Kazne u saobracaju

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

Pa u EU to funkcionise, sad stizu kazne.
To sto se dosad lose sprovodio zakon ne znaci da ce tako biti i u buducnosti, i da ce se na proste stvari cekati 10 godina.
Dovoljno je da Bosna postane kandidat za clana EU, cini mi se..
Ne znam sta ti je smijesno toliko o kaznama koje stranci ne placaju, ko ne postuje propise i treba da placa, bilo mu auto ovde ili tamo registrovano.
Samo se pitam, sto nasi po DE, It i AT ne voze Bosanske table i divljaju jer su fakticki zasticeni :roll:

p.s
Primjetio sam da nikad vise auta nije bilo na Pr opstini i u BL regiji, a tek kamiona..infrastruktura nikad gora,.ovo ljeto bi crna hronika mogla na 3 strane da ide nazalost..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Kazne u saobracaju

Post by seljak iz skakavaca »

Zato sto se moraju vracati svaka tri mjeseca (tj prijeci granicu).. Osim toga, osiguranja su nam ku*cu, nedaj Boze da ti zatrebaju; onda, ne mozes dobiti parking kartu u ulici gdje stanujes, iiiiiiii, na kraju krajeva: NEMAS STRANE TABLE KAD DODJES U RS :lol: :lol: :lol:


Za "P.S."
To i nije toliko strasno, koliko kultura u saobracaju domacih vozaca...
Mene uopste ne cude te silne saobracajne nesrece, cak sta vise- iskreno me cudi da ih nema vise, s´ obzirom na nacin na koji se vozi, gdje se i kako pretice (veoma bitno i s´ cim)... Od Prnjavora do Klasnica se 15 puta preznojim!

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by ThunderBird »

SiS, ukoliko načiniš prekršaj u BiH i ne platiš kaznu nećeš moći izaći iz države i to je provjereno...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Kazne u saobracaju

Post by seljak iz skakavaca »

Okuj me care , ja ipak odoh :D

Mozda postoji takav zakon, neznam ja, ali su male sanse da te "skontaju".. Na izlazu obicno ne kontrolisu, samo mahnu prstom.. ili eventualno samo prijedju ocima preko pasosa :D
Uostalom, ja ne pravim prekrsaje :lol: Nikad ne vozim iznad ogranicenja, ni pijan ni trijezan :lol: :lol:
BiH i ne platiš kaznu nećeš moći izaći iz države
Jake drzave.. :lol:

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by ThunderBird »

Jbg, država, kakva je takva je, uvodi nove zakone.

Skoro su jednog poznanika vratili iz Gradiške u BL da plati kaznu pa sa uplatnicom da dodje njima...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Kazne u saobracaju

Post by Njegovan »

seljak iz skakavaca wrote:I sta kad blicnu strane table? :lol:
Mogu da se slikaju :P
Ништа ти не могу. Знам пар ликова који су кажњени то јест полиција их записала и никада ништа нису добили.
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Kazne u saobracaju

Post by Njegovan »

ThunderBird wrote:Jbg, država, kakva je takva je, uvodi nove zakone.

Skoro su jednog poznanika vratili iz Gradiške u BL da plati kaznu pa sa uplatnicom da dodje njima...
Тај је баш баксуз. Ето горе написах да се овим мојим то није дешавало.
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

Sve zavisi koliko je policajac voljan da to i proslijedi na drzavnu granicu i cima se oko toga, kako vec ide. Neke boli uvo i za domace a kamoli za strance.
Ali npr moja drugarica nije platila kartu u gsp Beograd, i naravno uzeli joj samo BH adresu i posto svi znaju da kazne nikad ne stizu amo ona ode sledeci mjesec da izvadi novu markicu i ova joj zatrazi licnu i ne vrati joj dok kaznu nije platila :D .
Mislim, poredjenje nije pravo, ali ako ti se zalomi tako nesto zazalis brze voznje :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Re: Kazne u saobracaju

Post by IloVa »

meni cika cajac rekao prosle godine da ne mogu izaci iz drzave dok ne platim kaznu...sad dali je to stvarno tako - nisam se usudio da isprobam..ako neko jeste neka mi javi ;-))

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by Mr X »

IloVa wrote:meni cika cajac rekao prosle godine da ne mogu izaci iz drzave dok ne platim kaznu...sad dali je to stvarno tako - nisam se usudio da isprobam..ako neko jeste neka mi javi ;-))
Kenja...Slobodno idi gde god hoces,jedino ako te krivicno progone onda mislim da bi se morao javiti da negdje putujes mada ne vjerujem cak ni to!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kazne u saobracaju

Post by vrsta8472 »

РЕКОРДНА КАЗНА ЗА ПРЕБРЗУ ВОЖЊУ „ФЕРАРИЈЕМ“

ЦИРИХ, 7. ЈАНУАРА (СРНА-Ројтерс) – Један швајцарски милионер кажњен је са 200.000 евра због вожње брзином од 100 километара на час у свом „ферарију тестароси“ кроз село у кантону Сент Гален.

Кантонални суд изрекао је казну која премашује досадашњи рекорд од 75.000 евра, колико је 2008. године морао да плати један возач „поршеа“ у Цириху због серије саобраћајних прекршаја.

„Оптужени је занемарио елементарне саобраћајне прописе у снажном возилу, возећи пребрзо само из жеље за брзином“, наводи се у судској одлуци.

Кажњени мушкарац посједује богатство од преко 15 милиона евра.
200 'иљада евра да се зна ко је главни баја у селу :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

ZEMO
Posts: 7
Joined: 20.06.2010. 20:24

Re: Kazne u saobracaju

Post by ZEMO »

mangupi u plavome eto treba ih u sumu da sijeku drva

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by ThunderBird »

Ne daj Bože da vas Rege sve imenom i prezimenom zna... :smt005 :smt005 :smt005

A nisi pustio pješaka preko pješačkog, ode vozačka... :smt006 :smt006 :smt006 :smt005



A ne, šalu na stranu, kada userem stvar, neka me kazne...
Podržavam, kada nisam kriv ne volim da me zajebavaju ali ok, u neku ruku ih i razumijem... :)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

Ma generalno svi mi zaseremo, ili parking ili pjesacki ili ovo ili ono, ali to nije toliko strasno. Strasna je brzina i alkohol. Ipak neke kazne treba razdvajati. Sad se stvorila situacija gdje za svaki prekrsaj postoji neka prosjecna kazna i tjeraj dalje, sto ne daje efekta.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kazne u saobracaju

Post by aquarius »

Sad se stvorila situacija gdje za svaki prekrsaj postoji neka prosjecna kazna i tjeraj dalje, sto ne daje efekta.
Jedini efekat je kratkoročne prirode i tiče se punjenja budžeta. Čim presuši eto nam akcija : " Tehnička ispravnost vozila ", " Kontrola prekoračenja brzine "...
Ministarstvo unurašnjih poslova i Ministarstvo finansija imaju jako uspješnu saradnju. ;)
Nema tu šire priče.. Samo, daj sad i daj odma ... :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by Mr X »

Uh vala sad kad sam se vraćao za Ljubljanu i kroz Hrvatsku pržima autoputom kad ono iza wijuuuuuuuuu...Ustavim se i pitam za brzinu,kaže 187 na sat...Pitam za pare koliko kaže tisućica kuna tj 142 eurića...'ebiga pa i drugi put poćeraj! :lol:
Image

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by ThunderBird »

Znam taj osjećaj... Takodje sam nekada davno platio malo manji iznos za malo manju brzinu...

700kn - 168km/h

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kazne u saobracaju

Post by regeman »

Ja kroz Hrvatsku ali i Srbiju ne vozim vise od 150. Ali kad vozim preko ogranicenja usporavam oko benzinskih i stajalista, jer te patrole obicno budu tu a ne na cistini.
Inace, sad Od N. Sada do Prnjavora sam sreo 8 patrola :roll: . 4 Srbija, 1 Hrvatska, i 3 RS
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by Mr X »

regeman wrote:Ja kroz Hrvatsku ali i Srbiju ne vozim vise od 150. Ali kad vozim preko ogranicenja usporavam oko benzinskih i stajalista, jer te patrole obicno budu tu a ne na cistini.
Inace, sad Od N. Sada do Prnjavora sam sreo 8 patrola :roll: . 4 Srbija, 1 Hrvatska, i 3 RS
Ma fora je u tome što su to mobilni radari dakle automobilom te prate u civilu i nemas pojma ko vozi 100 metara iza tebe i snima. kad zabilježe prekršaj samo stisnu gas,obidju te i hop: VOZITE ZA NAMA-POLICIJA!
Image

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by ThunderBird »

Najjača scena svih vremena...

Sjeo ja u auto i razgul' na more...

Maršuta: Derventa-Doboj-Maglaj-Zavidovići-Žepče-Zenica-Sarajevo-Konjic-Jablanica-Mostar-Stolac-Bileća-Trebinje-Herceg Novi


Nigdje niti jedne jedine patrole, doduše krenuo sam u 00:30 iz Dervente ali svejedno... :)

Bio na moru, vraćam se i nigdje policije, taman rek'o je*o te pa pregulio sam tolike kilometre bez zaustavljanja a auto baš i nisam štedio kada na nekih 300 metara od moje kuće KLAP! Lizalo! :smt005

-Dobar dan
-Dobar dan
-Vozačku i saobraćajnu
-Izvolite
-Neka žurba?
-Ma jok, idem s'mora
-Gdje živiš Milane?
-Eto tu (pokazujući rukom na kuću koja se vidi)
-Pa što žuriš kada si kući došao?
-Koliko sam vozio, oprostite?
-118km/h
-Uh!
-I ja kažem uh!
-A jbg, nisam vam se nadao, malo sam umoran a i iskreno, kada sam prešao tolike kilometre bez policije i kazne nisam računao da ću biti zaustavljen 300 metara od kuće.
-Nigdje te nisu zaustavili do mora i nazad?
-Ne, ja poštujem saobraćajni zakon, ovo eto, ne znam šta mi bi pred kućom da žurim.
-Izvoli dokumente i vidimo se!
-Hvala i prijatno!

:D :D :D



Ima i dobrog naroda, nisu svi isti...
A kada se sa policijom može razgovarati, nije mi ni teško platiti kaznu ako sam već zasr'o ali kada mi podje odmah nešto srati i trljati kao da sam idiot, onda pobudalim...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Kazne u saobracaju

Post by seljak iz skakavaca »

Kad ispune "kvotu", onda mogu da se segece :D


Elem, ima tog svuda, progledaju kroz prste ako je ´gresnik´ uljudan i svjestan (osim kada je alkohol u pitanju).

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Kazne u saobracaju

Post by Magyar »

ThunderBird wrote:Najjača scena svih vremena...

Sjeo ja u auto i razgul' na more...

Maršuta: Derventa-Doboj-Maglaj-Zavidovići-Žepče-Zenica-Sarajevo-Konjic-Jablanica-Mostar-Stolac-Bileća-Trebinje-Herceg Novi


Nigdje niti jedne jedine patrole, doduše krenuo sam u 00:30 iz Dervente ali svejedno... :)

Bio na moru, vraćam se i nigdje policije, taman rek'o je*o te pa pregulio sam tolike kilometre bez zaustavljanja a auto baš i nisam štedio kada na nekih 300 metara od moje kuće KLAP! Lizalo! :smt005

-Dobar dan
-Dobar dan
-Vozačku i saobraćajnu
-Izvolite
-Neka žurba?
-Ma jok, idem s'mora
-Gdje živiš Milane?
-Eto tu (pokazujući rukom na kuću koja se vidi)
-Pa što žuriš kada si kući došao?
-Koliko sam vozio, oprostite?
-118km/h
-Uh!
-I ja kažem uh!
-A jbg, nisam vam se nadao, malo sam umoran a i iskreno, kada sam prešao tolike kilometre bez policije i kazne nisam računao da ću biti zaustavljen 300 metara od kuće.
-Nigdje te nisu zaustavili do mora i nazad?
-Ne, ja poštujem saobraćajni zakon, ovo eto, ne znam šta mi bi pred kućom da žurim.
-Izvoli dokumente i vidimo se!
-Hvala i prijatno!

:D :D :D



Ima i dobrog naroda, nisu svi isti...
A kada se sa policijom može razgovarati, nije mi ni teško platiti kaznu ako sam već zasr'o ali kada mi podje odmah nešto srati i trljati kao da sam idiot, onda pobudalim...
Vozio si 118km/h??? Ja nikad ne vozim ni 100km/h preko ogranicenja :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by ThunderBird »

Nemoj da ti pričam kako se plata daje policajcima... :smt005

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Kazne u saobracaju

Post by Magyar »

ThunderBird wrote:Nemoj da ti pričam kako se plata daje policajcima... :smt005
Pa ne moras da dadnes platu, samo prodjes :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Kazne u saobracaju

Post by Samac »

Magyar wrote:
ThunderBird wrote:Nemoj da ti pričam kako se plata daje policajcima... :smt005
Pa ne moras da dadnes platu, samo prodjes :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
ajde ga nauči :mrgreen:

Post Reply