav aparat imas pa cu ja to procackati nekako!

Pozdrav!

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Canon Power Shot A 540
Image

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Gdje je naslikan onaj mali blic - po noci probaj svaki put stisnuti to dugme sa blicom i napravi sliku. Vidjet ces koji rezultat ti najbolje odgovara. A na onom velikom kolutu gore mozes staviti na Automatik-modus, znaci ona zelena kamera da bude izabrana!

Probaj to i reci dali ima ist od tog :D

User avatar
PATRIOT BOYS
Posts: 99
Joined: 13.02.2007. 23:18
Location: BANJA LUKA--PRNJAVOR

Post by PATRIOT BOYS »

DA LI MOZE NEKO DA MI KAZE KAKO DA POSTAVLJAM SLIKE OVDE GDE I VI.

Post Reply