Auto skole u Prnjavoru

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
Phoenix
Posts: 16
Joined: 25.04.2008. 03:33
Location: BuDZHumBura

Auto skole u Prnjavoru

Post by Phoenix »

E ovaako... trebala bi mi vasa mala pomoc :oops: :D
Treba da krenem sa polaganjem vozackog, a poooojma nemam koju auto skolu da odaberem! Pa bih voljela da mi preporucite neke, gdje bih mogla nesto i nauciti. :) Tnx unapred :wink:
"I smjesim se u meki suton, od zapaljenih zvijezda svecan, i osjetim dubinu svega i da je zivot vjecan - vjecan..."

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Phoenix, moraš prvo da odgovoriš na jedno pitanje.

Želiš li da platiš instruktoru da samo onako obezveze prođeš, ili stvarno hoćeš da naučiš da voziš.

Tako su u Prnjavoru podjeljene Auto škole :?

Tužno, ali istinito :?
Nisam komentarisao ovu gore auto školu i ne želim :!:

Nemoj dopustiti da ti ovako izgleda polaganje
http://www.youtube.com/watch?v=Ry3eRmsCh0I :lol:

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

ovo kao da govori konkurencija jbt
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

U Prnjavoru sto se tice toga mozes da biras, pocevsi od automobila pa do instruktora.

Ja sam polozio proljetos, a obuku odradio u AS Volan.Testove i voznju iz prvog puta prosao.
Neznam zasto da ih ne komentarisemo?Prema meni su ispali fer i korektni.Nije bilo nikakvih problema.
Sobzirom da sam od ranije vozikao auto nije mi ni puno trebalo da se spremim za izlazak ali sam ipak odvezao svih 35 casova.Eto da se zna da nema zakidanja.Mogao sam da biram jednog od njihovog instruktora kao i auto na kome zelim da vrsim obuku.Znaci ako ti se jedan ne dopadne uzimas drugog.Tako sam i ja uradio :D

EDIT:
Da ti se ne desi ovako nesto kao na ovom video-klipu obuku plati u dva dijela.Jedan na pocetku a drugi na kraju pa nece galamiti.Inace nema para.

pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

definitivno auto skola ""VOLAN""

a sto se tice instruktora meni su ok ali od srca ti predlazem gospodina VESELKA MLADJENOVICA

ja sam kod njega polagala i extra je
@@@sladja@@@

User avatar
Phoenix
Posts: 16
Joined: 25.04.2008. 03:33
Location: BuDZHumBura

Post by Phoenix »

Samac, znam da su tako podijeljena auto skole u Prnjavoru, zato se i dvoumim. Za "Volan" sam od jednih cula da placaju komisiji prolaz svojih kanditata bez obzira na to kako se ponasaju u saobracaju, dok drugi tvrde da su skroz ok. Onda cula sam jos i za auto skolu "Stop" da je odlicna, pa sam cula i da je "Polet" super... i taako... a ja i dalje pojma nemam :roll: :smt017
"I smjesim se u meki suton, od zapaljenih zvijezda svecan, i osjetim dubinu svega i da je zivot vjecan - vjecan..."

pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

to je cista laz da placaju mislim ti kako hoces ali to je laz za as--volan
@@@sladja@@@

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

zavisi šta se misli pod PLAĆANJE... :roll: :wink:
>>>---------------------->>>

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Odmah sam rekao da neću da komentarišem gore navedenu auto školu.
Nisam kod njih polagao, pa ne poznajem ni ko to drži. Pošto sam znao da će neko pomisliti da ih pljujem :?
Što se tiče cijene obuke, nebi trebalo da bude neke razlike.
Tako da samo trebaš izabrati u koju ćeš školu.

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

Vlasnik je koliko ja znam predsjednik saveza auto skola RS.
Cijena je svagdje ista.Voznja 35 casova x 20 KM + teorijska nastava 20 casova x 5 KM.
I na sve to dodas izlazak na testove, izlazak pred komisiju, ljekarski, prva pomoc.

User avatar
Phoenix
Posts: 16
Joined: 25.04.2008. 03:33
Location: BuDZHumBura

Post by Phoenix »

Da, cijena je ista u svim auto skolama to znam :wink:
Tako da samo trebaš izabrati u koju ćeš školu.
Da, samo... :D
A vidim vecina vas reklamira "Volan" :)
Ima li neko drugi predlog...? Nisu valjda druge auto skole toliko ocajne :?
Zanima me gdje ste vi sve polagali, kakvi su instruktori... kako se ponasaju prema kandidatu... i tako to... :smt100 :D
"I smjesim se u meki suton, od zapaljenih zvijezda svecan, i osjetim dubinu svega i da je zivot vjecan - vjecan..."

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Zanima me gdje ste vi sve polagali, kakvi su instruktori...
Volan :D

Instruktor - divan! :lol:

A sto se tice te price o placnju komisiji, ja sam imala iz Laktasa komisiju i prosla, znaci suplja prica...
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

hvala bogu bar neko iskren
@@@sladja@@@

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

pa nenam da li da se smijem ili plačem :lol: :(
>>>---------------------->>>

User avatar
Phoenix
Posts: 16
Joined: 25.04.2008. 03:33
Location: BuDZHumBura

Post by Phoenix »

sagittarius_rex wrote:pa nenam da li da se smijem ili plačem :lol: :(
:? :?:
"I smjesim se u meki suton, od zapaljenih zvijezda svecan, i osjetim dubinu svega i da je zivot vjecan - vjecan..."

suzzy
Posts: 5
Joined: 31.07.2007. 17:54
Location: Prnjavor

Post by suzzy »

Polaganje vozačkog ispita je veoma ozbiljna stvar, i tu nema mjesta šali. Smatram, a vjerujem da će se mnogi složiti samnom, da nije nikakva fora položiti vozački ispit od prvog puta eto samo zato da bi se moglo reći «položio/la sam od prvog puta» a ovamo kada treba odvesti djecu u školu ili trknuti negdje po gradu dolazi do hvatanja za glavu a da ne spominjem odlazak u B. Luku i dalje. Takođe smatram da je bolje izaći na ispit (svaka čast izuzecima!!!) dva, tri ili koliko je god to potrebno puta ali kad položiš da znaš da je to samo zato što si naučio i ništa drugo.
Osuđujem auto škole koje daju prednost kvantitetu a ne kvalitetu prilikom polaganja testova i konačno vozačkog ispita, a nažalost takvih ima svugdje pa i u našem Prnjavoru... :( Jedna AŠ je već spomenuta ovde u tom kontekstu. Živi primjer moj poznanik: pitam vas da li je moguće da čovjek, koji ne zna ni dobro čitati, izađe na testove i položi od prvog puta i uz to i nulira?!?! :roll: Hoću da kažem da nije bitno da li je komisija iz Laktaša, B. Luke, M. Grada ili odakle već, ljudi moji znate onu staru narodnu «para vrti gdje burgija neće» :!:
sagittarius_rex

zavisi šta se misli pod PLAĆANJE... 8) :wink:
Vožnje po sporednim putićima i šumarcima?! O, da, da, ima i toga...

Ja sam položila vozački ispit u jednoj AŠ i preprezadovoljna sam. Ne bih sad da reklamiram da ne pomislite da imam nešto lično protiv Volana (samo sam iznijela činjenice koje sam čula svojim ušima iz prve ruke), ali ako insistiraš reći ću koja je to AŠ, nije problem.

Stoga, nemoj se zalijetati, još se dooobro se raspitaj i odluči u kojoj auto školi ćeš polagati vozački ispit.
I, naravno, ne zaboravi:
samac

Želiš li da platiš instruktoru da samo onako obezveze prođeš, ili stvarno hoćeš da naučiš da voziš.
Želim ti puno, puno sreće!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

A sto se tice te price o placnju komisiji, ja sam imala iz Laktasa komisiju i prosla,

Jesu oni skuplji ili jeftiniji od nase komisije? :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Phoenix
Posts: 16
Joined: 25.04.2008. 03:33
Location: BuDZHumBura

Post by Phoenix »

Suzzy, u potpunosti se slazem s tobom :wink:
Hocu da kad polozim da se ne hvatam za glavu u koloni auta, i da kad sam u guzvi ne pitam se joooj sta sad, nego da polozim kod nekoga ko me moze spremiti za saobracaj, zelim stvarno da naucim. :)
suzzy wrote: Ja sam položila vozački ispit u jednoj AŠ i preprezadovoljna sam. Ne bih sad da reklamiram da ne pomislite da imam nešto lično protiv Volana (samo sam iznijela činjenice koje sam čula svojim ušima iz prve ruke), ali ako insistiraš reći ću koja je to AŠ, nije problem.
E bilo bi odlicno da mozes da mi kazes koja je to auto skola, kakav je instruktor, posto stvarno razbijam glavu gdje da idem.
"I smjesim se u meki suton, od zapaljenih zvijezda svecan, i osjetim dubinu svega i da je zivot vjecan - vjecan..."

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Phoenix potpuno ispravno i ja sam isto tako razmisljao kad sam polagao vozacki. Nije valjda niko lud da kupuje vozacku ili komisiju da podplacuje,pa nije svjestan da sa tim kupuje sam sebi smrt,ali na zalost takvih ima i to jako mnogo
Image

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

E Suzzy potpuno se razumijemo, a sve pričam iz ličnog iskustva. Ja prvi put nisam prošao, a znaš koji je razlog bio, na poligonu, tj. pored njega, su došli moji prijatelji, otvorili gepek, unutra gajba piva i glasno navijali za mene :D , i pored toga sam prošao poligon, a na vožnji sam oboren (prošao iz drugog puta), i to je razlog što sam oboren, a kandidat kod dotičnog gore spominjanog je bila djevojka u miniću :shock: , gara :shock: , san snova :shock: , tri puta je kretala pod ručnom i na kraju opet je pogrešno krenula, to je samo na polignu bilo, a gdje gradska vožnja i na kraju ona prođe, a ja petnaest dana čekanja i još 50 dengi.
I da eto ja ne znam da čitam ali sam nulirao testove :D
>>>---------------------->>>

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

AŠ - Jokić !!!
Instruktor sa najviše iskustva a o poštenju da ne govorim !!
Jedino nije ,,ušminkan,, kao drugi ali što se tiče ostalog ... čista petica !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Ja sam kod njega polagao i prezadovoljan sam :wink:
>>>---------------------->>>

suzzy
Posts: 5
Joined: 31.07.2007. 17:54
Location: Prnjavor

Post by suzzy »

Phoenix, ja sam položila vozački u AŠ Tranzit, instruktor se preziva Trivičević. Inače, živi u Štrpcima, znam da iza sebe ima više od 20 godina instruktorskog staža. Koliko sam ja u toku, mislim da se udružio sa još jednim instruktorom (valjda su tako morali po novom Zakonu), i ne znam da li se AŠ još uvijek zove Tranzit ili je neki drugi naziv.
E, sada ono što te, pretpostavljam, najviše interesuje a to je kakav je instruktor.:D
Prije nego što sam krenula na obuku, od pojedinih sam čula da galami, da je strog i precizan i moram priznati da mi nije bilo svejedno ići kod njega ali pošto mi je preporučen riječima tipa:"ako hoćeš da naučiš, idi kod njega", ipak sam otišla. Da, istina je, zagalamio je na mene nekoliko puta ali to je bilo sasvim opravdano jer sam u početku obuku shvatila dosta neozbiljno (npr. on je hvatao za volan, palio i gasio žmigavce i sl. dok sam ja tražila muziku na radiju, mahala i trubila poznanicima,... :oops: ) Istina je i to da je strog i precizan ali to se traži, zar ne? :) Da te ne prepadnem, samo da znaš da se voli i našaliti!:D Uglavnom, ja sam prezadovoljna, skroz je profesionalan prema kandidatu.
Ne želim da utičem na tebe i da ti sugerišem, tj. da "naturam" nešto i nekoga, samo sam ti sa najboljom namjerom rekla svoje mišljenje. U Prnjavoru postoji još pokoji kvalitetan instruktor, i nadam se, da ćeš odabrati i obaviti obuku kod pravog i da ćeš shodno tome biti uzoran učesnik u saobraćaju.
sagittarius_rex

I da eto ja ne znam da čitam ali sam nulirao testove :D
Iz prvog pokušaja? :lol: :wink:

MAXIMUS

AŠ - Jokić
Kada sam pisala o još pokojem kvalitetnom instruktoru, mogu i ovu AŠ uvrstiti, čula sam da je instruktor OK.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Pa zar sunce moje sumnjaš u mene...
>>>---------------------->>>

Post Reply