Trava Da ili opet Da

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Нашао сам овај интересантан чланак.

KO SE BOJI MARIHUANE JOŠ?

Piše: Ivona Živković

Konoplja (Canabis sativa) po nekima je biljka koju je Bog stvorio kako bi čoveku služila za SVE - kao hrana, lek, miris, energent, gradivni i odevni materijal, stočna hrana, za razne industrijske proizvode i, naravno, za uživanje kao cigara.

Postoji i verovanje da je biljka vanzemaljskog porekla, jer je jedina biljka na Zemlji koja se pokazuje u dva vidljiva pola- kao muška i ženska konoplja. Kod svih ostalih biljaka pol se mora otkriti analizom hromozoma.

Image

Muška i ženska konoplja.

Potiče, kažu, sa Kavkaza, baš odakle potiču i prvi ljudi - nefilimi tj. divovi plavih očiju koji su stigli možda i iz svemira. Spustili su se zatim u područije drevnog Sumera i tu su bili doživljeni kao Bogovi koji su došli sa neba. Nazvani su anunaki (oni koji su sišli sa neba) i doneli možda "čarobnu biljku" - za sve. Bilo kako bilo, u Sumeru je tada pre više od 8 000 godina naprasno nikla civilizacija. "Bogovi" su stvarali decu sa zemaljskim kćerima i dosta toga je zapisano i u Bibliji.

Image

Da li su se pre 8 000 godina u Sumeru oblačili u životinjsku kožu ili su možda znali za tkanje od konoplje? Čime li su drevni Sumerci vezivali svoje brade?

Konoplja je svakako bila gajena u Egiptu pre 6000 godina, kao i u drevnoj Kini, odakle i potiče najstariji zapis o njenoj preradi. Prvi usev koji je čovek uopšte počeo da uzgaja u mnogim državama sveta bila je konoplja.

Konoplja se izgleda pominje i u Bibliji: "Posejaću ću za njih biljku o kojoj će se nadaleko čuti, i neće više biti gladi na ispošćenoj zemlji". (Jezekija 34/29) .

I danas bi glad u svetu bila potpuno iskorenjena kada bi se gajenje konoplje moglo obavljati slobodno. Njeno seme sadrži jedan od najvećih izvora proteina u prirodi. Konoplja poseduje masne kiseline koje potpuno čiste telo od holesterola. Ove masne kiseline ne nalaze se više nigde u prirodi. Jedite nekuvane semenke konoplje (ukoliko je nadjete po radnjama).

Zovu je još bhang, gandža i hašiš. Reč kanvas je holandska reč za konoplju.

"Gandža je, medju Pigmejima, jedina kultivisana biljka. Bilo bi zaista interesantno ako u ljudskoj istoriji kultivisanje konoplje vodi pronalasku zemljoradnje, a samim tim i civilizaciji, " primetio je Karl Sejgan.

Image

BILJKA ZA SVE

Uzgajanje konoplje kao i njena prerada nekada je bio jedan od najunosnijih poslova širom sveta, posebno u SAD. Konoplja je nazivana "usev od milijardu dolara". To je bilo vreme kada je prodaja konoplje od jedne žetve mogla da zaradi preko milijarda dolara i to često u kešu. Konoplja je sve do 20. veka bila naisplativiji usev na tržištu. U Americi je proizvodnja konoplje dostigla vrhunac 1850. u Kentakiju, kada je proizvedeno 40 000 tona.

Od 1631. do 1800. zakonsko sredstvo plaćanja poreza u Americi bila je isporuka konoplje. Koliko je konoplja bila važna za državu pokazuje i podatak da su svi oni koji su odbijali da gaje konoplju u 17 i u 18. veku dolazili pod udar zakona i oporezovani su dodatno. U Virdžiniji se za izbegavanje plaćanja ovog poreza išlo i u zatvor. Onima koji su uzgajali konoplju država Virdžinija je davala posebne dotacije.


Džordž Vašington, Tomas Džeferson i mnogi drugi bavili su se uzgajanjam konoplje. Džeferson je čak krijumčario seme konoplje iz Kine u Francusku, a zatim u Ameriku. Džeferson je prvi patentirao specijalno konstruisanu mlatilicu za konoplju kojom se razdvajala drška od korisne mase i vlakana, i to mnogo brže nego što je to radjeno ručno močenjem.

Bendžamin Franklin je bio vlasnik jedne od prvih fabrika za preradu konoplje u Americi.

Novinar i publicista, Dag Jurči, koji je sakupio mnoge od ovih zanimljivih podataka o konoplji tvrdi i da je rat 1812. vodjen zbog konoplje, jer je Napoleon želeo da preseče izvoz konoplje iz Rusije u Englesku. Zašto je Englezima bila toliko potrebna konoplja? Pre svega zbog potreba mornarice. Četiri hiljade godina 90 % svih brodskih veziva i jedara pravljeno je od kanabisa, a Engleska bez brodova bila bi za Napoleona lak plen.

Prva biblija, geografske mape, pomorske karte, zastave, prvi nacrt američke Deklaracije o nezavisnosti i američki ustav bili su na papiru ili platnu od konoplje. Punih 150 godina Britanska enciklopedija se štampala na papiru od konoplje. Zapravo sve školske knjige do 1880. bile su štampane na papiru od konoplje.

Image

Skoro 80% odevnog tekstila, odeće, platna, zavesa, krevetskih posteljina itd. bilo je napravljeno od konoplje sve dok 1820. nije predstavljen pamuk "kao bolji". Originalni džins koji je pravio Levi Štraus bio je od konoplje i to je bila praktično nepoderiva odeća koju su nosili američki goniči stoke. Današnje farmerke od pamuka, znamo svi, veoma brzo se otrcaju.Možete li da zamislite da čitavog života nosite samo jedne farmerke? I onda ih nasledi vaš sin, a onda unuk. Biznis sa džinsom bi načisto propao, zar ne?

Slike Rembranta, Tomasa Geinsboroua, Van Goga kao i mnogih drugih slikara bile su radjene najčešće na platnu od kanabisa.

Konoplja ima kvalitetnije vlakno od drveta. Daleko manje nagrizajućih hemikalija je potrebno da bi se papir napravio od konoplje nego od drveta. Papir od konolje ne žuti i veoma je trajan. Biljka raste brzo i sazreva u jednoj sezoni, dok je drveću potrebno više godina.

Godine 1916. američka vlada je izračunala da će do 1940. sav papir moći da se pravi od konoplje i da više neće biti potrebno da se seče drveće. Ista vladina studija je pokazala da se od jednog jutra zasejanog konopljom dobije sirovine za papir koliko od 4,1 jutra zasejanog drvetom. "Uzgajanje i proizvodnja konoplje ne ugrožava prirodnu okolinu", zapisano je u američkom biltenu br.404 koji izdaje američko ministarstvo za poljoprivredu.

Ako bi svi plastični proizvodi umesto od naftnih derivata bili pravljeni cedjenjem ulja iz konoplje, prirodno bi se razgradjivali. Trebalo bi ih samo nakon upotrebe smrviti. Plastika od naftnih derivata se ne razgradjuje. Današnja plastika od nafte zato teško zagadjuje okolinu, ali ekologija se očigledno ne uklapa u biznis naftne oligarhije.

Kvalitene boje i lakovi pravljeni su od ulja konoplje sve do 1937. Čak 58.000 tona konopljinog semena korišćeno je u SAD za proizvodnu boja do 1935. godine.

Lekovi od konoplje su godinama bili podržavani od Američke Medicinske Asocijacije. Danas se kanabis kao lek daje samo malom broju ljudi, dok je većina naterana da koristi razne druge hemikalije. Ipak, samo je konoplja pouzdano blagotvorna za ludsko telo.

Image

Prvi model automobila Henrija Forda, "Model-T", napravljen je da ide na gorivo od konoplje i imao je panele od konopljine plastike koji su izdržavali udar 10 puta jači nego čelik. ("Popular mechanics" 1941.)

Image

Mercedes-Benz C klase ima preko 30 delova koji se i danas izradjuju od konoplje.

Остатак текста погледај те овдје
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

vrsta8472 wrote:Родитељима је та едукација много потребнија него дјеци. Већина да не кажем сваки родитељ, идеализује своје дјете. И када гријеши, из љубави према свом дјетету неће да прихвате те грешке а тек да препознају наркомана, који је спреман на СВЕ како би остао "исти у очима родитеља". Ако већ нађу неки конкретни доказ да им је дјете - наркоман то крију као змија ноге и агонија се наставља.
Ovo treba svaki roditelj da procita!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Slažem se!
Image

Anci
Posts: 143
Joined: 17.05.2008. 20:32
Location: prnjavor-strpci

Post by Anci »

Nazalost Franc u pravu si...tako je...Takav jedan slucaj vec sam vidjela, ali nazalost...tragicno je prekinut!!! :cry:
~~~Anci~~~

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Da se malo prikljucim temi..
Kao prvo, osuo bih kritike na racun svih onih `pravednih` koji su se žustro protivili postojanju ove teme.. Neka je, treba nam.. Jedino bih savjetovao da se naslov eventualno promjeni u "Narkomanija"...
Suludo je bjezati od problema i prekrivati oci pred mladim zivotima koji padaju, zivotima koji nisu ni ozivjeli kako treba; a da jedan razlog za to nosi i ne informisanost o ovom opakom opijumu!

Dajmo svoj doprisnos bar na ovaj nacin, ko ima kakva iskustva ili poznaje "slucajeve" neka napise; treba da se cita i treba da se zna.. pa da bude opomena svim onim koji se dvoume ili su tek zakoracili u te vode.

Licno, nikad droga, nikad pogled ispod oka.. ne pljujem drugog, jer neznam kako roka.. :wink:
Iskreno, bio sam veoma cesto u prilici da probam travu itd, ali me moja tvrdoglavost kategoricno odvlacila sto dalje od tog, i zbog toga mi je drago...
Druge poroke konzumiram - cigare nekih godinu dana, alkohol od 18-naeste... Jeste da je stetno itd, ali to nikad ne bih mogao dovesti u poredjenje sa drogom, kao sto neki ovde pokusavaju!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Jeste da je stetno itd, ali to nikad ne bih mogao dovesti u poredjenje sa drogom, kao sto neki ovde pokusavaju!
Pa navedi bar razloge zasto ne bi mogao porediti? Zato sto ne volis drogu (iako je ovde prica o travi) ili sto je to manje stetno jer je drustveno prihvatljivo piti i pusiti? Ipak, gori je takav stav, a vecina ljudi takav stav i ima.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Nemam namjeru reci da su alkoh. i cigarete zdrave, dobre.. Boze sacuvaj... ali ipak daleko od narkotika...
Razlozi:
Konzumiranjem alkohola nisi sebi direktno osudio zivot na preranu smrt.. recimo, popijes vikendom, iliti napijes se- al drugi dan si ok, ili bar treci :D Teze je postati ovisnik.. Naravno, treba znati koliko piti, i kada piti.. i paziti ko ga kako podnosi.. Ima ljudi koji su poslije dva piva agresivni, a ima i koji dok ne padnu na zemlju nose na sebi osmjeh, dobro raspolozenje..
Naravno da je alkoh. takodje odnio mnogo zivota, brakova, itd.. ali ali...

Cigare - stetne po zdravlje za klasicne pusace, kao i osobe u njihovoj okolini.. Izazivaju rak, ali do tad se trebas dobro napusiti :D
Pozitivno je sto ne uticu na psihu, niko nije prolupao zbog cigara...

Trava - odskocna daska za marihuanu i ostale opasne droge.. Svjestan sam da si sa 1-2 "probe" jos daleko od narkomana; ali, ako to postane ucestalo dolazi do potrebe za jacim narkoticima (kao sto to cika Shapke vec fino objasni) a samim tim postajes narkoman.. Citao sam neke ispovjeti narkomana- i svaki put bih ostao zganut.. Kada doza postane dnevna potreba, srestvo do nje nema vrijednosti.. Prvo kradu iz kuce novac i stvari, pa poslije i sve ostalo sta mogu.. naravno, to je samo materijalna strana medalje.. o narusenom zdravlju, bolovima i paklu, o narusenom stanju u porodici i drustvu, o osudi na smrt - sada radije necu..

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Trava - odskocna daska za marihuanu i
Trava je isto sto i marihuana, za pocetak :lol:
Konzumiranjem alkohola nisi sebi direktno osudio zivot na preranu smrt.
Velika razlika za tvoje bliznje, umro u 30oj od droge ili 45oj od alkohola. Unisten zivot porocima i ovako i onako.
Cigare - stetne po zdravlje za klasicne pusace, kao i osobe u njihovoj okolini.. Izazivaju rak, ali do tad se trebas dobro napusiti
Da, bas..godisnje stotine hiljada ljudi svih doba umiru od raka. Bar provjeri kakva se borba protiv zabrane pusenja cigara vodi.
Citao sam neke ispovjeti narkomana- i svaki put bih ostao zganut.. Kada doza postane dnevna potreba, srestvo do nje nema vrijednosti.. Prvo kradu iz kuce novac i stvari, p
Tacno tako, ali ista stvar je i sa alkoholom, mozda cigarama ne. Mozda je ovo vece zlo, a ovo manje, ali oba su zla i tako ih treba posmatrati.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Mozda je ovo vece zlo, a ovo manje, ali oba su zla i tako ih treba posmatrati.
Stojim iza toga, samo to poredjenje je malo pregrubo..
Kao kad bi poredili vozace bicikla i auta.. Ginu i jedni i drugi, al nije vrijedno poredjenja :wink:

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

E ovako,prica o tome da ako neko povremeno pusi travu,automatski ce da postane narkoman je besmislena,jer ima bezbroj ljudi koji godinama puse travu s vremena na vrijeme i daleko od toga da su navuceni na travu.
Ja smatram da naravno,covjek se navikne kao i na cigare i na alkohol,pa ako nesto radis svaki dan,naravno da ces da se naviknes,ali samim tim "skidanje" sa trave nebi bilo nista drukcije od prestanka pusenja(u slucaju u kojem je neko pravi zavisnik,ja sam prestala prije 4 mjeseca bez problema-da pusim cigare,samo je trebala volja) ili toga da neko ko vec izvjesno vrijeme popije par pica svaki dan,da prestane da to radi...Bilo bi cudno...

Trava,da naravno vodi tezim drogama,ali nije presudna,MNOGI ljudi misle da je cool da puse travu i tako i pocnu i onda misle da ce da budu stvarno cool,ako puse svaki dan jer je Boze dragi zivot tezak i oni su neshvaceni itd. i naravno da sto vise kozumiras travu i kreces se u tom krugu da ces da budes izlozen svemu i svacemu,a druge stvari su te koje stvaraju veliku ovisnost,teze droge,a ne trava...
Da,jesam probala i nikad nisam bila ni blizu toga da se navucem ili bilo sta,smijesno mi uopste pricati o tome...

Znam ljude koji puse jednom u 3,6,8,nebitno mjeseci...Znam ljude koji su presli na teze droge...Zato i smatram da mogu da kazem ovo gore navedeno( i sve sto sam napisala je iz licnog iskustva ili iskustva ljudi koje znam)nije trava kao trava ono sto ce da te dovede do nekakve ovisnosti,vec je covjecija glupost,sto covjek predje na nesto drugo nakon toga ili sto "misli" kako treba da pusi svaki dan...Ne treba i ne mora i niko ne moze da me ubjedi da neko moze da se jako navuce na travu,jer da,ako pusis svaki dan,sigurno je da je tesko se odvici,kao i cigare ili bilo cega,ali trava uopste ne stvara efekat necega bez cega covjek nebi mogao i bez cega bi morao da prolazi krzo agoniju itd.
Takodje,allkohol...Jako los...Ali kao sto je neko vec rekao(mislim Regeman)vise je socijalno prihvacen.I da,ljudi postaju alkoholicari i samo pogledajte koliko,i to jako mladih ljudi(16,17 god.) piju,iliti locu svaki vikend u ogromnim kolicinama...
A cigare su jako lose i to svi znamo,ali skoro niko ne mari,ali nije istina da moras da pusis ne znam ni ja koliko kutija dnevno da bi dobio rak,kolicina ispusenih cigara ti samo povecava mogucnost da dobijes rak,ali su stetne u svakom slucaju...za mnogo stvari,ai ljudi smatraju da to nije tacno,jer ljudi se ne predoziraju od cigara ;-)...ovo je bilo ironicno,ali kod nas ljudi stvarno puse u nenormalnim kolicinama i skoro niko ne misli da je to lose,ili makar ne misle da je toliko lose.
Izgubih misao,ali sve u svemu,htjela sam da kazem ne svaki narkoman umre od droga,mnogi se citav zivotni vijek skidaju i opet navlace i na kraju umru od neceg drugog,ali isto tako ljudi koji puse skracuju sebi zivotni vijek,a narocito oni koji piju,ali sve se to desava polako,tako da ljudi misle kako to nema uticaja...I ne,ne govorim da su cigare,alkohol i droge ista stvar,vec samo stvaram liniju poredjenja te tri,ali u svakom slucaju,ljudi ugrozavaju svoj zivot sa sve tri,samo sto se sa drogama to cini mnogo bolje,brze i efikasnije...
A trava...je prica za sebe i ne moze se o travi pricati kao o necemu sto neminovno vodi ovisnosti o tezim drogama...
Ja nikad nisam probala nista drugo i ne namjeravam,jer sto bih sebe uopste dovodila u tu situaciji!?Glupost...
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Bella wrote:Ja smatram da naravno,covjek se navikne kao i na cigare i na alkohol,pa ako nesto radis svaki dan,naravno da ces da se naviknes,ali samim tim "skidanje" sa trave nebi bilo nista drukcije od prestanka pusenja
Jedna greska Bella...Nije to stvar navike vec odvisnosti,a navika i odvisnost su nebo i zemlja.Drugo je nesto ako se naviknes,pa i ako ti tu naviku neko uskrati nije problem teras dalje,ali ako ti neko uskrati nesto od cega si odvisan,e tu nastaje problem ili bolje receno !Djavolske muke" kako to popularno nazivaju ovisnici!
Image

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

Treba jako puno vremena da se stvori ovisnost o travi,kao i cigarete...A trava i teze droge se ne mogu ni porediti,jer teske droge stvaraju ovisnost i to tesku fizicku ovisnost zbog supstanci koje sadrze,a trava ne spada u tu grupu...mislim,kako uopste moze neko da prica o travi i poredi je sa heroinom,kokainom itd.To nije ista stvar...I vjeruj mi,znam kakvo je iskustvo pusenja trave i mogu da kazem da ne stvara ovisnost...Stvorice ako je pusis svaki dan 3 godine...ali sta nece nakon sto radis to svaki dan 3 godine!?Pozz
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Treba jako puno vremena da se stvori ovisnost o travi,kao i cigarete...
pa
.I vjeruj mi,znam kakvo je iskustvo pusenja trave i mogu da kazem da ne stvara ovisnost...Stvorice ako je pusis svaki dan 3 godine...
Eto, ja pusim cigare godinu dana, a mogu slobodno reci da sam "ovisnik"...
mislim,kako uopste moze neko da prica o travi i poredi je sa heroinom,kokainom itd.
kao i poredjenje sa alkoh. i cigarama... a to po tebi ima smisla :D :D


Droga, vaka ili naka - NE HVALA! :wink:

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

seljak iz skakavaca wrote:
Treba jako puno vremena da se stvori ovisnost o travi,kao i cigarete...
pa
.I vjeruj mi,znam kakvo je iskustvo pusenja trave i mogu da kazem da ne stvara ovisnost...Stvorice ako je pusis svaki dan 3 godine...
Eto, ja pusim cigare godinu dana, a mogu slobodno reci da sam "ovisnik"...
mislim,kako uopste moze neko da prica o travi i poredi je sa heroinom,kokainom itd.
kao i poredjenje sa alkoh. i cigarama... a to po tebi ima smisla :D :D


Droga, vaka ili naka - NE HVALA! :wink:
Kao sto sam rekla stvaram Liniju poredjenja,a ne poredim to u smislu samog poredjenja,vec stvaram liniju uporedbe tih stvari,kontas!?(Znaci govorim o uticaju jedne,druge i trece stvari,a ne poredim ih,vec sam pricala o sve tri) Ali eto,da se mozda bolje izrazim,ne znam sto ljudi pricaju o travi kao da je ista stvar i ima isti uticaj kao teze droge,tipa heroin,kokain...Bolje ;-) ?
A da,ja sam pusila cigare 4 godine i mogu slobodno reci da sam bila 'ovisnik' sve dok sam htjela da pusim,kad sam odlucila da prestanem iz zdravstvenih razloga,prestala sam i nikom nista,uopste mi nije bilo problem...Pomislim ponekad kako bi bilo lijepo da ispusim cigaru nakon case vina,ali...sta je tu je,samo skrenem misli na nesto drugo i to je to...
A da,studije su pokazale da ako neko proba travu dok je tinejdzer,u godinama od 15-18(tako su vrsili studiju) iste godine ili ubrzo koristi i druge droge u vecem procentu nego ljudi koju puse travu prvi put nakon puberteta,jer pubertet sam od sebe ima jak uticaj na fizicki i psihicki razvoj individua,tako da je velika sansa da tinejdzer nece moci da rasudjuje kao neko odrasta...
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Malo mi je smješno od ljudi koji nisu probali travu,alkohol,cigare mogu pričati o tome! To je isto kao i sa sex teoretičarima:" Nisam prob'o ali sam čuo da je dobro" . Rege i Bella fino rekoše,da zapališ sutra na ulici džogera i da to više nikad ne uradiš za čitav život bi bio okarakterisan kao narkos a kad se valjaš po zemlji od alkohola onda je to "mladalačka ludorija" . Neko reče da je čitao ispovjest narkosa kako su počeli od trave a ne obraća se pažnja na one koji su rekli da su to probali par puta i da su sad ,hvala bogu normalni.
Što se tiče situacije u našem gradu ona nije ni malo bajna za naše Prnjavorske duvatore,dva do tri čovjeka se čekaju kao ozeblo sunce da donesu robu a i kad im donesu to je obično neko smeće samo što si retardi utripaju da su naduvani. Oni i koji to koriste čuvaju je za sebe i pouzdano znam prestali su sam sipanjem u sokove :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Ko prvo pisemo o marihuani a ne o nekim jakim drogama,ok!Alkohol i duhan su samo socijalno prihvaceni oblik lake droge i kao takvi su ono kao nama u redu!A ko sto rece rege,upitali se neko koliko ljudi muljavise svakog mjeseca od tih istih socijalno prihvacenih droga?Mnogo kume,mnogo!!!Marihuana je strana i strasna stvar za one koji ne kontaju urbani nacin zivota i u sebi nose svoje gejacke predrasude,iste one fazona;vidi majmuna probusio usi i pustio kosu a jos da cujes kakvu budaliju od muzike slusa(a cojek ustvari slusa Zeppeline)i kakvu rugobu od zenska voda sa sobom;!!!E takvi macani,baje i bajince nece nikada prihvatit da je marihuana isto toliko stetna ili ti skodljiva po organizam koliko i stock 84 te vrli nam marlboro!!!Licno ne uzimam ;toju drogu;jer bacivsi duhan bacio sam i ;tojo;...No nastavljam sa dobrom kapljicom usmrditog Daniel's-a i opojnog hmeljovog socka...dobro mi sjedaju dok cuvam krave i nosim pomije krmcima!
LONG LIVE ROCK&ROLL I MARA I DERVENTSKE LOLE!!!
Srebrena Krila

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

I uze Manchester, nije im'o sreće Chelsea :smt033 :smt033 :smt033 UUUUPS pogrešna tema. Sorry.

Šala mala.

Vidim da se priča o ovisnosti. Koliko mi je poznato marihuana ne stvara fizičku ovisnost. To je već dokazano. Znači moguća je jedino psihička ovisnost. A to je već do pojedinca. Informišite se malo. Djele ljudi one letke. Uzmite slobodno kad naletite.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Oni i koji to koriste čuvaju je za sebe i pouzdano znam prestali su sam sipanjem u sokove
Ote me rijec iz usta :lol: . Ja sam svojoj babi to prosto objasnio. Baba, droga kosta, i nece je meni niko sigurno za dzabe sipati u pice. :lol:

Jbg, zivimo u takvom svijetu, poroka i slicnog. Ne mogu se oteti utisku da trava u pojedinim zemljama nije legalizovana ne zato sto je stetna vec sto vecu dobit ovako nelegalna donosi nekome. Druga stvar, od davnina su bili opijumski i slicni ratovi. Bilo i bice.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Cool.. sad ste me prosto ohrabrili da probam, uf idem... cujem da ima za pet ojra gram srece na banhofu...

Masa se sticala da se licno opravda, pa i ja tu sada sebi nalazim inspiraciju da okusim taj bezopasan dim.. I bas mi je drago sto me necete prozvati narkomanom.. Hvala vam!

:roll: :roll: :roll:
jest, al u maunu...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

DROGA !!! ZLO KOJE JE NE OPISIVO I RIJEČIMA SE NE MOŽE OBJASNITI ILI UKRATKO ,, NE D*O BOG NiKOM* !!!

Ali ovdje je riječ o travi ili ti konoplji koja je zloupotrebljena na milion načina , najviše iz ne znanja ( što svjedoče i ove stranice ) pa zatim i zbog zakona ( kako bi na primjer naši vrli ,,milicioneri,, brali pobjede u borbi protiv kriminala kad ne bi našli klinca sa džointom i priveli ,,okorjelog narkomana,, zakonu ) i vrlo unosna stvar za pravljenje novca !!! Zamislite kada bi konoplju mogai zasaditi ko god hoće , da li bi bila zanimljiva tako masovno i kolika bi joj bila cijena na tržištu !!!
Uticaj konoplje nema ništa veći uticaj na ljudski mozak od alkohola , samo što su kod nas pojedine stvari prihvaćene a neke ne !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Dobro rečeno-napisano! :)
Image

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Post by Bella »

dogface_gremlin wrote:I uze Manchester, nije im'o sreće Chelsea :smt033 :smt033 :smt033 UUUUPS pogrešna tema. Sorry.

Šala mala.

Vidim da se priča o ovisnosti. Koliko mi je poznato marihuana ne stvara fizičku ovisnost. To je već dokazano. Znači moguća je jedino psihička ovisnost. A to je već do pojedinca. Informišite se malo. Djele ljudi one letke. Uzmite slobodno kad naletite.
Hvala lijepo.Covjek sve lijepo i kratko objasni...;-)
A za SiS,pa probaj covjece kad je samo pet ojra ;-),dobar deal,a prozvacemo te narkomanom gdje to da omane,ko svi,tako i ti :-)...sala mala,pozz...
Audaces fortuna iuvat!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

pet ojra gram srece na banhofu...
Kakva terminologija..podsjeti me kad sam jednom bio kod zubara, dolazi svjeza auslenderka nasa, vjerovatno iz Osterajha ili Dojclanda i uvodi sina u cekaonicu i kaze mu: ''sjedi tu, ma sjedi, tu imas sitzplatz''. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

regeman wrote:
pet ojra gram srece na banhofu...
Kakva terminologija..podsjeti me kad sam jednom bio kod zubara, dolazi svjeza auslenderka nasa, vjerovatno iz Osterajha ili Dojclanda i uvodi sina u cekaonicu i kaze mu: ''sjedi tu, ma sjedi, tu imas sitzplatz''. :lol:
Pusti ti ti auslendere 8) Tu rijec napisah namjerno, jer znam da je poznata u nasem jeziku.. mislim, cuo sam je.. Posledice austro-ugara :D

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

regeman wrote: Kakva terminologija..podsjeti me kad sam jednom bio kod zubara, dolazi svjeza auslenderka nasa, vjerovatno iz Osterajha ili Dojclanda i uvodi sina u cekaonicu i kaze mu: ''sjedi tu, ma sjedi, tu imas sitzplatz''. :lol:
:lol: :lol: :lol:
Ili ona fora sa mora ...
dijete ulazi u vodu i zove ... MAAMMII !!! MAMIII !!!
Bitte ???
Imal tuj panjova !?!?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply