Kasko osiguranja za vozila?

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

Post Reply
Gagini
Posts: 1
Joined: 12.11.2012. 13:41

Kasko osiguranje?

Post by Gagini »

Nisam nikada do sada iamo ovo kasko osiguranje, ali sam kupio nov automobil, pa moram sada. Jebg radi sigurnosti, ali nije baš da se razumijem previše u to, ne znma ni kako tačno funkcioniše, imate li neki izvor gdje bih mogoa pročitait više o tome kako funkcionišu ta kasko osiguranja kod nas u BiH čitao sam malo ovdje http://www.auto-osiguranje.ba o kasko osiguranjima ali opet bih volio neko vaše iskustvo da čujem? Hvala!
Last edited by Gagini on 15.11.2012. 17:51, edited 1 time in total.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Kasko osiguranje?

Post by drlonc »

Начин функционисања (бар теоретски) лако ћеш ископати на нету. Претпостављам да ће ти бити корисније да чујеш пар практичних савјета и мишљења. Ево, ја ћу да почнем.
Куповином новог аутомобила ти си "осуђен" на каско. Моје мишљење је да је то паметно урадити чак и ако ниси условљен (кредит, лизинг). Без намјере да улазим у анализу саобраћајних догодовштина, нов аутомобил је превише вриједна ствар да би се све препустио случају, односно некој нежељеној ситуацији.

Суштина каско осигурања је да штити твоју имовину од других, а богами и од властите грешке.
Класично обавезно осигурање штити друге од тебе.
Дакле, ако имаш удес (не било примијењено), твој каско надокнађује штету на твом возилу. Услов је да ниси био под утицајем дроге или алкохола, што се утврђује полицијским записником. Није важно ко је кривац за ружни догађај.

Брзина и начин наплате зависи од тога кога изабереш да му плаћаш приличну суму мјесечно, од тога да ли познајеш некога или неко твој познаје некога тамо. Знаш већ како то иде...
Углавном, све те процедуре иду много брже (и коректније) када се ради о каско осигуранику.
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Kasko osiguranje?

Post by neko iz mase »

Drlonc ti je uglavnom objasnio ali evo da se uključim...
Ovako, prije nego se odlučiš da potpišeš ugovor pitaj šta je pokriveno štetnim događajem. Zbog velike konkurencije mnogi prodavači osiguranja će ti ponuditi izuzetno jeftinu(jeftiniju od konkurencije) polisu pa pitaj da li je tom polisom pokrivena šteta i na dodatnoj opremi koju tvoje vozilo posjeduje(naravno kao i sve kada kupuješ raspitaj se za osiguranje u više kuća)...
Dalje, ako je auto kupljeno na lizing mogu ti preporučiti osiguravajuće društvo kod koga se možeš osigurati iz razloga što postoje potpisani sporazumi sa lizing kućama pa ti se npr. kod druge i svake naredne štete neće računati malus...
Treće, kao i sve, tako je i osiguranje koliko-toliko sada uređenije. Rok da dobiješ obavijest o rješavanju tvog predmeta(ne daj Bože) je mjesec dana, po isteku tog roka možeš se žaliti Agenciji za osiguranje RS...

Napomenu bih ti da i ako je vozilo staro recimo 4 godine, da ga osiguraš na novonabvanu vrijednost(ne na ugovorenu), plaćaćeš skuplje osiguranje ali ćeš prilikom naplate štete moći da u ovlaštenom servisu oštećene dijelove vozila zamjeniš novim, odnosno šteta će ti se tretirati kao da se desila na novom autu

P.S. Kasko osiguranje ti ne pokriva kvar vozila (npr.usljed gubitka ulja u motoru,neispravnosti vozila...), kad vozilom upravlja lice bez odgovarajuće vozačke dozvole ili lice pod uticajem alkohola i droga

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kasko osiguranje?

Post by KAMIKAZA »

Uglavnom su ti vec sve objasnili,oko osiguranja i naplate stete :D a ja ti mogu pomoci oko pravljenja stete. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kasko osiguranje?

Post by regeman »

povoljno :D

ako si uzeo nova kola..mala maca je trosak kasko osiguranja koliko ce ti love uzeti na servisu...tokom garancije..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Gojko
Posts: 1
Joined: 18.12.2012. 11:42

Kasko osiguranja za vozila?

Post by Gojko »

Koje je najbolje kasko osiguranje kod nas? Ja sam pronašao na ovom sajtu za kasko osiguranje spisak osiguravajućih kuća, ali nisam skontao koje od ovih ima u Prnjavoru.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kasko osiguranja za vozila?

Post by regeman »

svaka bolja osig.kuca ima u ponudi i kasko..obidji malo..jeste da je snijeg... :mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply