Kazne u saobracaju

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Kazne u saobracaju

Post by VUK-RS »

JOKARA wrote: Na raskrsnici kod stare carine ili ako vam je lakse raskrsnica kod kod silosa, stoji vozilo sa namjerom da se ukljuci. Ispred mene na 30-50 metara ide auto, prolazi raskrsnicu, vozac sa sporednog pute "iskace" pred mene i krece prema gradu, naravno morao sam zakociti da ga nebi udario.


Put kocenja Image

Put reakcije Image

Zaustavni put Image

Ukoliko si se pridrzavao ogranicenja na dionici puta mogao si se zaustaviti. :lol:
Tacno je da kada nasa dijaspora dodje na godisnji grad vri od stranih tablica, otuda i teorija da policija zaustavlja samo njih ( sve ostale su zaustavljali cijelu godinu ) tacno je da ima i malo zivljih momaka koji su eto znajuci da su ovdje kazne gotovo nikakve dopustili sebi malo izivljavanja i bahatosti. Ja im to i ne zamjerim, tesko je zivjeti 330 dana kao pod lupom gdje ti se mjeri i vaze svaki pokret a ako pogrijesis debelo to moras platiti, pa onda sami sebi kazu imam dobro auto, curice su tu sa strane i gledaju me vala zaskripacu gumama pa sta kosta da kosta. dakle ne zamjerim im ali i ne opravdavam. Da djeca razmisljaju kao odrasli i zreli ljudi nebi ni bila djeca. samo je tragedija ako se dogodi nesto kao zadnji put na magistrali kada su izgubljena dva premlada zivota.
Ako se uzme u obzir minimalni licni dohodak kazne su jako stoge u BiH.

Image
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kazne u saobracaju

Post by KAMIKAZA »

Ako se uzme u obzir minimalni licni dohodak kazne su jako stoge u BiH.



Nema potrebe da se kazne uskladjuju sa platama,u stvri ima u jednom domenu i zato bi trebalo imati zestoke kazne za sve,a posebno zestoke za one koji imaju plate vece od recimo 1500 km,jer na njega ne djeluje kazna od 50 km kao na ove sto zarade 500 km.
Ne razumijem ljude kad kazu ,plate su slabe pa treba smanjiti kazne,kao da je sad obaveza da svaki punoljetni gradjanin,mora da napravi 10 prekrsaja u godini,pa ce biti skupo. :D Ko ga tjera da krsi zakon,postuj pravila i niko ti nece nista (bar se nadam) :) ;OSIM AKO IMAS STRANE TABLE :D ali tamo je i plata bolja pa moze se. :smt003
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

kaznenu politiku u saobracaju treba redefinisati jer stara ne daje rezultate, ali cini mi se da ce to ici u paketu sa izmjenom svega i svacega u sudstvu kako e bude pritiskala.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Kazne u saobracaju

Post by sibi »

Neznam koliko je aktualan taj katalog sa cijenama kazni, ali ovde prekrsaj brzine do 20km/h preko, pocinje od 35,- Euro. Ove godine od februara su cijene digle se za kazne.

Sto se tice plate i kazni. Nije mi jasno, zasto onda toliko ljudi za ovaj zadnji vikend sa prilicno starim autima i vjerovatno slabijim platama, krse zakon kao da je zakon samo zato stvorit, da se krsi..? Ako imam 500 maraka platu, pa nisam toliko lud da jos svjesno vozim prebrzo ili vozim bez pojasa a tacno znam da nemam dovoljno novca da platim kaznu!??! Ta logika je izgleda nekakva posebna koju samo izabrani ljudi mogu razumjeti :shock:

Nista.. mozda popricamo jednom na picu u Prnjavoru o ovoj temi, mrsko mi vise tipkati :smt003

Pozdrav :smt006

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

Pogldeajte kazne u Norveskoj, ima li kakvih iskustava sa njima nas kolega Darius? :D
samo je tragedija ako se dogodi nesto kao zadnji put na magistrali kada su izgubljena dva premlada zivota.
jedan komentar uopsteni na ovu tragediju. Kad nekog amera uhapse negdje u svijetu oni se bore da ga isporuce u usa po svaku cijenu cak i ratnog sukoba. Zasto, zato sto vode racuna o svojim gradjanima.
Par nasih navijaca je ubijeno u medjusobnim sukobima, i epilog je bio skoro nikakav, jer je drzavi svejedno, a kad je Francuz ubijen, drzava Francuska je stala iza svog gradjanina.
Ono sto mene cudi jeste kako je drzavni aparat sa sudstvom i sta ja znam cime na celu dopustio da se nakon dvostrukog ubistva na magistrali isti okrivljeni pusti na slobodu i ode vani cini mi sE?
Sledece godine ce opet moci da cini iste stvari ovde, i sad da mene ili nekog sa foruma da udari kome od pametnjakovica u vrhu drzave da se obratimo?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Re: Kazne u saobracaju

Post by Darius »

Kazne u Norveskoj za bilo kakav prekrsaj u saobracaju su najvise u Evropi.
Ovdje nema smisla imati "bijesan auto" jer je prosjecna brzina na autoputu 80 km/h, dok je
samo na nekim mjestima 100 km/h.
Na srecu ja se pridrzavam propisa pa nisam do sada placao te kazne. Jedino su me za parkiranje
oderali 2-3 puta po 100 eura. Cini mi se da bi policiju i vozace iz Bosne trebalo poslati na obuku ovdje
da vidi kako se postuju saobracajna pravila ? :)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kazne u saobracaju

Post by Opti Myst »

Heh... poštujemo mi pravila itekako kad pređemo preko grane.
Ali što Jokara onomad reče: Po džepu ovdje drugačije udara!
Za nas koji živimo i radimo ovdje i ovakve kazne su pretjerane (takav džep) dok su većini koji dođu sa zapada - smješne.
Pa je mnogima to prilika da bijesne mašine "protegnu noge" i "poderu" ovo teke puteva što imamo i ne rijetko izazovu tragediju, jer nismo svi navikli na rakete i svemirske brodove na našim cestama.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Kazne u saobracaju

Post by corkan »

Opti Myst wrote:Heh... poštujemo mi pravila itekako kad pređemo preko grane.
Ali što Jokara onomad reče: Po džepu ovdje drugačije udara!
Za nas koji živimo i radimo ovdje i ovakve kazne su pretjerane (takav džep) dok su većini koji dođu sa zapada - smješne.
Pa je mnogima to prilika da bijesne mašine "protegnu noge" i "poderu" ovo teke puteva što imamo i ne rijetko izazovu tragediju, jer nismo svi navikli na rakete i svemirske brodove na našim cestama.
Meni je i deset maraka velika kazna,zato moju raketu obilaze svi a pogotovo u Lišnji kad smanjim na pedeset a oni onda vide pravac pa ošini po gasu.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Kazne u saobracaju

Post by sibi »

corkan wrote:
Opti Myst wrote:Heh... poštujemo mi pravila itekako kad pređemo preko grane.
Ali što Jokara onomad reče: Po džepu ovdje drugačije udara!
Za nas koji živimo i radimo ovdje i ovakve kazne su pretjerane (takav džep) dok su većini koji dođu sa zapada - smješne.
Pa je mnogima to prilika da bijesne mašine "protegnu noge" i "poderu" ovo teke puteva što imamo i ne rijetko izazovu tragediju, jer nismo svi navikli na rakete i svemirske brodove na našim cestama.
Meni je i deset maraka velika kazna,zato moju raketu obilaze svi a pogotovo u Lišnji kad smanjim na pedeset a oni onda vide pravac pa ošini po gasu.
Slazem se absolutno! Ko je cesto na putu primjeti da je tesko drzati se ogranicenja, bez da nekakav moron ugrozava te sa zada, jer razmak drzi strogo ispod 1m.

Druga stvar, bas smo nasli od toliko puteva u bliskoj okolini, izuzetno na magistrali Prnjavor-Derventa cepati. Jeli iko domaci putovao vec jednom prema Jasenovcu magistralnim putom? Ko tamo vozi po propisu 80, taj je vec lud, jer je put toliko los da je prosijek nekih 60km/h. Dakle, zasto bi "derali to teke puteva", ako s'tim poderemo i nasa auta? Ja smatram da to rade oni sa nizim IQ, jer ko cijeni svoj zaradjen novac nece derati ni puteve niti auto svoje, nego ce drzati se propisa - dali je plata 3000 ili 300 maraka, nije vazno!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kazne u saobracaju

Post by KAMIKAZA »

Kazne su u redu,treba da se kaznjava za prekrsaje,u tom potpuno podrzavam policiju,ali oni moraju da shvate,u stvari da nauce da rade posao,to sam vec ponavljao sto puta,ja kad idem recimo za BL,znam ako je negdje patrola i ako mi zapaze tablice na vrijeme,onda sam kriv i da vozim 10 ispod ogranicenja,i kad razmislim onda je svejedno,vozio polako ili brzo,samo mi je cak lakse kad vozim brzo i on me kazni,nego kad vozim sporo a moram platiti kaznu za brzu voznju. :D
Znaci policajci,drugovi ,bracoooo,kaznjavajte ,zaustavljajte samo one koji su krivi,derite nemilice,ali nemojte zaustavljati i kaznjavati one koji nisu nista skrivili,jer tako unistavate i ovo malo saobracajne kulture sto je ostalo u nama. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kazne u saobracaju

Post by JOKARA »

Kami,
ja se nikada necu sloziti sa tobom da neko placa kaznu a nije kriv. Mislim da je u pitanju ili toliko neznanje ili se radi samo o osjecaju krivice. Sta podrazumijevam pod osjecajem krivice. Veoma cesto vlastita krivica veze se sa onim " a kako XY moze uraditi ovo ili ono " Ponekad neko iz razloga sto je Zakon procitao zadnji put pred vozacki ispit ( a i to je upitno ) misli da ono sto je on uradio nije nikakav prekrsaj. Necu da kazem da smo cvjecke, necu da kazem da neko nije uzeo pare, cim vas toliko pise da su dali pa valjda znaju kome su dali pa stoga nemam pravo sumnjati ali toliko se o tome pise i svakao pisanje na temu saobracaj odma je i znak jednakosti korupcija, otimacina, iskakanje iz zivice itd. itd. Ima li ista pozitivno. Ima li iko kome je policajac oprostio kaznu, upozorio ga.
Odgovor ce vjerovatno biti " ma ima ali..." Eto nece svaki put da oproste. ja sam samo jednom u zadnje tri godine nasao nalog na kome je covjek pogresno kaznjen za prekrsaj koji nije pocinio. Nalog je ispravljen i covjek naravno nije platio kaznu. Mene bas zanima kako neko nekoga moze kazniti za nesto sto nije uradio. Daj mi neki primjer ali nemojte samo u stilu mislim da to nije bila moja brzina ( po pitanju brzine sve sam vam objasnio )
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kazne u saobracaju

Post by KAMIKAZA »

Brzina je naj cesci razlog za kaznjavanje,jer tu ne mozes da dokazes da nisi kriv,sto narod kaze ko koga zajebe,ja se cesto suprodstavim ako znam da nisam kriva,ali ako znam da sam kriv cutim sto se kaze kao popisan :D nema covjeka da ne grijesi,svjesno ili nesvjesno,to je cinjenica.Ali mozes zamisliti sebe u situaciji kao moja,pre godinu-dve, stizu me hitna kola kod one krivine prije Cetinog otpada,poslije Hrvacana,i ja kao svaki normalan dam desni zmigavac usporim i skrenem na travu desnim krajem,skoro stanem,znam da ne svira za dzaba,red je pomoci i njemu i onom koga vozi,covjek prolazi ja izlazim ponovo na put,dizel ko dizel,oce nece :D i poslije 50 metara iskace policajac sa (nazovimo to radarom) onim sokocalom koje se samo u nas priznaje kao radar,mase rukom,nije stigao da izvadi lizalo iza opasaca.Stanem mislim sad ce nesto da pametuje kako sam mogao bolje ,brze ili ljepse da propustim hitna kola,ali ne,on pokazuje bez dobar dan radar i kaze da sam vozio 81 a ogranicenje je 50.Sad sta bi mu ti uradio u tom momentu,jer sam bio i ispod 50,da sam toliko isao nebi mogao da se sklonem izmedju onih bjelih stubica a da ih ne pometem bar 2.Ja pokusavam da budem prijatan a on se uhvatio za sud kao slijepac za stap,zena,djeca stvari pun auto,vidi konj da sam posao na put,a petak je predvece,pa se mozes sa oprostenjem je*ati do ponedeljka,zena bi da ga casti,ali ja nebi bioo ja,i tu zakuhamo,na kraju ja hocu na sud a on mi vraca dokumenta :smt005 jer sam ga tako ispreskakao da je pocrvenio kao dupe od majmuna.Nije red da se ponasaju tako,ja sam za red i postovanje zakona,jer samo tako cemo manje ginuti,nije dovoljno da zakon vazi samo za mene,jer sa druge strane naleti neki koji ima para i odosmo obadva kao sto je stradao ciglar par metara navise.znaci nema ni za koga privilegija,ali ni kazni bez razloga i svi cemo biti zaovoljniji i sigurniji.Evo sad ce godisnji poa ce biti tih prica i slucajeva,ali nadam se da cu moci reci da sam kaznjen jer sam bio kriv,a ne obrnuto,mada bi volio da ne bude ni jedno. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Kazne u saobracaju

Post by sibi »

To sto Kamikaza pise, takodje je istina. Mene su htjeli kazniti za rezervna svjetla (Xenon), koja nisam imao. Nikakve korist objasniti covjeku da se ta svjetla samo u servisu mogu promjenuti, navalijo na kaznu i gotovo.. Kada sam poput Kamikaze digao ton, spustijo se na njegov nivo i rekao da odma zove koga god zeli i da necu platiti ni jedne marke pa nepomakeo se pet dana sa mjesta, poklopijo se kao kercic i bez komentara okrenu se i ode..

Druga stvar, po pravilu ja bi se morao svaki put prijaviti u policji ako ostajem duze od 24h u drzavi. Pored milion obaveza, naravno a nisam stigao na njihova specialna radna vremena i nikome nista. Na granici izlaz pita me ciko, gdje mi je potvrda za prijavu, a iskren kakav jesam rekao sam da sam duze tu bio. Kada sam rekao da stvarno nisam imao vremena blabla, htjeo je koju marku na kaficu (1/3 od "kazne"). Nazalost njegovu nisam imao sitno pa smo ostali na dogovoru "ajd drugi put"..

Znaci, nisu bas svi tako losi.. :smt006

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Kazne u saobracaju

Post by corkan »

[quote="JOKARA", Ima li iko kome je policajac oprostio kaznu, upozorio ga.

Ja gledam da se pridržavam svih pravila koliko je moguće,mada se nekad i otme,policija oprosti onda kada nemate sitan novac ali ne rado.
I ja sam imao jednu priliku kao Kamikaza gde me htio smuvati sa radarom pokazivajući brzinu od predhodnog koga je snimao ali mu to nije opalilo, pa se počeo vadit ajde sad ću ti oprostit ali drugi put pazi.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by ThunderBird »

JOKARA wrote:Ima li iko kome je policajac oprostio kaznu, upozorio ga.

Imam ja prvi... ljudski pristup je jako bitan, nekada ide, nekada ne ali ja uglavnom nemam problema sa policijom osim u izuzetnim slučajevima kada se ne skapiramo baš najbolje... Jokara zna najbolje... :smt003 :oops: Tačno mi bude bezveze kada se sjetim... :|


Uglavnom, ja vjerujem da ako prekršaj nije neki grdan i sa nekom normalnom pričom da se to može riješiti sa upozorenjem...

Eto ja vozim 6 godina, radim za volanom tj. prelazim mjesečno od 3000 do 4000 kilometara (u slučaju inostranih puteva znalo se desiti da pređem i po 7-8 hiljada za mjesec) i mogu da kažem da na prste mogu da nabrojim sve kazne koje sam platio...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kazne u saobracaju

Post by KAMIKAZA »

Svakako da ima slucajeva kad policija pusti nekoga iako je kriv,pustali su i mene,ali ja to smatram pogresnim,narocito kad se radi o prekoracenju brzine i konzumiranju alkohola,mali defekti,neupaljeno svjetlo,pojas i te sitnice razumijem kad propusti i samo opomene,jer onda nema ljutnje kad se slucajno ponovo sretnu u istoj situaciji i kad policajac naplati kaznu za isto.Treba imati i tolerancije,neke stvari mogu da se dese i da se nesto zaboravi,ali samo jednom,iduci put oprosta nema,a svi se mi znamo nismo njujork sve se lako zapamti i zapazi.
Svi pa i ja pamte samo lose,mada ni to nije u redu,ima dobrih gestova,ali nekako ovi losi ostaju duze u sjecanju. :D
Jednom prilikom povezem ja neke ljude za Derventu,blica mi par auta dole iza Palackovaca,ja usporim,kontam da mi sad ne zaviruju ko je sa mnom u autu,jer kad vide tek smo najebali,i jos mi ovi kazu znaju te ljudi samo vozi,blicaju bez veze.Ali vidi vraga,tamo gdje se skrece kod onog servisa lijevo prema crkvi,stoji auto i vec su zaustavili dva vozila ali stjerali su ih na lijevu kontra stranu i pokazuju i meni da stanem iza njih,prvo sto na ovoj strani ima mjesta kao na igralistu,a tamo knap,drugo sto vec imaju dvojicu ,sta cu im i ja sad :D ali mora se ,stanem i cekam u autu,minimum 10 minuta,kontam da krenem neka se oni svadjaju sa onima ali vidim pustaju njih i prilazi jedan meni.Trazi papijere,ja dam ali mi smjesno kako je on to rekao,gleda ostale u autu,trazi licne karte iako ih sve zna,na srecu svi imaju,vraca dokumenta njima,i meni onako drsko kaze ,od ovamo kod kolege na raport :D Mrak ,kontam bolje da sutim,iako nas je vise,idem do njihovog auta,i onaj drugi mi kaze da sam u naseljenom mjestu vozio preko 80 kmh i da kosta 50 KM .Pitam ga ja gdje je naseljeno mjesto,kaze on, ovdee. :lol: Opet ja sve na salu iako me je cekanje iznerviralo,i kazem a gdje je znak,a on mi kaze u Palackovcima na ulazu,ako ne vjerujes sad cu te poslati da odtrcis i obrises znak.Eeeeeee kad mu onda nisam je*ao majku necu nikad,u meni kuva ,ali opet sve pod kontrolom,lampice samo blinkaju :D pitam ga sa kojim radarom je ustanovio da sam vozio brzo,kaze on ,sta te boli ku*ac,oces ti da platis ili ja da pisem. :?
Ovo je doslovce ovako bilo,jeste da je dosta davno se desilo,ali i danas me boli,a naj vise me boli sto sam platio kaznu,jer kakva je dikonja i budaletina bio,on bi mi zavirio u gepek,a to bi onda imalo posledice ili po njih dvojicu ili po mene. :D Alal mu bili oni 50 km ,dabogda ih na lijekove potrosio. :smt005
Na srecu ni jedan vise ne rade,i dosli su kulturniji ljudi,svakim danom je bolje stanje,a korupcija koja nas muci je u svakoj zemlji i u svakoj policiji prisutna,pa zasto bi mi bili drugaciji. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kazne u saobracaju

Post by JOKARA »

KAMIKAZA wrote:... iskace policajac sa (nazovimo to radarom) onim sokocalom koje se samo u nas priznaje kao radar,mase rukom,nije stigao da izvadi lizalo iza opasaca....
...kaze da sam vozio 81 a ogranicenje je 50.Sad sta bi mu ti uradio u tom momentu,jer sam bio i ispod 50,...
Ja pokusavam da budem prijatan a on se uhvatio za sud kao slijepac za stap,zena,djeca stvari pun auto,vidi konj da sam posao na put,a petak je predvece,...na kraju ja hocu na sud a on mi vraca dokumenta :smt005 jer sam ga tako ispreskakao da je pocrvenio kao dupe od majmuna.Nije red da se ponasaju tako,ja sam za red i postovanje zakona,jer samo tako cemo manje ginuti,....
.Evo sad ce godisnji poa ce biti tih prica i slucajeva,ali nadam se da cu moci reci da sam kaznjen jer sam bio kriv,a ne obrnuto,mada bi volio da ne bude ni jedno. :D
Morao sam ovako isjeckati tvoj post, smatram da sam citirao bitnije stvari.
Da li je bio ovaj radar koji ima i tronozac i stampac ako jeste onda te moram razocarati i reci da se taj radar priznaje ako nigdje, a ono bar u USA. Njihova policija ih koristi i americki proizvod i jeste ( provjeri na netu SPEED laser IV )
Kazes da ti je reko kako si vozio ... da ne ponavljam i na kraju odustao. Sad se mozete svi uvjeriti da se sa tim radarom gotovo sigurno ne moze muljati. U ranijem periodu sam vam objasnjavao kako radi i sta policija moze, nema sanse da ti napise prekrsajni nalog ako nije tvoja brzina. Postoji jos nesto sto ukazuje na to da nije bila tvoja brzina, a to je prijetnja sudom. Evo zasto prijetnja sudom. Pretpostavljam da imas i nase dokumente ( licnu kartu ili cak i pasos ) dakle nas si drzavljanin, prema tome nema razloga da te vodi na sud ali onada nema sanse da se poslije vadis kako ti nije dostavljen poziv na adresu gdje privremeno boravis ( kao sto je to onomad ucinjeno :D ). Moze se i nas drzavljanin voditi na sud odma ali pod uslovom da se posumnja da ce izbjegavati sud itd.itd.
Sto se tice tvog poslednjeg posta znam da policija oprosti znatno veci broj prekrsaja nego sto ih sankcionise znam isto da se one neugodne situacije znatno duze pamte :smt006 Jos jednom cu ponoviti ono sto si i ti napisao da brzinu ne treba oprastati, jos cu jednom ponoviti BRZINU NIKO NE MOZE OPROSTITI ( postoje nacini da to urade ali to se moze dokazati). Ovaj odgovor vazi i za CORKANA nije bas samo kad nema sitnog novca. Nemate pojma koliko bi volio da neko iz Ministarstva napravi kampanju i da sa policijom u autu bude neko od gradjana pa da vidite koliko se oprasta ili ako bi sve kaznjavali da vidite kolika je disproporcija u odnosu na dane kada su sami.
sibi
To sto Kamikaza pise, takodje je istina. Mene su htjeli kazniti za rezervna svjetla (Xenon), koja nisam imao. Nikakve korist objasniti covjeku da se ta svjetla samo u servisu mogu promjenuti, navalijo na kaznu i gotovo.. Kada sam poput Kamikaze digao ton, spustijo se na njegov nivo i rekao da odma zove koga god zeli i da necu platiti ni jedne marke pa nepomakeo se pet dana sa mjesta, poklopijo se kao kercic i bez komentara okrenu se i ode..

Druga stvar, po pravilu ja bi se morao svaki put prijaviti u policji ako ostajem duze od 24h u drzavi.
Vidis Sibi tu je policajac pogrijesio, trebao te kazniti. Nije on tebi trazio Xenon nego rezervni komplet sijalica, sto je propisano nasim Zakonom ( odnosno Pravilnikom ) i taj rezervni komplet spada u opremu koje vozilo mora da posjeduje. Ja kad sam isao preko Hrvatske morao sam imati fluoroscentni prsluk i ako to tada kod nas nije bila obaveza. Znaci nisi u pravu moras postovati zakone drzave u koju ulazis. Druga stvar nisu kod tebe na auto sve xenonske sijalice :lol: i nemora samo sijalica od dugih i kratkih svjetala da pregori :idea: Navescu ti jedan primjer ( malo banalan ) ali nadam se da ces onda shvatiti da moras postovati zakone tamo gdje se nalazais. Ako kojim slucajem radis u Holandiji ili si cak i drzavljanin ispade da kad dodjes kod nas slobodno smijes na ulici da pusis marihuanu i cak das i drugima da to rade jer je kod njih marihuana legalizovana. Ako dolazis iz Njemacke onda po tebi mozes da imas alkohola u organizmu onoliko koliko je propisano u toj drzavi, moraces se sloziti samnom da to nije tako, a onda i da ti je policajac oprostio zato sto i on ovo nije znao pa je odustao ili nije htio da se nateze sa tobom ( jer mu promicu znatno veci prekrsaji, :lol: :?: :idea: ).
Ono sto si napisao za prelazak drzavne granice nema veze sa policijom ( to je u nadleznosti granicne policije )
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

Evo do kraja juna pravilnik o crnim tackama. Sve to sto je Juga imala mi opet donosimo i prepisujemo. To znaci da ce Pravilnikom biti utvrdjeno gdje odgovornost putara za nezgodu i famozni clan gdje vozac mora voznju da prilagodi uslovima saobracaja ce izgubiti malo na znacaju (Bar bi trebalo).
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kazne u saobracaju

Post by KAMIKAZA »

Jokara meni je brzinu pokazao na onom radaru sto se nosi,(pistolj) imao sam priliku da ga vidim i u Austriji,koristio ga je motorista,priznao mi je toleranciju od 20 % jer sam se suglasio da sam vozio brzo,ali on je stajao iza motora i radar je bio oslonjen na motor,znaci stabilno,ali ipak upitno,dok je taj nas u hodu podigao i rekao da idem toliko.Svaki radar moze da bude upitan iako je bazdiran,e sad evo jednog primjera iz njemacke,desilo se mojoj zeni :) kad je nisam ubio :D Dodje nama kazna od 125 € za brzinu u naseljenom mjestu kraj jedne skole navodno je vozila 55 kmh,kontam nije znala da je 30 ogranicenje,i ne pitam,ali ona je morala da potpise taj protokol zbog punkti,jer je njena slika na toj kazni,u njih dodje tako,objasnjenje i slika vozaca kako cacka nos :D salim se ona je buljila kroz sajbu :D tu nema lijepe slike,sve su nekako smjesne ali su vjerovatno zato i skupe. :D E sad ona kaze da tu zna da je 30 i da uvjek vozi,kao i tog dana,ali slika kaze,i ja podjem da cackam po internetu,ne nadjem nista,zalim se jednom policajcu,kazem jel moguce ,i on mi kaze da ce da provjeri,nije za kaznu ali 3 punkta,i zove me on kaze da su taj dan imali dosta slikanja,ali i 17 zalbi na tacnost navoda,jer je neka zena vidjevsi da vozi 30 i da je slika,izasla iz auta i slikala njih sa mobilnim,a njen brat je policajac i on je ustanovio da ugao u kome je stajao njihov auto,u odnosu na ugao puta nije pravilan i da radar samim tim daje pogresne podatke.I mi smo poslali i dobili da svi troskovi idu na njih tj.drzavu.
Ne znam kako ali u nas mi isto ne djeluje da radar stoji pravilno u njivi preko puta silosa,nemoguce je da se on moze samo onako staviti u vaser vagu i svejedno koliko daleko od puta ili u kom uglu sa istim,a da pokazuje 100 % tacno,mozda grijesim nisam strucnjak,mozda su drugog tipa ili nesto slicno ,ali sumnja ipak ostaje.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

prki
Posts: 38
Joined: 15.07.2010. 18:10

Re: Kazne u saobracaju

Post by prki »

Gledam neki dan naseg proslavljenog policajca po kaznama Janka kako zaustavlja sav saobracaj da gospodin BOGDAN NIKOLIC izadje kod gerinog hotela, iako je bio nepropisno parkiran. A zaustavlja ljude na biciklima i sirotinju sa krsevima da im lupa kazne, eto kako nam se milicija uvlaci u dupe gazdama. Al dobro Bogdan je ipak kolega od komandira Zivkovica, sad mi ti JOKICU reci da nije tako?

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by ThunderBird »

I taj zakon o kacigama za bicikliste je glupost živa... :evil:

NIgdje u svijetu to nema osim kod nas...

Obavezno je da djeca do 12-14 ili koliko već godina nose kacige ali za odrasle, glupost na kvadrat!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

o
,u odnosu na ugao puta nije pravilan i da radar samim tim daje pogresne podatke.I mi smo poslali i dobili da svi troskovi idu na njih tj.drzavu.
okacicu ja tabelu odstupanja za radare u odnosu na ugao istog u odnosu na osu puta. Odstupanja idu cak i do 20 km/h.
I taj zakon o kacigama za bicikliste je glupost živa..
slazem se...za djecu do 14g obavezno, preko toga opcionalno.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kazne u saobracaju

Post by JOKARA »

Slazem se ja Kami da sumnja uvijek postoji ali sta ja tu mogu. Policija dobije radare, zakon ih proznaje i to je za mene tako.
PIKI
Ja stvarno nemam pojma ko je sa kim prijatelj, znam sa kim sam ja u dobrim a sa kim u losim odnosima.Da li je Janko tako postupio ili nije to ti znas ako kazes da si vidio. Ako je tako postupio neznam razlog da li se uvlaci kako kazes ili mu je mozda naredio da skloni auto pa mu pomaze u tome, neznam i ne zelim da polemisem o tome. Imas pravo da mislis sta hoces a ja mogu ili ne da se slozim sa tobom to je vec do mene. I sta ti mislis kada bi Janko izdao prekrsajni nalog da bi ga neko mogao povuci ili da bi mu neko mogao nauditi na nekakav nacin.Sta on moze biti drugo do policajac, nize nema, prema tome ta aludiranja na nesto ne stoje.
Sto se tice kaciga za bicikliste mogao bi se sloziti sa vama ali zakon kaze drugacije znaci mi bi morali svakodnevno kaznjavati, a mi to radimo kad se zavede akcija. I ne samo kaciga, bicikl treba imati svjetlo kako prerdnje bijelo tako i zadnje crveno, vozac bicikla treba imati fluoroscentni prsluk od prvog sumraka do potpunog svanuca. Sta mislite da se svakodnevno primjenjuju ovi clanovi zakona kako bi tek onda kukali.
Свако зна своје, милиција свачије !

prki
Posts: 38
Joined: 15.07.2010. 18:10

Re: Kazne u saobracaju

Post by prki »

Parkira se BOGDAN NA TROTOAR PREKO PUTA SUR PINGVIN, OTJERA DJECU KOJA SE IGRAJU LASTISA DA ON VIDI SVOJE AUTO. JA NAZOVEM MILICIJU I UREDNO PRIJAVIM SELJAKA. NAKON PAR MINUTA MENE ZOVE BOGDAN PROVJERAVA KO GA JE PRIJAVIO, A KAKO ON MOZE DOCI DO MOG BROJA, TAKO STO MU KOLEGA NJEGOV CRV ZIVKOVIC DAO.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Kazne u saobracaju

Post by corkan »

Pitanje za jokera: jeli ima kod nas anonimna prijava da se može prijaviti nepoštovanje saobraćajni propisa.
Ja sam gledao policajca kako stoi reklo bi se neformalno u blizini pješačkog prelaza i piše svakog ko ne propusti pješaka,takvu kaznu sam i ja dobio i nemaš kome da se žališ,to se zove anonimna prijava.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Post Reply