Operacija

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Operacija

Post by Mr X »

Ljudi jel imao ko kakvu operaciju ili je ne daj Boze ceka?Ovo sam napisao zato sto ja cekam na jednu operaciju,pa zanima me vase misljenje o svemu.Kako se psihicki pripremiti za sve mada meni nije prvi put,vec sedmi,ali svaki put je iznova frka!
Ajd napisite par rijeci,a posebno oni koji su vec bili na operacijskom stolu.
Image

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

SCENARIO1:

kao djete (7 godina) zakazana HITNA operacija krajnika...

Sutradan, Doboj, hirurgija... ja na stolu, na meni pokrivač i rupa kolika su usta (malo veća)...

Gledam kako sestra uvozi kolica puna skalpela, skačem sa stola u čekaonicu i mami u krilo... NEĆU NEĆU NEĆU....

Nisam se nikada ni operisao, niti imao problema sa krajnicima... (naše zdravstvo) :roll:





SCENARIO2:

Beograd, meni 16 godina, otišao na rutinsku operaciju deformacije rasta noktiju poznate kao "urastanje nokta u meso"...

Sjeo na sto, gledam šta se radi... Doktor mi par puta govori da legnem da ne gledam jer će me manje boljeti...

(Bez obzira na anesteziju, bol je na psohičkoj bazi i možeš sam da reprodukuješ osjećaj bez obzira što u stvari ne osjetiš)


10 minuta posla, ustao i šetnja Knez Mihajlovom...





Naravoučenije: Ne razmišljaj o tome, nemaš potrebe... Sve će biti dobro i miran... Ono što se mora nije teško.. :wink:

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

E ovako operisao sam krajnike,bruh.Dva puta sam lomio lijevu ruku na isto mjesto(prvi put nazivo namještanje,drugi anestezija).Šlag na tortu je bio menigitis.A da dok sam trenirao fudbal išli na sistematski.I naravno prnjavorski doktori vide sve(Big Brother).I rekoše mi da imam šum na srcu.Mene starci sutradan u BL kod sportskog doktora kad ono ćorak,hvala Bogu.A sad jedna anegdota.Bilo mi je 6 god.kad sam imao menigitis.Otišao u bolnicu u BL i kaze meni doktor moraćeš lezati do ponedeljka(slago jbg ja lezo 2 mj.mozda i više).Ja pitam njega:"Čika doktore jel danas ponedeljak?"

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

NEMOJ SE SEKIRAT.........SVE ČE BITI DOBRO!!!!!!!!! :smt049
KAD IMAŠ OPERACIJU?
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sta da kazem.Ja sam bio toliko s.eban da sam bio dve godine u bolnici!
Image

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Mr.X samo glavu gore,moraš biti jak.Znam kad je moja stara išla operisati zuč.Otišle ona i kolegica na operaciju i veče prije operacije išle po BL gledati neke bunde.Samo ne razmišljaj o tome.

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Mr X wrote:Sta da kazem.Ja sam bio toliko s.eban da sam bio dve godine u bolnici!
KAD IMAŠ OPERACIJU???? :cry:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

KP wrote:
Mr X wrote:Sta da kazem.Ja sam bio toliko s.eban da sam bio dve godine u bolnici!
KAD IMAŠ OPERACIJU???? :cry:
Sad uskoro,nije bas toliko ni brzo,ali ipak uskoro,bar se tako nadam.
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Operisao slijepo crijevo (to je ono malo ispod pupka- i nicemu ne sluzi :D ), zatim koljeno, pa prst (sastavljanje iz djelova u citavog).... Bude i prodje, jbg....

MrX nedaj se, bice sve u dure... :wink: O cemu se tacnije radi, ako se smije znati???

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

seljak iz skakavaca wrote:O cemu se tacnije radi, ako se smije znati???
Hehehe sastavljanje i rastavljanje trbusne votline. :shock:
Image

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Mr.X pošto vidim da je nešto ozbiljno.Moja mama je bila zračena i tečko bolesna za vrijeme rata,kad ljekova nije bilo.I kad je svojom čvrstom voljom i psihom pobijedila to i ozdravila,moći ćeš i ti ovo izdrzati.Puno sreće

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

SVE ČE BITI OK,......NE SEKIRAJ SE........SVI MI IMAMO U ŽIVOTU OPERACIJE....JEDNI TAKVE...JEDNI ONAKVE.....JAVI .....BIĆU UZ TEBE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Hvala drug,ma neka bude sta hoce i kako hoce.Iskreno nije meni neka frka,jer mnogo sati je operacija zamnom,otprilike 80 sati.Sve covjek izdrzi i ne kazu dzaba: ONO STO TE NE UBIJE SAMO TE OJACA!
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

KP wrote:BIĆU UZ TEBE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Svaka cast,zlatna si!Hvala!
Image

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

NEMA NA ČEMU.....UVIJEK!!!!!!
SAMO HRABRO!!!!!
Image

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Sretno na operaciji Mr X nadam se da ce sve bezbolno i dobro proci.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Darius wrote:Sretno na operaciji Mr X nadam se da ce sve bezbolno i dobro proci.
Hvala,hvala 1000 000 puta hvala na rijecima podrske!
Image

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Mr x sta da ti kazem!Puno srece ti zelim znas da smo ja i Dado uz tebe.
Samo hrabro ne misli na to znas sta si meni savjetovao.
Samo misli pozitivno i na svoju princezu.

´Ja sam imala do sad 4 operacije dvije poslednje su bile u decembru.
Operisala sam stitnu zlijezdu.Imala sam dve operacije za 3 dana ali sve se to izdrzi.
Prvu sam imala 4og dezembra drugu 7og zato sto su izmedju te dvije operacije dosli nalazi
i nisu bili u redu zato su doktori odmah uradili drugu stranu stitne zlijezde.
Sada sam ok ali imam jos nekih pretraga ali sve je to u redu vazno je da je covjek ziv!
Last edited by sneki on 08.01.2008. 22:38, edited 1 time in total.
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Hvala,hvala!
Image

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Kad već pomenu operaciju... Ja se skoro operisao, 13. decembra, neki sinus pilonidalis. I drago mi je što sam to riješio. Evo sad se već polako vraćam u pogon a bilo je mirovanje. To mi je nekako najteže palo.

Nemoj mislit o tome. Ništa ne zavisi od tebe, predaješ se u ruke profesionalcu... Još ako se operišeš u Sloveniji to je + pošto ovamo u BL na hirurgiji su uslovi i smještaj za pacijente očaj.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Da,to mi je nekako veliki + jer to se radi ovdje u klinickom centru Ljubljana.Ali kad pomislim da je i Tito bio ovdje na operaciji i rikno bas u KC Ljubljana... :shock: naravno zezam se.Ma nista ne brinem nije mi prvi put!
Image

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Mr X sam si mi rekao neka si tamo pa ne plasi se.Naravno bolji su uslovi i sve to ali ipak covjeku nije svejedno potpuno te razumijem.Moja djevojcica je imala operaciju krajnika sinusa i usiju sa 4 godine.Tad mi je bilo gore nego kad sam ja isla ali to su za njih sve rutinski zahvati i to mi je sam doktor rekao.Ne se sekiras sve bude ok.Daju ti narkozu i probudis se kad sve prodje.Za bolove dobijes infuziju ja sam im stalno sa tim dosadjivala cim osjetim malo bol kazem boli me i oni mi daju.Glavu gore druze!
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Након 350 примљених пеницилина у 3,5 године мог младог живота због упале крајника, оперисаше ми исте.
Памтим то трауматично искуство као данас. Растанак са оцем, који сузе није могао да задржи. Оне кретенуше што ми оте врећицу најљепших јагода које сам икад видио, гуменог чаршафа у којег ме везаше и прастаре анестезије и најодвратнијег буђења у животу. Крв сам пљувао два дана без престанка.

Богу хвала, од тада нисам имао потребе за хируршким захватима.

Иксаћ, желим ти сву срећу овог свијета и не брини друг ! Све ће бити у најбољем реду !
Држ` се !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

MR X SVE CES I TO IZDRZATI;JER AKO SE NESTO MORA ONDA TU NEMA STRAHA :!:
DRUG; GLAVU GORE I MOLI SE DRAGOM BOGU DA SVE BUDE U REDU
Image

User avatar
gorica vrhovac
Posts: 340
Joined: 04.03.2007. 00:45

Post by gorica vrhovac »

Mr.x puno srece ti zelim! A ti glavu gore mi cemo biti uz tebe!
Image

Post Reply