Saobracajke

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Saobracajke

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Re: Saobracajke

Post by DJ_Buco »

ako je ovo manja materijalna steta sta se onda smatra pod vecom materijalnom stetom na autima :roll:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Saobracajke

Post by KAMIKAZA »

Pa vidis da je zadnji lijevi tocak citav :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Saobracajke

Post by W204 »

Mene interesuje cija je duznost da rascisti mjesto nesrece?? :?: Vozaca koji su ucestvovali u nesreci :smt003 ili mozda komunalnog preduzeca. :?:
Evo i sada tu stoji staklo, plastika, kit :smt003 i ostali krs od nesrece...
Tamo na raskrsnici kod motorexa stoji bar 10 dana isto krs koji je ostao poslije cukanja. :?
Sramota je to :smt006

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Saobracajke

Post by NemanjA »

Strašno je to ali nije samo u Prnjavoru, ja sam imao udes na tutnjevcu moje ulje i staklo od farova je bilo vidljivo još 7 dana.
Na ovakvom vremenu, kiša + ulje = iznošenje.
Mess with the best die like the rest.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Saobracajke

Post by VUK-RS »

SUĐENJE ZA TRAGIČAN UDES U PRNJAVORU

Mladenović vozio mrtav pijan?

Miloš Mladenović (27) iz Lužana kod Dervente, koji je optužen za izazivanje saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo Darko Ivanović (25) iz Prnjavora, u vreme udesa bio je teško pijan i zato nije mogao da reaguje na vreme.
Image
To je pred Većem banjalučkog Okružnog suda izjavila Veselka Bjelaković, veštak hemijsko-biološke struke, u nastavku suđenja optuženom Mladenoviću.

Ivanović nije stao na znak „stop"

Ona je objasnila da je Mladenović, koji je vozio automobil „mercedes", u vreme udesa u krvi imao 2,76 promila alkohola, što odgovara stadijumu teškog pijanstva.
S druge strane, kako tvrdi Bjelakovićeva, nastradali Ivanović koji je upravljao vozilom „pasat" bio je u stadijumu lakog pijanstva jer je u krvi imao 1,29 promila alkohola.

Svoj iskaz pred sudom dao je i veštak odbrane saobraćajne struke Milovan Babić, koji tvrdi da je nesreću u stvari prouzrokovao nastradali Ivanović, jer je napravio propust u vožnji koji je doveo do udesa. Prema njegovim rečima, Ivanović nije stao na znak „stop" već je produžio vožnju, nakon čega je došlo do udesa.
- Radnje optuženog Mladenovića su samo doprinele nesreći - navodi se u nalazu ovog veštaka.
Dodaje se da je Mladenović pre nesreće vozio brzinom od 86,4 kilometra na sat, što je u suprotnosti s ranijim nalazom veštaka Okružnog tužilaštva Banjaluka, koji je tvrdio da je optuženi vozio 110 kilometara na sat.

Veštak: Optuženi vozio 86 na sat

Na pitanje predsednika sudskog veća Olge Pantić kako je izračunao tu brzinu, s obzirom na to što je drugačija od nalaza veštaka optužbe, Babić je kazao da je uzimao drugačije koeficijente koji se odnose na usporenje vozila.
On je objasnio da je prilikom izračunavanja brzine koristio koeficijent pri kočenju od sedam metara u sekundi, dok je veštak optužbe koristio koeficijent od devet metara u sekundi. Babić tvrdi da u svojoj dugogodišnjoj praksi još nije naišao na slučaj da je usporenje na putevima u RS bilo devet metara u sekundi.
Podsećamo, u optužnici Okružnog tužilaštva u Banjaluci Mladenović se tereti da je vozeći pijan 6. decembra 2009. godine pri nedozvoljenoj brzini od 110 kilometara na sat, na raskrsnici ulice Svetog Save u Prnjavoru i magistralnog puta Derventa-Klašnice, udario svojim „mercedesom" vozilo „pasat", za čijim se upravljačem nalazio Ivanović. Od siline udara „pasat" se prevrnuo na krov, a Ivanović je poginuo. Nesreća se desila oko 23.30 sati nedaleko od zanatskog centra u Prnjavoru. U udesu je teško povređen Ivanovićev saputnik Tibor Stanić (26).

Za sedam dana ostao bez oba roditelja
Miloš Mladenović, kome se sudi za nesreću u Prnjavoru, samo nekoliko meseci pre tragičnog udesa za samo sedam dana ostao je bez oba roditelja. Prema tvrdnji njegovih komšija, u martu 2009. u saobraćajnoj nesreći u mestu Drugovići kod Laktaša poginuo mu je otac, a nedelju dana kasnije umrla mu je majke.
(Snježana Karić-Pressrs.ba)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Saobracajke

Post by boja »

cujem da se prevrnuo autobus kod Kutine sa studentima iz Banjaluke.Puno povrijedjenih a moguce da ih ima i iz Prnjavora :?:

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Saobracajke

Post by Barba »

Добро су сви, двоје је задржано у болници...

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Saobracajke

Post by boja »

BOGU hvala a molicemo se za onih dvoje u bolnici......To mi javila kolegica iz Kutine a ja radim pa nemogu docekati da gledam vijesti.Hvala za inf.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Saobracajke

Post by aquarius »

Večeras se navodno prevrnuo šleper kod Kojin Hana, nadomak Potočana.
Uzaludno sam čekao oko pola sata, ali kolona ni makac.
Put je jako loše očišćen iako Niskogradnjin grn šparta non-stop.
Pada ovo bijelo .ovno tako da nikom ne savjetujem da bez prijeke potrebe sjeda
u auto.
Mrka kapa. :smt114
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Saobracajke

Post by grlica »

јел ико ишао преко Кулаша и Станара , у Добој какво је стање ? Да ли је боље из Добоја ићи преко Дервенте за Прњавор?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Saobracajke

Post by KAMIKAZA »

Tu je neprohodno u avgustu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Saobracajke

Post by sibi »

Kakvo je momentalno stanje na cestama? Imali mnogo snjega?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Saobracajke

Post by vrsta8472 »

Нема добро је за сада
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Saobracajke

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply