Trava Da ili opet Da

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

Post Reply
Apotekarka
Posts: 14
Joined: 14.05.2008. 23:09
Location: Villach Austrija

Post by Apotekarka »

MAXIMUS wrote:
regeman wrote: Kakva terminologija..podsjeti me kad sam jednom bio kod zubara, dolazi svjeza auslenderka nasa, vjerovatno iz Osterajha ili Dojclanda i uvodi sina u cekaonicu i kaze mu: ''sjedi tu, ma sjedi, tu imas sitzplatz''. :lol:
:lol: :lol: :lol:
Ili ona fora sa mora ...
dijete ulazi u vodu i zove ... MAAMMII !!! MAMIII !!!
Bitte ???
Imal tuj panjova !?!?
Ili ova!
Azurna Obala plavo preljepo more,
Sunce grije mali se djecak igra u pjesku
izlazi plavusa vrh vrhova, i zove maloga
MICHEL:MICHEL A ON ODGOVARA
Vi mami a mama njemu OS PITE!!!!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Basš je vesela ova tema !!! :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

A trebala je da bude travnata !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

Drogirao se i pećinski čovek
Autor: Srna | 20.10.2008. - 11:22

Naučnici su pronašli dokaze da se čovek drogirao još u kamenom dobu, koristeći halucinogene droge dobijene od semena jedne vrste mimoze, piše list "Sandej tajms".

Naučnici odavno sumnjaju da su ljudi još od davnina koristili droge, ali nisu imali dokaze koji bi potkrepili to stanovište, sve dok na karipskom ostrvu Karijaku nije pronađen pribor za pripremanje halucinogenih droga za ušmrkavanje, koji su koristili južnoamerička praistorijska plemena.
Keta Kej sa Univerzitetskog koledža u Londonu i Skot Ficpatrik, arheolog sa Univerziteta Severne Karoline pronašli su keramičke posude i cevčice za inhaliranje halucinogenih isparenja ili praška, koji potiču iz Južne Amerike i datiraju iz perioda između 100. i 400. godine prie nove ere.

Naučnici veruju da je droga koju su koristili praistorijski ljudi bila kohoba, halucinogena droga dobijena od semena jedne vrste mimoze.
Na Karibima u to doba nije bilo marihuane, a opijati su se mogli dobiti od raznih biljaka poput maka i gljiva, koje su bile široko rasprostranjene.

Arheolozi već dugo smatraju da su religiozni ljudi još pre 5.000 godina koristili droge iz semenki meskala i pejote kaktusa kako bi proizveli posebna duhovna stanja i stanje transa.
Ričard Devenport-Hajns, bivši profesor istorije na Ekonomskom fakultetu u Londonu i autor knjige "U potrazi za zaboravom" o globalnoj istoriji narkotika, veruje da su ljudi koristili drogu hiljadama godina:
"Upotreba droge bila je raširena u mnogim rano-poljoprivrednim zajednicama jer je to bio jedini način da se čovek odmori na neki način nakon mnogo sati provedenih radeći u polju, često u veoma teškim uslovima, kao što su ogromne vrućine", rekao je on.
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Normala, samo droga FTW!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ma svi se drogiraju
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Zavisi kako....
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »



Felps suspendovan zbog marihuane

Vašington -- Olimpijskog šampiona plivača Majkla Felpsa američka plivačka federacija kaznila je tromesečnom zabranom zbog objavljene fotografije na kojoj puši marihuanu.

Slika na kojoj se vidi kako plivač konzumira marihuanu (www.newsoftheworld.co.uk)
Slika na kojoj se vidi kako plivač konzumira marihuanu (www.newsoftheworld.co.uk)
Ta organizacije je na svojoj internet stranici saopštila da je Felpsu ukinuta i finansijska podrška federacije. Fotografiju, za koju se navodi da je snimljana u novembru na žurci na Univerzitetu Južna Karolina, objavio je prošle nedelje britanski tabloid "Njuz of d' vorld".

"To nije situacija u kojoj je prekršeno pravilo protiv dopinga, ali smo odlučili da pošaljemo snažnu poruku Majklu zato što je razočarao toliko mnogo ljudi, posebno stotine hiljada dece koja ga posmataju kao uzora i heroja", navela je američka federacija.

Felps je prihvatio zabranu, navodeći da razume stav američke plivačke federavije i izrazio žaljenje što je nekoga razočarao, izjavio je njegov portparol.

Međunarodni olimpijski komitet ocenio je da je Felpsovo izvinjenje dokaz njegove iskrenosti, a svetska plivačka federacija FINA takođe je izrazila podršku rekorderu sa 14 zlatnih medalja olimpijskih igara.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Trava Da ili opet Da

Post by MAXIMUS »

Sinoć sam pogledao na National Geographic dokumentarac o kanabisu ...
Zanimljivi uglovi gledanja za i protiv , pogotovo ljudi iz zdravstva i naučnika !
Biće još repriza pa toplo preporučujem i za djecu i za odrasle da je pogledaju !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Bella
Posts: 131
Joined: 16.02.2007. 17:32

Re: Trava Da ili opet Da

Post by Bella »

Daleko od toga da imam bilo kakvo misljenje osim loseg o drogama bilo koje vrste, samo moram da kazem da marihuana ne izaziva fizicku ovisnost, tj. ne sadrzi bilo kakve supstance koje izazivaju fizicku ovisnost, za razliku od tezih droga. Izaziva pshicko-emotivnu ovisnost, a velika je razlika izmedju te dvije. Mislim da ljudi treba da se edukuju o tim stvarima.
Takodje, mislim da je apsurdno tvrditi kako onaj ko pusi travu ce da predje na teze droge, jer je sasvim logicno da su narkomani poceli od najnizeg- a to je trava, pa mislim da su jako rijetki slucajevi da neko eto tek pocne da koristi heroin, ali tvrditi da su oni poceli da koriste heroin zato sto im trava nije bila dovoljna i da je trava razlog sto je neko postao narkoman je cista glupost. Ljudi dodju do te tacke zbog svoje gluposti, dosade, ne organizovanog zivota i nikakvih ciljeva, a kad se predje sa trave na nesto teze, to su vec situacije u kojima se stvara ovisnost.
Sve u svemu, zelim da kazem da je to jako individualna stvar i mislim da ljudi koji su jaki, znaju ko su i sta su i sta zele, nikad u zivotu nemaju te probleme, medjutim postoje oni koji ocajnicki zele da se razlikuju jer imamo ta dva trenda, GRAND parada i ostali " koji su cool"-jako cest slucaj u nasoj sredini, takodje postoje oni koji imaju prevelike finansijske mogucnosti i od dosade ne znaju sta ce i oni kojima je stvarno dosadno, a to su pretezno srednjoskolci ili cak i studenti, ali za te stvari treba da postoji edukacija u skolama, razne organizacije i naravno da se organizuju sportski klubovi, predstave, otvori kino itd. jer zaista izbor je jako mali. Sto kafica na jednom mjestu i to je to...Nije da ja ne volim da izlazim, ali je zalosno da mladi u nasem gradu imaju tako malen izbor. A o stetnosti alkohola i cigareta ne zelim ni da pocinjem...Kod nas se mnogo ne govori o stetnosti cigareta, jer kao sto neko rece, prodaja istih i prodaja alkohola su bitan dio nase ekonomije, ali...Pa pogledajte samo koliko se djece "olesi" vikendom i cilj im je ko moze vise da popije. Mislim da je odvratno da neko od 16- 17 godina se dici tim sto ce da popije gajbu piva...Strasno je koliko se MALO radi na smanjenju koristenja cigareta...
Nazad na travu...
Imala sam priliku mnogo puta da budem u okruzenju gdje ljudi puse travu, hasis, uzimaju ecstasy, heroin itd. i niti jednom nisam probala nista osim trave i nije mi nikad palo na pamet, zato sto znam dovoljno stvari o tome i nisam luda da rizikujem bilo sta...Takodje, muka mi je od hemije i od reakcija koje ljudi imaju. Ne znam zasto mnogi misle da je bilo koji dozivljaj koji osjete na drogama bolji od onog sto zaista i realno covjek moze da osjeti, jer sve je to vjestacki izazvano!? Ali opet, trava nije razlog niti povod za to i ubija me to sto ljudi tako misle, jer je to glupo. Sad ce pojedi reci kako ja uzivam u travi i kako cu sve reci samo da se postavi pozitivan stav o tome...Ne, ne uzivam u travi, vec samo realno gledam na stvari. Ja sam prestala da pusim cigare jer znam koliko su stetne za mene i prestala sam da pijem sa bilo kakvom namjerom da se "olesim" vec popijem par pica kad mi se pije...
Kod nas je stav o mnogim stvarima malo okrenut. Mnogi ljudi koji ne spadaju u grupu onih koji slusaju narodnjake itd. ili misle da ne spadaju, spremni su na mnoge stvari da pokrenu nekakav otpor prema tome i tome gdje danasnja omladina ide,jer iskreno, spali smo na niske grane i jako mali izbor bilo cega, tako da izmedju ostalog mnogi su spremni na to da pocnu da koriste razne droge samo da bi se razlikovali i jer misle da je to cool, da su bolji od prosjeka, vecine itd....A ovo govorim jer znam da je tako iz mnogo slucajeva. Been there, seen that... Zadnjih godina stvari se dijele na ZC i sve ostalo u Prnjavoru...Ali to je citav sistem stvari i vrijednosti koje nisu ok u nasem malom gradu, mladim ljudima treba da se da izbor i sadrzaj za normalan i zdrav zivot, a ne samo da im se da ogroman izbor imedju istih kafica :P.
Iako ja smatram sebe za jaku osoba koja nema probleme te vrste, mnogi mladi imaju probleme i mnogi mladi ljudi u godinama sazrijevanja prolaze kroz teske periode, prolaze kroz periode krize identiteta itd. i sve je to dio odrastanja, ali u tim kriticnim periodima pocnu da rade koje kakve gluposti i treba sto vise paznje njima da se posveti, da se obrazuju i da im se da bogat kulturni zivot, da nebi morali da experimentisu sa koje kakvim glupostima, a odrasli ljudi koji dodje do faze ovisnosti su jednostavno glupi, jer bi trebali da budu vec formirane licnosti sa jakim stavom i trebali bi da znaju dovoljno o drogama da se ne uplicu u to.
A opet, sto se tice trave, nemam nista protiv jer znam za sigurno da covjek moze da ispusi dz s vremena na vrijeme bez ikakvih problema i ikakve ovisnosti. Ne podrzavam da bilo ko pusi svaki dan, jer naravno da se stvori psihicka ovisnost, kao i prema svemu sto naviknemo da radimo svakodnevno i stvori se iluzija stvarne potrebe i ovisnosti i to moze da dovede do prelaska na nesto teze, ali opet to se jedino desi ako neko SVJESNO ZELI TO DA URADI ili ako JE LABILNA OSOBA. Jaki ljudi i ljudi koji znaju sta zele, a sta ne zele nemaju tih problema... A ako je neko koga znate narkoman, ne krivite travu za to, tu postoje dublji razlozi i objasnjenja, pa umjesto da trosite dah na pricu o tome koliko je trava losa, mozda bi trebali da to vrijeme provedete pokusavajuci da skontate pravi razlog i uzrok tome.
A pricu o alkoholu i cigarama i o razlozima za kontrolu konzumacije istih cu da nastavim kasnije..
Audaces fortuna iuvat!!!

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Trava Da ili opet Da

Post by Dzukela »

Draga Bella srce moje malo; zar mislis da neko ima zivaca da cita taj copy-paste text ??? :)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Trava Da ili opet Da

Post by regeman »

Ovo je neko napusen pisao...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Trava Da ili opet Da

Post by vrsta8472 »

Не знам гдје је тема о наркоманији, па ћу овдје поставити линк

http://video.google.com/videosearch?q=n ... reka&emb=0
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Trava Da ili opet Da

Post by Dzukela »

vrsta8472 wrote:Не знам гдје је тема о наркоманији, па ћу овдје поставити линк

http://video.google.com/videosearch?q=n ... reka&emb=0
poucno

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Re: Trava Da ili opet Da

Post by nkulesko »

Otkriveno 110 kg indijske konoplje u šumadijskim selima
Autor: Tanjug | 14.08.2009. - 16:54

Kragujevačka policija je u atarima dva šumadijska sela pronašla 110 kilograma biljke indijske konoplje, koja je bila zasađena na više lokacija.

Kako saopštava kragujevačka polcija, 90 kilograma pronađeno i posečeno u nesporednoj blizini reke Velika Morava, a u ataru sela Brzan u opštini Batočina, dok je 20 kilograma otkriveno u zaseoku Vagan u Darosavi, kod Aranđelovca.
Policija intenzivno radi na pronalaženju osoba koje su zasadile indijsku konoplju, od koje se inače proizvodi marihuana, navedeno je u saopštenju u kojem se dodaje da policija nastavlja pretragu terena u tim i drugim mestima, kako bi pronašla nove zasade.

jbg...
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Trava Da ili opet Da

Post by vrsta8472 »

УХАПШЕНА ЧЕТИРИ ЛИЦА

[Вијест у новом прозору...] [Умањи фонт..] [Увећај фонт..] [Штампање вијести..]

ПРЊАВОР, 10. МАРТА (СРНА) - Четири лица из Прњавора ухапшена су у данашњој полицијској акцији "Хоботница" у којој је заплијењено више од 12 килограма сканка.

Срна незванично сазнаје да су на подручју општине Прњавор извршени претреси на двије локације и да је изузети доказни материјал упућен на даље вјештачење.

Министар унутрашњих послова РС Станислав Чађо потврдио је Срни да је ова полицијска акција, осим у Прњавору, спроведена и у Челинцу и Бањалуци.

Акцију "Хоботница" провели су Центар јавне безбједности Бањалука и Управа криминалистичке полиције МУП-а РС.

Полиција је данас заплијенила више од 12 килограма сканка и ухапсила шест лица на подручју Прњавора, Челинца и Бањалуке због производње и промета опојних дрога. /крај/тс/мб
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Trava Da ili opet Da

Post by KAMIKAZA »

Rajkooooooo Rajkoooooooo ode u corku ,kako nisi skontao da se sada ne moze prodavati trava vec samo sjeno i silaza :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Trava Da ili opet Da

Post by KAMIKAZA »

Trgovac Rajko Slijepcevic :lol: poceo je da valja robu na tone,pa ljude na kile,i sad valja drogu na grame. :D jebes drzavu u kojoj ovakvi slobodno hodaju,a hapse se ljudi koji su napravili saobracajni prekrsaj. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Trava Da ili opet Da

Post by Boromir »

"Jadna" Vinka bacila drogu u trnjak gdje snaja baca pampers :shock: kad joj je Rajko javio da je sakrije, pa i nakon snimljenog razgovora koji joj je policija pustila nije htjela da prizna :roll: - sve dok ne dovedoše onu džukelu koja odmah spraši niz njivu i nađe drogu, kao i pampers, gore pomenuti :mrgreen:
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Trava Da ili opet Da

Post by KAMIKAZA »

Sad ce da se vade kako je mali jeo spinat pa pokakio u pempas samu travuljinu :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Trava Da ili opet Da

Post by vrsta8472 »

Нема више те кафане.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Trava Da ili opet Da

Post by KAMIKAZA »

Vucijak wrote:Cujem neke prica da se trava opasno dila u kaficu Absolut ? :twisted:
Nema uopste prodaje u zadnje vrijeme,sve je stalo,kako se vrijeme proljepsalo sve te ovisnike smo otravili i izvodimo ih direktno na livadu,malo se prosrali prvih dana od friske trave,ali sad su super. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Trava Da ili opet Da

Post by corkan »

Danas je policija počupala moju plantažu kod Dervente 130 stabljika
Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Trava Da ili opet Da

Post by regeman »

A i Rajkic je na slobodi opet, sverc ljudima i travom nije dovoljan za zatvora izgleda, treba oprati nekom mudonji u inspektoratu pare izgleda :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Trava Da ili opet Da

Post by vrsta8472 »

corkan wrote:Danas je policija počupala moju plantažu kod Dervente 130 stabljika
Image
А ја јуче код себе кући покосио пола дунума траве :smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply