Nase zdravstvo

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nase zdravstvo

Post by wanted »

Prednost imaju:djeca,trudnice i osobe koje imaju odredjene akutne simptome gdje se odmah treba reagvati. Moram se sloziti sa tobom oko tih ulaza u krug DZ.A lift je u funkciji,mada ga praktikuju samo kada su pacijenti nepokretni ili se tesko krecu pomocu pomagala. Trebala bi mala reorganizacija u DZ. Mada,sto se tice rada i ucinkovitosti,ja moram da pohvalim sestre u Hitnoj pomoci. Stvarno su spretne.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Nase zdravstvo

Post by regeman »

trebalo bi ono pod hitno asfaltirati...recimo....krug DZ..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Hitnu pomoc treba izmjestiti da bude blize puta. Previse se vremena gubi dok se dodje i izadje iz Hitne. Svaka je tu minuta bitna za ljudski zivot. Eno JIM je prepun tih sto zakasne sa Hitnom pomoci.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nase zdravstvo

Post by wanted »

Oko DZ ne bi trebalo da se parkiraju druga auta sem saniteta. Nisam jednom vidjela da su necija kola zablokirala prilaz stepenicama na ulazu u DZ. I Hitna bi trebala biti izdvojena i da ima recimo poseban ulaz.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Nase zdravstvo

Post by drlonc »

Има доста тога што треба да се уради, да би наш ДЗ био много функционалнији.
Требало би планирати и ријешити кадровску проблематику. При томе не мислим на то да неко не зна да ради свој посао, далеко било, већ на то да би требало да се послови нашег ДЗ прошире у оквиру могућности, па да се не мора за свашта ићи у БЛ.
Хитна служба треба да се потпуно реорганизује, прошири и колико је могуће професионализује. Сви се слажемо да је тренутно стање далеко од задовољавајућег.
Слажем се са Регеом да треба да се асфалтира и среди круг ДЗ. Још бих додао да је неопходно проширење улаза у круг. Жалосно је то што се свако мало дешава да се заглаве возила на уласку и изласку. Поготово зато што некоме минут изгубљен у убјеђивању ко кога треба да пропусти може и буквално живот да значи.
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nase zdravstvo

Post by KAMIKAZA »

Ulaz u krug bi trebao kao sto rekoh biti samo za hitne slucajeva,nekad sam vozio ta hitna i stvarno je strasno kad neko na ulazu u krug parkira ,dozivljavao sam cak i da susretnem u krugu zapregu,hladovina pa da konji ne gore na suncu.Hitna sluzba mora da ima svoj ulaz ,naravno rampa,daljinski,tamo vani na putu zastitni stubovi da neka budala ne parkira itd,ali kad bi to i bilo tako u nuzdi se opet moze izaci na prednju stranu.Bolnica je kao objekat i planirana tako da se transport vrsi kroz zadnji ulaz,tamo je rampa za vozila i sve ostalo,samo treba malo doraditi da se moze i sa civilnim autima u hitnim slucajevima prici i istovariti i to je to,asvalta se bacilo na hiljade tona po sumama a tu izgleda kao na frontu.Prostora ima ,malo se mogu angazovati izvidjaci da urede park,poneki donator bi dao klupu ,fontanu,ili neko cvjece i sve bi to izgledalo drugacije,valda ce neko iz nove vlasti imati malo sluha i pokusati promjenuti nesto na bolje,u svakom slucaju da se primjetiti da imaju bolje odnose sa javnoscu,dal ce to biti tako i dalje vidjet cemo.Radi se o minimalnim investicijama,uz put bi se moglo zaposliti 3-4 portira (nekog od boraca u svakom slucaju) koji bi uveli potreban red i to je to,opstina nije zaboravila da njima treba takav neko ali na bolnicu nisu ni mislili.
Grad od 50000 ljudi koji transportuje bolesnike 70 km dalje ne postoji na zemaljskoj kugli,nije u pitanju samo tih 70 km,zamislite kad neko dodje iz Popovica u Prnjavor,pa ceka hitna,pa onda gradilista po putevima,udesi,i ostalo ,njemu treba 3 sata da stigne do BL,kad bi krenuo zdrav umro bi.Zato mora opstina da urgira i investira,jer od Doboja do BL su 100 000 ljudi koji trebaju bas pomoc ovdje.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nase zdravstvo

Post by wanted »

Apsolutno si u pravu,a to je sve posao koji treba da sklope Opstina i DZ,pa i Ministarstvo da pomogne. A mislim da ulaganja i nisu tooliko velika,a dala bi odlican rezultat.Kao sto neko napisa,minuti su u pitanju!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Nase zdravstvo

Post by regeman »

to kami hoce nazad iz Svabije pa lobira za radno mjesto portira :mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nase zdravstvo

Post by KAMIKAZA »

Recesija je,moram se negdje udomiti. :D Na pocetku sam trazio mladu,zgodnu,bogatu,i nista,pa sam onda ogranicio zelje na zgodnu i bogatu,nista pa onda na bilo kakvu samo bogatu,i opet nista,danas bi uzeo bilo sta,a naj radije neku copavu i grbavu penzionerku,ali kako vidim ni od toga nista,znaci nazad u Vatrogasno ne mogu,ovi se nagurali ne daju mi ni u krug uci,Unis propao,Metalke nema,jos ostala nada za tu portirnicu,ali ni tu nemam neke sanse,nisam borac. :D Ipak je jedina nada ovaaaaa,kako se vec zoveeee :smt017 gej grupacija :D oni imaju pare i ne gledaju na izgled i kilazu,zene su brate mnogo izbirljive. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nase zdravstvo

Post by wanted »

Zalosno je,ali kod nas je tako:ako bas dodje do te mogucnosti i zaposljavanja,da se trazi portir,to sigurno nece biti borac ili neko ko ima prednost. Ipak sve se ide preko reda,na poznanstvo :roll:

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nase zdravstvo

Post by corkan »

Portir će biti onaj ko bude uz molbu upakovo deset hiljada maraka poznanstvo je prevaziđen oblik zapošljavanja.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nase zdravstvo

Post by wanted »

Eh sada,znaci cijena je skocila.Zadlji put kada je neko trazio posao,bilo je 7 000 km,i to na tri mjeseca,ili na sest.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nase zdravstvo

Post by KAMIKAZA »

Pa svjetska kriza i u nas ostavlja tragove,navalili strani faktori pa su podigli cjenu.Placam ne pitam za cifru,njemacka socijala radi,pa se moze,kad je mogao Merdzanovic da podkupi za skupstinsku fotelju mogu i ja valda za stolicu u nekoj portirnici :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nase zdravstvo

Post by wanted »

http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... avlja.html Kada procitam ovakve naslove u novinama,uvijek me ostave bez komentara. A jos gore je sto ima i istine.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Nase zdravstvo

Post by sagittarius_rex »

Размишљао сам гдје ово да поставим и на крају одлучих се овдје...тужно, јадно, жалосно....има ли краја...има...догодине, ако Бог да...
http://www.6yka.com/novost/34563/kbc-ba ... fo-pultovi
>>>---------------------->>>

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nase zdravstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply