Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by vrsta8472 »

Сваки дан путујем за Бања Луку, и возим се једним од најопсанијим магистралним путем у РС а то је магистрални пут Прњавор - Клашнице. Готово да нема дана да не буде неки удес. И кад већ сваки дан те удесе гледам, ајд да те слике подјелим са вама.

Ово су фотографије од задње двије три седмице.






Image



Image



Image


Image



Image


Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by ThunderBird »

Peugeot parking, respect! :smt005
Mislim ono, ne znam kako je uspio ali kako god da je, čestitam mu! :D

Ljudi malo precjenjuju svoje sposobnosti... Ja prvi, prije neki dan sam malo driftao u Drugovićima, Bogu hvala na ESP-u i refleksima, ništa nije bilo...
Ne valja misliti da si profesionalac kada nisi... :wink: :wink: :wink:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by regeman »

Ja sam isao nedavno u bl i vidjeo dvije nezgode od ovih...ova nakon prnjavora odmah i pezoa ovog ili je mozda bio neki isto nasadjen...
put je ok, sredjen je ali kad padne kisa, pa digne ovaj talog sa asfalta, to je gore od leda. Auta su stara, ekoloski uzasna sa teskim gasovima koji se bukvalno lijepe za asfalt....i cekaju kisu..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by Vucijak »

Dodik je obecao da ce ove godine da napravi najbolje puteve u Evropi. Zato nemojte da
brigate jos malo cemo se voziti ja autocesti sa 6 traka :smt005
Image

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by droplja »

Vucijak wrote:Dodik je obecao da ce ove godine da napravi najbolje puteve u Evropi. Zato nemojte da
brigate jos malo cemo se voziti ja autocesti sa 6 traka :smt005
Naravno da ce napraviti,i to za sve gradjane ove drzave bez obzira kojoj stranackoj strukturi pripadali.
Kad cete to jednom shvatiti,najlakse je sjediti u fotelji i pisati demagoske postove,kao sto pise Regeman, a kladim se da je najmanje expert u svojoj struci.
Poznajem taj tip ljudi vrlo dobro :smt002
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by regeman »

...
Last edited by regeman on 31.01.2011. 09:55, edited 1 time in total.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by droplja »

Mislis da su kriticari sposobni pojedinci u drustvu ,ili naprotiv svoju licnu nesposobnost manifestuju kroz jedan vid kritike kao sto i sam radis!?
Jel se slazes samnom?
Opet o tebi kao covjeku i karakteru necu da pricam jel te licno nepoznajem,ali ovde pisem o politickom,drustvenom,poslovnom putu.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by regeman »

...
Last edited by regeman on 31.01.2011. 09:55, edited 1 time in total.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by W204 »

Zar svaku temu morate na politiku okrenuti??

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by regeman »

vala bas..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by ThunderBird »

Taj put neće biti napravljen do 2020 godine, živi bili pa vidjeli...

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by Franz »

Vozis se od zapadne Evrope ka matici Srpskoj...
Sta covjek primjeti? Primjeti da su auto-putevi u Francuskoj, Italiji, Njemackoj, Austriji, Svajcarskoj...na trenutke bukvalno neprohodni.
Primjera radi, kroz Italiju u blizini Milana imate bukvalno 2 puta po 8 traka, tj. dva paralelna auto puta koji cesto znaju biti blokirani koliko je gust saobracaj. Kako prilazis istocnom dijelu Italije prema Sloveniji, taj saobracaj jenjava ali je opet prilicno frekventan. slicna stvar i kroz dezelu.kroz Hrvatsku nakon Zagreba zapita se covjek gdje su nestala ta silna vozila...da nema turaka, bugara, makedonaca...sablasno pusto bi bilo.

Mi se nalazimo juzno od tog cuvenog autoputa "Bratstva i Jedinstva" koji vec decenijama unazad spaja jugoistok Evrope sa zapadom.
Ne vidim sta bismo mogli spojiti gradnjom autoputa? Banja Luku sa Visegradom ili mozda Uzice? Doboj sa Mostarom ili mozda jadranom?

Jadran? Turista sa zapada pa cak iz Ceske ili Madjarske koristice dionicu preko ZG preko Karlovca dalje prema Istri ili juzno prema Splitu.
Dakle, posmatrano sa nekakve turisticke perspektive ni u tom slucaju ne vidim smisao gradnje autoputa Banja Luka-Doboj. Dzaba i BL-Gradiska kad te nakon 50km auto-puta ocekuje kanjon Vrbasa, pa dalje prevoji poput Makljena pa jos juznije prema Jablanici prevoji kod Prozora...ili ukoliko si lud pa odes na Grahovo pa ti oci ugledaju raspali put preko Ostrelja...

Ne zapita li se mozda neko da ti silni obecani kilometri autoputeva po RS ne sluze samo kao predizborne prevare??
Ja licno vidim jednu grupu ljudi na celu sa Laktaskim satorskim slavujem koji se kvalitetno zayebawa o trosku milion i kusur zitelja RS.
Jos zalosnija je cinjenica da smo svi isti kao i taj Dodik...stoka pokvarena koja bez puno stida i laze i krade, to nam je u krvi, cast izuzecima.


Mislite li da Strabag i sl. kompanije koje se bave gradnjom svega i svacega, pa tako i autoputeva, nisu poslali svoje ljude da opipaju teren u RS i FBiH da vide ima li smisla uopste graditi tako nesto. Vjerujem da su se obradovali jako jeftinoj hrani i lakim zenama ali da su poslali sefovima pozitivne kritike glede isplativosti gradnje autoputa, u to ne vjerujem.

Gradiska-Banja Luka ce zazivjeti...u to sam siguran, a to je samo zbog hira naseg milog imperatora. Mada ta dionica i ima nekog smisla, ona i jeste koliko toliko opterecena ali opet nedovoljno da bi u potpunosti opravdala gradnju autoputa. Brza cesta DA ali autoput...hmmm.

Da sumiram...i da se desi Banja Luka-Doboj, ne vidim dovoljnu frekvenciju saobracaja koja bi mogla taj put drzati zivim. Nemamo stanovnistva, standard nam je SINE HVALA i poneki zalutali turista ne bi mogao isplatiti troskove koje takav put nosi sa sobom.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by regeman »

Franc da nismo kolege :smt006

potpis na post. Ja sam za autoput uvijek, ali ako ce nas izaci kao ovaj do Gradiske- neka hvala. Jednostavno u toj racunici necemo imati koristi, samo cemo se zaduziti.
Trenutna frekvencija je 6 do 8000 vozila ka Prnjavoru, a minimum, tehnicki da se gradi autoput je 12 do 15.000 vozila dnevno.
Naravno, autoput ce privuci jos saobracaja..ali ne znam odakle bas puno da se isplati u nekom roku. Doduse, mozda ce se dijeliti zemlja uz put investitorima, uvijek ima semi za gradnju autoputa..ali...ko ide za federaciju i jug, ici ce na Samac i Sarajevo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by Franz »

Nismo kolege Rege. :D

Dovoljno je samo dozivjeti evropske puteve, povuci paralelu sa frekvencijom saobracaja koju zateknes tamo sa frekvencijom saobracaja koja krasi nase puteve...I corav primjeti da nesto ne stima.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by vrsta8472 »

Svaki dan 105 udesa
Nikola Salapura - 20.02.2011 19:00

BANJALUKA, SARAJEVO - U BiH su prošle godine registrovane čak 38.493 saobraćajne nesreće, što pokazuje da se u prosjeku svakodnevno na cestama dogodi 105 udesa, pokazuju podaci bh. policijskih struktura.

Isti podaci govore da je ovaj broj nešto niži u odnosu na 2009. godinu, kada je zabilježeno 39.858 saobraćajnih nesreća.

Stručnjaci iz oblasti saobraćaja upozoravaju da je, i pored blagog smanjenja broja saobraćajnih udesa u odnosu na prošlu godinu, stanje bezbjednosti saobraćaja i dalje nezadovoljavajuće.

Ševal Kovačević, diplomirani inženjer saobraćaja i ovlašteni sudski vještak za saobraćaj BiH, kazao je da se ukupna bezbjednost saobraćaja može unaprijediti samo povećanim ulaganjem u kolovoznu infrastrukturu i donošenjem moderne strategije razvoja cestovnog saobraćaja.

"Potrebno je, pored kvalitetnih puteva, obezbijediti mnoštvo saobraćajnih znakova, upozorenja i ostalih činioca saobraćajne infrastrukture", rekao je Kovačević i naveo primjer FBiH kojoj, kako je kazao, nedostaje oko 22.000 saobraćajnih znakova.

Po njegovom mišljenju, najveću opasnost na putevima predstavlja omladina koja ludo vozi "jake mašine", a tu je i nedovoljno vještina i navika, te nedostatak saobraćajne kulture.

Milenko Jaćimović, predsjednik Udruženja za unapređenje bezbjednosti saobraćaja RS, kazao je da je prethodnih godina prosjek saobraćajnih nesreća bio između 40.000 i 45.000, te da je sada u blagom opadanju, ali da je i dalje stanje alarmantno.

"Ipak, i pored toga može se konstatovati da je opšta bezbjednosna situacija u saobraćaju u BiH nezadovoljavajuća, te da se ne može dati prolazna ocjena", kazao je Jaćimović.

On smatra da je potrebno provoditi odredbe Strategije o bezbjednosti saobraćaja koje su donijela oba bh. entiteta jer, kako je kazao, one ništa ne znače dok se ne počnu primjenjivati.

Na autoputu Banjaluka - Gradiška, kod prijedorske petlje kod Banjaluke, u petak se dogodila stravična saobraćajna nesreća koja je potresla cijelu državu. Bilans direktnog sudara džipa i vozila Hitne pomoći je troje mrtvih, a stravične slike sa lica mjesta rijetko su koga ostavile ravnodušnim.

Podaci Ministarstva unutrašnjih poslova RS (MUP RS) govore da su u prošloj godini na području ovog entiteta zabilježene ukupno 9.732 saobraćajne nesreće.

"Od ovog broja 123 saobraćajke su sa poginulim licima, dok su 2.003 saobraćajne nesreće bile sa povrijeđenim licima, a 7.606 nesreća samo sa materijalnom štetom", kazali su u MUP-u RS.

Oni su još naveli da je najveći broj saobraćajnih nesreća u ovom entitetu registrovan na području CJB Banjaluka, a najmanji na području koje pokriva CJB Trebinje.

Kako su potvrdili u Federalnoj upravi policije (FUP), u prošloj godini su se na cestama u ovom entitetu dogodile ukupno 28.443 saobraćajne nesreće.

"Od ovog ukupnog broja registrovano je 167 saobraćajnih nesreća sa poginulim licima, zatim 4.632 sa povrijeđenim licima, te 23.644 nesreće u kojima je pričinjena materijalna šteta", saopšteno je iz FUP-a.

Oni su naveli da su, prema broju poginulih i povrijeđenih učesnika u saobraćaju, najugroženija kategorija vozači.

Prema njihovim riječima, najviše poginulih vozača upravljalo je putničkim automobilom, zatim motociklom, biciklom, te traktorom.

Prema podacima kojima raspolaže Policija Brčko distrikta BiH, na području koje je u njihovoj nadležnosti prošle godine je zabilježeno 318 saobraćajnih nesreća, što je manje u odnosu na uporedni period 2009. godine.

"Tri saobraćajne nesreće su bile sa poginulim licima, 76 sa povrijeđenim, dok je u ukupno 239 saobraćajnih nesreća pričinjena samo materijalna šteta", saopšteno je iz Policije Brčko distrikta BiH.
Mladić i dalje kritično

Zdravstveno stanje Borivoja Savića (21) iz Zvornika, koji je teško povrijeđen u sudaru vozila Službe hitne pomoći zvorničkog Doma zdravlja, i džipa tojota rav 4, i dalje je teško i on je u životnoj opasnosti, potvrđeno je u Kliničkom centru Banjaluka.

"On je na Klinici za anesteziju i intenzivno liječenje, pod nadzorom je ljekara i dijagnostičke procedure su u toku", saopšteno je iz Kliničkog centra.

U ovoj saobraćajnoj nesreći na licu mjesta je poginuo Banjalučanin Nebojša Zlojutro (53), te Zvorničanin Miodrag Savić (55). Iste večeri povredama je podlegao vozač vozila zvorničke Službe hitne pomoći Goran Trifković (46).

Područje Broj nesreća

Federacija BiH 28.443

Republika Srpska 9.732

Brčko distrikt 318

Ukupno 38.493
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by regeman »

Statistike su porazavajuce. To sto je vozilo staro ne znaci nista. Problem je sto je kod nas iz godine u godinu sve vise vozila, a kultura opsta u padu, plus su snizeni kriterijumi dobijanja vozacke i kontrole saobracaja.
Nasa policija ima pogresnu metodologija kontrolisanja saobracaja jos uvijek. Ne samo nasa neg ex yu uopste.
Ti padovi i usponi plus minus 5, 10 odsto nista ne znace...mi treba da prepolovimo broj poginulih, broj nezgoda, broj povrijedjenih u nekom periodu od 5 godina.
Koliko je to usted zivota iluzorno je pominjati, a stete se mjere stotinama miliona km. Pa vi vidite koja usteda lezi u prevenciji saobracajki- osiguranja, bolnickih dana, infastrukture itd...
EU i njene pridruzene clanice imaju strategiju smanjenja broja poginulih od 2000 do 2015. Najbolji su Francuzi, pa Spanci, skoro pa prepolovili,
Najgori su Italijani...nas i nema u analizi osim povrsno.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by OldTownBoy »

Ne smanjivati procente udesa , mozda je to recept za smanjivanje nezaposlenosti :roll:
um caruje a Dundo Maroje

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by PROLETER »

da i mi seljani PROGOVORIMO .
pre par dana HR magla da te bog sacuva ulazim u BIH prelaz gradiska 50KM kazna za koristenje svjetala za maglu , pokusavam objasniti ali nista ne vredi. nastavljam put ka BL NIGDJE ZNAKA KUD SE KRECEM na svu srecu pa znam .
U Klasnicama znak za skretanje prnjavor kazem sam sebi dobro je ko nezna nebi promasio 5oom posle jos jedan skretanje za slatinu ima i prnjavor i bjeljina rekoh popravlja se situacija ali se prevarih ljudi ja bih se usrao u tudjini da 40km neznam kud se krecem a znakova za ogranicenja pogotovo ispod normale na desetine toliko i lesinara koi cekaju da te navuku za koi dinar neproknjizen ako je moguce a da nepricam o klizavosti puta vidim svi ste culi vidjeli najverovatnije i osjetili manje vise a netreba bas pretjerati da bi se klizaali

ovo pisem kao obican gradjanin i putnik al nemoj da kenjate zajebali smo i albance i rumune
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by KAMIKAZA »

PROLETER wrote:da i mi seljani PROGOVORIMO .
pre par dana HR magla da te bog sacuva ulazim u BIH prelaz gradiska 50KM kazna za koristenje svjetala za maglu , pokusavam objasniti ali nista ne vredi.
Bosna i Hercegovina je jedina zemlja u kojoj se moze desiti ovakvo nesto,zakonom je lijepo receno da je kaznjiva upotreba svjetla koja ugrozavaju saobracaj,u sto ne spadaju svjetla za maglu,ali nasa posla. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by vrsta8472 »

Image

Фотографисано 5 мин након удеса

Image


Image


Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by vasko »

sve zgode i nezgode sa tobom Veco!Kako ti na licu mjesta uvjek?
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by vrsta8472 »

Јутрос око 7h у Хрваћанима тек слетио камион са 4 радника. Чудо да су остали живи, кабине једноставно НЕМА, али нисам стигао да сликам кабину.

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by W204 »

Vidio sam danas taj kombi u krugu Brcko gas osiguranja.

unistitelj
Posts: 13
Joined: 18.10.2008. 15:06

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by unistitelj »

prica se prica, da je neko sipao ulje na krivini na Tutnjevcu, neki lik sto ima auto otpad u blizini.... ne znam kolliko je to istina, ali ne bi me cudilo da jeste.....

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Prnjavor - Klasnice, udesi i ostale zgode i nezgode . . .

Post by Hirurg »

hehe jedini otpaz blizu je Cetojevic :) al moze biti svasta...odmah otkupi vozilo od onako bunovni ljudi i ladi jaja :)

Post Reply