Koji auto vozite???

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Koji auto vozite???

Post by pat »

Renault Megane Privilege 1.9 dci
-god.2001.
-uvezen iz CH (ima svu opremu: isofix sjedista, webasto grijanje, grijanje sjedista, grijanje vanjskih ogledala, putni racunar, senzore za kisu i sva ta jos cudesa koja su se mogla upakovati u takvo auto u to vrijeme.)
-izgledom se ne moze bas pohvaliti, ipak je to restilizacija modela koji je izasao 1995.
-u njemu je prvi renault dci motor, pa se cuje kao traktor :lol:
-tekuce odrzavanje, nikakavih bitnih kvarova, veliki servis sa dijelovima i radom kosta 500 KM. godisnje prelazi oko 15000 km, kod mene vec cetiri godine.
-neplanski kupljen zato sto je bio jeftin a presao stvarnih 100000, na kraju se ispostavio kao dobra investicija :smt003

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Koji auto vozite???

Post by corkan »

regeman wrote:druze kakva su ta kola? cuo sam najbolje...
svi govore super o ovom autu, ima hdi motor i potrošnja je 4,2 litra tako piše u papirim,
ja sam ga kupio pre dve sedmice za ženu,i još je rano da bilo šta kažem.
Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Koji auto vozite???

Post by nenad 10 »

Bez tog joj ThunderBird.Auto posjedujem 3 godine.Kupljen sa 150000 na satu sada ima 192000.Pri kupovini zamjenjena krajnica 40km.Zamjena ulja sa filterom 90km.Elf ulje 5w/40.mijenjam na 12000 km.Na 167000 veliki servis sve sa v.pumpom i filterima 400 km.Sada tebam zamjeniti disk plocice na sva 4 tocka sa radom 100 km.Potrosnja:putujem 2 godine sa njom u Italiju i nisam uspio natjerati preko 6,3 l a nemazim je.U gradu vjerovatno malo vise.Placena 12500 sa registracijom.Ja prezadovoljan i ako uspijem zamjenit cu je za mladju.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Koji auto vozite???

Post by ThunderBird »

Nije "joj" nego "još"... Nisi dobro pročitao... :)

Nemam ja ništa protiv Francuza, samo eto, meni bi bilo mrsko voziti auto za koje dam sada 20.000KM i za dvije godine mogu da dobijem 15...


Ja sam kod Savkovića kupio Passata 5+ u 7. mjesecu 2009 godine za 17.500KM i istog tog Passata prodao u 7. mjesecu tekuće godine za 16.000KM
(po meni, ekstra je računica voziti auto dvije godine i (uslovno rečeno) izgubiti na njemu manje od 2000KM)

Nadam se da smo se razumjeli... :) :wink:

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Koji auto vozite???

Post by Magyar »

Ekstra racunica je kupiti auto za 2000 KM :D :D :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Koji auto vozite???

Post by pat »

Kada auto kupim, vozim ga dok se ne raspadne. :smt003 Osim golfa 2 koga su mi maznuli u BG prije osam godina, imao sam tu srecu da ga vratim (u roku dva sata). Cim sam ga dovezao, odmah sam ga prodao (to je prednost VW, prodas ga a da se ne osusi tinta na papiru) i kupio sierru 2.0i (ugradio plin). Od tada nerado sjedam i u tudji VW a kamo li da ga kupim sebi. :lol:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Koji auto vozite???

Post by aquarius »

Nemam ja ništa protiv Francuza, samo eto, meni bi bilo mrsko voziti auto za koje dam sada 20.000KM i za dvije godine mogu da dobijem 15...
Živa istina. Moj drugar je kupio 307-micu godinu i po prije mene i platio 10000 EUR. Godinu dana kasnije isto auto sam platio 5000 EUR.
Cijena će sasvim sigurno i dalje padati ali ne toliko drastično.
Padaju cijene novih automobila. Pad cijena "polovnjaka" je u takvim okolnostima logična stvar.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Koji auto vozite???

Post by regeman »

ja obicno kupim auto da ga srusim do kraja...posto obicno polovna kupujem..tako sam uradio sa dva bmwa, sa fordom a i sa ovim puntom cu...mislim ne da srusim bukvalno, ali nikad ne kalkulisem o nekoj dobiti o prodaji. Meni je dobit da je auto pouzdano i da se ne kvari, a da li cu dobiti koju stotinu vise ili manje kasnije ne gledam na to.

Živa istina. Moj drugar je kupio 307-micu godinu i po prije mene i platio 10000 EUR. Godinu dana kasnije isto auto sam platio 5000 EUR.
sto je nelogicno po meni. Tvoje auto, bas licno tvoj pezo, je u boljem stanju nego 50 Odsto golf 5ica koji su em stariji godinu em su unisteni a sa kojima sam ja radio. Prosto kad vidim kakve petice ljudi kupuju nije mi jasno zasto daju 12000km za tako nesto razvaljeno , i sto je preslo 200.000km, gdje ih ceka ulaganje od par hiljada km u prvoj godini. kad novi, manji auto kosta vec 14, 15 000- sevrolet, skoda itd.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Koji auto vozite???

Post by W204 »

regeman wrote: Prosto kad vidim kakve petice ljudi kupuju nije mi jasno zasto daju 12000km za tako nesto razvaljeno , i sto je preslo 200.000km, gdje ih ceka ulaganje od par hiljada km u prvoj godini. kad novi, manji auto kosta vec 14, 15 000- sevrolet, skoda itd.
Malo ljudi razmislja na takav nacin- po meni veoma ispravan. Jer bolje i nov chevrolet nego nekakav polovnjak koji je pitaj Boga koliko lupan i koliko je Km prevalio. (naravno u toj cijeni do 15ak hiljada)
Ali ljudima je bitno da kupe VW i da bude bolji i noviji od komsijinog pa makar imao i 630.000Km
:smt006

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Koji auto vozite???

Post by MAXIMUS »

Zanimljiv je taj ,,MIT,, o VW-u ...jednostavno svi su prihvatili taj mit i drže ga se ,,kao pijan plota,, !
Razumijem da je svojevremeno Golf2 bio jeftin za odrzavanje , izdržljiv jednostavno kako mu i kaže ima firme ,,narodni auto,, ali novije serije kako golfova tako i ostalih tipa VW sve su manje ,,narodno auto,, a sve više limuzine za ljude dubljeg džepa i stabinijeg nivčanika ... mnogo elektronike i džidža - bidža ,,bez kojih danas nije moguće voziti,, :roll: usložnjavaju i poskuopljuju samo održavanje kao i kupovinu ....
i taj mit ,,o 500 000 KM,, pređenih ... ima mnogo istine ali postoje jeftinije varijante gdje su ubačeni VW motori ali nisu tako ,,slavni,, kao otac ....
SEAT ŠKODA !

Lično imam SEAT-a i to je to ... nikad preko 5 litara dizela , a djelove uglavnom nalaziš povoljno od više proizvođača po sistemu ,,cijena-kvalitet,, pa izvoli !
1.9 SDI motor mi govori da sam miran još dugo ako uzmem u obzir da sam tek prešao 150 000 km ... jedino prostor ! e hebiga ! Ne može i jare i pare ! :smt002
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Koji auto vozite???

Post by ThunderBird »

Da generalizujem.

Ne branim nikoga niti sam pristrasan...

Kolega sa posla, 3 mjeseca prije mene u 2009 godini kupi Škodu Fabiju 1,2 benzin, novu, iz salona sa 7 kilometara na satu...

Plati je na moje oči 18,480KM sa nikakvom opremom... BEZ KLIME, BEZ ELEKTRIČNIH PODIZAČA STAKALA i bez ičega sem volana, papučica, ručne i mjenjača...


Ja sam u 7. mjesecu iste godine kupio Passata 5+ 2004 godina sa solidnom opremom, i 109.000 na satu sa servisnom knjigom za 17,500KM


Za dvije godine, ja sam prešao cca nekih 30.000KM a on 50.000
U svoje auto sam uložio u servise oko 1000KM a on u svoje (bez obzira na garanciju) nešto oko 800-900KM (po njegovim riječima)

Ja sam svoje ove godine prodao za 16,000KM a on svoje daje za 14,000KM i niko neće ni da pogleda...

Toliko o novim vozilima...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Koji auto vozite???

Post by regeman »

Novo auto se ne isplati prodavati prije 7me godine...to mu je neki vijek eksploatacije. E sad, ti se kapiras u auta pa kupujes sredjujes i pazis ih...gomila ljudi da 12000km da osim toga da je to vw golf ili tako nesto nema pojma o nicemu drugom..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Koji auto vozite???

Post by W204 »

regeman wrote:Novo auto se ne isplati prodavati prije 7me godine...to mu je neki vijek eksploatacije. E sad, ti se kapiras u auta pa kupujes sredjujes i pazis ih...gomila ljudi da 12000km da osim toga da je to vw golf ili tako nesto nema pojma o nicemu drugom..
+1

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Koji auto vozite???

Post by seljak iz skakavaca »

Sve mi diraj, Francuza ne!

Mislim da kod danasnjih auta nema pravila, osim kada su u pitanju Japanci. Evropljani- za jednu seriju ne mozes reci "kvari se" ili "ne kvari se", jer, razlike ima da li je pravljena u srijedu ili u petak, iste sedmice (bukvalno receno).
Drugo, polovnjaci su uvijek macak u vreci. Ili je bilo leasing auto (koje ima obavezu servisiranja u ovlastenim servisima, a to je nama, obicnim smrtnicima, najveci mamac- servis knjiga), pa ga je Baja vozio kao "ni sebi, ni svome" (kolegos, firmos,.. hladan motor- prva, pa u crveno, druga pa u crveno,..). Servis knjiga- dobra stvar, ali, previse navikana. Isto kao "kupio auto od babe, djeda". A to sto je baka 100.000 presla guseci motor, to nikom nista,.. Sreca, i samo sreca.

Licno- nijemca ne planiram nikad kupovati. Ne volim ih. Pogotovo WV, a jos Golf. Odsustvo kreativnosti, a ljudi ih kupuju jer su "navikani". Zbog toga i drze cijenu. To sto su im dijelovi povoljni- znaci da se, globalno, cesce i kvare (osim sto ih ima mnogo na putu). Cijenu opravdava potraznja (primjer- nekretnine), osim kvaliteta, u vecini slucajeva. (Kao gume,.. 185/65 R15 ; najvise se proizvode, najprihvatnija cijena).

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Koji auto vozite???

Post by vajking »

A6 2.0TFSI 2009-

Image

Image
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Koji auto vozite???

Post by aquarius »

Čestitke Vajko !
Da se navozaš.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Koji auto vozite???

Post by ThunderBird »

E nek' si i ti kupio Auto... :smt003 8)

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Koji auto vozite???

Post by murgo »

Licno- nijemca ne planiram nikad kupovati.
...pogotovo polovni auto koji je iz Njemacke! Na njihovim auto putevima (ne svim) nije ogranicena brzina voznje, pa su zbog toga motori na limitu!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Koji auto vozite???

Post by vajking »

@ aqua - hvala druze!

@ Thunder - :) haha pa i golf i polo su bila odlicna auta :)
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Koji auto vozite???

Post by vajking »

murgo wrote:
Licno- nijemca ne planiram nikad kupovati.
...pogotovo polovni auto koji je iz Njemacke! Na njihovim auto putevima (ne svim) nije ogranicena brzina voznje, pa su zbog toga motori na limitu!
To druze je notorna laz :)

Auta sto su na autoputu vozena su u puno boljem stanju nego oni kod nas sto su po gradu presli 250 000km.
A daleko od svih autoputeva so no limit kao sto si sam rekao.
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Koji auto vozite???

Post by regeman »

sto se tice polovnih automobila iz uvoza..ja sam imao iskustva sa jedno 500 bar..prvi po kvalitetu su Svajcarci..drugi Nijemci..ovi ostali su tri koplja iza...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Koji auto vozite???

Post by murgo »

...da Rege, kod nas Svajcaraca su visoki standardi! a to se odnosi i na tehnicki pregled motornih vozila...sto je auto starije, cesce se kontrolise i tu mora stvarno sve 100% da stima!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Koji auto vozite???

Post by ThunderBird »

Ljetna sezona... dva točka...


Image



250ccm
14kw

Kao beba...

Kada sam sam troši oko 3 do 4 litre, kada imam saputnika oko 4,5... nije prelazio 5 litara nikako... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Koji auto vozite???

Post by KAMIKAZA »

Image
Ne pusi ali pije kao rus :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji auto vozite???

Post by vrsta8472 »

I na njemu ima naljepnica Ko uci znace, ko krade imace :-)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply