PMS-koliko može biti opasan?

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

Post Reply
Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

PMS-koliko može biti opasan?

Post by Sneza »

Drage forumašice kako vi preživljavate taj grozni PMS?? koji su vaši simptomi?
Pitam jer sam juče bila u društvu osobe s kojom sam se kasnije i posvađala baš zbog toga...djevojka je bila nemoguća :shock:

A pitanje i za jači pol..kako izaći na kraj s djevojkom koja je u tom preiodu??

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

A pitanje i za jači pol..kako izaći na kraj s djevojkom koja je u tom preiodu??
Jbg, naviknu se ljudi vremenom, malo zahebancije, malo vise price i tako ukrug :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Ja VAm želim sve najbolje za 8:Mart!
A što se tiče PMS,stvarno Vam čestitam na svim traumama i bolovima koje prolazite!
I mi smo ponekad jadni od Vaših "ŠIZOVA"!
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Dobicu PMS sutra ako ne dobijem nista :lol:

Inace,nemam simptome opasne za okolinu!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

kanadjanka wrote:Dobicu PMS sutra ako ne dobijem nista :lol:

Inace,nemam simptome opasne za okolinu!
Ja baš hoću da napišem šta je preventiva za PMS, kad kanader uleti klizeći.
Nema šta prevencijom do zdravlja !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

nista strasno sto piva ne sredi!
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

prica u slicicama...

:smt096 :smt096 :smt101 :smt101 :smt100 :smt100 :smt100 :smt100 :smt100 :smt100 :smt100 :smt100 :smt100 :smt108 :smt108 :smt108 :smt108 :smt119 :smt119 :smt119 :smt120 :smt120 :smt120 :smt115 :smt115 :smt115 :smt115 :smt115 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt068 :smt068 :smt068 :smt068

User avatar
mala
Posts: 405
Joined: 20.06.2007. 23:56
Location: Bogu iza opanaka
Contact:

Post by mala »

meni se samo place za vrijeme PMS-a..

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

nista strasno sto piva ne sredi!
:smt023 Zac, za ovu imas pivo od mene

User avatar
bebaaa
Posts: 1087
Joined: 16.09.2007. 15:17
Location: prnjavor

Post by bebaaa »

Ceste promjene raspolozenja, pojacan apetit i "napade" spavanja mozemo pripisati PMS-u....
...Ako ti zivot da 1000 razloga za plac,
ti dokazi da imas 1001 razlog za smijeh...

jagodica_bobica

Post by jagodica_bobica »

JJoJJJJ...

User avatar
bebaaa
Posts: 1087
Joined: 16.09.2007. 15:17
Location: prnjavor

Post by bebaaa »

Naziv predmenstrualni sindrom (PMS) spominje se od 1931. godine, kada su lijecnici prvi put pretpostavili da su promjene u razinama hormona povezane s mjesecnim ciklusom. Kasnije je utvrdjeno da PMS prati žene, kao i menstruacija, od puberteta do menopauze, s prekidima u vrijeme trudnoce. Podrazumijeva, dakle, grupu somatskih i mentalnih simptoma koji se javljaju ciklicki, iskljucivo u predmenstrualnoj fazi i mogu znatnije ometati svakodnevne aktivnosti žene.

Velika nepoznanica

Poznato je da je PMS povezan s ovulacijom, no pravi uzrok još nije poznat. Zna se da je povezan s hormonskim fluktuacijama tijekom menstrualnog ciklusa, a na takve promjene u razini progesterona i estrogena neke su žene posebno osjetljive.

Mjesecni ciklus žene traje izmedju 24 i 35 dana. Tijekom prve polovice ciklusa razina hormona estrogena, koji je povezan s tvarima odgovornim za dobro raspoloženje i oslobadjanje energije, polagano raste. Razina estrogena snižava se u vrijeme ovulacije, no ponovno raste nakon ovulacije, kada jajnici pocinju proizvoditi hormon progesteron. Razina progesterona uravnotežuje se sedam do deset dana nakon ovulacije te pocinje padati, a najniža je netom prije mjesecnice. Potvrdjeno je da su oba hormona povezana sa simptomima, ali oni nisu uzrok PMS-a. Studije ukazuju na to da je najvjerojatnije objašnjenje uzroka PMS-a ometanje medjudjelovanja ova dva hormona.

Prema jednoj teoriji PMS može pojacati niska razina serotonina, tvari u mozgu koja sudjeluje u regulaciji spavanja, apetita i menstrualnog ciklusa. Druga teorija navodi da je za PMS odgovoran nedostatak endorfina, koji djeluje i kao prirodni ublaživac boli, a cija se razina u organizmu može poremetiti utjecajem hormonskih promjena. U tom se slucaju posebno preporucuje tjelovježba s ciljem ublažavanja simptoma PMS-a jer podiže razinu endorfina. Takodjer se sumnja i na nepravilan metabolizam glukoze i vitamina B6 te nedostatak nutrijenata, poput minerala cinka i magnezija, no studije nisu potvrdile da je niska koncentracija ovih minerala izravan uzrok PMS-a.
...Ako ti zivot da 1000 razloga za plac,
ti dokazi da imas 1001 razlog za smijeh...

Anci
Posts: 143
Joined: 17.05.2008. 20:32
Location: prnjavor-strpci

Post by Anci »

Beba hvala na ovom divnom casu Biologije,
najbolji lijek za PMS je svakako mnooooooogo cokolade 8)
~~~Anci~~~

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

ja danas umirem, nikad mi ovako bilo nije...nemoze ni cokolada da pomogne

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

CrnaSuza wrote:ja danas umirem, nikad mi ovako bilo nije...nemoze ni cokolada da pomogne
Nemoj da nam pandrkneš,da ti se obistini nik!! :lol: :lol:
Imam ti dobar recept za te tvoje patnje!!
Uzmeš dva kestena i staviš na onu stranu gdje te boli. Neš vjerovat isto će te boliti!!! :smt005 :smt005 :smt005
Šalim se,želim ti brz oporavak,prebolićeš ti to,navikla si,a i nije ti prvi put. Biće toga još. Što volim što sam muško! 8)
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

User avatar
bebaaa
Posts: 1087
Joined: 16.09.2007. 15:17
Location: prnjavor

Post by bebaaa »

Anci wrote:Beba hvala na ovom divnom casu Biologije,
najbolji lijek za PMS je svakako mnooooooogo cokolade 8)
U potpunosti se slazem.... :wink:
...Ako ti zivot da 1000 razloga za plac,
ti dokazi da imas 1001 razlog za smijeh...

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

najbolji lijek je da zatrudnite...toplo preporucujem
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

Anci
Posts: 143
Joined: 17.05.2008. 20:32
Location: prnjavor-strpci

Post by Anci »

CrnaSuza wrote:ja danas umirem, nikad mi ovako bilo nije...nemoze ni cokolada da pomogne

suzo jel danas imalo bolje???

zelim ti brz oporavak i puuuno cokolade 8)
~~~Anci~~~

Post Reply