Odrzavanje automobila

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odrzavanje automobila

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:
90942-01007 (Toyota)
Купио. Хвала Ками на овој шифри. Још ме питају, како то да тачно знам шифру шарафа :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odrzavanje automobila

Post by KAMIKAZA »

Nema na cemu,moja baza podataka nije samo za politiku i politicare :D nadje se tu i pokoji auto dio :D
Dosta puta su razlike u cjenama djelova drasticne,a u stvari se radi o istom djelu samo je problem da se nadje podatak,pre neki dan sam trazio kvacilo za Suzuki Vitaru (2008) i kad sam sve pretrazio cjena se kretala od ca 430- 1200 €,bez zamajca,posto sam ja skrt,nastavim da trazim po Poljskim i Bugarskim stranicama,i nabasam na kombinaciju u kojoj se pojavljuje kombinacija vise brojeva,kao usporedba za razne izvedbe,i kad sam ukucao te brojeve nadjem u njemackoj kompletno kvacilo kao paket,sa zamajcem,lamelom i korpom za 152 €. :D a lamela sama kod tog istog ponudjaca na istoj stranici od istog proizvodjaca kao i ova u paketu,samo pod drugim brojem za taj auto kosta 480 € :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Odrzavanje automobila

Post by rocky »

Jel zna neko koji je datum proizvodnje ovih guma?

Image
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odrzavanje automobila

Post by KAMIKAZA »

:D Ove si kupio preko veze u bosni i nemaju oznaku,bar na ovom djelu gdje se vidi, :) samo u EU je obavezno obiljezavanje godine i sedmice proizvodnje,zato predpostavljam da su iz BiH. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Odrzavanje automobila

Post by rocky »

Nisam kupio u bosni, ovdje u italiji sam kupijo i jos pise made in germany... znam da treba biti oznaka DOT i poslije 4 broja od koja su prva dva sedmica i zadnja dva godina. :shock:
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odrzavanje automobila

Post by KAMIKAZA »

Po pravilu treba da stoji na mjestu ovog K57R,ali to nije ta oznaka.I Sava nema fabriku u njemacko,cak je slabo zastupljena i prodaja.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odrzavanje automobila

Post by KAMIKAZA »

POGLEDAJ SA UNUTRASNJE STRANE
Mislim da je ovo nova oznaka a stara stoji sa druge strane na gumama koje imaju smjer rotacije,tu pise DOT 3006 ili tako nesto u zavisnosti od starosti.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Odrzavanje automobila

Post by rocky »

Gledo sam nema nista... Nema nigdje da pise DOT. Poslao sam mail savi, da vidim sta ce mi odgovoriti.
Idemo dalje ...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Odrzavanje automobila

Post by regeman »

bas tako, ne mora biti DOT, to znaci da je dobar za usa trziste..moze biti i neka druga oznaka recimo VAD pa 4 broja.. ali moraju biti ta 4 broja..jbg ja ih ne vidim..doduse i sitna mi je slika..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Odrzavanje automobila

Post by rocky »

KAMIKAZA wrote:POGLEDAJ SA UNUTRASNJE STRANE
Mislim da je ovo nova oznaka a stara stoji sa druge strane na gumama koje imaju smjer rotacije,tu pise DOT 3006 ili tako nesto u zavisnosti od starosti.
Imao si pravo, s unutrasnje strane ima treća oznaka iza slova 3512( 35a sedmica u 2012 god.)
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odrzavanje automobila

Post by vrsta8472 »

Камиказа, помагај опет :D Данас оставим на некој низбрдици ауто и одклиже у риквец и ударим у шлепер (нисам био у ауту). Задњи браник и задња врата од гепека . . . знаш ли гдје се може наћи и колико коштају. Тојота авенсис 2004-то 1.8 VVT
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odrzavanje automobila

Post by aquarius »

„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odrzavanje automobila

Post by vrsta8472 »

Već sam kontaktirao, u Novom Sadu je i skup kao da su nova naplaćuje
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odrzavanje automobila

Post by KAMIKAZA »

Ima u Slavonskom Brodu covjek sve za japance,ali nemam broj,pokusat cu da nabavim.
Ako se radi o modelu T25 onda moras racunati oko 350€ za polovnu zadnju haubu,branik se moze nabaviti svugdje od 100 - 150€.ali naj bolje je otici kod majstora da pogleda moze li se sta srediti ,meni su Dusanici napravili Mazdu Primaci bez djelova,a bila je slomljena do sjedala,takva zadnja hauba je kostala za taj auto nova gola 1260€,cak su i branik povarili.I da ti ne pricam kako je jevtino bilo,skoro dzaba u poredjenju sa djelovima koje sam nabrojao.Svrati do Brace neka pogleda sta se moze napraviti.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Odrzavanje automobila

Post by Hirurg »

ako planiras da se rjesis auta onda odvezi kod njih neka ti rade...a ako planiras da ga vozis jos 5 godina onda trazi pametnijeg majstora....inace svake 2-3 godine farbanje...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odrzavanje automobila

Post by vrsta8472 »

Нашао сам на пар мјеста гепек, али нема испод 500 КМ.

Тако да ће мој комшија Миле, сутра да процјени да ли се може поправити.

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Odrzavanje automobila

Post by kuzmo »

------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 16:12, edited 1 time in total.

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Odrzavanje automobila

Post by Koridor92 »

vrsta8472 wrote:Данас оставим на некој низбрдици ауто и одклиже у риквец и ударим у шлепер (нисам био у ауту). Задњи браник и задња врата од гепека . . . знаш ли гдје се може наћи и колико коштају. Тојота авенсис 2004-то 1.8 VVT
"danas ostavim na... beskrajna rečenica bez tačke i zareza, bilo koga interpukcijskog znaka. čuj ovo "ODKLIŽE" :smt005 :smt005 u rikverc :smt005 :smt005 i "UDARIM" (ali nisam bio u autu)??? pa kako udariš? sa čim? :?: :?: zadnja vrata od gepeka? šta je to???
vrsta8472 wrote: Image
ova SLIKA govori nešto sasvim drugačije, nego što to nečija šuplja pokušava. čudi me da organi reda nisu intervenisali (ako to već do sada nisu učinili)! ovako pričinjena šteta na automobilu, nije mogla biti načinjenja KLIZANJEM u RIKVERC (ili kao što bi neko normalan rekao ili napisao, kretanjem unazad). ovo je nešto, što je učinjeno, nemarnošću, nesmotrenošću i nespretnošću vozača koji se nalazio u vozilu za upravljačem u vrijeme udesa, a koji je vjerovatno, pod uticajem raznih opijata imao smanjenu koncetraciju i kontrolu nad vozilom. gledajući ugao oštećenja ZADNJIH VRATA OD GEPEKA, lako se dolazi do zaključka, da je drugo vozilo koje je učestvovalo u udesu, bilo u stanju mirovanja i da je takođe pretrpilo oštećenja, koje vozač tojote nije priznao, jer je vjerovatno pobjegao sa lica mjesta događaja! moguće je nekoliko verzija, ali je svakako, najpopularnija ona sa RUPOM! na kojoj je strani bila i sa koje je strane nagib? kao i ta, da li se ovo desilo na putu prema Banjaluci ili na putu prema Prnjavoru?
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odrzavanje automobila

Post by KAMIKAZA »

Vrsta ,kad bi ja za ovakve sitnice mjenjao djelove propao bi za noc :D ,ovo se pegla za 2 sata,malo se povari ova pukotina na braniku, :) tako se kaze,i plastika se vari :D i izgleda kao novo. :wink: ova je steta u nas 400 Km sa farbanjem. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: Odrzavanje automobila

Post by Koridor92 »

jel U NAS evra ili KM ??
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odrzavanje automobila

Post by KAMIKAZA »

Markice bato,nema u nas €urova :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odrzavanje automobila

Post by KAMIKAZA »

Hirurg wrote:ako planiras da se rjesis auta onda odvezi kod njih neka ti rade...a ako planiras da ga vozis jos 5 godina onda trazi pametnijeg majstora....inace svake 2-3 godine farbanje...
Jednom prilikom dotjeram Mazdu Premacy,opaljena iza do sjedala,i pod povijen,,imam slike kako su radili,fenomen,linije su izvlacili na zadnjoj haubi gledajuci slike od takvog auta.Moja je bila unistena,a hauba kosta nova 1260 €,branik su varili,jer je kostao oko 600€ od novih djelova sam kupio samo zadnju sajbu,ostalo su sve uradili kao da su kazan za rakiju kuckali :D .Zadnju haubu su rastavili po rubu u 2 djela i uravnali ih posebno,a onda spojili.Godinama radim sa autima,ali onako nesto nisam vidio.Kad sam dovezao auto u njemacku na procjenu (moralo je jer je bila totalna steta) COVJEK JE PRVO POGLEDAO OKO VRATA DA VIDI DAL JE NASTAVLJAN OD DRUGOG AUTA;PA ONDA BROJEVE SASIJE;I KAD SAM MU POKAZAO SLIKE ;NIJE MOGAO DA VJERUJE.Kao prvo tako nesto se ne radi zbog vremena,drugo kvalitete samog posla,trece,zalud ti posao od par dana ako ne uspijes na kraju sve da perfekcioniras......itd. Uglavnom od tada radim kod nih sve i jako sam zadovoljan.Moras im dovesti kvalitetan auto (naravno ostecen :D ) da bi na kraju izasao perfektan,ne mozes sa necim trulim ocekivati da povare i zakrpaju i da to drzi 20 godina.To ne moze ni jedan majstor da izvede jer sam materijal je vremenom toliko porozan da kad bi ga u sobi drzao mora da propadne. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Odrzavanje automobila

Post by CHEJK »

"Zadnja izmjena od Moderator dana 30.11.2013. 14:11, izmenjeno samo jedanput
Razlog: Post je izbrisan jer nema veze sa temom!"
Last edited by CHEJK on 04.12.2013. 23:22, edited 2 times in total.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odrzavanje automobila

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:Vrsta ,kad bi ja za ovakve sitnice mjenjao djelove propao bi za noc :D ,ovo se pegla za 2 sata,malo se povari ova pukotina na braniku, :) tako se kaze,i plastika se vari :D i izgleda kao novo. :wink: ova je steta u nas 400 Km sa farbanjem. :wink:
Ако је до 400КМ, супер. Звао сам све и један отпад, и нигдје осим у НС нема тих задњих врата. Ваљда ће комшија Миле то да среди.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odrzavanje automobila

Post by vrsta8472 »

Коридор 92, ја сам крив 100 посто. И сву штету од 50КМ, сам платио што сам направио на шлеперу. Да није тај стао са шлепером, испред те куће - ауто ми је могао "кретањем уназад", да оде на транзит испред кружног тога на Петрићевцу и замисли шта би тек онда било?!

Нисам ја твој миљеник и идол, па да бјежим од одговорности. А ово сам поствио на форум због Камиказе а и других који прате форум да нађем дио ако ми затреба. Полиција није била, јер сам признао све и исплатио власника камиона за мало лима на приколици што сам ударио. Да ли има још неки дио, осим тих стручних дијелова којима нисам вичан да ти није јасан?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply