Noviteti

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

Audi širi i popunjava gamu. U toku je razvoj potpuno novog modela koji će poneti ime A7, a reč je o sportskom kupeu sa četvoro vrata koji leži na produženoj platformi modela A5.



Marka iz Ingolštata ovim potezom stavila se nasuprot Mercedes-Benza i modela CLS, ali i budućeg „Bavarca“ serije 8.

Nesumnjivo, automobilski svet biće obogaćen sa modelom koji će u sebi kombinovati luskuz i izvanredne performanse. Sve ono najnaprednije što marka „četiri prstena“ ima biće u novom luksuznom kupeu, uključujući i drugu generaciju Audijevog „MMI cabin control“ sistema. Komfornu vožnju i sportske atribute obezbediće vazdušno ogibljenje.

Paleta motora je bogata i uključuje tri V6 dizela među kojima je novi 3,0 litarski twin-turbo, i V6 i V8 benzince. U ponudi će već na početku biti S7 i RS7 modeli, a ispod haube najperformantnijeg A7 naćiće se unapređena verzija 5,2 litarskog V10 motora iz aktuelnog RS6, a spekuliše se snagom od 600 KS.
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Stvarno mi se dopada,tako je super!


Image
Image

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

Mr X wrote:Stvarno mi se dopada,tako je super!


Image
Kockaste linije i misicav oblik pomalo podsjecaju na Krajsler 300C

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Maserati Gran Turismo S
Image
Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Uhhhh Maserati tacno me dusa zaboli kada vidim to auto :) :smt117

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Peugeot 308 CC

Post by Darius »

Peugeot 308 CC kao stvoren za ove ljetnje vrucine 8)

Image

Image

Image

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

mmmmmmmmmm
ovaj pezo bi mi dobro lezo :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

8_million_dollar_car

Кад ће неки баја доћи у Прњавор са оваквим аутом.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

vrsta8472 wrote:8_million_dollar_car

Кад ће неки баја доћи у Прњавор са оваквим аутом.
Uskoro... :)

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

da,sto kaze zlaja uskoro
vec se ferari voza po Prnjavoru :D

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Zapinjali bi oni retrovizori za kestenje, jedini razlog zašto ga nisam kupio :lol:

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

Zapinjali bi oni retrovizori za kestenje
Steta kestenja,ipak su oni jedan od simbola grada :)

PS:Ako neko uspije digitalcem uloviti tog ferarija bilo bi dobro da ga postavi na galeriju

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

  • Vesti (sve vesti)


    Konačno Golf VI
    Ponedeljak, 4. avgust 2008. 15:12


    Image

    Volkswagen je planirao da otkrije šestu generaciju svog najpopularnijeg modela u toku ove nedelje, ali je globalna mreža pomogla da se to desi ipak pre službene objave.

    Ono što je poznato u ovom trenutku je da će Golf VI biti nešto veći od aktuelnog modela. Iz slika se može nazreti da je nešto širi, pa čak i niži od "petice".

    Image


    Paletu motora će činiti 1,4 litarski TSI, 1,8 litarski TFSI, i po svemu sudeći 2,0 litarski TFSI, dok će se u dizel porodici naći 1,9 litarski i 2,0 litarski TDI agregati.

    Kada je reč o menjačima, u opticaju će biti manuelna, automatska i DSG jedinica.


    Image


    (MONDO/Vrele gume)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

670 KS za ekstremni SL

Post by zllaja »

Image

Image

Image

Image

Image


Iz AMG-ovog pogona stiže specijalna izvedba već ionako specijalnog SL-a 65, koja elitni roadster odvodi u dosad neistražen, ekstremno sportski teritorij...

AMG-ova SL 65 oznaka na nabujaloj karoseriji najvećeg roadstera iz Stuttgarta daje nam do znanja da se ispod poklopca motora krije 6-litarski V12 s monstruoznih 612 KS. Kao da to nije dovoljno, iz Affalterbacha stiže još ekstremnija izvedba, a nazivaju je Black Series.

Standardnom motoru zamijenjeni su turbo punjači, revidiran usis i ispuh, te povećan intercooler, pa brutalni V12 sada ispaljuje 670 KS pri 54000/min te elek. limitiranih 1000 Nm okretnog momenta, u rasponu od 2200 i 4200/min. Bez blokade, AMG-ov biturbo, ručno rađen po "one man – one engine" filozofiji, dostigao bi i do 1200 Nm.
Da ne bi sve ostalo samo na motoru, AMG-ovi su stručnjaci sklopivi krov zamijenili fiksnim karbonskim, od istog materijala izrađeni su i poklopac prtljažnika i motora, a ogoljena je i unutrašnjost. Rezultat dijete je ukupna težina od 1825 kg - znatno manje u odnosu na 2120 kg standardnog automobila. Novi su i 20 colni naplatci s Dunlopovim Sport Maxx GT pneumaticima te kompozitne kočnice s 390 x 36 mm diskovima.

I na kraju performanse – maksimalna brzina limitirana je na 320 km/h, do 100 km/h ubrzati će za 3,9 s, a do 200 će stići za ravno 11. Sve to biti će dostupno nakon službene prezentacija na salonu u Parizu, po cijeni ne manjoj od 300.000 eura.

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

I kome jos treba SLR?

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Stigao je i novi Opel Insignia

Image

Image

Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Renault Symbol menja Clio
Petak, 22. avgust 2008. 06:24

Image
Francuski proizvodjač automobila Renault predstaviće na moskovskom autosalonu sledeće nedelje, novo vozilo Symbol, koji će zameniti stariji model Clio.

Novi model će se na tržištu srednje i istočne Evrope i Rusije pojaviti krajem novembra 2008, gde bi trebalo da bude konkurencija "škodi fabiji", po ceni i kvalitetu.

Image
"Klio simbol" se proizvodi od 2000. godine i do sada je prodato više od 600.000 automobila. Novi model će se sklapati u Turskoj, gde je samo prošle godine proizvodeno je 263.000 automobila.


EDIT : Evo i novog Megana

Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Audi predstavio fejslift modela A6


Image


Svoj prvi javni nastup osvježeni A6 će imati na pariskom auto-salonu ove jeseni, a karakterišu ga učinkovitiji motori, dorađeni ovjes, unaprijeđena bezbjednost, nova generacija MMI interfejsa i sl.

Naravno, u Ingolštatu nisu zaboravili na osvježavanje izgleda samog automobila, pa će tako A6 za modelsku godinu 2009. dobiti redizajnirane masku motora, branike, veće otvore za usisnike vazduha, svjetla za maglu novog oblika i sl.

Što se ovjetljenja tiče, opcionalna ksenonska i LED dnevna svjetla su takođe osvježena, a dodat im je i sistem zakretnih svjetala, te sistem automatske izmjene dugog i kratkog snopa svjetlosti. Pozadi je, takođe, nekoliko izmijenjenih detalja na poklopcu prtljažnika, zadnjem braniku, difuzoru, te izduvnim cijevima.

Što se benzinaca tiče, početak ponude čini četvorocilindrični 2,0-litarski TFSI motor sange 170 KS, a vrh 4,2-litarski FSI V8 motor koji razvija snagu od 350 KS. Između njih su se smjestile dvije verzije 2,8-litarskog FSI-a snage 190 KS i 220 KS, te novi kompresorski 3,0-litarski V6 snage 290 KS.

Ovaj posljednji dolazi standardno uparen s tiptronik automatskim mjenjačem, te pogonom na sva četiri točka. A6 3.0 V6 ubrzava od 0 do 100 km/h za 5,9 sekundi, a prosječna potrošnja mu se kreće oko 9,5 l/100 km.

Dizelsku ponudu otvaraju dvije verzije 2,0-litarskog TDI motora snage 136 KS i 170 KS, potom slijede 2,7-litarski V6 TDI koji razvija snagu od 190 KS i maksimalni obrtni moment od 380 Nm, te 3,0-litarski V6 snage 240 KS i obrtnog momenta od 450 Nm.

Recimo i kako je kvatro pogon na sva četiri točka standardno dostupan sa svim snažnijim motorima, tačnije onima snage do 190 KS pa naviše. "Audijevi" stručnjaci su dodatno doradili i ovjes osvježenog modela, koji bi na evropska tržišta trebalo da stigne već krajem ove godine.

Cijena ulaznog limuzinskog modela pokretanog 2,0-litarskim TFSI motorom će se kretati oko 34.500 evra.

Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Novi Golf 6 stigao na Island
A premijera?
Piše: AUTOservis.ba

Koja je svrha glamuroznog predstavljanja automobila pod «svjetlima Pariza» ako se samo vozilo već nalazi «na ulici»? Ovo pitanje upućeno je, naravno, Volkswagenu i to od strane brojnih fanova nakon što su se pojavile fotogafije novog Golfa 6-te generacije. Naime, 100 primjeraka novog Golfa dopremljeno je, iz još nepoznatih razloga, na Island!

Image

Premijera šeste generacije jednog od planetarno možda i najpopularnijih automobila najavljena je za Pariski auto-sajam koji se otvara početkom narednog mjeseca. Međutim, sama premijera i efekat iznenađenja vjerojatno su «uništeni» pojavljivanjem u javnosti čak 100 primjeraka Golfa 6 koji su brodom dopremljeni na Island. O čemu se zapravo radi, još nema nikakvih informacija a interesantno je io to da su sva vozila, kako je vidljivo po registarskim pločicama, uredno registrirana u Njemačkoj. No kako god bilo, po ovome što se vidi na fotografijama, Volkswagen izgleda ponovo ima «pobjednika».


Image


Stilske karakteristike nove generacije Golfa u mnogim detaljima podsjećaju na također nedavno predstavljeni novi Scirocco. Novi Golf VI u Volkswagenu također opisuju i kao «sportskiji» automobil sa karakterističnijim izgledom od prethodne, odnosno aktualne generacije. Najavljena osnovna cijena Golfa 6, na njemačkom tržištu, iznosit će oko 16.500 Eura. U ponudi će biti četiri benzinska i dva dizelska motora. U benzinskoj gami osnovu ponude čine atmosferski motori snage 80 i 102 konjske KS, te dva TSI motora opremljena turbom maksimalne snage 122 i 160 KS. Što se dizelaša tiče, tu su dvije izvedbe 2.0 litarskog TDI motora snage 110 odnosno 140 KS.

Image
Image
Image
Image
Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Iskreno, ne svidja mi se (barem po slikama)...
Inace nisam ljubitelj VW, a posebno ne Golfova, Pasata; ali mi se 5ca svidjala... (kao i novi Shirocco)... i bar po ovome, ljepsa je i dalje 5ca...
Osim toga, cini mi se da su malko pozurili...

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

seljak,slazem se i ja da nije nesto po pitanju izgleda,Shirocco je skroz super,on mi se jako svdja dok 5ica hm,hm donekle

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

  • Chevrolet Camaro SS
    Konačno fotografije!
    Piše: AUTOservis.ba

    Image

    Iako je novi Camaro predstavljen prije gotovo dva mjeseca, tek je prošli tjedan GM objavio jednu jedinu fotografiju modela koji čini sam vrh ponude, izvedbe Camaro SS. Sada su konačno objavili još nekoliko fotografija, tako da se može jasnije vidjeti o čemu se zapravo radi.

    Image

    Ono što SS izvedbu razlikuje od standardne izvedbe je agresivniji i masivniji prednji odbojnik te naglašeniji usisnik zraka na poklopcu motora. Od ostalih „dodataka“ tu su HID prednja svjetla, spojler, specifična stražnja svjetla te 20 inčni kotači.

    Image

    Image

    Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

svrsih kad sam ga vidio :shock:
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

seljak iz skakavaca wrote:Iskreno, ne svidja mi se (barem po slikama)...
Inace nisam ljubitelj VW, a posebno ne Golfova, Pasata; ali mi se 5ca svidjala... (kao i novi Shirocco)... i bar po ovome, ljepsa je i dalje 5ca...
Osim toga, cini mi se da su malko pozurili...
O boze Seljo pa sta ima veze sto ne volis VW, moraš i ti živiti :lol: :lol: :lol:
Šalim se :lol: :lol: :lol:


Meni Shirocco nije nešto.
A Golf je po mom ukusu, ali takođe mislim da je malo prebrzo došao.

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

WOW,Mama mia :lol: ovaj Camaro mi je ekstra

Post Reply