Kazne u saobracaju

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

Post Reply
User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Kazne u saobracaju

Post by Mr X »

Malo me zanima kolike su gdje kazne za prekrsena pravila u saobracaju i ako moze napisite kad i gdje ste platili kaznu i koliki iznos je bio iste!
Ovdje u Sloveniji su uzasno visoke kazne i ne isplati se niti malo krsiti predpisana pravila u saobracaju.Evo samo jedna koja kaze: voznja u naseljenom mjestu je 50 km na sat.Ako vozac prekrsi to pravilo i uhvati ga radar da je vozio preko 30 km na sat vise od dozvoljene,dakle ako je vozi 81km/sat sleduje ga mandatna kazna od 1000 € i dobiva 9 kaznenih bodova (18 bodova gubi se vozacka dozvola).Dakle u svakom slucaju valja se pridrzavati propisa !
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Danas skoro pa i nema blagih kazni.. tj, jedino ako se radi o sitnici, ili drug pajkan primjeti tvoj kulturan nastup, pa kaze Hajd vozi, ali pazi.. sledeci put....


Do sad platio jednu kaznu, a pao na radaru pored kojeg prolazim svakodnevno; jbg, zamislio se..
Odbijena mi je razlika, tako da sam platio za 46 Km/h 21eur :) , na ogranicenju od 40 Km/h.. :)

Oleg
Posts: 82
Joined: 08.10.2008. 11:04

Post by Oleg »

Prnjavorska policija je prica za sebe mislim da sam im do sada platio
preko 1000km za neke bezvezne kazne! Najgore mi je bilo kada sam
jednom polupijan ulazio u auto i na parkiralistu mi pridje pajkan i
naplati kaznu a da nisam sjeo u auto haha. Kaze mi lik: momak ne moze
to tako vidim da si pio plati kaznu pa vozi :D Bemti zivot platim ja njemu
30km sjednem u kola i mislim se da li ovo ima igdje u svijetu ? :)
Od sada kada pijem idem samo biciklom do grada :)

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

Kazna za ne nosenje slovne oznake P - 40 KM.
P - Pocetnik

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Pojas - 30 KM
Svijetla - 40 KM
Telefon - 40 KM
Ne nošenje dokumenata - 40 KM
Ne propisno parkiranje - 40 KM
Brzina se toleriše do prekoračenja od 10 km/h

Ostale kazne su od 80 KM do xxx KM


Po novom zakonu platio dvije, jednu za parking u Prnjavoru, jednu za ne nošenje dokumenata.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Сада су масне казне. :lol:
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

*ebo ti to sve što ste vi platili, ja imam bolje iskustvo.
Dobro, znam da skrećem s teme, ali sam kako pričaju ostali mogao dobiti kaznu i do 500 KM.
Mokrenje pred auto servisom, al nisam ni počeo (kad sam čuo škrip gume i vraćanje u rikverc policajaca sa izanđalim SDI-om. I nekako se jedva dogovorišmo, što bi Mile protiv tranzicije rekao (i sad kad vidim policijskog golfa ja pomalo pišnem u gaće) :lol: :lol: :lol: :!:
Od tada obavezno izbacujem one snajke koje budu u wc-u po kafićima i šminkaju se, da bi došao do odredišta.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

2005 godine.

Platio sam kaznu upravo za to što si spomenuo. 380 KM i godina dana uslovno :lol: :lol: :lol:

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

ThunderBird wrote:2005 godine.

Platio sam kaznu upravo za to što si spomenuo. 380 KM i godina dana uslovno :lol: :lol: :lol:
*ebo ti to sve što ste vi platili, ja imam bolje iskustvo.
Povlačim riječ, definitivno :D

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Eto ja nisam nikad platio nekakvu derasticno visoku kaznu. Mozda jedno dva puta za pojas,ali nekakvu visoku nikad i nikad jos nisam dobio niti jednog kaznenskog boda a vozac sam vec 15 godina.
Image

User avatar
Noyes
Posts: 135
Joined: 24.07.2008. 20:13
Location: Teslić

Post by Noyes »

Прекорачење брзине од 26 км/х (Котор Варош), платила појас :lol:

Јбг, некад је добро бити женско, чика полицајац ме "частио" да не би добила казнени бод :lol:
"Заувијек остати дијете!!!"

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

eto neki dan platih 30 km za svjetla, skinuo me lik sa autoputa, i prije nesto vise od dvije godine 20 marki, 130, na ogranicenju od 60 u drugovicima, sreca pa se tad moglo dogovoriti sa njima, a i bio mi rodjendan pa oprostise ljudi, a sad kad imaju ove nove radare, nema sanse
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

ja sam platio dva puta po 50 eura sto sam vozio posle 23h.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Platio si njima u dzep i zato sto neznas pa te mogu navuci :)

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

seljak iz skakavaca wrote:Platio si njima u dzep i zato sto neznas pa te mogu navuci :)
nije u dzep, nego fino mi uzme PRIVREMENO vozacku, odes drugi dan u postu, uplatis 101.5 Km i odes fino u policiju po vozacku.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nije mi jasno kako mogu uzeti strane dokumente :shock:
Osim toga, znam jednog momka (domaceg) koji je ustavljen zbog iste stvari, i koji je platio 50 Km kaznu... :)

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

SiS, mogu.

Uzmu od tebe dokumente i daju ti potvrdu o tome da je možeš dati policajcu na uvid u slučaju ponovne kontrole.

Kada platiš kaznu, idem sa kopijom ili trećim primjerkom iste u SJB i preuzmeš nazad svoje dokumente...


Mada, slabo to rade, nije praksa... prekomplikovano... :lol:

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

seljak iz skakavaca wrote:Nije mi jasno kako mogu uzeti strane dokumente :shock:
Osim toga, znam jednog momka (domaceg) koji je ustavljen zbog iste stvari, i koji je platio 50 Km kaznu... :)
kazna 50 + neki troskovi 50 i eto 100 :lol: :lol:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

IloVa wrote: + neki troskovi 50 i eto 100 :lol: :lol:
Pojas, prekoracenje brzine... :)

Salim se.. Vjerujem ti..
Nego, ja nisam ni obracao paznju na to pravilo- jednostavno sam vozio neprimjetno tako da "nema razloga" da me uopste ustavljaju...
Zapravo, jednom u BL me uhvate, kao rutinska kontrola.. vide da sam mlad (plus domace tablice a strana vozacka- cudno mi da mi za to nije nista rekao, mora da nije ni skontao :-) ) i kao Sta cemo sad.. Reko´ sta ja znam, vozio bih dalje.. gleda on u mene, pa ce Hajd ok, vozi... :lol:
Posle sam navrsio dvije god vozackog iskustva tako da..

User avatar
bebaaa
Posts: 1087
Joined: 16.09.2007. 15:17
Location: prnjavor

Post by bebaaa »

Image
:?
...Ako ti zivot da 1000 razloga za plac,
ti dokazi da imas 1001 razlog za smijeh...

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Nista to nije... ja sam u BL slikao policijski auto na trotoar parkirano ispod identičnog znaka.

Nema to veze, ako si glup, imaš pravo da parkiraš gdje hoćeš :lol:

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

ThunderBird wrote:Nista to nije... ja sam u BL slikao policijski auto na trotoar parkirano ispod identičnog znaka.

Nema to veze, ako si glup, imaš pravo da parkiraš gdje hoćeš :lol:

ili ako si "sila" pa mislis da mozes da radis sta hoces :lol: :lol:

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

I od najveće budale ima veća, zapamti to. :wink:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nemam pojma kakve odredbe stoje u ZOBSu u RS i BiH ali ovdje u Srbiji ce se za stvari kao prolazak kroz crveno, prelazak preko pjesackog ako je pjesak na njemu, nasilnicka voznja te voznja preko 50km/h vise od ogranicenja u naselju i 70km/h van naselja ici u zatvor minimum 15dana, plus 14 i vise kaznenih poena, plus zabrana upravljanja.

Minimalna kazna, za pojas npr. je 3000 dinara tj malo manje od 40 evra.

Jednostavno, zemlje u regionu nemaju para da ulazu u preventivu, pa se sve svodi na nultu strategiju- udri po dzepu.

Mislim da na zapadu ima mnogo manje policije zbog bolje organizovanosti i policije i saobracaja te zbog vise preventivnih nego represivnih mjera.

Kod nas se 15 godina nista nije ulagalo, svi odreda smo dobili vozacku ko iz picke :lol: , da bi se stvari pomjerile napred treba napraviti, ali bukvalno, novu generaciju vozaca. Koliko ce to da traje ostaje da se vidi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Fotografijama protiv nepropisnog parkiranja


U skladu s praksom većine evropskih gradova Komunalna policija fotografiše vozila koja su nepropisno parkirana i fotografiju koristi kao dokaz za naplaćivanja kazne.

"Vozila koja se parkiraju na trotoare, zelene površine i uz saobraćajnice fotografišemo, nakon čega utvrđujemo ko je vlasnik i na kućnu adresu mu šaljemo prekršajni nalog sa fotografijom kao dokazom i uredno popunjenu uplatnicu", rekao je Neđeljko Radulović, pomoćnik načelnika Komunalne policije.

On je dodao da je kazna za pogrešno parkiranje 40 KM, ali da će i dalje biti nastavljeno blokiranje vozila takozvanim lisicama.

Građani Banjaluke koji su na svojoj koži osjetili novu praksu fotografisanja vozila i slanja slike na kućnu adresu kažu da je novi način naplaćivanja kazni bolji od blokiranja vozila.

"Obično se nepropisno parkiram kada negdje žurim, a nema slobodnih parking mjesta i bolje je da fotografišu vozilo nego da ga blokiraju, kaznu ću morati platiti svakako, jer ne mogu registrovati vozilo ukoliko imam neplaćenu kaznu", rekao je Goran Đurić, jedan od građana koji su kaznu platili nakon dobijene slike.

On je naglasio da nije rješenje naplaćivanje kazni ako imamo u vidu da Banjaluci nedostaje mnogo parking mjesta i da je ispred većine institucija nemoguće naći parking prostor.

"Mislim da je rješenje u tome da se radi na proširivanju parking prostora i da vlasnici poslovnih prostora uz saobraćajnice moraju imati određen broj parking mjesta", kazao je Đurić.

Post Reply