Kazne u saobracaju

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by vrsta8472 »

prki wrote:Parkira se BOGDAN NA TROTOAR PREKO PUTA SUR PINGVIN, OTJERA DJECU KOJA SE IGRAJU LASTISA DA ON VIDI SVOJE AUTO. JA NAZOVEM MILICIJU I UREDNO PRIJAVIM SELJAKA. NAKON PAR MINUTA MENE ZOVE BOGDAN PROVJERAVA KO GA JE PRIJAVIO, A KAKO ON MOZE DOCI DO MOG BROJA, TAKO STO MU KOLEGA NJEGOV CRV ZIVKOVIC DAO.

Е јада човјек, само га пријављују :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kazne u saobracaju

Post by JOKARA »

Piki,
ako je tako bar ti mozes da provjeris kako dalje da postupas, tako da si ovakva pitanja ili konstatacije mogao i nekom drugom da ispricas. Dobio bi sigurno pravi savjet ili ti je mozda savjetovano da to pustis kraju. Ja sam kada se o tome na siroko pisalo rekao kako treba da postupis, vrati se malo unazad procitaj postove i nemoj kao papagaj iz dana u dan ponavljati jedno te isto, onomad sam napisao ako je to tacno kako bi se taj neko mogao braniti sa zeljom da svima ukazem da kada nesto prijavljuju mogu to i dokazati. Dakle imas inspektorat za unutrasnju kontrolu, imas biro za predstavke i zalbe gradjana ali mozda mislis da je ovako lakse. Napisaces na forumu i sad bi mozda po tebi trebao da se u to ukljuci interpol. Moras priznati da je ovo neobavezno pisanje i svi se krijemo ( ne bas svi ) iza nekih nikova. Onu prvu recenicu sam ti napisao zato sto pretpostavljam ciji si sin, a mozda i grijesim.
Neka niko ne ocekuje da cu ja privatno istrazivati nesto sto se napise ovdje. To meni moze posluziti u radu, moze biti smjernica u shvatanju nekih stvari i ljudi, moze biti ...
od corkan »

Pitanje za jokera: jeli ima kod nas anonimna prijava da se može prijaviti nepoštovanje saobraćajni propisa.
Ja sam gledao policajca kako stoi reklo bi se neformalno u blizini pješačkog prelaza i piše svakog ko ne propusti pješaka,takvu kaznu sam i ja dobio i nemaš kome da se žališ,to se zove anonimna prijava.
Ne razumijem zasto anonimnu prijavu i nije mi jasno iz ovog tvog posta koga bi i zasta prijavio, policajca ili nekog gradjana. Ako bi prijavljivao policajca ne razumijem zbog cega, jel zato sto ti je napisao prekrsajni nalog ili zato sto je stojao neformalno? Ako je zbog naloga i kazne za to imas sud pa dokazes da nisi kriv odnosno da nisi pocinio prekrsaj koji ti je policajac napisao ali ako ne dokazes dobices jos 150KM sudskih troskova.
U principu moze se anonimno prijaviti ali tu uvijek fali nesto. Policajac da svoju izjavu i ona je uvijek mnogo opsirnija od te anonimne prijave pa ostaje uvijek manjak odgovora na neka pitanja koja je on u svojoj izjavi dao, a kojih se druga strana nije dotakla i nema odgovora na njih pa je iz tih razloga tesko nekoga okriviti i kazniti na osnovu anonimne prijave ali u svakom slucaju uzima se u razmatranje i postupa se kao da si dosao licno i prijavio! Evo vec iz ovih mojih pitanja vidis koliko stvari meni nije jasno i nisam siguran sta si mislio, a onako da dodjes da prijavis, uzme se izjava od tebe i onda nema nedoumica. Ljudi cesto kod anonimnog prijavljivanja neznaju odvojiti bitno od nebitnog pa se posveti daleko vise paznje ovom drugom u prijavljivanju pa samim tim ostane i manjak dokaza.
POZDRAV
Last edited by JOKARA on 18.06.2011. 01:28, edited 1 time in total.
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kazne u saobracaju

Post by JOKARA »

Evo ja sad skontah, izvinjavam se PIKIJU jer nisam dobro vidio ( cudo )
Radi se o PRKIJU pa sad je ponesto jasnije.
Ja taman mislio corkanu pisati kako nisam JOKER nego Jokara, pa reko necu, kad ono i ja napravih istu gresku !!!
IZVINJAVAM SE !
Свако зна своје, милиција свачије !

prki
Posts: 38
Joined: 15.07.2010. 18:10

Re: Kazne u saobracaju

Post by prki »

Ma samo sam htio da ukazem koliko nam je trul sistem, kad jedan obicni seljak moze da nas tako kara...... A ovde pisem jel sam dugo ostao suzdrzan, i sad kad pogledam moga oca RATNOG VOJNOG INVALIDA i novopecene i ratne profitere KOJI HARAJU GRADOM, DODJE MI MUKA. A KAKVA VASA UNUTRASNJA KONTROLA ???????? Pa kod vas se kupuju radna mijesta, daje se reket da budes saobracajac itd, itd,itd. U ARGENTINI su se seljaci organizovali sami u organizaciju I POBILI sve narko bosove, i naravno otisli na robiju jel je drzava sve to radila, E TAKO SAD I KOD NAS DRZAVA STITI MAJMUNE JEL PREKO NJIH PERE PARE A ONI KUPUJU PLAVE MUNDIRE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Kazne u saobracaju

Post by PIKI »

JOKARA wrote:Evo ja sad skontah, izvinjavam se PIKIJU jer nisam dobro vidio ( cudo )
Radi se o PRKIJU pa sad je ponesto jasnije.
Ja taman mislio corkanu pisati kako nisam JOKER nego Jokara, pa reko necu, kad ono i ja napravih istu gresku !!!
IZVINJAVAM SE !

NEMOJ SE TI TAKO IZVINJAVATI ZNA SE KAKO SE IZVINJAVA SA 100 KM
HAHAAHAHA POZZ :D :D :D :D :D
Image

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kazne u saobracaju

Post by JOKARA »

prki wrote:Ma samo sam htio da ukazem koliko nam je trul sistem, kad jedan obicni seljak moze da nas tako kara...... A ovde pisem jel sam dugo ostao suzdrzan, i sad kad pogledam moga oca RATNOG VOJNOG INVALIDA i novopecene i ratne profitere KOJI HARAJU GRADOM, DODJE MI MUKA. A KAKVA VASA UNUTRASNJA KONTROLA ???????? Pa kod vas se kupuju radna mijesta, daje se reket da budes saobracajac itd, itd,itd. U ARGENTINI su se seljaci organizovali sami u organizaciju I POBILI sve narko bosove, i naravno otisli na robiju jel je drzava sve to radila, E TAKO SAD I KOD NAS DRZAVA STITI MAJMUNE JEL PREKO NJIH PERE PARE A ONI KUPUJU PLAVE MUNDIRE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PRKI druze,
kad se budes zalio unutrasnjoj i oni nista ne preduzmu onda cu ti se izvinuti. Ja znam da se nije dogodilo da neko prijavi nekoga i da unutrasnja nije dosla i uzimala izjave. Moram priznati da se najcesce dogadjalo da su ljudi prijavljivali gluposti za koje je i njima samima bilo jasno poslije par sati kada su se malo ohladili ( jer ih je neko kaznio ) da ih ne mogu i nemaju sta dokazivati.
Prvo te moram upozoriti da sam ja lokal patriota tako da sve sto neko pise o policiji ja prevodim na Prnjavor, prema tome stvari koje ti pises o kupovini radnih mjesta ne ticu se PS Prnjavor, jer se u Prnjavoru ne rjesava kadrovska problematika.Ja kada bi osjecao da mene kako ti kazes k..ra ja mu to sigurno nebi dozvolio bar bi pokusao da mu se suprotstavim ( naravno legalnim sredstvima ) i nebi sigurno pozivao na linc.
Vjeruj da mi je prvo zao svakog poginulog borca ( svi su oni necija djeca,roditelji, braca...) zatim invalida, a na kraju zao mi je i svih nas koji smo ratovali ( sve nas je pomalo pocela stizati 93. svima se fitilj skratio, svima je zdravlje naruseno, svima....)
Isto kao tebi i meni dodje muka kada vidim ko su invalidi koji sada trebaju na kontrolni ljekarski pregled jer posjeduju vozacku dozvolu ili oruzje. Naravno razocaram se zato sto su na spisku ljudi koji nisu puske uzeli u ruke, imali su pistolje za pojasom i uniformu "na peglu" oni ce vjerovatno dobiti potvrde da su sposobni za upravljanje autom ili da imaju oruzje. Vjrovatno poslije toga opet ce neko prozivati policiju kako je kriva za to, a sta mogu to je nasa surova stvarnost.Trpimo i radimo vjerovatno svako po svom znanju i savjesti!!! :smt006
POZDRAV

PIKI nadam se da ce ovu gresku oprati jedna hladna kola posto omladina ne smije konzumirati alkohol!!! :lol:
Свако зна своје, милиција свачије !

prki
Posts: 38
Joined: 15.07.2010. 18:10

Re: Kazne u saobracaju

Post by prki »

MA JA SAM MISLIO GLOBALNO NA POLICIJU, NISAM SAMO NA PRNJAVORSKU. KOD NAS SU STVARI BUILE UREDU SKORO CIJELO VRIJEME. AL SPOMENUO SAM KAKO NESTO PRIJAVIM I SELJAK DOBIJE BROJ KOJI JE ZVAO, PA TO STVARNO NEMA SMISLA. :? :? :? :? Ali moram ti priznati da se dobro nosis sa tom uniformom, bar da su svi upola takvi. POZ :smt001 :smt001 :smt001 :smt001 :smt001 BICE JEDNA HLADNA DUNJEVACA

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Kazne u saobracaju

Post by sibi »

@ Jokara,

ja strogo gledam na opremu u autu, pogotovo kada putujem u druge drzave. I nakon sto sam pokazao set lampica, onda je me upitao striktno za Xenon. Nebi dzaba rizikovao kazne kroz druge drzave, prije nego sto stignem u lijepu nasu :twisted: Mozda je covjek mislijo da sam mlad i glup, pa da ga se prepadnem ako na strog nacin pocne me kajlati za Xenon.. Neznam, ali je i svejedno, bilo i proslo.

Pozz :smt006

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kazne u saobracaju

Post by JOKARA »

Iz prvog posta nisam shvatio da si imao rezervni komplet sijalica.
Ako je tako onda je vjerovatno neko zbijao salu ( sto svakako nebi trebao ) ili pokusavao da dodje do neke novcanice ako se primis ( sto takodje nebi trebao )
Izvini nisam te razumio!
POZDRAV!!!
PRKI
Ali moram ti priznati da se dobro nosis sa tom uniformom, bar da su svi upola takvi
Ako zaista tako mislis HVALA, jer mi je to potvrda da dobro ( Zakonito ) radim svoj posao !
A na kraju to mi je i zelja !
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Kazne u saobracaju

Post by sibi »

Ma nikakav problem, pogresno sam se izrazijo u prvome postingu. :)

Pozz :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by vrsta8472 »

Возачи кажњени са 7,3 милиона марака
Datum: 04.09.2011 21:00
Autor: Драгана Келеч

БAЊAЛУКA - Полиција је возачима у Републици Српској у првих седам мјесеци ове године издала чак 144.276 прекршајних налога, а вриједност укупних казни достигла је 7,35 милиона марака.

- Надлежним судовима у првих седам мјесеци ове године поднесено је 3.288 захтјева за покретање прекршајног поступка и издато 144.276 прекршајних налога у вриједности од 7,35 милиона марака. Истовремено су надлежним тужилаштвима поднесени извјештаји против 348 возача због разних кривичних дјела из области безбједности саобраћаја - казала је портпарол директора полиције РС Гога Давидовић.

Према подацима МУП-а РС, у истом периоду прошле године возачима у Српској уручено је 122.101 прекршајни налог, према којима је укупна вриједност предвиђених казни износила 6,25 милиона марака.

- У том периоду против 298 возача поднесени су извјештаји надлежном тужилаштву због кривичних дјела из области безбједности саобраћаја. Судовима су поднесени захтјеви за покретање прекршајног поступка против 4.927 лица - додала је Давидовићева.

Стручњаци кажу да ове бројке најбоље осликавају саобраћајну некултуру и анархију која влада на путевима у Српској којима, према званичној статистици, крстари нешто више од 350.000 возила.

Кршење саобраћајних прописа постало је масовна појава, а забрињавајући је тренд раста броја издатих налога упркос оштријој казненој политици за саобраћајне прекршаје.

Предсједник Удружења за унапређење безбједности саобраћаја из Бањалуке Миленко Јаћимовић истакао је да у Српској постоји велики број несавјесних возача који не поштују саобраћајне прописе, иако је саобраћајна полиција пооштрила контроле.

- Највећи број прекршаја односи се на прекорачење брзине, вожњу у алкохолисаном стању или вожњу технички неисправних возила. То говори о општој некултури у саобраћају - истакао је Јаћимовић.

Иако је саобраћајна полиција пооштрила контроле, о чему свједочи и раст броја искључених возача из саобраћаја, резултати су изостали.

- Број искључених возача је резултат добре активности полиције, али са друге стране то показује да велики број људи за воланом не поштује прописе. Није циљ да расте број кажњених, већ је прави резултат да се смањи број прекршаја, што овдје није случај - додао је Јаћимовић.

Посебан проблем са којим се суочава саобраћајна полиција су возачи који у својим досијеима имају на десетине прекршајних пријава и настављају да дивљају на путевима.

Најсвјежији примјер је Иван Задковић из Бањалуке који је накупио десетине неплаћених казни чија је вриједност 23.800 марака, иако не посједује ни возачку дозволу. У том случају институцијама су готово везане руке јер Задковић не посједује имовину коју би могле да му заплијене и наплате казну.
Несреће

Према подацима МУП-а РС, у првих шест мјесеци ове године на путевима у Републици Српској догодило се 4.326 саобраћајних несрећа.

У саобраћајним несрећама у том периоду погинуле су 62, тешко је повријеђено 260, а лакше 686 особа.
Пјешаци

Осим возача који су доминантна категорија, саобраћајне прописе крше и пјешаци, због чега су пооштрене мјере и против њих.

Према новим законским одредбама, пјешак који прелази улицу у алкохолисаном стању мораће да плати казну од 100 до 300 марака.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Kazne u saobracaju

Post by nenad 10 »

Mora se budzet nekako okrpiti.Ja cesto putujem i nigdje nema policije kao kod nas.A i kad ih pogledas vecina bi trebalo na dijetu bar jednu godinu.Gdje je grm tu je i radar,a na ulazu u Banjaluka dvije trake i ogranicenje 60.Ma gdje to ima.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by Franz »

Sto jest' jest'...bode u oci ta sveprisutnost domace policije.
Mada iskreno receno, jesmo divlji za volanom, ali nemoguce divlji.
Last edited by Franz on 05.09.2011. 01:23, edited 1 time in total.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kazne u saobracaju

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:
Возачи кажњени са 7,3 милиона марака
Datum: 04.09.2011 21:00
.
A jos 14 je zavrsilo u dzepovima policajaca :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

meni nije jasno kako neko moze imati gomilu kazni a da mu ne fali dlaka sa glave i kako neko kao onaj strbacan moze svake godine da rokne nekog i da se setka na slobodi i ugrozava sve nas. Prosto ove u sudstvu i zakonodavstvu boli uvo da mijenjaju krivicne zakone i da stvari dovedu u red dok se u njih ne dirne. I ako necemo sami da vodimo racuna o svom narodu i da ga stitimo kako onda ocekivati od stranaca da to rade?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Kazne u saobracaju

Post by sibi »

U nedelju je se moglo vidjeti vrlo dobro, kakvog karaktera su nasi vozaci. Dvije trake pred granicni prelaz u Sloveniji, pretezno se pridrzavaju ljudi, a stoka mora i u zadnji slic da se provuce, samo da bih se ubacili pet auta dalje naprijed. I takvih deset glupana, guzva je stvorena. Samo sto nisu poceli i udarati u tudja auta zbog tih 5 minuta koje duze se ceka.

Nije stvar u stresu, nije stvar u provokacijama, nego su nasi pretezno jednostavno glupi. Nemisli dalje nego sto je tanjir velik, da se moze i preko ivice tanjira misliti - nedolazi u obzir.

Jos nesto, nakon ovoga godisnjeg odmora, jos vise drzim se moje teorije, da nije u redu reci, da gastarbajterski sinovi itd. dolaze divljati na ribnjak Prnjavorski. Kako domaci vozaci sa golfinama koje su raspala se napola voze, i kako omladina kao i matori pametnjakovici voze - to nisam jos vidjeo nigdje. Mislim da bi afrikanac iz najdublje dzungle skontao princip saobracaja, nego nasi mangupi.

Pozdrav.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply