Bezbijednost saobraćaja!!!Koliko znamo?!!

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

nema nista s temom kruznih tokova, bilo je sledece pitanje

prosiruje se u jednu??? ali pre ulaza su to dve trake?
ali ok, pitanje je bilo samo jel moram ubacit zmigavac, posto svi izbijaju s parkinga bez gledanja

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ahaa; kontao sam da se nadovezujes na prethodno pitanje...

Da, prosiruje u jednu...
jer Prethodno se grana - i jedan dio paralelno vodi do parkinga, a drugi ostaje glavni put... Pred sami kruzni tok se opet spajaju u jednu traku, a dokaz ti je i to da oni sa sporednog puta (nadolazeci sa parkinga) pred samo ukljucenje imaju poprijeko, isprekidanu debelu liniju... pored svega toga jos i znak... Znaci da nemaju kuda da srljaju, vec moraju dati prednost...
Nazalost ne nadjoh sliku na google, da nacrtam putanju :D

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

e danke, netreba slika, vjerujem ti

Boxer
Posts: 454
Joined: 01.06.2008. 09:06
Location: USA

Post by Boxer »

Ja jos nigdje u RS nisam vidio ni jedan kruzni tok. Zar smo toliko zaostali i u saobracaju ? :(

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Boxer wrote:Ja jos nigdje u RS nisam vidio ni jedan kruzni tok. Zar smo toliko zaostali i u saobracaju ? :(
A kako bi onda lopovi ukrali auto koje ima zakljucan volan :P

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Boxer wrote:Ja jos nigdje u RS nisam vidio ni jedan kruzni tok. Zar smo toliko zaostali i u saobracaju ? :(
U Bijeljini ne jedan no tri !!!

Malo više putuj i vidjećeš da smo i mi dio svijeta :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Boxer wrote:Ja jos nigdje u RS nisam vidio ni jedan kruzni tok. Zar smo toliko zaostali i u saobracaju ? :(
Iz koje si ti države??? :lol: :lol: :roll: :D

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

Boxer wrote:Ja jos nigdje u RS nisam vidio ni jedan kruzni tok. Zar smo toliko zaostali i u saobracaju ? :(
Ti izgleda nisi nikad izasao iz prnjavora :( imas i u sapcu na putu iz ns za zrenjanin imas 2-3,mislim da ima i u bugojnom,u bg jedna od najpoznatijih raskrsnica je kruzni tok... Ja mozda nisam imao priliku putovati po bijelom svijetu ali po bivsim drzavama sam dosta prosao i ima kruznih tokova :lol:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

tehnol wrote:
Boxer wrote:Ja jos nigdje u RS nisam vidio ni jedan kruzni tok. Zar smo toliko zaostali i u saobracaju ? :(
Ti izgleda nisi nikad izasao iz prnjavora :( imas i u sapcu na putu iz ns za zrenjanin imas 2-3,mislim da ima i u bugojnom,u bg jedna od najpoznatijih raskrsnica je kruzni tok... Ja mozda nisam imao priliku putovati po bijelom svijetu ali po bivsim drzavama sam dosta prosao i ima kruznih tokova :lol:
imas i u sarajevu prema butmiru, imas i u seregu, kad izlazis kod mene sa njive... ima tog puuuuno
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Da ja vas decke pitam nesto kakav je prekrasaj imati magleneke???Nije mi jasno zasta onda sluze :lol:
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

sluze iskljucivo u slucaju smanjene vidljivosti na putu :D

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

sena internetusa wrote:Da ja vas decke pitam nesto kakav je prekrasaj imati magleneke???Nije mi jasno zasta onda sluze :lol:
Maglenke... eh...
Naravno da sluze za razbijanje magle, a to ´lako´ postizu jer su veoma nisko postavljene a pravac sijanja je na dolje tj. pod/asfalt... tako da ´odozdo´ podbijaju... Samim tim- one ni u kom slucaju ne smetaju vozacu vozila koje se krece u susret nama.. Medjutim, drzave koje po svaku cijenu zele da pune svoje budzete (poput BiH, Hr, Slo....) zabranjuju koristenje istih ako nije nevrijeme... (a uvjek se nadje neko ko zaboravi da ih iskljuci... i eto paaraaa )... :roll:

Ovde to nije slucaj- pali, gasi, u paru sa svjetlima, bez.. noc, dan, sunce, kisa... nebitno... Postupaj po volji...

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Ali je do 2005/06 isto bilo tako da nesmiju se imati maglenke u AUT. Sad smiju!

Ja nevozim uopce sa svjetlom..

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Znam.. Uvidjeli su da to nije stetno i ukinuli taj zakon..
Dolje nece, jer je isplatljiv... :wink:

Ja jos uvjek palim svjetla (losa navika, ali i navika koja ce mi trebati dolje)....

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Valabas.. Kad budem dole bit ce mi bas tesko opet se naviknuti paliti svjetla..

Ja sam skorom slavio kad su ukinuli svjetlo po danu.. milina..

Plus, pola milliona toni Co2 je ustedjeno / godini bez svjetla po danu.. A sad slovenci uveli.. pametno, stvarno pametno :roll:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

sena internetusa wrote:Da ja vas decke pitam nesto kakav je prekrasaj imati magleneke???Nije mi jasno zasta onda sluze :lol:
maglenke sluze samo za upotrebu pri uslovima smanjene vidljivosti (kisa, snijeg magla...), i ne zovu se maglenke, nego pomocna svjetla, po pravilu su postavljena najvise 35 cm od zemlje, zabranjena je upotreba u gradu u svim uslovima, i upravo mi je stigao sudski poziv zbog upaljenih MAGLENKI
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Nisu normalni... Znaci zbog takve gluposti skiraju te toliko..??

Uvijek su nasi zakoni bili glupi, ali postaju sve gluplji..

Recite mi, kakve sijalice tacno moram imati kod sebe, kad policajac me pita za njih??

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

kako ja znam maglenke mozes imati ukljucene u ovoj kombinaciji.

Image


A ovako ne! Samo pod maglom ili nekim drugim uslovima

Image
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Recite mi, kakve sijalice tacno moram imati kod sebe, kad policajac me pita za njih??
Kupi standardan p[ribor sijalica na bilo kojoj pumpi i aposlutno, po slovu zkaona nema pravo da te zajebava.

Nabijem i njih i njihove usrane sefove, drkaju ljude zbog sijalica i prve pomoci.

Evo jedan mali savjet. :lol:

Ako vas uhvati radar, zbunite ga i pitajte pod kojim uglom je postavljen radar :lol: . Ako je pod uglom od 30 a ne 22, stepeni brzina od 70 se prikazuje kao 8o km na h, drkajte ih malo, ko ga **** :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Mene je preprosle godine zezao jedan u gornjim smrticima zbog xenon "lampica"..

Htjeo mi dati kaznu zato sto nemam rezervnih xenon sijalica.. reko, evo telefon, zovi servis ili koga god hoces, oni ce reci da samo oni mogu promjenuti, zato nemam "rezervnih"...

Gleda ko tele i samo pita ko ti je otac...

Sto pitaju ko mi je otac uvijek?

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

haha, slicna situacija samo u kulasima :D a za radar, ja im samo kazem da imam eksplozivnu dijareju i da zurim da serem, odma me puste :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

hahahaha, to bi trebalo se probati jednom :D

Sta bi rekli, kad pocnem pricati njemacki ili engleski s policajcem? Mislim, onim nasim sa sela, ne nekim skolovanim :twisted: :D


Imam pitanje jedno uvez austriskog "pickerl".. Rupa na naljepnici (pickerl) je na 8mom mjesecu. Znaci, smijem li voziti cijeli osmi mjesec kroz hrvatsku ili samo 7dmi i vise ne? Pogotovo zbog hrvatske je problem, oni gledaju na to ko mangupi, a kad dolaze ovamo s njihovim krsevima nikom nista.. :roll:

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Gdje si ti nasao skolovane??
Ja platila kaznu na karacu za maglenke jer su mi bile upaljene a na bakuli bila magla gore nije a on nije htio da ide samnom da mu pokazem :lol: ,nekidn mi covjek pricao putovao za bosnu i cijeli put bile upaljene i ujutro usao u Gradisku i odmah platio kaznu zbog maglenki pa mi nije bilo jasno cemu sluze kad kaznjavaju
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Prosle godine, negdje kod kulasa zaustavio me u 4:30 ujutru. Ponasao se prema meni tako kulturno da sam umjesto da platim kaznu za 5km/h previse, otisao na kafu s njim... Nikako jos nisam tako nesto dozivio, nigdje!

Znaci presao granicu i onda ga zaustavili da plati kaznu..? Sto mu one figure, zvane carnik, nisu rekli da u nasoj ljepoj nasoj nesmiju se imati maglenke... :roll:

To su sve velike, piiii piiii priiiimitivi :D

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

sibi wrote:Ponasao se prema meni tako kulturno da sam umjesto da platim kaznu za 5km/h previse,otisao na kafu s njim... Nikako jos nisam tako nesto dozivio, nigdje!
8) I je l´ imao vel´ku palicu? :D :D

Post Reply