Trava Da ili opet Da

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

Postujem tvoje misljenje. Nisam zelio nikoga da uvrijedim mojim postovima niti da se stekne utisak da nesto propagiram. Izvinjavam se ako se to desilo.
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

warwho wrote:
Brate ti ovu pricu koju si ispricao ja jedino cujem od ljudi koji u zivotu nisu procitali niti jedan jedini tekst o drogama napisan od strane nekog izuzetno pametnog doktora ili naucnika. Bez uvrijede, nista personalno, ali brate prica ti je babska prica.
Na zalost , ja kad sam to proba i ponudio najboljim drugovima , islo je to tako, knjige pisu laici koji su u zivotu pusili samo ku*ac, ja o tome mogu da napisem knjigu :D iz zivota , tu nema nista kul, kako bi vi danas rekli, probao sam trosio sam kad je u Prnjavoru za to znalo dva covjeka, dilera nije bilo, nabavljali smo ponekad i Beograda , i to je nasa sreca, nije je bilo dovoljno pa je izgledalo kao povremeni izlet u nepoznato,na srecu imao sam jaceg i pametnijeg brata koji je uticao savjetodavno na mene :smt075 i sprijecio to u fazi kad se jos moglo, tad sam mislio da je lud ,a danas znam da je bio iskusniji i pametniji, ja sam inace tip covjeka koji voli sve da proba :D tako da i nisam protiv da to ljudi rade, ali ja sam bio djete i vidim djecu sta rade, veci dio vas koji danas ovdje pisete nije ni bio rodjen kad sam prvi put probao, scenarij ima samo jedan za to, drustvo igra veliku ulogu u tom, jos jednom kazem ko voli nek izvoli, al ostavite djecu na miru. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

DJ_Buco wrote:
Hunter wrote:mmmm, trava, imam 250 duluma, 150 danas pokosio, treba li kome malo, dok je nisam pokupio?
jel lucerka ili smiljketa,za otavu je jos rano :lol: :lol:
ni jedna ni druga, ljulj, italijanski, i malo jezevice, a imam i kamilice, to je bar ljekovito :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

Image

nahranih zecove jutros!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

S 18 godina sam otišao u BL i dobio dva cimera koji su šmrkali heroin. Prije toga nikad uživo nisam vidio drogu. I meni su tad heroin nudili, čak i za džabe da povučem međutim nisam uzeo. Nisam došao ni u iskušenje da uzmem. Ako čovjek ima oformljen stav o tome kao nečemu što ne donosi dobro mislim da nije u nikakvoj opasnosti kad dođe u kontakt s tim. Niko s njim ne može izmanipulisati. To se naravno odnosi na odrasle.

Za taj period mog boravka u BL u tom okruženju sam čuo par tužnih priča o sudbinama narkomana. Takve priče samo podebljaju tvoju odlučnost da se toga kloniš. Takođe preporučujem film "Requiem For A Dream". Možda najbolji anti-drug film koji sam pogledao.

Ja o tome svemu već imam izgrađen stav i teško da će mi nečije pisanje po forumu bitno promijeniti mišljenje. Jbg, malo sam tvrdoglav dječko. :D Droge dijelim na lake i teške. Džokavac sam probao, mislim da su rijetki studenti koji nisu. Takođe mislim da ne donosi ništa dobro osim ako se ne koristi u medicinske svrhe. Smatram da bi alkohol isto treb'o biti na crnoj listi. Dovoljno je života uništio i rasturio porodica. Isto kvari mladež pogotovo kod nas gdje ga maloljetnici mogu vrlo lako nabavit. Nešto ne nalazim u našem društvu da se taj alkohol bitno osuđuje. Čak šta više kod prosječnog čovjeka zapažam razmišljanja tipa "rakijica je zdrava" i sl. Daleko od toga da ja ne pijem, da sam neki žestoki protivnik alkohola, ali da tako mislim... mislim. O cigarama nemam neko posebno mišljenje. Znam da škode ali ih nebi trpao u isti koš s prethodno pominjanim proizvodima jer ne utiču puno na čovjekovo rasuđivanje. Pušač se ne razlikuje puno od nepušača, osim na zdravstvenom kartonu.

Jedino smatram da bi djecu trebalo od svega toga zaštiti. Za sve ostale k'o što Kamikaza kaže ko voli nek' izvoli, na sopstveni rizik.

P.S. Ja sam još uvijek za sokiće od jagode. :smt003
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

warwho wrote:Postujem tvoje misljenje. Nisam zelio nikoga da uvrijedim mojim postovima niti da se stekne utisak da nesto propagiram. Izvinjavam se ako se to desilo.
Ratko, nema potrebe izvinjavati se, bolje napisi kako si poceo sa konzumiranjem trave...ispovjesti su nesto sto moze dobro doci mladjim narastajima...oni nemaju izgradjen stav tako da za radi njih treba da pisemo...mislim da ce mladji forumashi pomocu ove diskusije otkloniti mnoge predrasude.

Dodacu samo kako sam aktivno zivio u svijetu elektronske muzike skoro pa citavu deceniju...okruzen sam bio dobrim brojem narkomana koji bi jednostavno improvizovali svoju svakodnevnicu, zivjeli od danas do sutra...jedini im cilj jeste bio da se sutnu onim cime se sutaju i to je to...nakotili su se iza te scene jer ona kao i prethodna slicna(hipi pokret) nije upirala prstom u takve likove.Takve bi likove "scena" okarakterisala kao jako kreativne...pa brate, i ne bio kreativan kad plovis oblacima....mogu misliti sta ti se sve mota po glavi...a osmijeh ne skidas sa sebe.A zivot je surov i trazi fajtere, narkomani to jednostavno nisu.Fajteri su samo kad ponestane doze ili kad dileri trebaju dio plijena da predaju ovima iz vrha piramide, onda nastaju problemi(razbojnistva, iznude pa cak i ubistva)...tako da ne pije vode prica da su narkomani bezazleni po javni red i mir, oni iz dna piramide su indirektni krivci za bilo sta od navedenog jer da ne postoje sigurno da se sranja ne bi desavala!
Ne treba zaboraviti na cinjenicu da je narodnjacka scena, zbog velikog priliva novca, postala pravi bastiljon ovisnika o kokain...sto je velika opasnost za ruralne sredine gdje se narodnjaci konzumiraju u potocima, takva je nasa sredina.Ne bi me zacudilo da sutra vidim negdje u ZC razvucenu crtu bijelog preko citavog stola...ne, ni najmanje se ne bih zacudio.
Poznajem toliko dobro narkomane da bi mogli komotno u lokalnom supu da smjene covjeka zaduzenog za te stvari i zaposle na mjestu njega mene...ali sta vrijedi da na to mjesto dodje covjek koji bi pokusao boriti se sa narkomanijom kad svaku ozbiljniju akciju stopira neko iz vrha piramide, cesto i insajder u sklopu supa...UZASNA ALI ISTINITA CINJENICA!
Ova sredina je jos i ok kakva je derventska, tamo bez straha dileri hodaju ulicama i vrebaju plijen sto kod nas i nije jos tako ali kako vidim, ima vec nekoliko likova, da ne kazem povratnika iz KP doma koji vec duze vremena nesmetano djeluju po nasoj parohiji, naravno prekriveni perjem privatnog biznisa i jako dobro se utapaju u sredinu, mozda misle da su neprimjetni sto i nije bas tako.
Evo i jos jedna stvar sto ide u prilog njima, nesto sto samo dokazuje koliko je to odlican "biznis"...u slucajevima da porodica otkrije jedinku u sebi koja trpi posljedice konzumiranja narkotika, obicno i ne prijavljuje slucaj nadleznima zbog sramote...o tome jednostavno cute i pokusavaju se izboriti sami sa sobom jer za prosjecnog oca, majku, brata, sestru sa nasih podneblja jednostavno je stid priznati da imaju takav problem u okviru svoje porodice...nerijetko se desava da rodjeni otac ili majka daju novac djetetu za nabavku dopa(doza droge potrebna za smirenje) samo da ne posmatra mucenje u toku faze apstinencije...tragedija!
Desava se i da roditelji prijave slucaj miliciji....a sta ce oni gore u supu...uvijek ista prica "zasto da se koljem sa dilerima i krupnijim zvjerima za platu od 500 km" sto donekle moze i biti opravdanje ali ne potpuno.

Sistem postoji, tu su dobavljaci, podneblje nam jeste takvo da preko nas prolaze tone i tone "derivata" za zapadnu Evropu...naravno da je za ocekivati da dio te robe zadrzi se na nasim terenima...tu su vrijedni dileri koji djeci ne daju mira, stvar je toliko daleko otisla da cak i po osnovnim skolama imaju svoje "filijale".
Dakle roba je tu, i kako narod kaze, svaka roba ima svog kupca....nazalost, sigurno da ova nece ostati neprodana.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

[img][img]http://i25.tinypic.com/29ok2u8.jpg[/img][/img]
najavise ovu godinu kao rodnu, i vidi stvarno, u pravu su, moje polje dobro rodilo, ima ko da ce da kupi, sve poskupilo al trava pojeftinila :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

AAAAAAAAAA HUNTER DOBRA TI OVA SJEMENSKA TRAVA !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

Radje se ne bih ispovjedao. Ali reci cu da se najiskrenije kajem sto sam ikada zapalio i taj prvi dz. Mislim da bi moj zivot bio mnogo ljepsi bez toga. Da mogu vratiti vrijeme unazad i promijeniti to, uradio bih to. Za sve one koji imaju dvojbu u glavi, nemojte to uraditi, nemojte probati, droga ce vas ubiti prije ili kasnije. Pre par dana drug mi prica da je bio kuci i da je sa balkona gledao kako se klinci (uzrasta oko 7 godina) ispred zgrade igraju igru dilera. Sama ta cinjenica treba da nas sve navede da se svim svojim snagama borimo protiv toga.
buducnost vas ceka ispod kamena

Apotekarka
Posts: 14
Joined: 14.05.2008. 23:09
Location: Villach Austrija

Post by Apotekarka »

Ja se nadam da nisam nikoga povredila sa ovom temom ako jesam izvinjavam se!!! Samo sam
htjela da se malo prica o tom i da se stavovi izmjene.

o toj temi se moze dosta pricat. A to sto kazete da je u jednom smislu i "ljek" mogu samo potvrdit da jeste al jako u rjetkim slucaju. I to ljekari propisuju u nekim ljekovima koji sadrze sastav marihuane.

Ni jedan porok ni je dobar al sta dase radi svako ima pravo da radi i konzumira ono sto hoce.

Al ako nekoga ko nekada primjer u mjesecu zapali dzoint nazivamo narkomanom dali cemo onoga koji popije jedno pivo ili rakiju zvati Alkoholicarom????





A svako seb nek izabere sta je i u kojoj je grupi!
Ja mislim da imam normalan zivot i ponasanje.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Naravno da nije narkoman onaj ko to radi jednom mjesecno, mada nije za poredjenje alkohol cigara ili droga, od ova dva prva se puno teze postaje ovisnik, puno duze zivis ako si ovisnik i na kraju jevtinije je :D , nije mjerilo koliko ko uzima, jer ima ljudi da piju cijeli zivot ali ih niko nije vidio pijane,a ima onih koji piju jedan put u mjesecu ,al se narokaju do besvjesti, tako je i kod droga , ako je neko umjeren to se i ne primjeti, ni ako uzima svaki dan, ali ako nezna granicu ,i jos je vremenjak, onda se lako moze desiti da podlegne od prejake doze, ili u najboljem slucaju zavrsi u bolnici, pa ga onda komsiluk olajava !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

warwho wrote:Radje se ne bih ispovjedao. Ali reci cu da se najiskrenije kajem sto sam ikada zapalio i taj prvi dz. Mislim da bi moj zivot bio mnogo ljepsi bez toga. Da mogu vratiti vrijeme unazad i promijeniti to, uradio bih to. Za sve one koji imaju dvojbu u glavi, nemojte to uraditi, nemojte probati, droga ce vas ubiti prije ili kasnije. Pre par dana drug mi prica da je bio kuci i da je sa balkona gledao kako se klinci (uzrasta oko 7 godina) ispred zgrade igraju igru dilera. Sama ta cinjenica treba da nas sve navede da se svim svojim snagama borimo protiv toga.
E,drago mi je warwho da si ovo napisao upravo iz razloga sto sam ja pokusao isto da napisem kad si me pitao u jednom postu.Svako moze probati,svako se odluciti hoce li ili ne to konzumirati,ali ako se maknu dileri sa ulice,a posebno oko skola koji ima gomila,dakle nece moci to da kupuju i da probaju,pa htjeli oni ili ne.Znam da se moze nabaviti bilo gdje,ali kad ih nebi bilo oko skola mnogo manje bi bilo svih sr*nja oko tog shita.
Ja sam isao i zavrsio skolu ovdje dakle vani i znam dok sam bio u srednjoj da je toga bilo naj vise i vecina njih je to konzumirala masovno.Posle dok sam isao u visu,ljudi su bili na jedan nacin zreliji i svjesniji toga i tu nisi moga skoro da vidis tako nesto,jako rijetko!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Дрога зло савременог доба. Млади покушавају да побјегну из стварности која их окружује, па се само још више увуку у тај "зачарани круг" из кога нема повратка.

Што се тиче наркоманије у нашем граду, мало се ради на едукацији младих али и едукацији родитеља (едукације на тему како препознати дјете наркомана). Колико је мени познато...у задњих неколико година су одржане два предавања о наркоманији...у једно од та два предавња сам ја организовао и имао сам прилику да видим, оно што мали број људи у Прњавору може да види. Покушао сам ТО, да прикажемо ширем аудиторијуму и тада је у Дому културе приказан филм који су ПРЊАВОРСКИ НАРКОМАНИ, снимали сами себе како се боду. Ужас!!! Мени је жао што не могу добити те филмове, па да их окачим на нет и да они који не знају, знају шта се дешава у нашем граду.

Први пут сам се сусрео са правим наркоманом у 4 разреду средње у БЛ. Родитељи му радили у Њемачкој он и сестра сами живјели у стану у БЛ. Слали паре да иду у школу, да уче и да ништа не раде. Невјероватно интелигентна особа. Имао сам прилику да са њим разговарам како је почео. Почео је од траве па прешао на хашиш, касније на разноразне таблете и завршио на хероину. Покушао је да се лијечи, његови су давали брдо пара докторима али џаба... није могао више да издржи и убио се прије двије године :cry:

Други случај, Приједор. Тамо сам студирао и мој доцимер је био навучен на иглу једно двије године. Укратко да вам испричам његову причиу. Син јединац. Оба родитеља доктори. Иначеје живјео у Оџаку. Неки пацијент када је он био трећа година медицине, убије му оца у амбуланти. Ту почиње његова трагедија. Одмах је почео са хероином и домах се навукао. Када је схватио шта је урадио, покушао је да се лијечи. Био је у неком рехабилитационом центру на Авали. Успјешно је прошао све фазе тог лијечења и задња најгора фаза је да се врати у нормалан живот али да промјени мјесто становања и друштво. Упише ВМШ у Приједору, и није му требало више од 5 дана да нађе неког дилера, и да настави по старом. Ту сам имао прилику да својим очима гледам, све што ради како живи, како се боде, како се пати кад нема пара за доп, како лаже и краде не би ли дошао до пара за хероин...Невјероватно на шта је све био спреман...једне ноћи се предозира, почела му је ићи пјена на уста, звали смо хитну и од тада нисам га видјео једно двије године. Мислио сам да је мртав, и онда на аутобуској у БЛ видим човјека који ми личи на тог Мита (тако му је био надимак). Некако смо се препознали, преживио је за то вријеме све и свашта, тада ми је рекао да се "скинуо". Нисам га више видјео и не знам шта је са њим.

ВИ МЛАДИ, ако хоћете да будете cool, немојте да вас наговоре да је све то безазлено и да се нећете "навући". То су приче за малу дјецу!!! Повратка из тог пакла - нема :!: :idea:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

[quote="Apotekarka"]Ja se nadam da nisam nikoga povredila sa ovom temom ako jesam izvinjavam se!!! Samo sam
htjela da se malo prica o tom i da se stavovi izmjene.

o toj temi se moze dosta pricat. A to sto kazete da je u jednom smislu i "ljek" mogu samo potvrdit da jeste al jako u rjetkim slucaju. I to ljekari propisuju u nekim ljekovima koji sadrze sastav marihuane.

Ni jedan porok ni je dobar al sta dase radi svako ima pravo da radi i konzumira ono sto hoce.

Al ako nekoga ko nekada primjer u mjesecu zapali dzoint nazivamo narkomanom dali cemo onoga koji popije jedno pivo ili rakiju zvati Alkoholicarom????

Nemaš se šta izvinjavati, tema je super :smt023 A ovo zadnje napisala si istinu :D
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

KAMIKAZA wrote:AAAAAAAAAA HUNTER DOBRA TI OVA SJEMENSKA TRAVA !!! :D
eeee, pa mora biti dobra kad je dobro nadjubrena :D al necu da ti odam tajnu, da mi se ne mijesas u posao :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ma sta mjesas , :D da ti vdis moj ljivada, :D ja zasadio u parku, kraj po SUPa, ko velim bice bolja ako raste u blizini policije ;a i oni da se naviknu na izgled i miris !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

[quote="Hunter"][img][img]http://i25.tinypic.com/29ok2u8.jpg[/img][/img]


U mene stari mislio da je korov pa sve pokosio i dao kravama, eno ih letaju po dvoristu ko baloni na vaseru !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

pa daju li barem vise mlijeka
ipak ta je trava kaloricna :lol: :lol:

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

KAMIKAZA wrote:
Hunter wrote:[img][img]http://i25.tinypic.com/29ok2u8.jpg[/img][/img]


U mene stari mislio da je korov pa sve pokosio i dao kravama, eno ih letaju po dvoristu ko baloni na vaseru !!! :smt005
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

vrsta8472 wrote:Колико је мени познато...у задњих неколико година су одржане два предавања о наркоманији...у једно од та два предавња сам ја организовао и имао сам прилику да видим, оно што мали број људи у Прњавору може да види. Покушао сам ТО, да прикажемо ширем аудиторијуму и тада је у Дому културе приказан филм који су ПРЊАВОРСКИ НАРКОМАНИ, снимали сами себе како се боду. Ужас!!! Мени је жао што не могу добити те филмове, па да их окачим на нет и да они који не знају, знају шта се дешава у нашем граду.
Vidis ovo je zanimljiva informacija. Znaci u zadnjih nekoliko godina su odrzana SAMO dva predavanja na tu temu. To je stvarno tuzno. Da li mislis da je to predavanje koje si ti organizovao imalo efekta na auditorijum. Da li su se prisutni zgrozavali na taj film sto ste pustili? Ja sam isto misljenja da bi upravo filmovi te vrste mogli imati najveci efekat na mlade.

Sledeci tekst je skinut sa stranice vlade republike srpske:

"Превенција болести и зависности међу ученицима основних и средњих школа

Квалитетним истраживањем о овој девијантној појави, Министарство за породицу, омладину и спорт ће до краја године започети реализацију овог пројекта , а затим у реализацију истог укључити младе људе и породицу, као и ширу друштвену заједницу. Пројекат је у припреми.

Здравље младих је примарни задатак читаве друштвене заједнице, те у том смислу Свјетска Здравствена Организација предлаже непосредну сарадњу свих друштвених сектора у јединствени план превенције болести зависности. У том циљу биће организоване едукативне активности намјењене појединим секторима, како би се у сарадњи са породицом и школом доприњело заштити и унапређењу здравља младих."

Mislim da je poslije ovoga teksta svaki komentar suvisan. Znaci projekat je u pripremi, pa kada bude bice, vazno je da se radi na tome. Cinjenica da se broj narkomana iz dana u dan povecava nije bitna, ali bitno je da se radi na projektu. Napisati tekst o problemu takve vrste je javna sramota. Po mom misljenju ovom problemu se treba pristupiti mnogo ozbiljnije. Da je njima zdravlje omladine na prvom mjestu ovaj projekat bi bio davno realizovan. Sve su to smecari koji gledaju samo svoje dupe...
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

Mr X wrote:ali ako se maknu dileri sa ulice,a posebno oko skola koji ima gomila,dakle nece moci
Svi ti smecari sto se motaju po ulicama i oko skola su sitne ribice. Makni ga danas suta ce doci novi, lako zamjenljiva roba. Policija cuva glavne ribe, a dok te glavonje ne maknes ovih sitnih smecara ce uvijek biti. Kako je to u Indoneziji rijeseno na lijep nacin, smrtna kazna.
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

luda sam i bez travuljine tako da mi to ne treba :lol: :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Vidis ovo je zanimljiva informacija. Znaci u zadnjih nekoliko godina su odrzana SAMO dva predavanja na tu temu. To je stvarno tuzno. Da li mislis da je to predavanje koje si ti organizovao imalo efekta na auditorijum. Da li su se prisutni zgrozavali na taj film sto ste pustili? Ja sam isto misljenja da bi upravo filmovi te vrste mogli imati najveci efekat na mlade.
Ту су били предавачи педагог из Средње школе, психолог, инспектор из СЈБ Прњавор, часна сестра из Алекасндровца (тамо има манастир гдје се лијече наркомани) и један излијелчени наркоман из Александровца али он ништа није причао - што ни сам не знам.


Image

Сад колико је дјеловало, најбоље описује тишина која је владала 5 минута након та два-три филма. Прво смо пустили наркомане у Америци, Њемачкој, Русији и онда код нас у Прњавору. Да виде људи како ни ми не заостајемо за свијетом.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Pa su poslije tog predavanja od uzbudjenja u mukloj tisini svi zapalili po jedan dzoint da se opuste !!! :lol:
Ma salim se ,mali broj drogerasa ce uopste da dodje na takvo okupljanje, mislim da je korisno u svakom slucaju, ali ne udara gdje treba, jer ti ljudi koji dolaze i posjecuju takve skupove, su apsolutni protivnici droga, jos jednom kazem trebaju predavanja, narocito za roditelje da bi mogli na vrijeme prepoznati opasnost, ali treba bar po meni i policija da pocne raditi svoj posao !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Родитељима је та едукација много потребнија него дјеци. Већина да не кажем сваки родитељ, идеализује своје дјете. И када гријеши, из љубави према свом дјетету неће да прихвате те грешке а тек да препознају наркомана, који је спреман на СВЕ како би остао "исти у очима родитеља". Ако већ нађу неки конкретни доказ да им је дјете - наркоман то крију као змија ноге и агонија се наставља.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply