Kultura u saobracaju

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ne mogu se pohvaliti vozačkim strpljenjem pogotova kad se vozam po gradu. Najviše me nerviraju likovi što im je nos 5 cm od volana tj kad se zgovnaju u sjedištu pa nit vide retrovizor ni na jednu stranu. Semafore mrzim iz dna duše :twisted: Inače vozim malčice brže jer se u protivnom uspavam....Pješake propuštam,naročito neke fine mace 8) Inače obožavam istraživati prečice i sl pa se ponekad iz toga izrodi kakav prekrašaj ali neka osnovna pravila pokušavam poštovati.

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Спадам у групу нетолерантних возача...
:smt005 Свака част на искрености!
Jbg, brzina na putevima te i te kategorije je krajnja cifra izvucena iz hiljadu faktora koji uticu na nju tokom projekta. Gustina saobracaja Klasnice-Prnjavor je duplo veca od projektovane, a kako vidim svi brze i nebezbjednije voze cime je rizik veci pa tako i ta 50-60 km na h dodje previse u pojedinim situacijama. Ne znam sta bih rekao.
Ма у реду је то што је ограничење 50 постављено , на примјер, на оној кривини код Рибњака и сличним мјестима. Разумијем ја да је пут стар и да треба брдо пара да се направи нови, савременији. Оно што мене баш живцира то је ограничење код асфалтне базе и слична. Некад и по неколико пута седмично прођем том локацијом, ту је још и каменорезац Миливојац коме магистрала буквално пролазикроз двориште, свако мало неко од радника претрчава преко. Сваких пар колометара је нека школа, и то треба позатварати! :D Шалим се наравно за то, али постоје пасареле за такве ситуације! Једноставно, пут је стар, али пропусност сабраћаја се не смије умањивати непотребним ограничењима!
А о култури полицајаца не треба ни говорити...зло и наопако. Поготово овдје, Прњавор и Дервента. У БЛ још и некако, људи дођу на раскрсницу гдје је гужва, и за 15 минута нема гужве. А овдје само гледају да те прегуле... ма туга. У том општем хаосу тешко је играти на културу у саобраћају.
seljak iz skakavaca wrote:Za pjesake si u pravi, ali me i ne cudi... Ako hoces preko pjesackog (citaj, dole u RS), nacekaces se... Od 100 auta ce jedan stati da predjes, i to slucajno samo dok se javi na telefon :D
osim, ako naidje auto sa zapadnim tablama :D
Јест овдје, у Прњавору, кад је сваки други возач татин син или има какву везу, па се сходно томе и понаша, тј. не стаје ни полицији, а камоли пјешацима. Срећом, саобраћај у граду и није толико густ, па се некако и пријеђе. У БЛ је ипак мало боља ситуација.
Живјели!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pa u tome i jeste fora, to i jesu prava ogranicenja, zaustavni put, preglednost, poluprecnici krivina, jednostavno to je prosjecna brzina koja ti daje normalan tok i normalno odvijanje saobracaja .Sad svako moze reci sta je po njemu gusenje a sta prava propusna moc, npr neko sa ferarijem moze reci da 120km na h ogranicenje gusi saobracaj.Pasarele su dobro rjesenje ako se dobro naprave.Ako napravis pasarelu koju treba prelaziti 5min niko ziv nece ici prkeo nje, to je ljudima u psihi.
Problem je sto kvalitet puteva nije pratio sve veci broj vozaca i vozila, pa i imamo to sto imamo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Kod nas je strogo opasno biti fini u saobracaju! Jednom ja stanem na pjesackom da propustim neku tetu i chile mi se zabije u gepek i zamislite izlazi iz auta i j.ebe mi sve po spisku glupaco zenska sto stajes??? :shock: :shock: :shock:

Sta reci
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:lol: :lol: :lol: Па рећи да неко треба поново ићи на полагање, како би научио шта значе оне беле линије на раскрсници што су оцртане по цести..... :lol: :lol: :lol: :lol: Више од пола њих треба поново послати на полагање....
ImageImage

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Pa u tome i jeste fora, to i jesu prava ogranicenja, zaustavni put, preglednost, poluprecnici krivina, jednostavno to je prosjecna brzina koja ti daje normalan tok i normalno odvijanje saobracaja
Ма друже, у реду је то, не бих ја да ти се мијешам у посао! :D Ја говорим о грађењу објеката уз саму магистралу, па се онда ту стављају ограничења, која ДОДАТНО успоравају саобраћај. Опет наводим асфалтну базу као примјер, на једином дужем дијелу магистрале без ограничења. Мислим да постоји ставка која говори о томе колико на коликом растојању мора бити било који објекат од магистралног пута?
Pasarele su dobro rjesenje ako se dobro naprave.Ako napravis pasarelu koju treba prelaziti 5min niko ziv nece ici prkeo nje, to je ljudima u psihi.
Па то стоји, али опет ја више волим пријећи преко пасареле него стати на семафору(као пјешак).
Живјели!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ма друже, у реду је то, не бих ја да ти се мијешам у посао!
Ma sta ti je, ja to onako informativno. :D
Ја говорим о грађењу објеката уз саму магистралу,
Jbg, nazalost, danas ako imas para mozes i put da premjestis, a pojedini lokalni bizMismeni sami odredjuju ogranicenja :roll:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Image
Nije kulturno...i ajd ne sleti sa puta...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Corvette C6... Ekstra vozilica... 8)







:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:

User avatar
Aca_
Posts: 57
Joined: 16.02.2007. 21:11
Location: Austrija

Post by Aca_ »

sena internetusa wrote:Kod nas je strogo opasno biti fini u saobracaju! Jednom ja stanem na pjesackom da propustim neku tetu i chile mi se zabije u gepek i zamislite izlazi iz auta i j.ebe mi sve po spisku glupaco zenska sto stajes??? :shock: :shock: :shock:

Sta reci

a boze budale! pa naravno da trebas stati na pjesackom, nisi ti pogrijesila, kriv je on sto se zabijo, nek obrati malo paznju i nek gleda ispred sebe. dole u prnjavoru to je katastrofa, trebas se fino nacekati dok ti neko stane na pjesackom i kad neko stane to pretezno bude stranac.
meni se jednom desilo da sam cekala na pjesackom i policija prolazi. ja fino pomislila, super sad ce oni stati i mogu prijeci, haha mozes misliti. dole ni policija ne staje!!!

inace najvise mrzim preticati kamione ili autobuse a nerviram se kad mi neka budala iskoci na put i moram zakociti naglo da se ne bi slupali! :evil:
autoput mi je najgori, na pocetku mi je bio super, ali zadnji put kad sam vozila, 2 puta su me skoro pokupili jer hvala bogu tamo ne sisa niko nikog ni 5%. :twisted: sta ti vrijedi kad ti vozis fino i obracas paznju na (skoro) sve i onda se neka budala zabije u tebe...

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

ThunderBird wrote:Corvette C6... Ekstra vozilica... 8)







:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:

Zar nije C5 :P

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Size 5 8) :wink: :lol: :lol: :lol:

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

:P :P :P :lol: :lol: :lol: 8)

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Evo kako se jedan pijani vozac zabio autom u grupu biciklista :shock:
Svaki komentar je suvisan za ovo...


Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Stvarno svaki komentar je suvisan,ali divim se ovom tipu da je ovo bas u tom momentu uhvatio ovo u objektiv,jer to sve traje 2-3 sekunde.
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

He, u Austriji od 1.1.09 nove cijene kazni za alko-vozace....

Od 0.5 promila naj manje 500eura

od 0.8 promila naj manje 800eur

a od 1.2 promila naj manje 1200 eura (plus troskovi ponovnog skolovanja za vozacku, posjeta psihijatru itd)


Jbt, nisu normalni.... :?

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:lol: :lol: :lol: Када би код нас биле оволике казне, добро би се размислило пре него што би се ушло у аутомобил у пијаном стању.... :lol: :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

...kad bi se kod nas uopste kaznjavalo, mozda bi se i sa ovim kaznama razmisljalo!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

2Darius: Drama fotka... :shock:


Glede kazni... ubrzo će pooštravanje kontrole saobraćaja, novi radari su stigli i do prvog su u test fazi... kazne se naplaćuju, da nebi bilo zablude.


Tolerancija za prekoračenje brzine je 10 km/h van naseljenog mjesta i 20 unutar spomenutog.

Pazite se kako vozite, nema više "kafa" jer radar ima fiksnu memoriju i svako prekoračenje je neizbrisivo bez kopčenja na računar i pregledanja od strane "komandira saobraćajne policije".

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Pazite se kako vozite, nema više "kafa" jer radar ima fiksnu memoriju i svako prekoračenje je neizbrisivo bez kopčenja na računar i pregledanja od strane "komandira saobraćajne policije
Vidjeo sam par takvih po Srbiji. A primjetio sam i fiksne alko testove, koji ako jednom naduvas, nema vise popravnog, mozes samo prije da se dogovaras. Ne znam da li imaju to, ali vjerujem da je skupo..
Mislim, ebo kazne za alkohol. Ako ti sam ne ukapiras kakvu stetu vozeci pijan mozes napraviti, nikakva kazna te nece opametiti. Treba raditi na edukaciji ljudi, posebno mladjih i to duzi period.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Kako je čovjek naučen kulture, tako manifestuje i na cesti!
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

REGEMAN - A primjetio sam i fiksne alko testove, koji ako jednom naduvas, nema vise popravnog, mozes samo prije da se dogovaras.
Već probao ... funkcioniše !!! I moš mislit im*o nula promila !!! :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kultura u saobracaju

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kultura u saobracaju

Post by regeman »

Au mislim da je ovde u RS kretanje bez automobila ravno smrtnoj presudi. PA ovde je auto statusni simbol. Imas platu 800km, das 250km za kredit za limuzinu od 15.000km, jos toliko za gorivo i popravke i onda jedino sto ti ostaje je da vozis auto posto za drugo nemas.
Da ne pominjem kako je npr besplatan parking i zatvorene ulice za saobracaj pravi podsticaj voznji bicikla ili setnji..ako nista bar su ova djeca imala slobodan dan u skoli...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sina1005
Posts: 14
Joined: 16.01.2011. 22:55
Location: Prnjavor

Re: Kultura u saobracaju

Post by sina1005 »

Kultura u saobraćaju kod nas je na vrlo zavidno niskom nivou. Previše se toleriše jednim te istim pojedincima koji se iživljavaju ulicama grada sa upitno ispravnim autima, policija okreće glavu od njih a redovno maltretira sirotinju na gradskoj pumpi u Prnjavoru.
Mi nismo anđeli

Post Reply