Trava Da ili opet Da

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Re: ...

Post by warwho »

Franz wrote:...ali za opomenu onima koji vec plivaju u tim vodama...mnogi heroinski ovisnici, citaj leshevi su poceli svoj narkomanski staz upravo sa travom...
Pa ako cemo realno da gledamo nisu poceli od trave, vec su poceli od cigareta i alkohola, pa onda sve ostalo, jer da su i cigarete nelegalne onda bi imao pricu da su svi heroinski ovisnici poceli svoju karijeru sa cigaretama. Ja pusim 9 godina, i nikada niti u jednom trenutku nisam dosao u iskusenje da uzmem nesto drugo. Znaci stvar je ipak od covjeka do covjeka. Ti ako nesto ne zelis tebe niko ne moze natjerati na to. I prvi dz kada sam zapalio niko me nije natjerao na to, savrseno sam bio svjestan sta radim i zbog cega to radim. Naravno da su najveci problem klinci koji nista ne kontaju i idu glavom kroz zid, ali pitao bih vas, da svake nedelje imaju po dva predavanja u skolama o stetnosti teskih droga i da im non stop filuju glave slikama tih ljudi, da li bi razmislili dobro prije nego bi uzeli nesto. Ali nemojte ljudi svrstavati travu u teske droge. Vecu stetu organizmu nanose alkohol i cigare nego trava. Sto se tice dilera, slazem se s vama, sve su to obicni smecari i treba ih pobiti sve. A sada postavljam pitanje sta to mene cini losim covjekom sto volim uvece da sjednem na moj balkon, sprzim mali dz, i poslije toga strastveno vodim ljubav s mojom djevojkom? Jeli to dovoljno dobar razlog da sutra kada izadjem na ulicu ljudi upiru prstom u mene i govore, da da to je taj narkoman... Da li bih mozda bio bolji covjek ako bih smirio flasu tekile, popusio dve pakle cigara, polupao pola kafane, slucajno izbio konobrau dva zuba, zavrsio u muriji popio tri pendreka po bubrezima i jednu krivicnu?!
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Apotekarka wrote:halo decko polako sta ste se uzjebali apotekarka nesmrce nego je stavla samo temu.Ej jeste
seljaci nemozete povezat 2 rjec.

a ti mali M X koji mislis da je ta tema za tebe tabu onda ti je bolje da nadjes novo drustvo ako svi
smrcu i puse.
:roll:
Sreco moja kao prvo "mali" Mr X ima 37 god,visok je 192 i tezak 110 kg,tako da vjeruj mi nisam mali. Kao drugo zasto odmah vrijedjanje i govoriti da je neko seljak,ako je iznio svoje misljenje i trece ovaj mali ima prekrasno drustvo koje zna sta su prave vrijednosti.

Lijep pozdrav za tebe farmaceutko!
Image

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

Mr X wrote:To nisu ljudi vec su sotone koje unistavaju djecu!!
Samo jedno pitanje za tebe?! Kako jedan potpuni stranac u zivotu tvoga djeteta, u ovom slucaju diler, moze tebi unistiti dijete ako si ti to isto dijete cijeli zivot vaspitavao kako treba i ucio ga o nekim pravim vrijednostima zivota???
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

warwho wrote:
Mr X wrote:To nisu ljudi vec su sotone koje unistavaju djecu!!
Samo jedno pitanje za tebe?! Kako jedan potpuni stranac u zivotu tvoga djeteta, u ovom slucaju diler, moze tebi unistiti dijete ako si ti to isto dijete cijeli zivot vaspitavao kako treba i ucio ga o nekim pravim vrijednostima zivota???
Ma nisam rekao licno za svoje dijete,ali za svu drugu djecu.Pa i ta druga djeca su necija djeca,a druga stvar je da ne znam koliko i kako vaspitavas dijete ono moze biti zrtva jer i sam znas da djeca u nekoj dobi tinejdzerstva su zeljni samo dobre zabave,pa ne vazno na koji nacin.
Vjeruj mi da je sav taj shit toliko opasan,zato se i bori cijeli svijet protiv toga!
Image

Apotekarka
Posts: 14
Joined: 14.05.2008. 23:09
Location: Villach Austrija

Post by Apotekarka »

Ko shvata shvata ! svako ima svoje misljenje i ovo je nacin da ga kaze. i mozda nesto novo nauci
nije sve onako kako se prica.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Apotekarka wrote:Ko shvata shvata ! svako ima svoje misljenje i ovo je nacin da ga kaze. i mozda nesto novo nauci
nije sve onako kako se prica.
Bravo upravo tako i zato sam ti i rekao ne treba nikog nazivati pogrdno.Neka svako iznese svoje misljenje,ali kazem u globalu svaka vrsta droge je svjetsko zlo!
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Јаоооојјјјјј ја мислио да ви причате о дјетелини. :oops: Уххх, погријешио сам тему. :lol:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Njegovan wrote:Јаоооојјјјјј ја мислио да ви причате о дјетелини. :oops: Уххх, погријешио сам тему. :lol:
Hahaha alo brate pogrijesio si.Pitaj Bucu,on je spominjao neku lucerku... :lol:
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Mr X wrote:
Njegovan wrote:Јаоооојјјјјј ја мислио да ви причате о дјетелини. :oops: Уххх, погријешио сам тему. :lol:
Hahaha alo brate pogrijesio si.Pitaj Bucu,on je spominjao neku lucerku... :lol:
Па да луцерка ми треба. Знаш како...пуно живине па и зешева па реко да мало посијем. Ја контао да је то та тема, али погријешио сам. :oops:
Image

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

Mr X wrote:
warwho wrote:
Mr X wrote:To nisu ljudi vec su sotone koje unistavaju djecu!!
Samo jedno pitanje za tebe?! Kako jedan potpuni stranac u zivotu tvoga djeteta, u ovom slucaju diler, moze tebi unistiti dijete ako si ti to isto dijete cijeli zivot vaspitavao kako treba i ucio ga o nekim pravim vrijednostima zivota???
Ma nisam rekao licno za svoje dijete,ali za svu drugu djecu.Pa i ta druga djeca su necija djeca,a druga stvar je da ne znam koliko i kako vaspitavas dijete ono moze biti zrtva jer i sam znas da djeca u nekoj dobi tinejdzerstva su zeljni samo dobre zabave,pa ne vazno na koji nacin.
Vjeruj mi da je sav taj shit toliko opasan,zato se i bori cijeli svijet protiv toga!
Shvatam ja te godine ludosti, svi smo mi prosli kroz te godine brate. Ali poenta moje price je da ako uspostavis odnos sa svojim dijetetom koji se bazira na iskrenosti i povjerenju i beskonacnoj ljubavi, nema tog dilera koji ce mom dijetetu uspjeti nesto uvaljati. Znam ja koliko je sav taj shit opasan ali ja tu svrstavam samo teske droge i vjeruj mi da se borim svim mogucim i nemogucim sredstvima protiv toga. Ali ako cemo se boriti protiv lakih droga daj onda brate prvo da ukinemo cigarete i alkohol, vutru ne trebamo ni ukidati, ionako je nelegalna. :D
buducnost vas ceka ispod kamena

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

Postoje eksperimentalni dokazi da kanAbis povoljno djeluje kao lijek za mnoge bolesti. Lista bolesti na koje Marihuana može djelovati pozitivno uključuje multiplu sklerozu, rak i njegovo liječenje, AIDS i liječenje AIDS-a, glaukom, epilepsiju, smirenje grčeva, depresiju, epilepsiju, migrene, astmu, pruritis, nesanice, ozbiljne bolove i smirenje kašlja, te mnoge druge.. Godine 1974. objavljena su prva istraživanja koja ukazuju na antitumorski učinak Marihuane. Isto tako, postoje i izvještaji koji dokazuju uspješnost primjene Marihuane u smirivanju napada epilepsije.


Image
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

warwho wrote: Shvatam ja te godine ludosti, svi smo mi prosli kroz te godine brate. Ali poenta moje price je da ako uspostavis odnos sa svojim dijetetom koji se bazira na iskrenosti i povjerenju i beskonacnoj ljubavi, nema tog dilera koji ce mom dijetetu uspjeti nesto uvaljati. Znam ja koliko je sav taj shit opasan ali ja tu svrstavam samo teske droge i vjeruj mi da se borim svim mogucim i nemogucim sredstvima protiv toga. Ali ako cemo se boriti protiv lakih droga daj onda brate prvo da ukinemo cigarete i alkohol, vutru ne trebamo ni ukidati, ionako je nelegalna. :D
Potpuno ispravno i slazem se sa napisanim!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Na pocetku je skoro uvjek isti scenario, neki diler kome je vas drug duzan lovu prvih par porcija servira i vama besplatno, preko njega onako na prijateljskoj osnovi, cak iz pocetka ni ne znate sta trosite, a to je u 95 % slucajeva dovoljno da se vezete za to, jos ako vam i drustvo istovremeno utice na vas sa tim ,pa sta i mi duvamo ,bla,bla,bla, onda je gotovo, zato kazem kontrolu treba imati nad onima koji nisu u stanju da se kontrolisu sami a to su djeca, odrasli po meni treba da je mogu nabaviti i u apoteci, ko voli nek izvoli. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

warwho wrote:Ali ako cemo se boriti protiv lakih droga daj onda brate prvo da ukinemo cigarete i alkohol, vutru ne trebamo ni ukidati, ionako je nelegalna. :D
Ja bi isto alkohol strp'o u isti koš s travom. Mislim da nema puno razlike. I ne znam po koj logici je on legalan onda. Zato što su tamo neki "nedodirljivi" rekli da tako treba. :roll: Ja sam za prohibiciju, pa da svi maltretiramo mozak sokićima od jagode. :D
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

zbog prohibicije se i vise pocinje...
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

KAMIKAZA wrote:Na pocetku je skoro uvjek isti scenario, neki diler kome je vas drug duzan lovu prvih par porcija servira i vama besplatno, preko njega onako na prijateljskoj osnovi, cak iz pocetka ni ne znate sta trosite, a to je u 95 % slucajeva dovoljno da se vezete za to, jos ako vam i drustvo istovremeno utice na vas sa tim ,pa sta i mi duvamo ,bla,bla,bla, onda je gotovo, zato kazem kontrolu treba imati nad onima koji nisu u stanju da se kontrolisu sami a to su djeca, odrasli po meni treba da je mogu nabaviti i u apoteci, ko voli nek izvoli. :wink:
Brate ti ovu pricu koju si ispricao ja jedino cujem od ljudi koji u zivotu nisu procitali niti jedan jedini tekst o drogama napisan od strane nekog izuzetno pametnog doktora ili naucnika. Bez uvrijede, nista personalno, ali brate prica ti je babska prica.
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

dogface_gremlin wrote:
warwho wrote:Ali ako cemo se boriti protiv lakih droga daj onda brate prvo da ukinemo cigarete i alkohol, vutru ne trebamo ni ukidati, ionako je nelegalna. :D
Ja bi isto alkohol strp'o u isti koš s travom. Mislim da nema puno razlike. I ne znam po koj logici je on legalan onda. Zato što su tamo neki "nedodirljivi" rekli da tako treba. :roll: Ja sam za prohibiciju, pa da svi maltretiramo mozak sokićima od jagode. :D
Sokicima od jagode sa slagom, to je bolja kombinacija, znas kako slag udara u mozak... :smt003

Uzmi za primjer kada bi ljudi umjesto konzumiranja alkohola konzumirali travu. Pa brate ne bi bilo posla za drotove, bilo bi LOVE IS IN THE AIR... :smt002
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Него има ли неко да ми овдје прода једну врећу луцерке? :lol: Треба ми за зечеве. :lol:
Image

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

Njegovan wrote:Него има ли неко да ми овдје прода једну врећу луцерке? :lol: Треба ми за зечеве. :lol:
Imam ja vrecu neke trave, nije lucerka, ali brate garantovano, zecevi nindza kornjace od nje postaju... :twisted:
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

ko voli nek izvoli nemam nista protiv
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

warwho wrote:
Njegovan wrote:Него има ли неко да ми овдје прода једну врећу луцерке? :lol: Треба ми за зечеве. :lol:
Imam ja vrecu neke trave, nije lucerka, ali brate garantovano, zecevi nindza kornjace od nje postaju... :twisted:
Одлично! То ми и треба. Реци цијену...у ствари цијена није битна. Пара има. Само реци јел твој превоз? :D
Image

User avatar
warwho
Posts: 19
Joined: 16.05.2008. 19:15
Location: montauk

Post by warwho »

Njegovan wrote:
warwho wrote:
Njegovan wrote:Него има ли неко да ми овдје прода једну врећу луцерке? :lol: Треба ми за зечеве. :lol:
Imam ja vrecu neke trave, nije lucerka, ali brate garantovano, zecevi nindza kornjace od nje postaju... :twisted:
Одлично! То ми и треба. Реци цијену...у ствари цијена није битна. Пара има. Само реци јел твој превоз? :D
Sredi mi plac za vikendicu na Vucijaku i dogovorili smo se. Prevoz je moj naravno. :smt080
buducnost vas ceka ispod kamena

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

warwho wrote:
Njegovan wrote:
warwho wrote:
Njegovan wrote:Него има ли неко да ми овдје прода једну врећу луцерке? :lol: Треба ми за зечеве. :lol:
Imam ja vrecu neke trave, nije lucerka, ali brate garantovano, zecevi nindza kornjace od nje postaju... :twisted:
Одлично! То ми и треба. Реци цијену...у ствари цијена није битна. Пара има. Само реци јел твој превоз? :D
Sredi mi plac za vikendicu na Vucijaku i dogovorili smo se. Prevoz je moj naravno. :smt080
Хајд гледаћу да нешто одрадимо. :wink:
Image

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

Mr X wrote:
Apotekarka wrote:halo decko polako sta ste se uzjebali apotekarka nesmrce nego je stavla samo temu.Ej jeste
seljaci nemozete povezat 2 rjec.

a ti mali M X koji mislis da je ta tema za tebe tabu onda ti je bolje da nadjes novo drustvo ako svi
smrcu i puse.
:roll:
Sreco moja kao prvo "mali" Mr X ima 37 god,visok je 192 i tezak 110 kg,tako da vjeruj mi nisam mali. Kao drugo zasto odmah vrijedjanje i govoriti da je neko seljak,ako je iznio svoje misljenje i trece ovaj mali ima prekrasno drustvo koje zna sta su prave vrijednosti.

Lijep pozdrav za tebe farmaceutko!
covjek nije covjek ako nema barem METAR :D

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Prvo bih zamolio djecake i djevojchice sa stupid-short postovima da svu svoju intelektualnu snagu preusmjere na teme tipa "pozdravi i cestitke", gotovo sam siguran da ce se tamo sjajno uklopiti.

Svidja mi se sto su na ovoj temi aktivno dali ucesca forumashi koji ne kriju svoju strast prema "bozanstvenom" cvijetu indijske konoplje.Primjetno je kako svojim pisanjem pokusavaju na svaki nacin opravdati gore navedenu ljubav, opsesiju ili kako vec nazvati naklonost prema vutri.
Alkohol i duvan bivaju predmeti poredjenja...ali izdvojio bih zanimljivo poredjenje, tj. neko rece kako milicija ima puno manje problema sa njima jer trava za razliku od alkohola ima "love is in the air" efekat...sta reci...najbolji su kada treba se izvuci.
Moram priznati da nisam upoznao bolje manipulatore od narkomana(da, i vi koji uzivate travu nazivam narkomanima).Ubjedjen sam da bi mnogi narkomani bili u stanju "prevariti" i najbolje detektore lazi...jednostavno u lazima nema im ravnih!
Cesto znaju biti i samokriticni u diskusiji, pa im se covjek nekad i sazali...prosto ti bude zao da mu ne pomognes...u principu u takvim diskusijama najcesce prica krene u pravcu da im pozajmis novac...naravno, sutra vec vracaju!

Jedino u cemu se slazem sa njima jeste da su alkohol i cigarete jos vece zlo...to je tacno ali su se industrije koje se bave proizvodnjom i prodajom tih derivata vec vijekovima nametnule trzistu i ne vidim nacina kako ih potisnuti jer opste je poznato da sve zemlje ovog svijeta pune svoje kase preko prodaje nafte,ALKOHOLA i CIGARETA!
Samo nekoliko islamskih zemalja ne prodaje alkohol.U vecini tih zemljama nafta igra glavnu ulogu tako da zbog te cinjenice finansije i ne trpe puno.

Puno je foruma koji se bave ovom temom...ostavio sam tamo neprospavane noci, ne bez razloga, citajuci ispovjesti narkomana raznih profila.Najvise paznje bih poklonio ispovjestima heroinskih ovisnika iz razloga sto sam medju svoje imao osobu koja se prosto raspadala u periodima apstinencije...prizor za povracanje!
Na tim forumima vecina tih mladica priznaje kako su svoj narkomanski staz poceli upravo sa "bezazlenim" konzumiranjem TRAVE.Vremenom bi psiha postala imuna na djelovanje iste pa su pojacavali dozu da bi vremenom presli na nesto jace sto je i logican nastavak price...ne bivajuci svjesni da ce uskoro po mnogo cemu razlikovati se od okoline, tj. biti obiljezeni...a okolini i ne treba puno pa da upre prstom u takvu osobu, osobu koja jednostavno vise ne vlada svojim bicem.

Droga je mnogo siroka prica...meni mnogo mrska rijec ali opet drago mi je da se povela kakva-takva debata.Zato svi vi koji mislite da imate sta pametno za napisati, ne stedite prste!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Post Reply