Odrzavanje automobila

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

hepy
Posts: 3
Joined: 20.07.2008. 23:51

rezervni dijelovi

Post by hepy »

molim pomoć

imam scenica 1998 godište, dizel

otišao mi mjenjač-navodno u Prnjavoru ima lik koji se bavi rezervnim dijelovima samo za Renault....da li netko zna nešto o njemu..ime..broj telefona ....i da li lik postoji i di ga naći


unaprijed hvala


p.s.moja žena će biti vrlo sretna ako rješim taj problem (ona ga vozi)

User avatar
HOMER SIMPSON
Posts: 94
Joined: 03.02.2008. 11:34

Post by HOMER SIMPSON »

druze samo klasnice otpad reno ili demi auto djelovi banja luka.kakav prnjavor i majstori ne budali
zivi i pusti druge da zive

hepy
Posts: 3
Joined: 20.07.2008. 23:51

Post by hepy »

HOMER SIMPSON wrote:druze samo klasnice otpad reno ili demi auto djelovi banja luka.kakav prnjavor i majstori ne budali
za ovog u banja luci provjereno da nema tog dijela...ovaj prvi "klasnice"?..imas neki info...broj adresa ...

User avatar
HOMER SIMPSON
Posts: 94
Joined: 03.02.2008. 11:34

Post by HOMER SIMPSON »

a joj druze zaboravio sam kako se covjek preziva ,iako sam dobar sa njim.probaj kod lav auto nemoguce da nemaju narucuju djelove po narudzbi. ovaj je u klasnicama sa desne strane prema bl posle cach and carry reno otpad,dragan se zove covjek,nemozes promasiti,treba mi dva dana da ti nadjem broj
zivi i pusti druge da zive

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ma imas tucu, na vijaci, on ti ima sve, pa cak i mjenjac
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
HOMER SIMPSON
Posts: 94
Joined: 03.02.2008. 11:34

Post by HOMER SIMPSON »

nevjerujem da tuco ima za reno.kad saznam broj javicu ti
zivi i pusti druge da zive

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ako nema imace, ima ih po okolnim opstinama dosta :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
HOMER SIMPSON
Posts: 94
Joined: 03.02.2008. 11:34

Post by HOMER SIMPSON »

da,da hahahaha
zivi i pusti druge da zive

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

auto otpad Maric u Klasnicama par metara prije mosta,on mozda ima
ako ne on onda ILMA Jelah 100%imaju,drze djelove za sva novija auta

hepy
Posts: 3
Joined: 20.07.2008. 23:51

Post by hepy »

ako mogu dobiti telefon od tog tipa u Klašnicama...ako netko ima..svi znaju za njega :-) a nitko broja nema

bit ću zahvalan

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

065/526-801

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ako nekog intresuje za ROVERA
d.o.o Blizanci BL
051/22 65 00
svaki moguci djelic za rovera imaju

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: rezervni dijelovi

Post by vrsta8472 »

ОДУЗЕТА ВОЗИЛА И ОРУЖЈЕ СА АУТО-ОТПАДА

ПРЊАВОР, 14. АПРИЛА (СРНА) - У полицијском претресу ауто-отпада у Штрпцима, општина Прњавор, пронађени су и одузети дијелови исјечених аутомобила марке "голф 4" и "голф 5", за које власник није имао потребну документацију, као и већи број страних регистарских таблица за које се сумња да потичу са украдених возила, саопштено је из Центра јавне безбједности Добој.

Одузета су и два аутомобила марке "мерцедес", за која се сумња да су им фалсификовани бројеви мотора и шасије, као и два мотора на којима су уништени идентификациони бројеви, а сумња се да припадају возилима која су предмет кривичних дјела.

Приликом претреса, одузета су и два пиштоља типа "колт" са неколико стотина метака.

Одузета возила, одсјечени и дијелови растављених возила, те регистарске таблице биће предмет додатних вјештачења и провјера, након чега ће против власника ауто-отпада бити предузете законом превиђене мјере.

Против њега ће Окружном тужилаштву Добој бити поднесен извјештај о извршеном кривичном дјелу недозвољена производња и промет оружја.

Акцију су извели припадници Сектора криминалистичке полиције ЦЈБ Добој у сарадњи са припадницима Сектора криминалистичке полиције ЦЈБ Бањалука и Полицијске станице Прњавор, а на основу налога прњаворског Основног суда.

Срна незванично сазнаје да је власник ауто-отпада Славиша Вуковић, који је од раније познат полицији. /крај/тс/вј
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Odrzavanje automobila

Post by W204 »

Koliko cesto imate (ili nemate) problema sa svojim autom?
Najcesci kvarovi?
Redovno odrzavanje?
Rezervni dijelovi? - Originalni ili samo odgovarajuci zamjenski? Kvalitet istih???
Mehanicari?
Troskovi?

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Odrzavanje automobila

Post by sibi »

Sa aktualnim autom sam za sada prezadovoljan. Problema nisam imao nikakvih, sluzi dobro.

Kvarova nisam imao za 8 mjeseci ni jedan, auto je 2001 godiste.

Odrzavanje je naravno vazno, ulje 5W50, filter motornog ulja, filter zraka, filter dizela svakih 10.000km mjenjanje. U mjenjacu (automatik) svakih 50.000km mjenjanje ulja, filtera, dihtunga i kontrola dali imaju spene u karteru, za sada nema tako da je mjenjac zdrav.

Rezervni dijelovi, zavisi sta. Kocnice uzimam bolje/jace nego sto i autokuca nudi, jer za moje potrebe nije dovoljna "obicna" kocnica. Inace pretezno uzimam originalne stvari, koje su u otvorenoj prodaji mozda 5 - 10 euro jeftiniji. Radije znam da imam original, jer nije bas tako kao sto mnogo naroda kaze "ma isti je to dijo samo oslajfaju znak originalni".. Probaj te koliko puta moze se sa diskovima i paknama za recimo 50 euro ukociti sa 260 - 0, a koliko puta sa originalnima. Naravno da netreba svakome tako nesto, ali dole kod nas dizaju ribnjakom i golf keceve koliko god skala pokazuje, tako da..... ;) Sve u svemu, ako neznas sta je dobro, znas sta je skupo.


Mehanicara imam jednoga koji radi za tu marku automobila koju ja imam. Tako da odma se zna ako nesto fali, STA fali.

Troskovi, kako kada. Ja gledam svoje auto kao jedan hobby, ulazem radije pare u nesto s cim sam zadovoljan nego na stok-colu ;) Pretezno obozavam modifikacije na motoru i ostalim stvarima koje daju vise snage, a takodje i u ostalu opremu za sigurnosti svoju - vece kocnice, amortizacija, tockovi veci, gume vece. Na kraju krajeva, o parama se neprica :smt003

Pozdrav :smt006

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Odrzavanje automobila

Post by W204 »

Koliko imas trenutno prijedjenih Km na tom autu?

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Odrzavanje automobila

Post by sibi »

kupijo sa 173, sada imam 192.000 :smt006

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odrzavanje automobila

Post by aquarius »

Koliko cesto imate (ili nemate) problema sa svojim autom?
Pošto sam ljetos kupio polovan Peugeot 307 Brake sa odrađenim servisom na 200.000
nisam nešto pretjerano ulagao u njega. Zamjenjen kočioni sistem i neke sitnice na ogibljenju cca. 500 KM što i nije tako strašno
za navikane skupe djelove francuza. Poređenja radi, sličan zahvat na Golfu 2 me koštao oko 350 KM.
Najcesci kvarovi?
Za sad ništa bitno.
Redovno odrzavanje?
Redovna kontrola ulja i tečnosti. Zamjena filtera pri zamjeni ulja ( po preporuci proizvođača ).
Rezervni dijelovi? - Originalni ili samo odgovarajuci zamjenski? Kvalitet istih???
Ukoliko nema originalnih, kvalitetni zamjenski.
Mehanicari?
Ta stavka mi je najmanja. Zet mi radi taj dio posla. Posao kompenzujemo u roštiljnici. ;)
Troskovi?
Generalno zadovoljan. Osim ulaganja u kočnice svode se na gorivo. Na proljeće mu slijedi nova obuća i par sitnica.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Odrzavanje automobila

Post by regeman »

Najcesci kvarovi?
imao malih problema sa kvacilom, ali sredjeno...zamijenio krajnicu i to je to...
Redovno odrzavanje?
redovno:)
Rezervni dijelovi? - Originalni ili samo odgovarajuci zamjenski? Kvalitet istih???
originalni koliko to mogu biti kod nas
Mehanicari?
poznanici i rodbina
Troskovi?
sa obzirom na fiat minimalni. pouzdan, ali dosadan autic. sipas gorivo i tecnost za sajbu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Odrzavanje automobila

Post by dkrajina »

MERCEDES nema kvarova 430 000 km samo ulje i kocnice,Golf 1 u fazi restauracije ako ima neko predloge hvala.
zivot je surov

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Odrzavanje automobila

Post by W204 »

Najcesci kvarovi?

Opel star 17 godina sa 335.000 prijedjenih kilometara.
Najveci kvar za tih 17 god je bila servo pumpa koja je prestala raditi nakon 16 god konstantnog ''vintanja'' lijevo desno

Redovno odrzavanje?
Svakih 6 do 8 hiljada ulje i filter ulja

Rezervni dijelovi? - Originalni ili samo odgovarajuci zamjenski? Kvalitet istih???
Na ovako staro auto nema smisla ugradjivati originalne dijelove.
Sitni dijelovi dosta jeftini i veoma nekvalitetni.
Primjer: Dihtung poklopca motora, fabricki,- propustio je ulje tek na 200.000Km,
zamjenski izdrazi 5-8 hiljada. Cijena mu je 6KM
Kupim originalni Opelov koji kosta 70KM , presao oko 80.000Km jos nije pustio. Kad ce? Ne znam

Mehanicari?
Auto servis MOBIL 1

Troskovi?
Servo pumpa 100KM polovna naravno, a ostali sitni dijelovi (kugle, disk plocice, dihtunzi) su dosta jeftini ali takav im je i kvalitet.
Sve u svemu OK

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Odrzavanje automobila

Post by sibi »

Moj tata ima 230CE 88. godiste. Nakon toliko godina otisla "elektronika" motora, 200,- Euro i opet ide kao uvijek. Na tehnickome pregledu, petu godinu za redom prolazi bez problema.

Dosta znaci ako se pazi na auto, mjenjanje potrosnog materijala itd. itd. Mozda lici skupo promjeniti ulje svakih 6.000 ili 10.000km, ali je jeftinije nego motor kada zbog neredovnog mjenjanja zariba. :)

Najvise para tako i tako ide u gorivo.. sreca pa "samo" kosta skorom 3 markice....... :smt011

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Odrzavanje automobila

Post by W204 »

sibi wrote:Moj tata ima 230CE 88. godiste. Nakon toliko godina otisla "elektronika" motora, 200,- Euro i opet ide kao uvijek. Na tehnickome pregledu, petu godinu za redom prolazi bez problema.

Dosta znaci ako se pazi na auto, mjenjanje potrosnog materijala itd. itd. Mozda lici skupo promjeniti ulje svakih 6.000 ili 10.000km, ali je jeftinije nego motor kada zbog neredovnog mjenjanja zariba. :)

Najvise para tako i tako ide u gorivo.. sreca pa "samo" kosta skorom 3 markice....... :smt011
Normalno, koliko se brines o njemu toliko ce i sluziti. Svi kazu Opel nije nizasta!! Pa nece ni jedno auto valjati ako ga akas i ne odrzavas.
Moj otac ima C 200 CDI, 2008 god ima 65.000Km sada. Do sada samo 3 puta promijenuo ulje i filter i jednu sijalicu od maglenke. To je sve za 3 god voznje.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Odrzavanje automobila

Post by dkrajina »

Za auto koliko je vazno odrzavanje toliko je i ko ga vozi
zivot je surov

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Odrzavanje automobila

Post by W204 »

dkrajina wrote:Za auto koliko je vazno odrzavanje toliko je i ko ga vozi
Apsolutno si u pravu.

Post Reply