Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

giska
Posts: 9
Joined: 18.04.2009. 21:16
Location: A......

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by giska »

Dobar ovaj crni. Karakteristike?

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by ThunderBird »

1.9 TDI
105KS
Od opreme ima sve sto taj model moze da ima, alkantara sjedista, grijanje istih, dvozonska klima, tra la la la la... potrajalo bi da nabrajam :smt005




Image



Juce mi dao sef da idem u BL i nazad... Imam dvije rijeci za ovo "Boze sacuvaj" :shock: 8)

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by sibi »

Zar nije to gore Phaeton? Onaj na slici je Passat? Sta muckas Milane :smt003

Koji je Phaeton, V10TDI? Ajd na crtu hihi :smt003

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by ThunderBird »

Passat je moj, i jedan i drugi... a Phaeton mi dao šef da se provožem... :D

Nije nije V10, 3.0 TDI, V6... ide opasno dobro a dugmića ima kao ja na tastaturi otprilike... fenomenalan auto...

giska
Posts: 9
Joined: 18.04.2009. 21:16
Location: A......

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by giska »

Imam takav,pa volim da se informisem,uporedjujem. Pratim te na ovom forumu,i vidim da si znalac oko kolesina ,pa imam pitanje. Sta mislis,dali je zdravo takvom Passatu 2.0 TDI 170 ks DSG stavljati cip?

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by ThunderBird »

Ako je već 170KS ja ne bi stavljao ništa, računaj da je na dvije litre radne zapremine izvučeno 170KS što je relativno mnogo, daljim doradama, konkretno čipom bi mu sigurno smanjio radni vijek...


U starom autu sam od 80KS došao na 122KS i već mu je bilo puno...

U Passata 5 nisam dirao motor zbog tiptonic mjenjača a u Passata 6 mislim da ću da ga "navučem" na jedno 130KS ali gledaću da izvučem što više obrtnog momenta, konji mi nisu tako presudni...

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by sibi »

Nije svaki Chip isti. Zavisi na koji nacin dolazi motor do vise snage, zapravo, na koji nacin mjenja chip elektroniku u motoru.

Naravno da 2.0l masina nepodnosi toliku snagu bez problema kao veci motori, ali sa dobrim chipom imati ces ga prilicno isto dugo kao i bez, a da bi provjerio koliko je to km, morati ces napraviti 300-400.000k ;)

Ja imam chip u svome autu i nebi htjeo ga nikada vise bez! ;)

Poz

PS: Ako se nezna koji chip je dobar, zna se koji je skup, moj je kostao 1500,- €

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by ThunderBird »

Samo blagi remap, koji konj, malo obrtnog momenta i idemo... Ako ne kupuješ SKN ili slično, smeća ne treba kupovati...

"Horse Power is how fast you will hit the wall,but TORQUE is how far you will move the wall after you hit it... " :wink: :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by sibi »

Tako je! :smt006

I ako se ja toga pravila nedrzim :mrgreen:

EDIT : hahaha exactly, torque :smt023 :smt023 :smt023

giska
Posts: 9
Joined: 18.04.2009. 21:16
Location: A......

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by giska »

Pa bas zbog toga sto planiram da ga vozim jos nekih 130 000 km se bojim stavljati chip,da mi nebi propjevo.Posto sad vec imam nekih 130 000. A i da budem iskren,nerazumijem se bas u te chipove,tj.neznam koji su dobri a ljudi su spremni svasta uvaliti. A o sibijevom savjetu o chipu od 1500€ nesmijem ni razmisljatu,vjerujem u kvalitet ali brate cijena bas odvaljuje. Da je bilo love za A4 3.0 TDI druga bi se pjesma sad pjevala njemu nebi bilo problem sa 204 ks dignuti jos kojeg konjica mada je i 204 dovoljno. Hvala momci na savjetima i respekt za svo ovo znanje

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by sibi »

Bez daljneg, ako auto nije bas hobbi, neisplati se dati toliki novac na "nista"..

Mogu dati jos samo savjet jedan. Chip nemora biti BAS uvijek skup da bi valjao, ako je "blago" dizanje snage i obrtnog momenta nece skoditi jer uvijek ima tolerancija u motoru. U mome drustvu dosta TDI-ova sa seriskih 150 - 180 KS, vozaju se dugo sa 180/215KS - bez problema za sada. (~50.000km vec). Chip koji u tvoga TDI-a dize snagu na jedno 200KS i nesto malo vise obrtnog momenta, nece unistiti turbinu ili ostale mechanicke djelove. Mnogo chipova samo "rail" pritisak dignu, tako da vise goriva sagorjeva i paljenje mu optimira. Ima i chipova koji dignu pritisak turbine, ali je i to u tako maloj mjeri da nebi bio "tehnicki K.O." u prvoj rundi :mrgreen: Oko 0,1bar se pritisak digne, AKO uopste, jer kazem, normalno samo pritisak uprskavanja goriva se dize. (Injektor radi sa 1350bar pritiskom). U prvom slucaju bez da se dize pritisak turbine, ta ista ima samo vise "cadj" izbacivati napolje kroz auspuh. Zato je blagi chip bolji, jer kroz njega nestvara se PREvise izduvni gasova tako da turbina moze tjerati sve napolje kao i dosada. AKO je jak chip a turbina mala, mnogo vise izduvni gasova se stvore, i onda turbina nemoze postici izbaciti sve gasove i pocne se grijati. To mozes sebi zamisliti kao da uzmes plasticnu flasu, otvoris cep, okrenes naopako i voda tece kroz grlo napolje prirodnim padom. Ako rasjeces flasu iza i stavis cijev od kompresora unutra da voda pod mnogo vecim pritiskom izlazi, onda mnogo vise vode hoce da izadje kroz isto to grlo, ali nemoze. Jedina razlika da flasa nemoze zaribati :smt003


Ja ipak nisam imao povjerenje u firmu od koje sam kupijo svu elektroniku, tako da sam preko svoje diagnostike (MB laptop) ocitavao podatke motora i ostalih komponenata motora (rail pumpa, injektori, turbina, intercooler itd). Prvo u seriskome stanju, temperature i pritisci svih tih stvari na maximalnome forsiranju, i onda opet posle ugradnje chipa. Nije to samo eto ugraditi chip za 5 min i "aj zdrao", nego je dosta komplikovana stvar koja je direktno sa elektronikom motora povezana. Posle ugradnje opet sam citao podatke, i tacno na taj nacin kao sto proizvodjac garantira, snaga se stvara. Temperature i "sila" (od veceg obrtnog momenta) drzi se super u pozitivnoj granici i ima vazduha prema gore dosta.

Tako da sledeci koraci za vise snage cekaju ovde ispod stola, samo prehladno napolju za cackati oko auta :smt003 Znam da za nekoga koga to neinteresuje mnogo, neznaci to sto sam napisao puno i glupost je.. Ali lud sam za takvim stvarima, zato ih obozavam raditi. :smt003

Ako imate interesa, mogu foto-dokumentaciju napraviti o svemu sto sam do sada radio, i sto cu uskoro raditi na autu, ako ne, "nikom nista" :smt003

Pozdrav!

giska
Posts: 9
Joined: 18.04.2009. 21:16
Location: A......

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by giska »

Pa brate ti sta god okacis (bar kada je rijec o autima) nece biti glupost. Onda cu ja ostati kod svojih 170 ks i pjevati onu Rambovu,prva,kupplung druga treca ruski ti je mjenjac sila. . . Samo ja necu saltati,pozzzz i hvala na savjetima

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by sibi »

Najpametnije je ostati na 170ps ako planiras auto vozati jos dugo, tako si na najsigurnijoj strani. A 170ps nisu malo i mogu misliti da dobro ide audi (jeli audi u pitanju? dok je moguce da to auto ima sa 3.0tdi, mislim da je audi).

Haha, samo neka Kupplung radi, od prve do seste i nazad :smt003

giska
Posts: 9
Joined: 18.04.2009. 21:16
Location: A......

Re: -------------TUNING AUTO & MOTO & DJIP--------------

Post by giska »

Passat je u pitanju 2.0 , a Audi je bio zelja 3.0 al jbg preskupo sa dobrom opremom,a ja u to gledam

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by ThunderBird »

Image

snowmobile sa 1000ccm... R1 za ljubitelje zime...

Savršen osjećaj, svaki put kada odem na planinu idem da se vožem, oduševio sam se...

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by djuka »

Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by ThunderBird »

Image


8) 8) 8)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by KAMIKAZA »

:D Radosna vjest:
Ovaj mjesec bi trebalo da izadje u sluzbenom listu naj noviji cjenovnik atesta :D cjena usluga ce biti nesto veca nego prije,ali znatno manja nego sada. :wink:
Thunder ce tako moci puno jevtinije uvesti ovu izmjenu na felugama :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !


User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by ThunderBird »

KAMIKAZA wrote::D Radosna vjest:
Ovaj mjesec bi trebalo da izadje u sluzbenom listu naj noviji cjenovnik atesta :D cjena usluga ce biti nesto veca nego prije,ali znatno manja nego sada. :wink:
Thunder ce tako moci puno jevtinije uvesti ovu izmjenu na felugama :D

Ne bi čudilo da uvedu zakon po kojem namanja šara na gumama smije biti 5-mm :smt005 :smt005 :smt005

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by raspaduci »


Trosi on i sada dizel samo manje jer uz pomoc elektrolize ima bolje sagorijevanje i manja potrosnja. To se moze ugraditi i u auta sa Dizel ili Benzinskim motorem.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by ThunderBird »

Danas registrovao limenog ljubimca...


Golf 5
1,9 TDI
77kw (105ks)
2006 g.p.


401KM Do 21.9.2013... :smt006 :smt005



P.S. Nije to tako ni skupo... mislim, nije jeftino ali nije ni skupo...

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by corkan »

blago tebi ja toliko platimim za dva mjeseca sa popustom!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by KAMIKAZA »

Jadan auto nije izdrzao druzenje samnom
Image
Prije tri sata mu se razletio motor sa 104000 km,na isto toliko djelova,a bas smo se lijepo druzili. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Tuning, styling, auta, motori -> pokretna svaštara

Post by vrsta8472 »

Jesi li barem ulje redovno mjenjao ¿¡
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply