Hrana,losa i ZDRAVA!

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Živorad wrote:EO UBI SE OD PRELJEPE ZDRAVE DUPLE PLJESKAVCE SA URNEBESEM I GREDCOM LUKA A ZALJEVAM SA KOLOM OD LITRE
Kakav udarac...daj i meni griz...plizzzz! :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

JOOOOOOJJJJJJJJJJJJ ZALJUTL URNEBEZ AJJJJJJJJJJJJ GORI VATRAAAAAAAA
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Svako jutro jedan kivi.
Iako je kivi izvana neugledan, ispod kore krije pravo bogatstvo.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

ananasmijana wrote:Svako jutro jedan kivi.
Iako je kivi izvana neugledan, ispod kore krije pravo bogatstvo.
Kiselo, cupavo, mecavo,unutra ljigavo :D , ako si stvarno mislila na vocku :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
slobodan zidar
Posts: 10
Joined: 12.12.2008. 10:27

Post by slobodan zidar »

ja volim praset'nu sa raznja :oops: !i stdim se toga!mislim da trebam lijecnicku pomoc.Ne robujem zdravoj ishrani po svaku cijenu,U principu jedem ono sta se trenutno nalazi u frizu.Ekonomska situacija mi ne dozvoljava da svaki treci dan jedem crveno meso a o ribi da i ne prisem.mada bi trebalo toga vise da imamo u ishrani-ribe morske i rjecne.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Ja jedem šta stignem i nemam vremena da razmišljam šta je zdravo, a šta nije, sreća majka priroda pa se ništa ne lijepi za mene.
>>>---------------------->>>

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

[quote="slobodan zidar"]ja volim praset'nu sa raznja :oops: !


:smt005 :smt005

You blow my mind!!
No pain,no glory

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Sto se ti obracas zidaru na engleskom ? :lol:
Prasetina spada u zdravu hranu, nista se ti neboj... :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Овај Масон има пара за крметину са ражња а нема за масног шарана :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
slobodan zidar
Posts: 10
Joined: 12.12.2008. 10:27

Post by slobodan zidar »

[quote="KAMIKAZA"]Sto se ti obracas zidaru na engleskom ? :lol:
quote]
zato sto je prodana dusa,eto zasto mi se obraca na tom stranjskom jeziku!

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

slobodan zidar wrote:
KAMIKAZA wrote:Sto se ti obracas zidaru na engleskom ? :lol:
quote]
zato sto je prodana dusa,eto zasto mi se obraca na tom stranjskom jeziku!
Ljudi,nemojte tako grubo,bez emocija! :smt010
E'o častim sa prasetinom i pivom kod Njegovana,jel valja?
No pain,no glory

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Velikodusno od tebe.

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

Dosta nas su robovi ćevapa,pljeskavica,"krmet'ne s'ražnja",kobaja,jela sa mljevenim mesom,itd.Ishrana treba da bude raznovrsna,sve je to OK,ali smatram da svinjetina treba da zauzme zadnje mjesto među piletinom,ribom,teletinom,junetinom,itd.
No pain,no glory

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

2much4any1 wrote:Dosta nas su robovi ćevapa,pljeskavica,"krmet'ne s'ražnja",kobaja,jela sa mljevenim mesom,itd.Ishrana treba da bude raznovrsna,sve je to OK,ali smatram da svinjetina treba da zauzme zadnje mjesto među piletinom,ribom,teletinom,junetinom,itd.
ij ti šta oš, niš brez krmetne
>>>---------------------->>>

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

slanina ne sadrzi holesterol
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ala sam se nazderao nestandardne hrane. Curetina pecena i to mlada,krompir, podvarak plus salata brokolii kozji sir. Popio litru piva i zaspao za minut :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

Ćuretina(ovo posebno),krompir,kozji sir,brokoli(uf ovo što je dobro/zdravo) - extra stvar!! :smt023

Svaka čast!
No pain,no glory

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Post by Crna »

Odlican izbor !!! Moja omiljena kombinacija, samo malo drugacija : curetina, mlinci, zelena salata, krompir i crno vino ! :)
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sve je dobro, dok je hrana koliko toliko raznovrsna! I dok je u mjerama (mislim, ne vise od 2-3 kile mesa odjednom :D ).. Uopste, pricati o mesu, prije svega o svinjecem a nemati zapravo pojma o sastavu i znacaju iste u ishrani, je isto kao kad ja pricam o politici; znaci besmisleno!
U prosjeku, 150-200 grama mesa je neophodna ljudska dnevna potreba (misli se i na mesne proizvode), ako covjek zeli "zdravu ishranu".. Ne treba zaboraviti da meso treba da sadrzi i masnocu (a u narodu, posebno kod omladine je jako popularno KRTO MESO), zbog znatno boljeg ukusa, masnoce nephodne za tijelo, kao i "snage"...
Pogledajte ljude koji iskljucivo pasu travu, tj hrane se iskljucivo vegetarijanskim nacinom (salata, ovo-ono).. i koliko je na njima lako uvidjeti blijedu kozu, slabasan izgled- i te osobe dosta cesce imaju i zdravstvenih problema zbog oslabljenog imunog sistema!

Naravno, kao sto rekoh- raznovrsna ishrana je najbolja!

I da, u narodu vlada velika zabluda sto se tice mlijeka! Ono jeste zdravo, i sadrzi mnogo toga korisnog, ali je dokazano da sadrzi i stetne substance! U predjenju sa mesom je na drugom mjestu!

P.S. Svoj dan ne mogu zamisliti bez mesa, prvenstveno mislim na rucak!

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

Tako je,ali koliko čega uzeti? Ne mislim da svinjetinu treba u potpunosti izbjegavati,ali naš narod krlja k'o da je u životu više neće jesti.Slave,Božići,roštilji...sve destilovana svinjetina -> holesterol -> razne pi*darije.Ovdje je riječ samo o mesu,međutim jaja (po pitanju holesterola) mogu biti opasnija od svinjetine! Danas se smatra da je meso budućnosti jagnjetina i kunićevina! :shock:
No pain,no glory

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Treba imati mjeru u svemu. Posebna stvar kod nas je sto ljudi bjeze od povrca kao da ce medvjed iz njega da izleti. A meso sa povrcem nema bolje kombinacije. Jbg, nasi ljudi navikli na razanj, svi misle da je to najzdravija hrana ikad izmisljenja, a poslije nema ko nema bolesti sa holesterolem i pritiskom :lol:
kunićevina
Ovo nisam probao, gdje to naci jbt. Znam ljud koji se jeli golubove, jezeve i sl. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

Koliko sam čitao,u evropi ih služe po malo "jačim" restoranima,mada i u Hrvatskoj(Istra)se mogu naručiti!
No pain,no glory

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

ucim se kuvati, evo malo specijaliteta, posebno za skidanje sa mesa :D

uzmete malo sira izrendate po barila tjestenini ako ima dje da se nadje, malo bibera, origana, zapeci to i preliti sa sosom, prste da polizes. obratiti paznju da tjestenina bude tipa durham brasna :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

lian
Posts: 39
Joined: 06.12.2008. 21:28

Post by lian »

Skidam se sa teskih mesa i pocinjem dijetu sa laganim naravnim mesima.Veceras sam ubacio tridesetak krilaca od koke grahe u fritezu i radujem se kao malo dijete nocasnjoj gozbici.Zedj cu utoliti sa hladnom pjevarom i slusacu zvuke izvodjaca sa nasih podrucja.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Док не пробам лава, за мене је крме краљ животиња.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply