Kazne u saobracaju

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

X brate ne novorim ja to iz iskustva nego to sto si ti napisao kad bi procitala beba od dvije god. shvatila bi da to nije lako....pa zaposlise u policiji pa ces vidjeti da to nije isto,....,

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

E,moj kume vidi se da nemas iskustva...Ovo nisam dzaba postavio jer imam licno iskustvo sa tim.
Dakle: uhvatio me je radar u cenru grada ovdje u Ljubljani i nije bilo druge nego sudiji za prekrsaje,oduzimanje vozacke na 3 mjeseca i 1200 tadasnjih Njemackih maraka kazna. Nikad nije nista bilo od toga,a znas zasto? Upravo zato sto sam upotrijebio navedeni savjet.
Uzeo sam dobrog advokata,tri puta sam dobivao poziv da dodjem kod sudije za prekrsaje i sva tri puta sam nasao opravdan razlog uz potvrdu da ne mogu prisustovati bas taj dan. Tako je i proslo 24 mjeseca ili ti 2 godine i sve popapala maca. Slucaj zastarijeva,a troskovi suda poplacaju porezni obaveznici i to je to. Eto sad kontaj ko ima dvije godine i razmisljaj malo prije bilo sta napises!
Image

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Ovdje je zastara 4 godine, i ja sam se jednom izvukao na tu zasaru kada je bila 2 godine, al shebase me drugi put :D
>>>---------------------->>>

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

I ovdje je sad zastara mislim da isto 4 godine,ako ne cak i 5 godina,ali to je bilo 96. ili 97. godine ne sjecam se tacno,dakle prije otprilike 10 godina!
Image

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Ma ko ih j...be svugdje su isti samo treba znati kako sa njima
>>>---------------------->>>

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Ma ko ih j...be svugdje su isti samo treba znati kako sa njima
>>>---------------------->>>

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Ma ne x ja kazem da nemam iskustva pa zato i kazem ali mislim da ono sa podmicivanjem onda kao da smo rod i ne prolazi bas-.,

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ok nije frka,a svako ima pravo na svoje misljenje zar ne?
Image

kum1
Posts: 450
Joined: 19.04.2007. 10:41
Location: Prnjavor
Contact:

Post by kum1 »

Forum i služi za to...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Najveći problem nepropisno parkirana vozila


Komunalna policija najviše pritužbi građana dobija zbog narušavanja kućnog reda, buke iz ugostiteljskih objekata i nepropisnog parkiranja vozila.

"Najčešće kazne koje izriče Komunalna policija u svom radu su iz oblasti saobraćajne problematike, a to su počinjeni prekršaji nepropisnog parkiranja vozila. Građani, osim na trotoarima, parkiraju vozila i na zelenim površinama, za čije održavanje grad izdvaja mnogo novčanih sredstava i u tom slučaju izriču se kazne u vidu prekršajnih naloga od 40 KM po vozilu", kazao je Željko Obradović, pomoćnik načelnika u Odjeljenju komunalne policije Banjaluka.

On je dodao da postoji i drugi vid sankcionisanja kao što je predblokiranje vozila koja se zateknu u takvom prekršaju.

"Prilikom vršenja blokada susrećemo se i sa građanima koji se neprilično ponašaju i ukoliko to pređe u vršenje krivičnog djela, službenim putem se obavještava policija i oni preduzimaju potrebne mjere."

Prema njegovim riječima, građani se često žale na narušavanje kućnog reda, buku i preglasnu muziku iz ugostiteljskih objekata, naročito poslije predviđenog radnog vremena do 22 časa.

"Pored upozorenja, vlasnicima ugostiteljskih objekata u tim slučajevima izdavaju se i prekršajni nalozi, koji su limitirani najnižom kaznom od 100 KM za učinjeni prekršaj", istakao je Obradović.

On je dodao da postoji i veliki problem s novoizgrađenim objektima, koji nisu izgrađeni po potrebnim standardima i zbog toga Komunalna policija ne može evidentirati buku iz ugostiteljskih objekata kada izađe na uviđaj jer je nemoguće snimiti buku napolju koja dopire na način na koji to čuju stanari.
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

kum1 wrote:Ma ne x ja kazem da nemam iskustva pa zato i kazem ali mislim da ono sa podmicivanjem onda kao da smo rod i ne prolazi bas-.,
Loše misliš :lol: :lol: :lol:
Baš to odlično prolazi :lol: :lol: :lol:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Малоприје видим у занатском двојица дувају у балонче. Дошла патрола итд. :lol:
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Sad bi svi trebali da se paze, izgleda da su se plava braća vratila iz nabavke balončića :lol:

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Аха... Вечерас је било на Дневнику, да се полиција опремила и апаратима за тестирање на дроге... Имају неке апаратиће, помоћу којих од узорка пљувачке или урина могу да утврде дали је нека особа конзумирала било какве врсте дрога, као и лекова, који смањују способност реаговања....
ImageImage

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Нема више дрогирања. :lol:
Image

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

Njegovan wrote:Малоприје видим у занатском двојица дувају у балонче. Дошла патрола итд. :lol:
hm :smt017 da to nisam bio ja?
Umro bi na tvojim rukama!

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

KIVI76 wrote:Аха... Вечерас је било на Дневнику, да се полиција опремила и апаратима за тестирање на дроге... Имају неке апаратиће, помоћу којих од узорка пљувачке или урина могу да утврде дали је нека особа конзумирала било какве врсте дрога, као и лекова, који смањују способност реаговања....
Dali mogu pronaći i Buniku :?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Mene zanima gdje se bunika moze pronaci? :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Na PP :lol: :lol: :lol:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

vasko wrote:
Njegovan wrote:Малоприје видим у занатском двојица дувају у балонче. Дошла патрола итд. :lol:
hm :smt017 da to nisam bio ja?
Ехххх, пали пали. 8)
Image

PenisMaker
Posts: 26
Joined: 04.04.2009. 17:54

Savici, Beogradska i parkiranje

Post by PenisMaker »

Ajd reko da ne otvaram novu temu, pa cu ovdje da postavim svoje pitanje posto ovo vise ne spada samo u kazne vec u ROBIJU.

Naime ako prolazite Beogradskom ulicom (od gimnazije do gradskog groblja) vjerovatno ste primjetili crveni golf 2 koji VJECITO stoji parkiran na ulici i to na 100m od znaka zabrane parkiranja. Dnevno prodjem pet sest puta tom ulicom i taj golf stoji non-stop.
Vjerovatno znate i da se radi o onim stocarima Savicima. Razumijem ja da je posao (uzgoj svinja) koji rade ubrzanog tempa i da momci nemaju mnogo vremena da bi auto svaki dan zavlacili negdje u dvoriste, ali brate mili pa da bar nekad parkiraju to auto negdje drugo a ne uvijek na putu.
Ne znam da li trebam napomenuti blizinu raskrsnice i vjecitu guzvu na tom djelu puta. Znao sam stajati po 10 minuta i cekati kolonu vozila da prodje iz suprotnog smjera da bi uspio da prodjem. Pogotovo sada u ovo doba kada je puno strangera i raznih snasica koje su pogubljene i bez njihovog golfa, u ovoj predpraznickoj guzvari.

Zanima me ima li neko nadlezan da kazni doticne funjare ili je njihov otac zabranio postavljanje kazne na to auto. Ne moze mi niko reci da policija ne vidi sta se radi, kada i oni prolaze po 10 puta tom ulicom i isto zastaju kao i ja.

PS. Lazem da je golf non stop parkiran, umjesto njega stoji nekada i mecka.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

stani i ti na put neka i tebe obilaze i boli te uvo ;)

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Savici, Beogradska i parkiranje

Post by vasko »

Naime ako prolazite Beogradskom ulicom (od gimnazije do gradskog groblja) vjerovatno ste primjetili crveni golf 2 koji VJECITO stoji parkiran na ulici i to na 100m od znaka zabrane parkiranja.
Da znamo,primjetili smo:-)
Dnevno prodjem pet sest puta tom ulicom i taj golf stoji non-stop.
Pihhhh,sta ga ja puta tu prodjem!
Vjerovatno znate i da se radi o onim stocarima Savicima.
Da,coban i drugi coban:-)
Razumijem ja da je posao (uzgoj svinja) koji rade ubrzanog tempa i da momci nemaju mnogo vremena da bi auto svaki dan zavlacili negdje u dvoriste, ali brate mili pa da bar nekad parkiraju to auto negdje drugo a ne uvijek na putu.
E sad zezas,pa nemogu u crkveno dvoriste:-(
Ne znam da li trebam napomenuti blizinu raskrsnice i vjecitu guzvu na tom djelu puta. Znao sam stajati po 10 minuta i cekati kolonu vozila da prodje iz suprotnog smjera da bi uspio da prodjem.
Cekanje je smisao zivota buraz.
Pogotovo sada u ovo doba kada je puno strangera i raznih snasica koje su pogubljene i bez njihovog golfa, u ovoj predpraznickoj guzvari.
I "mecke"

Zanima me ima li neko nadlezan da kazni doticne funjare ili je njihov otac zabranio postavljanje kazne na to auto.
Druze oni su u vladajucoj stranci.....
Ne moze mi niko reci da policija ne vidi sta se radi, kada i oni prolaze po 10 puta tom ulicom i isto zastaju kao i ja.
Stocari rade za pajkane,uzimaju mito:-)))))

PS. Lazem da je golf non stop parkiran, umjesto njega stoji nekada i mecka.[/quote]
IMA SE MOZE SE.P.S.Znas koja se para tu obrce.... :lol: :lol: :lol:
Umro bi na tvojim rukama!

PenisMaker
Posts: 26
Joined: 04.04.2009. 17:54

Post by PenisMaker »

Hirurg wrote:stani i ti na put neka i tebe obilaze i boli te uvo ;)
JBG ja nisam u vladajucoj stranci :( kao neki. J akada bi stao mene ne bi obilazili vec bi me gazili.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Savici, Beogradska i parkiranje

Post by murgo »

PenisMaker wrote: PS. Lazem da je golf non stop parkiran, umjesto njega stoji nekada i mecka.
nije vazno, jel`golf ili mecka...ako je tu zabranjeno parkiranje, onda bi pravila trebala da vaze za sve vozace...
nema zabave bez zena i rakije

Post Reply