Benzicina vs. Plincina ?!

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by vrsta8472 »

Није за некога ко мало вози. Али неко ко прелази моју километражу, итекако јесте.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by regeman »

pa ti imas benzin..to jeste usteda..a sad benzinac 2.0 popi bogao ca benzina a dizel ne toliko...recimo cak i krntije sdi od motora srcu 6.5...te kubikaze.sta ce ustedjeti sa plinom..litru...dok e tebi sa motorom recimo 1.6 ogromna usteda o 2.0 da ne pricamo..e sad ne znam koji motor je u tog kolege sa dizelom...plus uvodjenjem plina gubi se snaga...a dizel ionako gega...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by Hirurg »

mozda ima dizela od 3 00...vedrina makina je 1.4 cini mi se...a sto se tice dizela da gega...hm mozda obicno ali tdi masine potezu ljepse nego benzin njegove kubikaze

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by regeman »

pa imao sam ja ne tehnickom 4000 kubika audi sa plinom..nije mi jasno istrsis se za makinu kojoj reg.kosta 500e i ima 3000 kubika..a oda uzimas plin...da geguckas...mislim ko vozi limuzinu top klase nije mu valjda stalo da na gorivu stedi.

moguce da taj ima preko 3000 kubika..prvi put cujem za dizel..i plin
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by KAMIKAZA »

Image
Ja cu od sad nesto na paru ili na drva :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by OldTownBoy »

sad je situacija mnogo bolja sa plinom nego prije par godina bar se moze normalno kupiti na pumpi .
Jos kada nam ruje naprave plinovod kroz rs bice skoro pa dzabana :smt004 voziti se na plin
um caruje a Dundo Maroje

rabadon
Posts: 3
Joined: 24.09.2012. 00:35

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by rabadon »

PLIN! Ali samo Sekvent instalaciju, po mogucnosti marke "LOVATO" Licno posjedujem vozilo sa tim plinom i prezadovoljan sam, potrosnja je neznatno veca od konzumacije benzina. Ali preporucujem da se svremena na vrijeme nekoliko radnih minuta prebaci na Benzin zbog podmazivanja stubline itd.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by vrsta8472 »

Након три године обичног плина, сада имам секвент. То је савршенство. Ама баш никакве разлике између плина и бензина и још ти рачунар све одрађује. Као нпр. даје ти звучно упозорење када да се промјене филтери или ако је плин у боци при крају. Имам боцу од 59 литара (прије сам имао ону од 39), а плин 0,97 КМ :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by vrsta8472 »

Данас сам се возао у хибриду (бензин+струја) у који је уграђен плин. Потрошња на 100 Км је 4,1л плина или у парама 3,89 КМ на 100 километара. Рецимо мени треба око 8 КМ на 100 Км - исто возим на плин секвент.

Супер ствар.


Мислим да је ово први хибрид у Прњавору и међу првим хибридима у РС који имају уграђен плин.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by KAMIKAZA »

Predpostavljam da se radi o Tojoti,sve je to u redu prve tri godine,onda pocinju kvarovi,samo baterija kosta 2800 €,i na kraju se vozis samo na benzin a onu cjelu skalameriju nosas za dzaba.U nas nisu u stanju da ociste katalizator na japancu a kamo li da srede takvo nesto kad se pokvari,naj crnje je kod ovih novijih auta to sto na vozilu nakon 6-7 godina cjena padne toliko da nemate racuna popravljati kad crkne nesto ,jer djelovi jos ako se radi o elektronici,su toliko skupi da je jevtinije kupiti takav auto u ispravnom stanju.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sina1005
Posts: 14
Joined: 16.01.2011. 22:55
Location: Prnjavor

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by sina1005 »

Jesi ti kolega imao takva iskustva, kad znaš puno o tome?
Mi nismo anđeli

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by KAMIKAZA »

Imao sam Toyotu Prius,da me ne shvatis pogresno Toyota ima naj bolje rijesene Hibrid motore (rade ih od 1997),Prius 2 je imao puno mana koje su na modelu Prius3 koji sam ja imao (2009 god) odklonjene,ali nije to za nase standarde,osim toga na cisti elektro pogon sa punom baterijom moze se preci par kilometara,i prica o 3,8 litara je malo pretjerana,to mozda u nekim perfektnim uslovima kad je nova, u Evropi ta auta mahom voze firme,njima je svejedno koliko kosta odrzavanje.Druga stavka je to sto su u nabavci ta auta skuplja od normalnih,a kad se prodaju polovna onda su jevtinija od njih.Citao sam nesto da ce ,ako vec i nisu,baterije dosta pojevtiniti ,proizvodjaci i drzava ce sufinansirati proizvodnju,jer prodaja vozila ne ide zbog toga,a za zastitu okoline je u interesu da se sto vise njih vozi.Garancija od Toyote za bateriju je 8 godina a za Hibrid pogon 5,ili 160 000 KM,(ako se ne varam) a to je veliki plus,jedini uslov su sve inspekcije kod ovlastenog Toyota servisa,koji je skup kao halva.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by kuzmo »

Komsija kod meine ima Toyotu Prius hibrid kaze da je prezadovoljan kupio je kao auto za predstavljanje novim kupcima ,on je koristi u CH kao taksi i kaze cak da mu je povoljnije u zavrsnom racunu nego sto je prije dizela imao

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by regeman »

kami nisam te skontao jel valja ili ne valja na kraju jbmga
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by KAMIKAZA »

Potrosnja iako je napisano 3,8 je u stvari oko 5,5 zavisi kako se vozi,opet je jevtinije nego dizel,jer se radi o autu srednje klase,mi smo sad nastavili o Toyoti Prius,a ne znamo o kojoj se radi i sa kojom se Vrsta vozio,novi Jaris je modernizovan,ima samo 210 kilograma tesku opremu skupa sa baterijom,i ja sam se razmisljao da je probam.Prius nije los,ali zamisli samo kad prestane nesto da funkcionise,ko moze da nadje kvar,auto je do te mjere usavrseno da nema remen,nema alternator,elektricni mu je servo,kocnice i sve ostalo,mjenja elektro i benzin po svom nahodjenju,bateriju ne moras da mu punis ,sam to radi kad ga koristis na benzin,u nasim uslovima je jako nezahvalno imati nesto takvo,naravno o ukusima se ne raspravlja,ali po meni je bolje investirati svaki dan 5 KM vise u tank nego kad nesto rikne 5 000. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sina1005
Posts: 14
Joined: 16.01.2011. 22:55
Location: Prnjavor

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by sina1005 »

Vidi se iz priloženog da si je vozio. Koliko si prešao sa njom i dali si imao ikakvih problema osim velikog skepticizma po pitanju novih tehnologija.
Mi nismo anđeli

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by KAMIKAZA »

Licno nisam imao velikih problema,presao sam sa njom desetak hiljada,slucajno sam uzeo vise iz radoznalosti,ali prvi vlasnik je imao par puta problema sa elektronikom ,sve je otklonjeno bez troskova na garanciju.Samo sam skeptican zbog njihove cjene u servisima,covjek koji ju je kupio od mene i sada vozi,ali kao sto rekoh servis hiljada i vise,uvjek nadju nesto. :wink: Ako se ne rade servisi nema garancije,mada je to sada kod svih proizvodjaca tako.Neznam kakvi su uslovi u nas da se radi nesto na njoj,ovako je lijepo auto za voznju i vjerovatno auto buducnosti,samo sto se u nas jos uvjek zivi u proslosti. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:a ne znamo o kojoj se radi i sa kojom se Vrsta vozio,novi Jaris je modernizovan,ima samo 210 kilograma tesku opremu skupa sa baterijom,i ja sam se razmisljao da je probam.
Тојота авенсис 1.8 караван
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by KAMIKAZA »

Nisam vozio takvu,ali sigurno nece biti tako mali potrosac kao Prius,iz tog razloga je vjerovatno ugradjen plin.Inace Hibrid vozila ma kako to zvucalo smjesno ,su radjena za Americko trziste i tamo su dosta prodajnija nego u evropi,iako u mitu ameri voze samo velike potrosace,u evropi je dizel sve i sve,bez obzira u kojoj se zemlji nasli.Valda iz razloga sto kad dotraje na zapadu on ode glatko na istok,i posluzi jos 20 godina. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Tuzlak napravio najekonomicniji automobil

Post by W204 »

TUZLAK NAPRAVIO NAJEKONOMIČNIJI AUTOMOBIL: Za 100 kilometara platite svega 32 feninga

Inžinjer elektrotehnike iz Tuzle Almir Cipurković (44) napravio je automobil na električni pogon, koji bi u dogledno vrijeme mogao početi da se masovno proizvodi, jer će omogućiti nevjerovatno jeftinu i sigurnu vožnju.

Image

Naime, sa elektromotorom kojeg je u Tica ugradio Cipurković, možete se voziti 100 kilometara za svega 32 feninga! Pri tome automobil ima iste karakteristike kao i oni sa dizelskim ili benzinskim motorom.

Otprilike tri mjeseca sam radio na elektromotoru, sve je testirano na razne vremenske uslove i perfektno funkcioniše. Zajedno sa automobilom koštalo me oko 8.000 KM, koje će se kroz uštedu na gorivu vratiti za tri godine, pojašnjava Cipurković.

Image

Automobil ima bateriju koja može izdržati 100 kilometara vožnje, nakon čega je potrebno pola sata punjena. Cipurković je bateriju sam napravio i na nju daje garanciju od 5.000 punjenja i dva i po miliona kilometara. Tico sa elektromotorom bez problema postiže sve karakteristike koje ima i onaj sa benzinskim motorom, jer je njegov motor 100 posto iskorišten.

Osim na ogromnoj uštedi na gorivu, Cipurković štedi i na registraciji vozila. Za ‘elektro-Tica’ ona ga je koštala 125 KM, što je skoro 200 KM manje u odnosu na registraciju benzinskog motora.

Nakon što je testiran prvi primjerak automobila na električni pogon, pojavio se veliki interes.
-Taksisti već traže 60 automobila. Riječ je o vozilima ‘Logan Dacia’. S obzirom na to da je riječ o težim vozilima, 100 kilometara vožnje koštat će 60 feninga. Kompletan, nov automobil, koštat će 35.000 KM, s tim da ostaje gratis benzinski motor. Uloženi novac će se vrlo brzo vratiti kroz uštede na gorivu. Na baterije koje se ugrađuju u ‘Logan’ garancija je sedam i po, a mogu izdržati bez problema i 15 godina, kaže Cipurković za Bportal.ba, dok sa sinom Amirom ponosno pokazuje automobil.

‘Logan’ na električni pogon moći će s jednim punjenjem baterije preći 250 kilometara, nakon čega je potrebno punjenje u trajanju od pola sata. Baterija se može puniti i do 20.000 puta.

-To je taksistima puno vremena, pa se mogu koristiti dvije baterije, od kojih bi se jedna koristila, a druga punila. Razmišljamo i o punjenu solarnom energijom, što bi dodatno smanjilo troškove, navodi Cipurković.

Vjeruje da bi u ovom biznisu u dogledno vrijeme mogao zaposliti veliki broj ljudi ukoliko, kao do sada ne bude opstrukcija naftnog lobija, kojem svakako ne odgovara pojava ovakvih automobila.

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Benzicina vs. Plincina ?!

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by nenad 10 »

Neznam da li je ovdje mjesto da se upitam a i vas kada ce nas ovi majmuni naftasi da malo skinu cijene goriva?Kada poskupi nafta na Londonskoj berzi oni odmah sutradan dignu cijene(prazna im skladista).Sada kada je nafta pojeftinila na ispod 80 dolara onda im je London udaljen kao Mars(puna im skladista).

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Benzicina vs. Plincina ?!

Post by KAMIKAZA »

Sve je prevara,ni u njemackoj nije cjena pala srazmjerno padu sirove nafte,ali u odnosu na najvisu cjenu za dizel,koju smo placali 2009 i 10 od 1,58 € danas na 1,22 € je super.Ne igra tu puno ulogu cjena sirove nafte,jer je preko 80% od cjene goriva na pumpama u stvari porez,a on ne pada nikad.Mene nervira sto cijena nekako uvjek skoci pred praznike ,raspuste i uvjek uz neko objasnjenje kao sto si ti naveo gore.Nemoguce je da svaki put skoci 10-15 cent kad narodu najvise treba.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply