Da vidimo sta vi mislite

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Daj jos ovakvih slika, nek vide klinci kako musa karu moze da pokusa prije podne. Onaj ko zatvori temu nek jede govn.o supenom kasikom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Sto klinci?

Dali bio pijan klincic koji sleti s puta i pogine ili stariji covijek kojeg ni za 200 godina nemozes ubjediti da pijan nemoze voziti sletio i poginuo.. gdje je razlika?

Ako, onda bi trebalo biti i mladim ludim glavama, kao starim tvrdoglavim..

Nisu svi mladici kreteni koji samo lete po cesti, a bogu hvala tako i stariji vozaci..

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sto da ne klinci..ubjedljivo najvise poginulih je onih izmedju 18 i 25 godina, sa najmanje vozackog iskustva. nekog od 18 godina mozes necemu nauciti ali nekog od 45 ne mozes. Eto sto.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Bez daljneg upravu si, naravno da uglavnom mladici koji nemaju iskustvo prave sranje po cestama. I da nazalost oni i prave udese i ginu takodje nije tajna.

Ali kad je neko pijan, dali mlad - star - iskusan ili ne.. Nije bitno vise to, nego niko nebi trebao pijan sjesti za volan, i ako neki stariji covijek kaze "mogu ja jos voziti..." Ipak je i to opasno i jako naivno, i ako ima puno iskustva..

Ja sam mogao nastradati od mladih a i od starijih vozaca, tako da inicijativa "shock slike" treba biti za sve grupe vozaca....

I na kraju krajeva nisu svi isti za volanom. Nekom lezi a nekom nikako..

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Ponedeljak.

Slušam razgovor izmedju sina i oca na odlasku sa komšijine slave.


-Nemožeš voziti pijan si!

-Ko kaže? Ja 30 godina vozim i 100 puta pijan i nikad mi se ništa nije desilo.




Četvrtak.

Več spomenuti vozač na stranici "Derventskog lista" gdje su čitulje.



Toliko o ljudima sa 45+ godina

To je samo jedan primjer, svaki drugi čovjek sa toliko godina upravo ovako razmišlja.

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

tuga

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Ne, već nerazmišljanje.


Znači ako si stariji vozaš za tebe nema zakona... meni takvih ljudi NIJE žao.

Ne želim nikome zlo, ali mi nije žao...



Je li ko čuo novosti o onom klincu od koliko 12-13 godina što ga je negdje u Palačkovcima udarilo auto?


Mislim da je to od nekog policajca sin...
Navodno ga je otac (policajac) poslao na skuteru da ide po hljeb i njega udarilo auto...


E ja bi tom istom ocu otkinuo obije noge da ga kaznim... ako si pandur ne znači da si svemoćan.

Sad mu je dijete u komi (koliko sam čuo, nadam se da nije)...

Eto našeg mentaliteta... :x :x :x

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

I to klinac je vozio bez kacige koliko sam cuo :roll: .
Ali kad je neko pijan, dali mlad - star - iskusan ili ne.. Nije bitno vise to, nego niko nebi trebao pijan sjesti za volan, i ako neki stariji covijek kaze "mogu ja jos voziti..." Ipak je i to opasno i jako naivno, i ako ima puno iskustva..
Bez uvrede, ne omalovazavam mladje vozace. Nisam ni ja nesto pretjerano ''star'' vozac, od 2000te vozim. Ali lakse ces nekog mladjeg nauciti od 18 godina kako treba nego nekog sa 45. Jednostavno ljudi sa 40, 50 godina nece da mijenjaju navike i stavove. njih mozes samo da kaznjavas, dok mladje mozes da naucis. Eto vidis sta napisa TB, kakav mentalitet je u pitanju.

I na kraju krajeva nisu svi isti za volanom. Nekom lezi a nekom nikako..

slazem se, ja nikad nisam cuo da kod nas neko nije dobio vozacku zato sto nema dovoljan mentalni kapacitet da vozi auto. Ti razgovori sa psihologom i ostalima sluze za prividno postovanje zakona. Ako je neko ne dobije to je zbog testova ili voznje. Sve se to mijenja, ali jako sporo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

E moj Thunder, duga je to prica.
Uglavnom, u pravu si.
Svi bi ovde isto uradili.

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Snimali se telefonom kako voze 260 na čas

http://www.youtube.com/watch?v=tLlL6OU0 ... re=related

Kazaljka brzinomjera luksuznog mercedesa SEL dotakla je 260 nekoliko kilometara od Prnjavora, u neposrednoj blizini skretanja za Teslić, gdje je brzina inače ograničena na 60 kilometara na čas.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Pojela maca clip, a baš me zanimalo kako je to odradio.
Baš na tako nešto biti spreman :?

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

Da nije neko slucajno skinuo klip pa da ga ponovo okaci negdje.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Јутрос погледао али нисам скинуо. Мада, нема се шта ни видјети. Двојица малоумника у бјесној машини више пута улијећу у маказице на магистрали. Жао ми је што то морам рећи, али како су кренули убрзо их више нећемо гледати. :?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

Ajde sto njih necemo gledati manje vise i ne zanima me.
Ali moze se desiti da nastrada neko drugi ni kriv ni duzan.

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

Da vidimo šta vi mislite.....................
Da li je bolje :
BRZO VOZITI.................ili..................VOZITI BRZO?????????
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Da vidimo sta vi mislite

Post by vrsta8472 »

Rat vozača i policije zbog kamera
A. P. | 18. jun 2011. 20:55 | Komentara: 7

Neki ne strepe zbog saobraćajnih kamera. Na domaćim internet-forumima već je počela prodaja takozvanog antirefleks spreja za tablice
Tablice pre i posle prskanja sprejom

Tablice pre i posle prskanja sprejom
Srodne vesti

Vozači, veliki brat gleda
Od vozača šest milijardi dinara
“Ćelave“ gume prazne novčanik
Bez "šare" nema vožnje
Prevoznici: Mrkonjić obećao da će ispuniti zahteve

KAKO doskočiti saobraćajnim kamerama? Najnovija noćna mora za vozače probudila je srpsku domišljatost sa jednim ciljem - da se izbegnu paprene kazne.

Na domaćim internet-forumima već je počela prodaja takozvanog antirefleks spreja za tablice. Ovaj magični sprej ima svoje poklonike i u inostranstvu, a njegova upotreba, navodno, na tablici, prilikom fotografisanja saobraćajne kamere povećava svetlosnu refleksiju 50 puta, pa se na snimku ne vide brojevi i oznake registracije.
BEZ REGISTRACIJE OVIH dana na ulicama se mogu videti vozila u saobraćaju bez tablica. Nema sumnje da pojedinci koriste trenutnu zbrku oko zamena starih za nove registarske oznake ne bi li se suprotstavili saobraćajnim kamerama.

Iako nijedna prodavnica u Srbiji ne prodaje ovaj sprej, on se može naručiti internetom i košta oko 22 evra. O ovom proizvodu vode se žestoke polemike i u inostranstvu, a čak se i čuvena emisija „Razbijači mitova“ na Diskaveri kanalu bavila antirefleks sprejom. Autori emisije su ustanovili da sprej ne može da zamaskira registarske oznake, ali i da će, bez obzira na to koliko brzo vozite, kamera uvek uhvatiti brojeve na tablici. S druge strane, kritičari „Razbijača mitova“ navode da su autori obavili test odmah nakon nanošenja spreja, umesto da sačekaju određeno vreme da se naneti slojevi slegnu.

Savetuje se i ugradnja dve jake lampice u uglovima tablica, koje će dodatno pojačati refleksiju.

Na internet-forumima mogu se pronaći i saveti o upotrebi običnog laka za kosu, koji, navodno, zamuti tablicu na snimku. Ipak, obradom fotografije u „fotošopu“, konkretno izmenom kontrasta i upotrebom filtera, može se očitati registracija.

Kao zamena za sprej navodi se i prokuvano ulje. Ipak, u inostranstvu je najpopularniji providni omotač za tablice sa ugrađenim sočivima, koji zbunjuje kamere.

Borba između vozača i policije se nastavlja. Svi kao da zaboravljaju da je najbolja borba protiv kamera zapravo poštovanje saobraćajnih propisa.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Da vidimo sta vi mislite

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Da vidimo sta vi mislite

Post by raspaduci »

Zakon je cudo, a sastavljaju ga oni koji samo razmisljaju kako da ide u njihov dzep.

Post Reply