Noviteti

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Mercedes novu generaciju E klase planira tržištu predstaviti u proljeće sljedeće godine ne ženevskom auto salonu, dok bi prodaja trebala započeti nedugo nakon toga


Trenutni model E klase je cijelo vrijeme svog postojanja uvijek bio zasjenjen BMW-ovom serijom 5. Za preferiranje BMW-ove limuzine neki su razlog pronašli u konzervativnom dizajnu, neki u slabijim voznim svojstvima i sl. mercedesovog automobila. S obzirom na takvu percepciju tržišta svima je bilo jasno da Mercedesu treba novi, rekli bi poseban proizvod, posebno kada sljedeće godine stiže unaprijeđena petica. I čini se kako će ga imati.

Prema navodima izvora na priloženim slikama možete vidjeti konačni produkcijski izgled sljedeće generacije mercedesove E klase koja se odlikuje znatno dinamičnijim i agresivnijim ukupnim dizajnom inspiriranim S klasom te konceptnim F700. Također valja spomenuti i interijer koji već na prvi pogled daje naslutiti kako je riječ o koraku naprijed kako po pitanju uređenja tako i po pitanju kvalitete. Nadalje, očekuje se i znatna razlika kada je u pitanju opremljenost te upotreba novih tehnologija koje nisu uobičajena pojava u ovom segmentu. Spomenimo samo sustav nadzora umora voača i sl. novotarije.

Ovjes novog modela će biti sportskije orijentiran od dosadašnjeg, što bi trebalo jamčiti bolje vozne osobine, dok će zračni ovjes će biti dio opcijske opreme. Inače, nova E klasa je narasla u dužinu za 50 mm, dakle mjerit će 4,91 m čime će biti povećana ponuda prostora u putničkoj kabini.

Motorizacije će biti mercedesovski bogata. Spomenimo samo kako će ulazni model E200 Kompressor pokretati motor snage 181 KS, a ponudi će se pridružiti i V6 snage 201 KS. Od dieselaša najzanimljivijim nam se čine E300 CDI snage 208 KS te V6 snage 250 KS koji će postati dostupan nešto kasnije. Šuška se i o dieselskom hibridu, no za sada o njemu nema konkretnijih informacija. Vrh ponude će naravno činiti AMG-ov model pokretan 6,3-litrenim V8 motorom.

Image

Image

Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Robot auto :)
Cudno mi je da nista nisu uradili na unutrasnjem izgledu.. osim sto je armatura sada malko kockasta, a ne zaobljena.. (poredivsi sa recimo C klasom iz 2007-2008 god.)

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

Nije novo auto, ali zato nova ponuda....

*18" felge
*Rain Sensors
*Parking Sensors
*Sportska kozna sjedala
*4-matic

znaci sve osim navigacije za 28 000€, sto je dosta jeftina cijena ako uporedis sa drugim autima sa tom opremom...


Passat TDI(170) GT Sport

Image

Image
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Звијезда Paris motor show-a

Citroen Hypnos Concept

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Skoda Superb 2009

Post by Darius »

Image

Image

Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

I tako sam otišao da vidim to čudo zbog koga ne spavam i onda shvatih da to nije tako daleko.
Biće moj, pa barem i poslije 5-10 godina :lol:


Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Eto Samac da se pohvalim malo da sam ga provozao unazad 15-ak dana jedno 10 kilometara i nemam rijeci prava stvar!
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Mr X wrote:Eto Samac da se pohvalim malo da sam ga provozao unazad 15-ak dana jedno 10 kilometara i nemam rijeci prava stvar!
Fino fino, to ne znam nisam vozio, imao sam jedino priliku da vidim kako je sjesti u tu silu.
Kod vas se organizuju i probne vožnje, kod nas to nije razvijeno.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Samac wrote:
Mr X wrote:Eto Samac da se pohvalim malo da sam ga provozao unazad 15-ak dana jedno 10 kilometara i nemam rijeci prava stvar!
Fino fino, to ne znam nisam vozio, imao sam jedino priliku da vidim kako je sjesti u tu silu.
Kod vas se organizuju i probne vožnje, kod nas to nije razvijeno.
Da,recimo ovdje imas da dobijes kupon,ispunis ga i mozes da dobijes taj auto na 48 sati koristenja da ga probas i testiras. Ja sam ga probao kad je bila prezentacija jedne VW auto kuce kad su dobili ove CC Pasate!
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Da znam, moja rodica u Linzu se isto prijavila za testiranje istog passata.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Sluzbeno predstavljen novi Renault Megane

Post by aquarius »

U prodaji od novembra !!!

Renault je u srijedu objavio prve službene fotografije i detalje treće generacije Renault Meganea.

Image

Novi Megane nešto je zaobljeniji od svog prethodnika. Imat će petero i troje vrata, a uskoro se očekuju karavan, CC te sportske verzije. Novi Megane je dug je 4,3 metra, a širok 1,55 metara. Zapremina gepeka iznosi 405 litara. Ovog puta Renault je više pažnje posvetio kvaliteti izrade i obrade materijala.

Od glavnih tehnoloških novina izdvajaju se "hands-free" sistem ulaska i paljenja vozila, automatsko zaključavanje kada se vozač udalji od vozila, Carminath Bluetooth DVD navigacijski sistem i posebno razvijen audio sistem (3D Sound Arkamys).

Image

Novi Megane će pokretati 16V benzinski agregati zapremine 1,6 (100 KS i 110 KS) i 2,0 litara (140 KS). Renault će ponudu benzinaca proširiti turbo motorima TCe 180, a kasnije i 1,4 TCe 130.

Što se tiče dizelskih motora, kupci će moći izabrati između 1,5 i 1,9 litrenih dCi motora, čija će se snaga kretati između 85 i 160 KS. Svaki od motora u atmosferu će izbacivati manje od 120 grama CO2 po jednom kilometru, dok će novi dCi 130 emitirati 135g/km. Uz smanjenu emisiju štetnih plinova glavna odlika hvaljenih dizelaša bit će i povećana ekonomičnost.

Image

Standardna sigurnosna oprema je proširena, a uključitvvat će ABS, EBD i EBA, dok će se Megane moći dodatno opremiti i ESP-om te CSV-om.

Novi Megane javnosti će uživo prvi put biti predstavljen na predstojećem Sajmu automobila u Parizu, a u prodaji će se naći već u novembru ove godine. Sa jednotrećinskim udjelom u evropskom tržištu u svojoj klasi, Megane je jedno od najvažnijih vozila za Renault.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Skoda Superb 2009

Post by ThunderBird »

Darius wrote:Image

Image

Image

Cris Bangle, crk'o dabogda :x :x :x

Uništi sve što dotakne...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Samac, MrX... cini mi se da komentarisete pogresno vozilo.. Nije to pasat, to je nesto od Skode.. :)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Hahaha Seljo prevario si se...Ne komentarisemo ovo auto iznad vec pogledaj koje je slike Samac postavio i sve ce ti biti jasno!
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Meni nista ne otvara (barem ne kod Samca).. Nije do mene :)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Da tako je i kod mene sad tek vidim. U glavnom Samac je postavio slike od novog passata CC tako da smo komentarisali taj auto!
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

seljak iz skakavaca wrote:Samac, MrX... cini mi se da komentarisete pogresno vozilo.. Nije to pasat, to je nesto od Skode.. :)
Koliko znam iksać se meni obratio, seljo ne razumiješ ti to, tako je kad voziš lava :lol: hehe šala mala 8)

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Saab 9-X Air

Post by Darius »

Image

Image

Image

Image

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Image

U pomenuto vozilo ugrađen je elektromotor jednosmerne struje, koji kao izvor energije koristi akumulator od 48 volti i 165 amper časova. Sa tim motorom, u drugom stepenu prenosa, ovaj automobil može da razvije brzinu od 40 kilometara na čas i da savlada uspon od 10 procenata. Sa trećim stepenom prenosa, vozilo ima brzinu od 55 kilometara na sat i može da savlada nešto manji uspon. Radijus kretanja zavisi od uslova puta i opterećenja, ali dostiže do 100 kilometara sa jednim punjenjem, koje traje osam časova. Pored toga što su vozila ekološki čista, ona su i energetski efikasna, jer je cena eksploatacije znatno povoljnija u odnosu na sva ostala goriva, ističe Milan Popović, direktor Instituta za automobile.
Prototip za osnovu ima model „Koral“, ali je pretrpeo znatne stilske izmene, pogotovo prednjeg i zadnjeg dela, tako da ima, može se reći, novi dizajn.
Koristi klasične olovne akumulatore, a zbog njihove velike težine može da preveze samo dva putnika. Međutim, planira se i ugradnja litijum-jonskih baterija, lakših i efikasnijih, čime će se povećati i radijus kretanja vozila.
Mnogi renomirani proizvođači rade na razvoju električnih putničkih vozila, ali niko do sada nije ponudio automobil koji će obezbediti dovoljno mesta za putnike i prtljag, zadovoljavajuću autonomiju i odgovarajuću cenu da bi se privukao veći broj kupaca.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Saab 9-X Air

Post by ThunderBird »

Image



Image





ČISTO OPAŽANJE... mada, Seat je svog ljubimca prikazao 2005 godine i predstavio zvanične fotografije kao i datum početka proizvodnje nekada 2009 godine.

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

seljak iz skakavaca wrote:Robot auto :)
Cudno mi je da nista nisu uradili na unutrasnjem izgledu.. osim sto je armatura sada malko kockasta, a ne zaobljena.. (poredivsi sa recimo C klasom iz 2007-2008 god.)
Dobro je poznato da Mercedes jako malo mjenja unutrasnjost automobila i da se drzi stare dobre klasike sto po meni i nije bas dobro :smt117

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Car of the Year 2009: Opel Insignia

Post by Darius »


User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Insignia je stvarno automobil vrijedan paznje i sigurno ce napraviti dobar uspjeh na trzistu,gledao sam par testova i dobila je jako dobre ocjene.Kada se pogleda unutrasnjost vidi se da je kvalitetan automobil javascript:void(0);
Image

Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Auto izgleda ekstra, ali je cijena dosta visoka- pa me bas interesuje ko je spreman da odvoji toliko para za Opel-a.. Nidje veze!

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Nije seljo puno para,jeftini je od Golfa a ipak je ovaj auto u klasi Passata,dobijes jako puno standardne opreme. :smt117

Post Reply