Hallo Taxi

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

Post Reply
User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Hallo Taxi

Post by Mr X »

Narode jel se vozite taxijem i koliko cesto? Evo jedne price iz Banja Luke!


Tri puta skuplje usluge prevoza za strance


Taksisti građanima koji na autobusku stanicu dođu iz inostranstva naplaćuju tri puta skuplji prevoz do željenog mjesta jer ne uključuju taksimetar i cijenu određuju napamet.

"Autobusom sam došao iz Austrije u Banjaluku i na stanici uzeo taksi do Lauša, a kada smo stigli taksista mi je rekao da je cijena 30 KM", rekao je Dejan Zeljković, državljanin Austrije koji je često dolazi u Banjaluku.

On je dodao da taksista nije upalio taksimetar, iako je to praksa koju treba da ispoštuje i sve vrijeme vožnje na taksimetru je pisalo da je vozilo slobodno.

"Autobuska karta iz Austrije do Banjaluke košta 100 KM, a vožnja od stanice do Lauša, koji je udaljen možda pet kilometara, košta 30 KM. Nije u redu da ljudi koji dođu iz inostranstva plaćaju tri puta više nego ljudi koji žive ovdje", rekao je Zeljković.

Dragan Purišić, predsjednik Udruženja banjalučkih taksista, kaže da je upoznat s ovom pojavom, ali da do sada niko nije sankcionisan po ovom pitanju.

"Vožnju nije moguće naplaćivati skuplje ukoliko je taksista pozvan telefonom, jer su svi oni u sistemu radio-mreže i vožnja se automatski registruje i taksista je obavezan upaliti taksimetar", rekao je Purišić.

On je dodao da taksisti koji rade na autobuskoj stanici plaćaju plac za vozilo nešto više od 100 KM.

"Ukoliko bude otkriveno da je taksista naplatio više od onog nego što je cijenom po kilometru propisano, sankcije su rigorozne, prvi put bude isključen sa radio-mreže tri dana, zatim deset, pa mjesec dana i na kraju se za stalno isključuju sa mreže", pojasnio je Purišić.

On je naglasio da je za taksiste koji ne poštuju zakon nadležna gradska Saobraćajna inspekcija.

Mlađen Todorović, saobraćajni inspektor u Odjeljenju za inspekcijske poslove, kaže da je taksista za vožnju do 25 kilometara obavezan upaliti taksimetar i vožnju naplaćivati po cijenama od 1,50 KM po kilometru, a da je za dalje relacije moguć dogovor bez taksimetra prije vožnje.

"U slučajevima kada taksista ne poštuje Zakon o drumskom saobraćaju i vožnju naplaćuje više za dalji postupak i sankcionisanje potreban nam je broj vozila. Inače, građani koji se žale samo predaju predstavku i nepotpune podatke", kaže Todorović.

On je dodao da je kazna za prekršaje ove vrste od 400 KM do 1.000 KM.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nista cudno.. Tako i ja jedne prilike izasao iz Svabskog busa na Prnjavorskoj stanici, pa sjeo u taksi..
Em sam se isprepadao dok sam se vozio (zbog tehnickog stanja auta), em sam do Karadjordjeve platio 10 (e sad, nisam vise siguran koja je valuta bila- dal´ eura ili maraka, uglavnom cener... i, u svakom slucaju je puno)..
Isto tako, voznja bez taximetra; a relacija minimalna (neznam kad se sve sabere i oduzme- da l´ tu ima kilometar).
Mislim, hajd cener nije neka para (necu propasti sigurno :lol: ), al´ nije fer, nije ljudski! Mogu misliti koja bi suma bila da sam zeleo odmah do Skakavaca :?

pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

prosle godine kad san isla na more u crnu goru-
isle smo sa prnjavorskim busom do banja.luke ja i moja kuma iz swajcarske
i uzele taxi do centra kaze nam covjek 15km samo za voznju a za kofere vam necu uzet
mista,lijepe ste cure a racun vam netreba,a moja naivna kuma dala mu 10€
i kaze u redu je,hvala vam na ljubaznosti. Kad smo sjele u smiljicev bus
pitam ja vozaca koliko kosta od prilike taxi od autobuske do centra
covjek kaze 7,5km ---eto vidite
a moja kuma je bila bijesna ko riss
@@@sladja@@@

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Oprosti bez ljutnje,ali ovce i jesu za sisanje! Shvatas?!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

gradski autobus, 1.6 km, vozi te gdje hoces :D nije to nista kakvi su oni na autobuskoj u novom sadu :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

pile
Posts: 249
Joined: 17.10.2008. 00:41
Location: njemacka

Post by pile »

nisam ja od tih koje se za svasta ljute,
mene samo jedno cudi kako se ja nisam oglasila i komentarisala ali kontam ona je starija,
ona placa pa sta me briga uostalom,zar ne?????? :P
@@@sladja@@@

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

Ewo jedan moj primjer. :wink:
U Zenici "divlji" taxi kosta 1 KM i vozi te gdje pozelis...1,2 ili 5 kilometara nije bito.
Ta je cijena bila prosle godine kad sam se ja vozio...a mozda je sad poskupilo zbog goriva.
Image

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

Sewerin wrote:Ewo jedan moj primjer. :wink:
U Zenici "divlji" taxi kosta 1 KM i vozi te gdje pozelis...1,2 ili 5 kilometara nije bito.
Ta je cijena bila prosle godine kad sam se ja vozio...a mozda je sad poskupilo zbog goriva.
kakva bolan zenica alo decko
Image
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Taksisti neće sniziti cijene
Datum: 19.11.2008 20:33


Gradski taksi prevoznici definitivno neće sniziti cijene svojih usluga, bez obzira na to što je snižena cijena goriva.

Predsjednici udruženja banjalučkih taksi prevoznika nisu saglasni u tome zbog čega cijene neće biti snižene.

"Cijene koje su utvrđene u maju ove godine ostaju iste, a tada su podignute isključivo zbog rasta cijene goriva. Život je poskupio i taksisti ne mogu dozvoliti pojeftinjenje taksi prevoza", kazao je Dragoljub Lojić, predsjednik Udruženja "Maksi-taksi".

Dragan Purišić, predsjednik Udruženja "Banjalučki taksi", rekao je da do ovog poskupljenja nije došlo zbog cijene goriva, nego zbog administrativnih troškova.

"Nije održan sastanak Udruženja taksista na temu jeftinijeg prevoza, a neće ni biti potrebno jer cijene ostaju iste. Taksisti su principom zajedničkog dogovora usaglasili sadašnje cijene i nećemo ih mijenjati, a u prilog ovakvoj odluci ide i Zakon o fiskalizaciji zbog kojeg će taksisti imati dodatne izdatke", dodao je Purišić.

Po sadašnjem cjenovniku građani za početak vožnje treba da izdvoje dvije KM, a po kilometru pređenog puta 1,50 KM, dok čekanje po jednom satu iznosi 15 KM.

"Uslovi su takvi da taksisti sami kreiraju cijene i one su zaista visoke, a to svakako može uticati na njihovo lošije poslovanje. Potrošači sa plitkim džepom ne koriste taksi, a i oni ekonomsko stabilniji sve manje pribjegavaju ovom vidu prevoza", rekao je Dragovan Petrović, sekretar Udruženja potrošača RS.

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Post by Sewerin »

vasko wrote:
Sewerin wrote:Ewo jedan moj primjer. :wink:
U Zenici "divlji" taxi kosta 1 KM i vozi te gdje pozelis...1,2 ili 5 kilometara nije bito.
Ta je cijena bila prosle godine kad sam se ja vozio...a mozda je sad poskupilo zbog goriva.
kakva bolan zenica alo decko
Image
Sta je Ćiko koji qrac...neki problem?
Image

Post Reply