Alkohol DA ili NE

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

Da li konzumirate alkohol?

DA
60
56%
NE
15
14%
Samo u posebnim prilikama...
33
31%
 
Total votes: 108

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Weterinarka wrote:Moracemo zozon i ja da te dovedemo u formu! Samo ponesi karton votke i nista se ne brini! ;)
Kako sam cuo glasine, tebe malo ko moze da prati u ispijanju votke Weterinarka :)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Doktorka kad ce te ti i Zozon da me uvodite u ovaj kondicioni trening da se psihicki,dusevno i duhovno pripravim ta taj trening i da narucim jedan karton,samo mi morate reci koje votke?Zoza je spominjala nekakvu crvenu,ako se ne varam?!
Image

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Ljepota & zdravlje! :wink:

Image
You must not know 'bout me...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Aaaaaaaaaaaa a...so! PUSCHKIN. Zozo narucujem karton od 12 flasa,pa taman i umro ali necu se blamirati i dozvoliti da me dve dame strpaju pod sto i brisu cipelice od mene dok ja lezim u nesvijesti... :lol:
Image

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Ma, Mr X, ne isplati se narucivati to. Skupo je, a i pitanje je hoces li naci ijednu od nas kad dodjes u Prnjavor. :)
You must not know 'bout me...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

zozon wrote:Ma, Mr X, ne isplati se narucivati to. Skupo je, a i pitanje je hoces li naci ijednu od nas kad dodjes u Prnjavor. :)
Ma nista ne brini sto je skupo,na to necemo gledati,a ovo za dogovor.Vas dve se dogovorite kad vas dve mozete i samoi meni javite,ja dolazim,pa taman i sikire da padaju.Kad god se dogovorite,vi samo javite: dolazi X i ja stizem!
Image

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Zorana, zaboravila si RED BULL! To je veoma vazna komponenta u ispijanju votke! Sto se mene tice, moze odmah sutra (veceras sam zauzeta). Eto, vas dvoje se dogovorite a mene samo obavijestite kad dolazite! Jeste da sam bolesna ali to cemo zanemariti! Za pijanku uvijek raspolozena!
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Zoz ne napih se veceras, rastjerase nas iz absa, pa zovi po dogovoru :D

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Bogami, mi smo samo presli u onu pivnicu. Nije savrseno, ali je definitivno puno bolje od zanatskog. Na kraju smo ipak zavrsili u Lejdiju, gdje sam ja pila vodu k'o ****** citavu noc, posto sam mislila da cu od one guzve i vrucine da dehidriram.

Sve u svemu, cim budes za, samo vici. Ja sam vazda za izlazak. :D

Wet, za Red Bull se ne brini, toga ima kod mene. ;) Jedini problem je sto cemo morati povesti i Strikera, da nam broji koliko smo popile, iako sumnjam da on zna da broji vise od 10. :D
You must not know 'bout me...

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Ne sumnjam da znaš guštati, ali očigledno se praviš važna. ..... Uspjeh, planinarenje, brojanje, gledanje na sat - to je muški mentalni sklop. ...
Image

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Jel' se to neka pijanka planira bez mene?! :)

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Ni slucajno! Ko god je voljan i raspolozen, neka se javi. ;)
You must not know 'bout me...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

marianna wrote:Jel' se to neka pijanka planira bez mene?! :)
¨
Ni slucajno Marianna...Kad bude to ludilo obavezno ces biti pozvana!Vi zene mene majke mi prepadoste!Da se ja ipak ne pravim neki frajer kako mogu cugati sa vama,pa tamo jos lipsujem da me nosite na dusi ne daj Boze!Ipak cu ja malo da razmislim!
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Image

Moze mu se :D :D :D
Image

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

ne volim alkohol ni pod razno!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sta bi sad od ovog Zozi i Weterinarka,hocemo li vrsiti taj test izdrzljivosti?Samo kad padnem pod sto i onesvijestim se da me ne ostavite tamo na milost i nemilost samog sebe,vec da me odvezete kuci... :lol: 8)
Image

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Pa, mi cekamo da se ti javis! Ja sam uvijek raspolozena za pijanku a vjerujem i zozon! :wink:
Guys with glitz to chicks with kicks.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Sister,
ako dolaziš da kupim omiljeno piće?
Imam običnu pa kombinuju mi drugari sa borovnicom,njima ta kombinacija najviše odgovara!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

ZA ZOZON...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Weterinarka wrote:Pa, mi cekamo da se ti javis! Ja sam uvijek raspolozena za pijanku a vjerujem i zozon! :wink:
Majke mi kako to samouvjereno pises,mene uhvati neka panika.Ok,pa uradicu i to,pa makar mi bila zadnja pijanka u zivotu.Javim ti se kad dodjem i budem za stvar.
Image

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Kum_Ruzvelt wrote:Sister,
ako dolaziš da kupim omiljeno piće?
Imam običnu pa kombinuju mi drugari sa borovnicom,njima ta kombinacija najviše odgovara!


Sto se tice pica, ja bas i nisam zahtjevna, a za dolazak jos nisam sigurna. U ponedeljak navece treba da radim, pa cu doci ako mi dozvole da pomjerim casove za neki drugi dan. Ja se iskreno nadam da ce se to nekako srediti, posto mi se bas dolazi. :)

Mr X, trebalo je da dodjes za vrijeme raspusta, mada se ni mi tada nismo uspjele jos jednom vidjeti. A da sam vazda raspolozena za kvalitetno druzenje, to je istina. :D

Ako se sve kockice sloze, pa dodjem u BL iduce za 8 dana, ima da me ostave tamo, pa da se druzim sa Wet koliko god nam vrijeme dozvoli. :D
You must not know 'bout me...

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

potrudi se...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
Casper
Posts: 222
Joined: 29.01.2008. 14:09
Location: RS

Post by Casper »

Nema zivota bez piva i zena!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

ZLATNA KAP PRNJAVORSKOJ RAKIJI

Prnjavorčani se do sada ne mogu pohvaliti velikim uspjesima u sportu, muzici... u nečemu po čemu bi naš grad bio poznat i na šta bi se ponosili. Ali, bar smo u nečemu najbolji, kvalitetu i proizvodnji rakije. Na nedavno održanom "XV sajmu hrane, pića i opreme", u Banja Luci , izlagaču iz Prnjavora dodjeljenja je "Zlatna kap", za njegovu "Gusačanku",nagrada za vrhunski kvalitet i proizvodnju rakije šljivovice.

Za ovaj uspjeh zaslužan je Radivoje Kuzmanović, vrijedni i odani ljubitelj prirode i njenih ljepota.Čak 150 godina unazad, porodičnim stazama, prenijeo je zanat "spravljenja" rakije.

Veliki eko-zasadi nalaze se u selu Gusak, kraj Prnjavora. Tamo se nalaze zasadi jabuke, kruške, grožđa, a ponajviše šljiva. Sav prostor uređen je po najnovioj tehnologiji. Nalazi se tu čak 32 bureta (od kojih je najveće ono od 2000 litara) i 18 kazana. Velika briga vodi se o higijeni, jer kako kaže: "Aroma se dobija kroz higijenu!"..

"Veseli stroj" ima svoju priču. Osim toga što je okićen raznim "đakonijama", čak je i registrovan i kao takav jedini je u cijeloj BiH. A, dosta je i obišao ...

U obradi i zaštiti zemljišta pomaže porodica, ali i mnogobrojni radnici čiji broj dnevnica dostigne i 327 godišnje. Hemijska sredstva za zaštitu voća svedena su na minimum, uglavnom koristi biopreparate koje sam sprema, zbog čega voće i dostiže kvalitet koji ima (ili kako kaže Kuzmanović o zaštiti voća: "Imam običaj da kažem da se voćke trebaju kresati kao i žena, jer ako se ne kreše onda pređe kod komšije...").

Prošlogodišnja dobit rakije bila je 3 800 litara. Ove godine Kuzmanović očekuje dobit od 9 000 - 11 000 litara i dvomjesečni rad na njenoj proizvodnji, pečenju! A, planira i proizvodnju suve šljive.

Mnogo se rakije proda. Najveći potrošači sem Prnjavorčana su Banjalučani i kupci iz Federacije. Najtraženija rakija je šljivovica, ali ima raznih ukusa...Tako Kuzmanović za rakiju lozovaču kaže: "Ljudi se djele na one koji vole piti lozovaču i na one koji ne vole." !!! I žene su vjerni potrošači ove "slatke kapi". Iz višegodišnjeg iskustva Kuzmanović kaže: "Žene više piju od muškaraca, prije ih opije, ali su špaj’zarke..."!

"Gusačanku" nisu probali samo naši, dobro provjereni porošači, već i Nijemci. Nedavni boravak u banji Kulaši Nijemci su iskoristili i za posjetu Kuzmanovićevog imanja u Gusaku. Dobro se pilo i jelo , a kao zahvalnicu za prijatan doček domaćinu je dodjeljena "Zahvalnica Njemačke pokrajine Bajern".

Za pomoć u organizaciji lovačkog zborovanja Kuzmanović je dobio priznanje i od "Lovačkog udruženja-Prnjavor".

Svoj "hobi", kako kaže, nastaviće i dalje i bolje. Teži ka usavršavanju svog proizvoda i njegovom izlaganju na tržištu. A, uz dobru reklamu nudi i savjete kupcima: "Pored svega savjetujem ljubiteljima dobre kapljice da ne pretjeruju, jer moja rakija nije napravljena za napijanje, već za uživanje."!!!
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Za vise informacija- obratiti se forumasu VUK-RS :wink:

Post Reply