Putevi RS

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

Post Reply
User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Putevi RS

Post by seljak iz skakavaca »

Zaista me čudi da ne postoji na forumu ni jedna tema na ovu oblast; pa bi čovjek pomislio da su nam putevi mila majka....
Iznijeću neka svoja lična mišljenja:
-Autoput
Svedoći smo dešavanja... Ide, pa koči.. Gradnja BL-Gradiška će potrajati još desetak godina.. Ko zna čiji su tu interesi, ko me takvo stanje godi.. Uglavnom, nije to to!
Vjerujem da je kriza za finansije, ali.. neznam da li je bas i rešenje u davanju licence Strabagu na 30 godina (u ime izgradnje).. Jer, veliki je to period, a i kakvo će tada biti stanje tih puteva...

-Magistrale
E ovo je vec posebna priča... Konačno je dobar dio iste obnovljen, IZBORI, VAMA HVALA!
Ipak, nedostatak autoputa vodi do preopterećenja, nasrtanje kamiona i sl, a to je veoma negativno po puteve.. jer, pogledajte one "kanale" po cesti (recimo pred Potočanima), uzas! Osim toga, nit' se može voziti laganice za kamionom, niti ima dovoljno mjesta za preticanje- pa smo svedoci svakodnevnih vozača kaskadera koji pretiču i na dijelovima puta na kojima je to nemoguce (em zbog vidljivosti, em zbog nadolazećih auta).. Zato i ovako velik broj udesa!

-Lokali putevi
:lol: IZBORI, VAMA HVALA!
Slična situacija kao na magistralama... Rupe su zakljpljene, ali VEĆ pucaju... Kamioni :?
Ipak, sad konačno se i moze voziti, ono prije mjesec dana je bio užas... (npr Potočani-Kokori).. Žali Bože naših krševa.. :?

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

jel imamo mi uopste nesto sto bi se moglo nazvati putevi....
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Imamo, pola godine nakon izbora... i nikad više do sledećih... :D

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Putevi RS

Post by sibi »

I sta se prica kod nas uvez kruznoga toka u Prnjavoru? Hoce li biti ista od te ideje kao u Derventi, ili samo prica i nista vise?

_Vajking_
Posts: 120
Joined: 19.10.2008. 13:48

Re: Putevi RS

Post by _Vajking_ »

sibi wrote:I sta se prica kod nas uvez kruznoga toka u Prnjavoru? Hoce li biti ista od te ideje kao u Derventi, ili samo prica i nista vise?
Kruzni tok? dole kod nas? To ce se ici preko kruznog toka. Kad bi postavio mine u sredini e onda bi mozda pratili zakon. :)

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Putevi RS

Post by Magyar »

_Vajking_ wrote:
Kruzni tok? dole kod nas? To ce se ici preko kruznog toka. Kad bi postavio mine u sredini e onda bi mozda pratili zakon. :)
Ma bice kruzni tok, samo su projektanti to malo lose projektovali.Ne vjerujem bas da ce moci ostati tako. Projektom je zamisljeno da iz zanatskog 2 nema ulaza u kruzni tok. Tako da bi dion, eurogrand, ramic, i ostali ostali bez prilaza, nidje veze.
Pa da ne znamo mi seljaci ovdje sta je kruzni tok :twisted: Cekamo da nam dodju ovi peraci lonaca iz evrope pa da nas nauce :twisted:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Putevi RS

Post by sibi »

Nadaj mo se da ce biti nesto od toga. Onaj kruzni tok u Derventi i nije tako los, samo da fali par znakova, jedno mali milion. :smt003

_Vajking_
Posts: 120
Joined: 19.10.2008. 13:48

Re: Putevi RS

Post by _Vajking_ »

Magyar wrote:
_Vajking_ wrote:
Kruzni tok? dole kod nas? To ce se ici preko kruznog toka. Kad bi postavio mine u sredini e onda bi mozda pratili zakon. :)
Ma bice kruzni tok, samo su projektanti to malo lose projektovali.Ne vjerujem bas da ce moci ostati tako. Projektom je zamisljeno da iz zanatskog 2 nema ulaza u kruzni tok. Tako da bi dion, eurogrand, ramic, i ostali ostali bez prilaza, nidje veze.
Pa da ne znamo mi seljaci ovdje sta je kruzni tok :twisted: Cekamo da nam dodju ovi peraci lonaca iz evrope pa da nas nauce :twisted:
koliko ljudi ginu u autima, moglo bi se nesto i nauciti. zar ne? Kruzni tok FTW!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Putevi RS

Post by vrsta8472 »

Magyar wrote: Ma bice kruzni tok, samo su projektanti to malo lose projektovali.Ne vjerujem bas da ce moci ostati tako. Projektom je zamisljeno da iz zanatskog 2 nema ulaza u kruzni tok. Tako da bi dion, eurogrand, ramic, i ostali ostali bez prilaza, nidje veze.
Није ти тачна ова информација, јер знам из "прве руке" да ће Јасмин а са њим и остали имати посебан прилаз за своје објекте, са кружног тока. Погледај мало боље, тај регулациони план, који је недавно усвојен на сједници СО.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Putevi RS

Post by regeman »

Kruzni tok se po obicaju pravi na cetverokrakim i visekrakim raskrsnicama koje imaju veliko opterecenje tokom vise casova u danu.
Da ne ulazim u detalje, postoji jasna tehnicka procedura kad se pravi kruzni tok tj kad se prelazi na njega u zavisnosti od mnogih parametara, nivoa usluge i sl a ovaj se pravi da bi se nesto gradilo i prelivalo.
U svakom slucaju ljepse ce izgledati raskrsnica.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Putevi RS

Post by Magyar »

vrsta8472 wrote:
Magyar wrote: Ma bice kruzni tok, samo su projektanti to malo lose projektovali.Ne vjerujem bas da ce moci ostati tako. Projektom je zamisljeno da iz zanatskog 2 nema ulaza u kruzni tok. Tako da bi dion, eurogrand, ramic, i ostali ostali bez prilaza, nidje veze.
Није ти тачна ова информација, јер знам из "прве руке" да ће Јасмин а са њим и остали имати посебан прилаз за своје објекте, са кружног тока. Погледај мало боље, тај регулациони план, који је недавно усвојен на сједници СО.
Ja znam isto tako da su pisali peticiju jer im po projektu nije bio omogucen prilaz.Necu reci iz ''prve ruke'' :D
Ako su omogucili ljudima prilaz odlicno, ali znam da ga prvo nije bilo i da su potpisivali peticiju.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Putevi RS

Post by KAMIKAZA »

KRUZNI TOKOVI SU SUPER RESENJE;PO EVROPI SE GRADE MASOVNO,na njima skoro da i nema udesa,a ako ih i ima onda je to neko nekoga sustigao i opalio u gepek :D uslov je da se naprave kvalitetno,ne da se skuce pa da kamioni gaze po ivicnjacima,i naravno teba da se obiljezi propisno,da nebi Milos i njemu slicni uletjeli sa 150 km/h u njega. :)
Bas u slucaju da se napravi kruzni tok,zanatski 2 moze imati siguran prikljucak na put,a ne kao danas ,lakse prezivis ruski rulet nego ukljucenje na magistralu,kruzni tok je izmedju ostalog tu da uspori saobracaj na opasnim raskrsnicama,da ga rastereti,jer semafor nezna sa koje strane je veca guzva,a naj gluplje je kad stojis par minuta a nigdje zive duse,sve to se mjenja sa kruznim tokom,kad napravimo jedan,za godinu cemo napraviti jos 10,kad skontamo kako je dobro napravit cemo cak i pod karacom. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

_Vajking_
Posts: 120
Joined: 19.10.2008. 13:48

Re: Putevi RS

Post by _Vajking_ »

KAMIKAZA wrote:KRUZNI TOKOVI SU SUPER RESENJE;PO EVROPI SE GRADE MASOVNO,na njima skoro da i nema udesa,a ako ih i ima onda je to neko nekoga sustigao i opalio u gepek :D uslov je da se naprave kvalitetno,ne da se skuce pa da kamioni gaze po ivicnjacima,i naravno teba da se obiljezi propisno,da nebi Milos i njemu slicni uletjeli sa 150 km/h u njega. :)
Bas u slucaju da se napravi kruzni tok,zanatski 2 moze imati siguran prikljucak na put,a ne kao danas ,lakse prezivis ruski rulet nego ukljucenje na magistralu,kruzni tok je izmedju ostalog tu da uspori saobracaj na opasnim raskrsnicama,da ga rastereti,jer semafor nezna sa koje strane je veca guzva,a naj gluplje je kad stojis par minuta a nigdje zive duse,sve to se mjenja sa kruznim tokom,kad napravimo jedan,za godinu cemo napraviti jos 10,kad skontamo kako je dobro napravit cemo cak i pod karacom. :D
:smt001 :smt001

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Putevi RS

Post by Magyar »

Hoce li biti gradnja tog kruznog toka, niko nista ne spominje vise, ili su skontali da nam to ne treba? :?: :?:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Putevi RS

Post by regeman »

Drugovići: Stenama brane ognjište
Ninko ĐURIĆ | 07. jul 2010. 20:46 | Komentara: 0

Na "krivini smrti" magistralnog puta Banjaluka – Bijeljina. Bjeloševići ni sami ne znaju koliko je vozila sletelo s puta i udarilo u njihovu kuću
Dejan svoju kuću štiti stenama

Dejan svoju kuću štiti stenama


PRNjAVOR - Dejan Bjelošević (41), vlasnik kuće uz "krivinu smrti" u Drugovićima, na magistralnom putu Banjaluka - Prnjavor - Bijeljina, odlučio je da svoj dom zaštiti - kamenjem i velikim stenama.

Mnogobrojni apeli i molbe nisu urodili plodom, a razna vozila na desetine puta uletala su u dvorište Bjeloševića i bukvalno lomila ogradu i sve pred sobom, dok su komšijinu kuću automobili na kraju i srušili.

Sada nesvakidašnja kamena zaštita oko lepo izgrađene i komforne kuće, za neupućene, na nekom drugom mestu, u najmanju ruku bila bi čudna ili šaljiva. Ali, mnogobrojni spomenici krajputaši svedoče i opominju zašto ovu krivinu u Drugovićima, naselju uz magistralni put, bije zlokobni glas "krivine smrti".

- Od Klašnica i mosta na Vrbasu do Prnjavora, u saobraćajkama je izginulo mnoštvo sveta, s raznih strana sveta, ili su postali invalidi, a neki su i lakše povređeni. Ali, brate, ovi uglavnom nesavesni vozači kao da su se navadili na moje dvorište, pa gotovo da nema meseca da i po nekoliko puta bukvalno ne ulete u moje dvorište, lomeći sve pred sobom i, ako su u mogućnosti, samo produže dalje - jada se Dejan Bjelošević, vlasnik kuće, u kojoj živi sa suprugom i dvoje dece.

Proteklih godina, na ovom putnom pravcu od Banjaluke prema Srbiji, gde svakodnevno prođe na hiljade raznih vozila, Dejan se nagledao najstrašnijih prizora. Ali, i učestvovao u spasavanju mnogih, uz njihove gromoglasne ili prigušene jauke. Nažalost, jednima nije bilo spasa, drugi mu duguju zahvalnost, ali ima i onih koje pamti samo po nanesenoj šteti.

- Mnogi se vade na oštru krivinu i neravan asfalt, što je vidljivo, ali je izvesno da nesrećama umnogome kumuju i sami neopreznih vozači. Gore, na početku krivine, u kuću mog sad već pokojnog komšije Mladena Stegića, raznim vozilima ulazili su nebrojeno puta, dok je nisu srušili. Kao za nekakvu odštetu, na licu mesta dobijao je po 50, 100, a sumnjam da je ikada dobio više od 1.000 KM. Šalili smo se da na kuću nabaci samo fasadu i da od toga lepo živi, naravno, pod uslovom da ne pogine - kaže Bjelošević.

Mećutim, rušenjem komšijine kuće, Bjeloševići su izgubili svoj "zaštitni zid".

- Svako vozilo koje bi izgubilo kontrolu, nastavilo bi put kroz moje dvorište rušeći sve pred sobom. Zato sam, da bih se zaštitio, podigao zid od betonskih elemenata. Više puta, jer su mu manja vozila koja su se u njega zabijala nanosila štetu, a teška teretna bi kroz njega prolazila kao kroz sir - kaže Dejan, i dodaje da ga je to nateralo da se dodatno zaštiti dovoženjem kamenja ispred zaštitnog betonskog zida. - Pokazalo se da mi čak ni to nije bilo dovoljno, pa sam bio primoran da svoju zaštitu pojačam i velikim stenama. Sreća u nesreći je da radim u obližnjem kamenolomu, pa su imali razumenjama da mi odaberu najveće i najčvršće stene - objašnjava Dejan.

Dodatna zaštita ubrzo se pokazala pouzdanijom, kada se teško teretno vozilo "megano", Vatrogasnog saveza RS, na putu ka kući Bjeloševića, udarivši u zaštitnu stenu, bukvalno raspalo na dva dela.


NOĆNI SUSRETI

JEDNE noći me je probudila strahovita buka, kad kroz prozor vidim - vozač putničkim vozilom izlazi iz mog dvorišta. U gaćama sam ga sustigao, kod vode, pošto je vozio na raspalim gumama. Pitam ga da li se javio oštećenom gazdi, a on kaže: "Sutra ću." Kad mi je onako ošamućen rekao: "Uzmi iz kasete moj pištolj i pucaj", odvezao sam ga svojim automobilom kući - kaže Dejan Bjelošević, uz napomenu da mu je do sada pričinjena velika materijalna šteta, kao i da se nada da će se neko od nadležnih setiti da barem na krivinu vrati zaštitni zid sa signalizacijom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply