Trava Da ili opet Da

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

Post Reply
Apotekarka
Posts: 14
Joined: 14.05.2008. 23:09
Location: Villach Austrija

Trava Da ili opet Da

Post by Apotekarka »

Posto sam ja Apotekarka i znam da vise skodi cigara i alkohol zato sipu gandzu i dont worry
popi Capy.

:lol: :lol:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Јадан је онај коме ти пропишеш лијекове. :lol:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Trava Da ili opet Da

Post by Mr X »

Apotekarka wrote:Posto sam ja Apotekarka i znam da vise skodi cigara i alkohol zato sipu gandzu i dont worry
popi Capy.

:lol: :lol:
Sestro draga pa ako vec duvas ne zagovaraj to ovdje javno!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Дуваш ти дувам и ја....два црвена балончићааааааа.

Лепа Брена

Лично мислим да је трава безвезе. Једном пробао у животу, и не пада ми на памет да више икада пробам. Ко воли нек изволи.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Re: Trava Da ili opet Da

Post by KP »

Apotekarka wrote:Posto sam ja Apotekarka i znam da vise skodi cigara i alkohol zato sipu gandzu i dont worry
popi Capy.

:lol: :lol:
Za moju astmu je dobra ganja , zato mi je dozvoljeno pušiti u posebnim prilikama :lol:
A da se pohvalim, ne pušim več 3 mjesece cigare :D jer šteti mom zdravlju....alergiji, astmi, koži itd..... :D
Image

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Da nebi bilo opet nekih napadanja,..... :lol:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Trava Da ili opet Da

Post by Mr X »

KP wrote: A da se pohvalim, ne pušim več 3 mjesece cigare :D jer šteti mom zdravlju....alergiji, astmi, koži itd..... :D
O Nadi pa to je stvarno za svaku pohvalu...Svaka cast!
Image

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Hvala Miro :D
Vreme mi je, da ozbiljno shvatam svoje zdravlje, a i bolje se osječam.......................................... i ne smrdi mi više iz usta :lol:
Da nepričam kakav smrad iz pluča izlazi sad kad se čistim.....fuj fuj :smt078
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

mmmm, trava, imam 250 duluma, 150 danas pokosio, treba li kome malo, dok je nisam pokupio?
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Trava Da ili opet Da

Post by Njegovan »

KP wrote: A da se pohvalim, ne pušim več 3 mjesece cigare :D jer šteti mom zdravlju....alergiji, astmi, koži itd..... :D
Свака част! Скидам капу!
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Лично мислим да је трава безвезе. Једном пробао у животу, и не пада ми на памет да више икада пробам. Ко воли нек изволи.
Nisi probao pravu stvar, garant si neku siptarsku pusio :lol:

Sala mala, trava k'o trava, izmedju nje i alkohola nema nikakve razlike. K'o pivo. Jeste da je uvod u mnogo teze i opasnije droge, i tu je najveci problem. K'o moze na njoj da ''ostane'' nista ozbiljno. Malo ima istine u svemu tome, malo stereotipa i neistine, ali mi je malo glupo da se za to krivicno neko goni.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

Image

Glavni aktivni sastojak biljke je tetrahydrokanabinol (THC), zapravo dva izomerna tetrahydrokanabinola empirijske formule C 21H 29O 2 od kojih je važniji delta-1-tetrahydrokanabinol. To su spojevi dibenzopiranske strukture, koji, za razliku od vecine drugih halucinogenih supstancija, ne sadrže u svojoj molekuli kiseonik i nisu alkaloidi.

U konopljinoj smoli ima i velik broj (više od 60) fiziološki znatno manje aktivnih ili gotovo neaktivnih sastojaka kemijski srodnih THC-u, za koje je usvojen zajednicki naziv, kanabinoidi.

Niti jedan od 60 spojeva koji se nalaze u Marihuani, nisu otkriveni niti u jednoj drugoj biljci. Sadržaj THC-a u Marihuani može varirati i u vecini slucajeva krece se u rasponu od 0,2 do 3% dok hašiš može sadržavati i više od 20% THC-a. Cetiri najobilnije zastupljena kanabinoida su: kanabidiolna kiselina (eng. cannabidiolic acid), kanapunbidiol (eng. cannabidiol), tetrahydrokanabinol i kanabinol (eng. cannabinol).

U samoj biljci (konoplji) kanabinoidi su prisutni uglavnom u obliku fiziološki neaktivnih karboksilnih kiselina, koje se tek postupkom berbe, proizvodnje i uskladištenja Marihuane dekarboniziraju. Vjerojatno je da kemijski sastav nijednog biljnog proizvoda nije istraživan tako svestrano i sistematicki kao sastav Marihuane. Navesti cemo samo da je do danas u Marihuani otkriveno više od 460 kemijskih sastojaka.

Od nekanabinoidnih sastojaka spominjemo etericno ulje (s terpenskim spojevima), zasicene ugljikovodike sa 25-30 ugljikovih atoma u molekuli i malene kolicine alkaloida.

Malo materijala za apotekarku... Samo da znas da podrzavam tvoje misljenje. I love thc...
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Која комерцијала. :lol:
Image

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

Da.

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Re: Trava Da ili opet Da

Post by KP »

Njegovan wrote:
KP wrote: A da se pohvalim, ne pušim več 3 mjesece cigare :D jer šteti mom zdravlju....alergiji, astmi, koži itd..... :D
Свака част! Скидам капу!
Hvala Njego :D
Image

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

Hunter wrote:mmmm, trava, imam 250 duluma, 150 danas pokosio, treba li kome malo, dok je nisam pokupio?
jel lucerka ili smiljketa,za otavu je jos rano :lol: :lol:

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Nikad vutru probao nisam, iz inata svojstvenom samo budalama mog kalibra...
...ali za opomenu onima koji vec plivaju u tim vodama...mnogi heroinski ovisnici, citaj leshevi su poceli svoj narkomanski staz upravo sa travom...sad su na korak-dva od groba...a svoje porodice su unazadili cak i do prosjackog stapa, podarili im cireve svuda po tijelu, ne samo na zelucu!

Porediti cigarete i travu, naravno da je moguce ali to ne moze niti smije biti opravdanje nekom ko "uziva" travu...jer sutra ce ici na nesto teze kad trava ne uspije da ga "digne", tj. kad nervni sistem postane pomalo imun na tu supstancu...naravno da ce se ici korak dalje, a taj korak dalje je obicno problem koji ce povuci nazad ne samo konzumenta vec i citavu porodicu!

Moje je misljenje da ne treba stediti se u pljuvanju korisnika tih supstanci, ja prvi otvoreno uprem prstom u onog za koga sigurno znam da je korisnik tih govana...a i one sa vrha piramide(nerijetko politicari, supovci) ni njih ne treba postedjeti kritika ako postoji i najmanji dokaz da jesu dio tog lanca SMRTI!

U PRNJAVORU POSTOJE DILERI KOJI SU DIREKTNO ZASTICENI OD ODREDJENIH POJEDINACA IZ VLADAJUCE GARNITURE I TO JE JAVNA TAJNA...TA CINJENICA I OHRABRUJE SITNE DILERE...KO ZNA, MOZDA SU OVU TEMU UPRAVO ONI I OTVORILI!

Daleko od toga da treba zakljucati ili izbrisati ovu temu...neka je, neka se diskutuje!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

SLAŽEM SE U POTPUNOSTI, jer je dobro i znati o tim stvarima, znači gdje te može dovesti konzumiranje droga. :evil:
Ako bi se više pričalo o tim stvarima, ja sam sigurna da nebi bilo toliko droge na trgu, jer bi se djeca bojala.
Znam ja kao djevojčica, u početku osnovne škole, sječam se da su puno pričali o tome, kazali slike, jaooooo još sad se sječam :cry: , pa nikad nisam u životu pomišljala nešto tako, zbog straha.
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Podržavam lock !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Apotekarka
Posts: 14
Joined: 14.05.2008. 23:09
Location: Villach Austrija

Post by Apotekarka »

JA sam htjela sa ovom temom da se o necemu razgovara ocemu se inace cuti. a svako ima pravo na svoje
misljenje ovo je samo tema.A problemi o tim narkomana nisu nastali od trave tu ima problem neki i prije i posle trave, to je samo nesto sto im se usput dogodilo.
Aproblem je vjerovatno veci i dublji i sigurno drugi a ne trava.

Trava ti inace nedize nego spusta adrenalin!

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ako nesto ili neko odstupa od stereotipa, zasto to odmah sankcionisati? :?
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:

Лично мислим да је трава безвезе. Једном пробао у животу, и не пада ми на памет да више икада пробам. Ко воли нек изволи.


I JA SAM HTIO DA PROBAM ;AL MI SMETA NOS; DOK PASEM !!! :D

E a sad ozbiljno, u haps sa dilerima pa makar i Dodik bio, ko ima pravo da drugome prodaje smrt, pocinje se drogirati ,obicno ,sa 12-14 godina starosti , bar u nas, sto znaci da taj koji prodaje ili stiti dilera krsi sve pravne i moralne norme, i mjesto mu je u zatvoru, to sto neko uziva danas zastitu nekih iz vlasti je kratkog roka, red ce se uvesti i u nas,kad tad, i ti ljudi ce stici tamo gdje im je mjesto.Ja licno kad bi dosao u situaciju da moje djete postane ovisnik zbog takvih, nebi ni sekunde razmisljao da ubijem takvu sugu, a pogotovo kad bi umro od posledica drogiranja, NAPRAVIO BI POKOLJ, tu nema mjesta oprostu ni zaboravu. :? Kad odrasla osoba postane ovisnik ,to je po meni samo njegov problem ,ko ga je*e ako je budala nek crkne, ali stanimo na put trovanju djece, oni jos nisu svjesni i nisu u stanju da donose samostalne odluke, ma koliko se oni osjecali sposobnim.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Apotekarka wrote:.A problemi o tim narkomana nisu nastali od trave tu ima problem neki i prije i posle trave, to je samo nesto sto im se usput dogodilo.
Aproblem je vjerovatno veci i dublji i sigurno drugi a ne trava.

Trava ti inace nedize nego spusta adrenalin!
Jao pa sta nam naprica??!Ajde napravi anketu na 100 narkomana koji uzivaju tvrde droge,pa ces da cujes koliko i sta im je bila odskocna daska za ta sr*nja...
Svako ko duva zagovara legalizaciju i valja pricu koliko je to cool i kako to nije nista.Bio sam u drustvu milion puta gdje se pusio hasis,skang i sva ta druga sranja.Bio sam u drustvu gdje se smrce koka k'o kad tele lize brasno,ali jos nikad u zivotu nisam povukao jedan dim tog sranja niti ikad imao bilo kakve veze sa bilo kojom vrstom droge.Sve one koji dilaju ta sranja ja bi po kratkom postupku.To nisu ljudi vec su sotone koje unistavaju djecu!!
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Апотекарка се надувала па пискара по форуму. :lol:
Image

Apotekarka
Posts: 14
Joined: 14.05.2008. 23:09
Location: Villach Austrija

Post by Apotekarka »

halo decko polako sta ste se uzjebali apotekarka nesmrce nego je stavla samo temu.Ej jeste
seljaci nemozete povezat 2 rjec.

a ti mali M X koji mislis da je ta tema za tebe tabu onda ti je bolje da nadjes novo drustvo ako svi
smrcu i puse.
:roll:

Post Reply