Hrana,losa i ZDRAVA!

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Wertvolle Inhaltsstoffe

Neben dem hohen Gehalt an Eiweiß ist Fleisch auch wertvoll wegen seiner Vitamine und Mineralstoffe. Vor allem die Vitamine A, B1, B6 und B12 sowie Eisen, Zink und Selen spielen hier eine wichtige Rolle. Zwar können Vegetarier die meisten dieser Vitamine mit pflanzlichen Lebensmitteln abdecken, doch kann es bei einer fleischlosen Kost leichter zum Vitamin-B12-Mangel kommen. Auch hinsichtlich Eisenverwertbarkeit hat Fleisch gegenüber pflanzlichen Produkten Vorteile: Tierisches Eisen kann von unserem Körper besser aufgenommen werden als pflanzliches.
Prevod:
Visoka vrijednost namirnice

Pored visokog sadrzaja bjelancevine, meso takodje ima visoku vrijednost i zbog njegovih Vitamina i Mineralnih sastojaka! Prije svega, Vitamini A, B1, B6 i B12 ali i Zeljezo, Cink i Selen igraju ovde takodje vaznu ulogu. Naravno da bi i Vegetarijanci mogli vecinu ovih Vitamina sa biljnim namirnicama pokriti, ipak, bez upotrebe mesa moze doci do nedostatka Vitamina B12. Takodje, u pogledu na upotrebu Zeljezne vrijednosti, meso u odnosu na biljne produkte ima prednost:
Zivotinjsko Zeljezo se u nasim tijelima bolje prima!

U ovom tekstu se ne spominje potreba masne vrijednosti :P
Sve te najbitnije sastoje meso u sebi sadrzi..
Ovu recenicu povlacim, jer sam je vise u euforiji napisao. Mislio sam na vecinu osnovnih namirnica!
Tu ispada, nazalost, vitamin C koji si spomenula!

Nego, ja nisam uopste rekao (iliti- htjeo reci) da se trebamo trpati mesom :o , vec da mi je bezsmislen vegeterijanski nacin ishrane- jer se svodi iskljucivo na anti mesnu bazu!
Ko jede meso, taj jede i voce, i povrce, i zitarice, iiii.. ma, jednostavno svastojed :lol:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ma brate , ništa bolje nego kada drmnem jednu ljutu sljiiivu kao aperitiv ( mada kažu da ljuto treba popiti na kraju jer prazan želudac se skupi ,al* meni godi ovako ) pa tu isti šljivovicu poklopim jednim čorbancom ... e tu možda ponovo vratim želudac u normalu ...
Onda ide nešto konkretno ... npr. Karađorđeva i Špska salata uz ,,klipaču,, ili gemana ... izbjegavam slatko ( radi linije :lol: ) tako da umjesto kolača zapalim jedan duvan i poklopim ga još jednim pićencem ...
Da li je zdravo ili nije ... meni ovo odgovara i osjećam se haj haj , mozak baj baj ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

MAXIMUS wrote:i osjećam se haj haj , mozak baj baj ...
:lol:
Image

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

RECIKLIRANO MLIJEKO!

Post by Opti Myst »

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by MAXIMUS »

MAMU IM GLOBALISTIČKU I IMPERIJALISTIČKU !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by Kruskica »

I dobri smo sta sve jedemo i pijemo...
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by vrsta8472 »

СлННа и ракија, нема шансе да се разболиш :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by Živorad »

JESTI BIJO U ILOV OVIJE DANA VIDIM JA DAS POČO KO IMI SLANNA TOOOO MIKI
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Umrla jer se hranila samo "sunčevom svetlošću"

Post by vrsta8472 »

Umrla jer se hranila samo "sunčevom svetlošću"


Jedna Švajcarskinja umrla je od gladi posle odluke da se odrekne hrane i da snagu crpi jedino iz sunčeve svetlosti Jedna Švajcarskinja umrla je od gladi posle odluke da se odrekne hrane i da snagu crpi jedino iz sunčeve svetlosti, potvrdile su švajcarske vlasti.


Dokumentarni film "Na početku beše svetlo" u kojem dvojica muškaraca tvrde da čovek može da preživi bez uzimanja hrane i pića, već samo uz pomoć sunčeve svetlosti, podstakao je Švajcarkinju, kojoj su mediji dali ime Anu Gut, da pomisli da može da se hrani sunčevom svetlošću.


Taj duhovni ekspertiment platila je životom.

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by ananasmijana »

Solarna joga je stvarnost i nije bz vz, ali samo uz dobrog gurua.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by vrsta8472 »

Ана, буди мој гуру :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by MAXIMUS »

Planiram ovo sunce da iskoristim i hranim se njim ali ipak ću da se ,,podmažem,, sa par ćevapčića :D
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by vrsta8472 »

I ja, cisto sa ne zaribam :-)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by ananasmijana »

Ja vas mogu sve prosvijetliti, samo mi se prepustite...

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by Franz »

Bolje da je jela govana u mraku kanalizacije.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by vrsta8472 »

Јесте боље је, али није cool
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by Franz »

Pa onda neka kulira u mraku grobnice. :roll:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by MAXIMUS »

Kukuruz: odličan izvor energije tokom ljeta

Iako je veoma zdrava namirnica, često zaboravimo da uvrstimo kukuruz u našu ishranu, Ipak, ova biljka porekom iz Amerike ima višestruko pozitivno dejstvo na naš organizam
Kuvani ili pečeni kukuruz mnogima je omiljena poslastica leti, ali ga možete pronaći i tokom drugih godišnjih doba, konzervisanog ili smrznutog.

Kako u kukuruzu ima najviše škroba (73 odsto), odličan je bezmasni izvor energije, pa je neizostavan deo ishrane vegeterijanaca, a sadrži i dosta proteina, vitamina E i B, provitamina A, vlakana, minerala (fosfora, kalijuma i magnezijuma), kao i šećera (glukoze, saharoze i fruktoze) pa dijabetičari treba umereno da ga konzumiraju.
Zanimljivo je i da se kod kukuruza neki nutritivni kvaliteti povećavaju kuvanje, na primer antioksiddativna svojstva i kvalitetnije belančevine.
Kukuruz je i lekovit - pomaže u detoksikaciji i izlučivanju tečnosti, pa se preporučuje kod bolesti mokraćnih putova, edema, reume, srčanih bolesti i visokog pritiska. Dosta stručnjaka savetuje ga i u prevenciji nekih karcinoma zbog visokog postotka vlakana i antioksidativnih svojstava (ovo posebno važi za kuvani kukuruz). U lekovite svrhe se, osim zrna, upotrebljava i sušena kukuruzna svila.

Ukoliko tražite način za pripremanje kukuruza, potražite ga u receptima meksičkih, španskih i američkih kuhinja, gde je nezaobilazni sastojak, ili napravite neko od domaćih jela od kukuruznog brašna, poput palente.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by MAXIMUS »

Mafija je to, jaro moj.

U mene se zena bila u to ufurala, pila svaki dan po 28 lijekova. Samo vidis po cijeli dan trza glavom nazad. Pa je poslije neko nagovori na onu makrobiot’ku. Ja, tog belaja. Pocela da donosi neku travu u kucu, neku crnu rizu, oci joj se ‘vako ukosile, neke smrdljive supe, istopila se, nemas je zasto ufatit’. Navalila na men’ svaki dan, pusti tu, kaze, kafu i cigaru, sto ce ti rakija, nije to zdravo. Meso, hljeb, baklave, tufahije, sve to treba izbacit’. Slusam je i ne mogu da vjerujem svojim us’ma. Cuj, izbacit’ baklave i tufahije, pa cime cu se, reko’, zasladit’ poslije rucka? Treba, veli, da jedes voce.

Voce? Ma, dje ti je to, reko’. Sljive brezukusne, izgledaju k’o jab’ke, jab’ke k’o bundeve, kruske mirisu na banane, jagode imaju ukus tresanja, sve se izmijesalo
, sve raste u svako doba godine, dana i noci,ma koje crno voce, nek’ ti ga jede u tebe babo.

Vrnem se ja jedan dan iz fabrike gladan k’o vuk a na astalu u tanjiru nesto crno, tanko, ubudjano, usculo se, Boze ubrani.
- Dje ti je pita, reko’ ?
- Rucak je na stolu, kaze. I pokazuje na ono.
- Sta ti je, reko, to ?
- To su, kaze, alge.
- Kakve alge?
- Japanske.
- Odakle ti to, reko’.
- Iz Japana.
- Sta ima za jest’?
- Pa to, kaze.
- Sta to?
- Morske alge. One su vrlo zdrave.
- Pa ako su tako zdrave zasto nisi nikad vidila Japanca veceg od metar i po? Moj Ekrem im moze svima pitu s glave jest’.
- Al’ su zdravi.
- Culi ti sta te ja ‘pita’? Dje ti je pita?
- Sta ce ti , kaze, pita, od nje se samo deblja. Pita se, kaze, nece vise jes’ u ovoj kuci. Sir nije dobar za ho’sterol, meso se ne probavi ni za heftu, vruce tijesto……nije vise stigla reci ni je’ne, dofatio sam je za grlo i poc’o mastrafit’. Utrca mali kad je cuo da ona zapomaze pa dofatih i njega, pa sve o jednom trosku. Oderem ih jarane oboje od batina, onako po pe-esu, k’o sto je rahmetli babo mlatio.

Ruke su mi otpale.
:D
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by ananasmijana »

dokaz da su ljudi koji jedu meso -agresivni

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by vrsta8472 »

Хоћеш рећи да сам ја агресиван :smt027
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by ananasmijana »

ti pogotovo :smt003

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by Opti Myst »

http://sr.scribd.com/doc/18991718/RAK-B ... MULGATORI-

RAK, BOLESTI I EMULGATORI

Kaži E (ili Otrovi u našem tanjiru)Članak o čuvenom E koje se nalazi u gotovo svakoj namirnici objavljen je još u maju2002. godine u Večernjim novostima, ali sam ja tek nedavno došao do njega prekoB92.net portala. Po meni najinteresantnija priča je o aspartamu, pa ću nešto ukratkoo tome ovde napisati. A ko želi da pročita sve (što svakako preporučujem) može daposeti zdravlje.b92.net ili da pretraži arhivu pomenutih novina. Izvori za podatkekoje navodim su Klinika za pedijatrijsku onkologiju u Dieseldorfu i američka Saveznakomisija za hranu (FFC).ASPARTAM ili E-951 - Ovo je verovatno jedan od najopasnijih, a na žalost inajdostupnijih dodataka hrani. Naime aspartam je veštački zaslađivač koji je 2000puta slađi od šećera (tj. 1 kg aspartama zamenjuje 2 tone šećera), a istovremeno jeniskokaloričan. Zbog toga je idealan za sve "sugarfree" proizvode (tipa Orbit žvake,Coca Cola, Pepsi i ostali gazirani sokovi). Problem nastaje kad se unosi u organizam, jer ovaj zaslađivač na temperaturi ljudskog tela postaje otrovan kao npr. cijanid.Najgore je to što ima zakasnelo dejstvo (tj. posledice se osete godinama nakonuzimanja, jer se konstantno taloži u organizmu). A direktni je izazivač sklerozemultipleks i lupusa (po nekima i kancera).Od juče, kako sam pročitao ovaj članak, malo sam prostudirao hranu koju unosim,pa sam npr. video da jetrena pašteta sadrži čak tri ovakva konzervansa, viršletakođe, dok npr. majonez ili tunjevina ne sadrže nijedan štetni sastojak. Malo jepoznato da skoro svi margarini sadrže E-330 kao konzervans koji je dokazanokancerogen i istovremeno zabranjen za upotrebu skoro svuda na zapadu. Inače, E-330 je ništa drugo do LIMUNSKA KISELINA! Još neki opasni i štetni dodaci, a koji sečesto koriste su veštačke boje i tzv. prirodno-identične arome.A sad domaći zadatak.

Razgledajte malo pakovanja proizvoda koje svakodnevnokoristite i probajte da izračunate koliko ste se danas otrovali. s
Uzivajte u zivotu:SPISAK OZNAKA MATERIJA (EMULGATORA) OPASNIH PO ZDRAVLJE: (izvor: SezamProkonferencija pre 5-6godina)
E102 - opasan
E103 - zabranjen
E104 - sumnjiv
E105 - zabranjen
E110 - opasan
E111 - zabranjen
E120 - opasan
E121 - zabranjen
E122 - sumnjiv
E123 - veoma opasan
E124 - opasan
E125 - zabranjen
E126 - zabranjen
E127 - opasan
E130 - zabranjen
E131 - izazivac raka
E141 - sumnjiv
E142 - izazivac raka
E171 - sumnjiv
E173 - sumnjiv
E180 - sumnjiv
E210 - izazivac raka
E211 - izazivac raka
E212 - izazivac raka
E213 - izazivac raka
E215 - izazivac raka
E216 - izazivac raka
E217 - izazivac raka
E221 - poremecaj creva
E222 - poremecaj creva
E223 - poremecaj creva
E224 - poremecaj creva
E226 - poremecaj creva
E230 - stetan za kozu
E231 - stetan za kozu
E232 - stetan za kozu
E241 - sumnjiv
E250 - poremecaj pritiska
E251 - poremecaj pritiska
E311 - izaziva osip
E312 - izaziva osip
E320 - holesterol
E321 - holesterol
E322 - poremecaj zeluca
E330 - izazivac raka
E338 - poremecaj zeluca
E339 - poremecaj zeluca
E340 - poremecaj zeluca
E341 - poremecaj zeluca
E407 - poremecaj creva
E450 - poremecaj zeluca
E461 - poremecaj zeluca
E462 - poremecaj zeluca
E463 - poremecaj zeluca
E465 - poremecaj zeluca
E466 - poremecaj zeluca Pomocne materije u hrani i picu.


Primer br. 1

ZA-ZA

Krem desert preliven kakao kremom (47%) Sastojci:Secer, hidrogenizovana biljnamast, psenicno brasno, kikiriki (7%), obrano mleko u prahu, kakao prah saredukovanim brojem masti, glukozni sirup, mleko u prahu, kakao masa, sredstvo zaodrzavanje vlage ( sorbitol e420), emulgator (sojin lecitin e322 ), kuhinjska so,sredstvo za narastanje (e503), arome.Kakao krem sadrzi: minimum 8% nemasnih kakao delova, minimum 5% bezmasnesuve materije mleka, min. 32% ukupne masti.

e503 = Ammonium carbonates. Nadražuje sluznice
e322 = poremecaj zeluca
e420 = ozlede želudca,
nije dozvoljen za dečju prehranu

BLOK - eurokrem (takovo)
e322 = poremecaj zeluca

SO - kristal
SO d.o.o. BEOGRAD

Kalijum jodidE536 = KalijumferoCIJANID

itd.... Ostatak pročitati ovdje: http://sr.scribd.com/doc/18991718/RAK-B ... MULGATORI-
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by Opti Myst »

Jedna istina o soji.
http://matrixworldhr.wordpress.com/2011 ... grahorica/

Soja – ta užasna grahorica
Zastrašujuća priča o pohlepi velikih korporacija, lošoj znanosti, makinacijama u donošenju propisa …i kako nas sve skupa obmanjuju, autorice ELAINE HOLLINGSWORTH, objavljena je u australskom magazinu “Nexus”.

Na temelju onoga što možete vidjeti, pročitati i čuti u većini masovnih i «alternativnih» medija pomislili biste da su sveprisutna soja i njezini derivati najcjelovitija, najprirodnija, za srce i opće zdravlje, vitku liniju i razvoj organizma najpogodnija i općenito najdivnija namirnica koja je ikad rasla na našoj dobroj Zemlji. Jednostavna grahorica koju je lako uzgojiti, koja spada u sastavni dio prehrane od osvita civilizacije, obećavajući zdravlje i vitalnost onima koji ne podnose laktozu, novorođenčadi, starijima, ženama u menopauzi, ljudima slabijeg zdravlja, sportašima, onima koji vode brigu o svom zdravlju, zapravo – svima.

Nije skupa, ima je u svim krajevima svijeta, moguće ju je naći kao čistu soju ili kao važan sastojak u tisućama drugih prehrambenih proizvoda poput kruha koji svakodnevno jedemo, kolača, slatkiša, dječje hrane, mlijeka i proizvoda koji zamjenjuju meso, u pahuljicama koje jedemo za doručak, umacima, grickalicama, tjestenini; predstavlja također i bazu u sredstvima protiv sljepljivanja. Naširoko se koristi kao stočna hrana i hrana za kućne ljubimce. Liječnici, poljoprivrednici, nutricionisti, sportaši, ugledne kompanije čija su imena u svakom kućanstvu postala dio naše kulture, državne vlasti – svi govore o tome kako je ovo čudo od namirnice sigurno za upotrebu i dobro za očuvanje zdravlja. Soja je toliko dobra i nema baš nikakvih štetnih učinaka da se njezina prisutnost u puno industrijski proizvedenih proizvoda često puta čak ni ne spominje.

A kad je navedena, nije nas briga, svi znamo da je soja sigurna za jelo. Ljudi zaduženi za brigu o našem zdravlju s veseljem prihvaćaju jamstva koje im daju kompanije koje ju proizvode i prerađuju, zbog čega je dobila status namirnice koju se «općenito smatra sigurnom za upotrebu» («GRAS», Generally Regarded As Safe) – pa, onda je sigurno tako.

Soja se uzgaja na stotinama milijuna jutara zemlje diljem svijeta, osiguravajući sigurnu zaradu milijunima poljoprivrednika koji veselo plaćaju namete onima koji su kreirali njezine genetski izmijenjene sorte i pomogli nekima od naših najvećih multinacionalnih korporacija u širenju mita koji glasi «Soja je dobra za vas».

Žalosno je što već desetljećima ti isti kreatori i korporacije znaju i pritom namjerno skrivaju dokaze o tome da dugotrajno konzumiranje soje izaziva rak i bezbrojne druge po život opasne bolesti, uništava kosti, uništava hormonski sustav kako ljudi tako i životinja te potiskuje seksualni nagon.

Čak i da ju se preko noći ukloni iz naše prehrane, soja je tako duboko usađena u prehrambeni lanac i tijela svakoga tko ju je ikad pojeo da će njeni negativni učinci zdravstvenim problemima mučiti i one koji još nisu ni rođeni.

Ostatak pročitajte ovdje:
http://matrixworldhr.wordpress.com/2011 ... grahorica/
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Hrana,loša i ZDRAVA!

Post by KAMIKAZA »

Slika koja me je ganula :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply