Kakav auto kupiti

Ovo je vrijeme paklenih vozaca!

Moderator: regeman

Post Reply

Da li je bolji 1)mladji benzinac ili 2)stariji dizel??

1
48
64%
2
27
36%
 
Total votes: 75

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

Kakav auto kupiti

Post by milan15 »

Evo ovdje pisite svoje korisne savjete vezane za odrzavanje, ekonomicnost i kpovinu / zamjenu auta.
NPR. ja zelim da kupim auto do 8000km pa sta mi mozete preporuciti. Starijeg dizelasa ili mladjeg benzinca????
Last edited by milan15 on 19.03.2008. 12:48, edited 2 times in total.

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

..

Post by milan15 »

da li da kupim clia, corsu, pezoa ili sta mi preporucujete??

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Kupiš od mene Nissan Almeru 2.0 d kraj 96 i nemaš brige.A i cijena je tu negdje

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

Post by milan15 »

neko iz mase wrote:Kupiš od mene Nissan Almeru 2.0 d kraj 96 i nemaš brige.A i cijena je tu negdje
NE ZNAM BAS ZA JAPANCA, SKUPI DIJELOVI A I TESKO IH JE NACI??
NE IDE MI SAD U GLAVU, KAKO IZGLEDA TAJ TVOJ NISAN?? IMAS FOTKU??

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Jbg nemam slike trenutno.A što se održavanja tiče do sada nije bilo nikakvih problema.

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

Post by milan15 »

[quote="neko iz mase"]Jbg nemam slike trenutno.A što se održavanja tiče do sada nije bilo nikakvih problema.[/quo
OK VIDJECU JOS?? TURI SLIKU AKO MOGNES PA CEMO VIDJETI

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Jest',jest' ajd evo i meni preporučite! Ja baš kontam kupiti neki od 30 000 do 40 000 hiljada! :twisted:

Usput ako može uz ovu temu da i meni preporučite gdje mogu da kupim najpovoljnije priglavke.Koja baba najbolje plete,koji je kroj najmoderniji,kave šare da ukomponujem,po kakvim površinama sve može da se taba sa njima...Unapred hvala! :twisted:

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

Post by milan15 »

Kundacarka mara wrote:Jest',jest' ajd evo i meni preporučite! Ja baš kontam kupiti neki od 30 000 do 40 000 hiljada! :twisted:

Usput ako može uz ovu temu da i meni preporučite gdje mogu da kupim najpovoljnije priglavke.Koja baba najbolje plete,koji je kroj najmoderniji,kave šare da ukomponujem,po kakvim površinama sve može da se taba sa njima...Unapred hvala! :twisted:
NAUCIO SVE O PLETIVU, KAKAV TALENAT A KO BI SE NADO?? MORA DA SU TVOJI SRETNI....

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Da bi mogao iko pomoci, prvo moras reci koje marke preferiras, do koliko para, koja klasa auta itd...

Mozes inace uzeti za 20.000KM benzinca do 8000km, a i za 50.000km starijeg dizela..

reci sta treba imati, pa ce mo vidjeti dalje :wink:

PS: A u ovom forum naces jedno 2-3 usera koji imaju svoje marke, i okojima mogu ti pricati nesto.. thunder = Opel, Darius = opel? :) , aqua i hirurg = vw? :) , MB - ja...

Pozdrav

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

...

Post by milan15 »

PA NE ZNAM NI JA NEKI PRIJATELJI MI SAVJETUJU DA UZMEM CLIA ILI CORSU BENZ OKO 2000GOD MOGU NAC ZA 4000EUR, A NEKI OPET TVRDE DA JE BOLJE UZET FIATA ILI NEKOG JAPANCA VEOMA MLADOG ZA TE PARE? NEMAM JA NISTA PROTIV WW ALI ZA OVA PARE NE MOGU KUPITI NISTA(ZNAMO DA SU NA CIJENI,JEL?) SEM GOLFA3 STO I NIJE NISTA BAR PO MENI.

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

JA ti onda preporucujem opela nisu na tolikoj cijeni a dobri su malo caroseriija koci ali ebiga djelovi nisu skupi dobri su im motori i konforni su!!
Samo jos reci za sta ti treba auto gadska voznja ili otvorena( dalje puteve)???
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Zaboravi ti reci bjezi od renoa klace te tupin nozem govorim ti iz iskustva!!!!
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

Post by milan15 »

Grobar wrote:JA ti onda preporucujem opela nisu na tolikoj cijeni a dobri su malo caroseriija koci ali ebiga djelovi nisu skupi dobri su im motori i konforni su!!
Samo jos reci za sta ti treba auto gadska voznja ili otvorena( dalje puteve)???
UGLAVNOM GRADSKA,MA I JA SAM 70% ZA CORSU AL BENZINCA. JER TRENUTNO IMAM KADETA DIZEL I NISAM NIKAKO ZADOVOLJAN, STALNO NEKAKVE POPRAVKE AI SAD JE KOD DR MEHANICARA.
A STA MISLIS O FIATU BRAVO 1.9 JTD???

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Fiat je dobar do 100 000 km poslije ga nevrijedi imati!!!
Uzeo je moj drug punta starijeg pa novijeg ni sa jednim nije bio zadovoljan stalno opravke!
Ja ti preporcujem ili svabu ili japanca (ostale nemoj ni gledati) jedino ako uzimas potpuno nove ali koliko sam te skontao neces.
Talijani i francuzi su dobri ali ti ponavljam do 100 000 poslije nemas para za opravke a i tih 100 000
je maksimum
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

...

Post by milan15 »

TAKO SAM I MISLIO, ALI DA BI KUPIO SVABU NOVIJEG OD 98GOD TREBA MIN 5000EUR(POLA) A ZA JAPANCE NEMA DIJELOVA A I KOLIKO ZNAM SKUPI SU. ZNACI PO TEBI JE CORSA AUTIC ZA MENE???

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Neznam sta da ti kazem, to je dobro gradsko auto ali nije porodicno za samca je idealno.
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

..

Post by milan15 »

STETA JE TO FIATU!! DIZAJN IM JE EXTRA(BAR PO MOME UKUSU), LIM TU I TAMO AL NA MOTOR I OSTALE POTROSNE DIJELOVE SVI SE ZALE. DIJELOVI ZA NJIH I NISU TOLIKO SKUPI, IMA DRUG BRAVO 1.8 BENZ 16V TROSI 10LITARA/ZA TAKO MAL AUTIC PREVISE.... :shock:

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Rodica moja imala star tri godine i presao nesto malo morala ga za pola godine prodati neznam koliko je izgubila na njemu. Na kraju raspitaj se ko je prodao fiata kakvi su pa ces cuti!
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

Post by milan15 »


User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Kao sto rekoh vozio sam renoa: Zglobove svakih tri mjeseca sam morao mjenjati, dvaput godisnje kugle i lezajeve sto se tice potrosnih djelova katastrofa su. Mali su potrosaci i motori su im dobri ali zato ovo nemozes napopravljati!!!
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
milan15
Posts: 154
Joined: 08.11.2007. 17:33
Location: Prnjavor

...

Post by milan15 »

IMA VEC 2 MJESECA OTKAD JE MOJ CADJO(KADET) NA POPRAVCI I OD TAD STALNO CACKARIM, RASPITUJEM, TRAZIM SAVJETE STA DA KUPIM I NISTA KONKRETNO. SEM DA MI JE MOJ KOMSO REKAO DA MI JE NAJ NAJ DA KUPIM GOLF IV, KO DA JA TO NEBI DA IMAM 7000EURA...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

da malo i ja pojasnim...opel corsa lose auto...malo previse,njezno i vise zensko...jebes auto od 1200cm³,ako rece da imas 4000eura, preporucujem ti audi B4 1.9tdi,ja imam 1.6TD i nemam zamjerku,udoban,startan,konforan,sa lijepim dizajnom,mala potrosnja,djelovi extra,ili da uzmes golfa 3 1.9TDI neces se pokajati. Opel ces morati da radis lim vrlo brzo. takodje imas povoljno fordove,mondeo se krece oko 4500eura,ko ih je ljubitelj. moj savjet ti ej bjezi od talijanskih azijskih i francuskih auta...sam sec ssebi ebes sve. mozes naci za te pare finog BMW benzinca 1,8 motor,mozes naci mercedesa 124 benzinca 2.0 mozes naci 124 300d.ima auta.bjezi od corse.ne daj boze udesa nece te izvaditi iz limenke

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Мој ти је савјет да , уколико желиш за пар година имаш приближно исте паре на располагању, купиш нешто из Фолксвагеновог репертоара.

Како друг експерт Сиби рече, ниси нам рекао за какве потребе ти ауто треба, која кубикажа и сл. ?!

Ево редом, ако хоћеш нешто новије до 8000 КМ , покушај са неким Голфом 3, бензин 1,4 или 1,6. За те паре можеш наћи солидне примјерке. Ален ( Тропик ) свог Голфа 3, мислим да је био дизел, тјунираног прода за 9000 КМ, рече ми неко :wink: . То ти је била екстра понуда. Радије бих јео паштету наредну годину него пропустио такву прилику за 1000 КМ.

Ако волиш дизела, за те паре нема шансе да нађеш нешто млађе. Пробај са Голфом 2 из `92. године са ТД мотором. Око 6000 - 6500 КМ и за ресто пара га напуцаш да буде бомба.

Од осталих произвођача, моја ти је препорука , за ту количину кеша, Форд Ескорт ТД ` 97. годиште, 3 врата, одлично очуван, металик зелени. Вози га мој рођак у Прњавору и ауто је стварно добар.

Италијане одликује лош лим и скупи дјелови, французе- ово друго и скупа и компликована поправка. Опел , за тај кеш ни један к..цу није. Да ти је још барем 2 хиљадарке па да од Т-бирда пазариш Астру... :lol: Шала друг ! :wink: Нема тих пара, које могу компензовати толику количину ентузијазма. :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Re: ..

Post by salcn »

milan15 wrote:da li da kupim clia, corsu, pezoa ili sta mi preporucujete??
Kupi VW-a i neces se pokajati.Recimo za 4000 evra mozes da kupis solidnog golfa III.
Moj ti je savjet da kupis mladeg benzinca nego strarijeg dizela.Dizeli su danas na cijeni i mnogo su skuplji od benzinaca.Ja sam imao 11 godina golfa III BENZINCA(94 godiste i presao sam sa njim 220000) i nisam imao nikakvih problema,
VW ima po meni jedne od najboljih motora koji su tesko kvarljivi .Pogledaj samo legendarni golf II koliko se svugdje u svijetu proslavio i vozi se dan danas.Dakle kupi sebi golfa i neces se pokajati.

PS,ja sam vozio III,sad imam IV.i sledece moje auto ce biti golf


SLAZEM SE SA HIRURGOM DA BJEZIS OD OPELA.
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Image

Image


sta fali jednom ovakvom auticu?nista...nemam mu mane ide super konforan,sve ima...sta reci nego auto za pozeliti :wink:

Post Reply