Operacija

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Operaciju nisam imao, ali su me krpili ipak.. Igrali u stadionu hokej na ledu, ja frajer skinuo kapu jer mi bilo vruce.. naravno odma mi kazna dosla i zaletio se neko sa zada u mene i ja padnem u nazad tacno na glavu, znaci prvo glavom od led pa onda tjelo..

Slomio lobanju u stilu ko kad baci se lubenica od pod.. lom je se rascvjetao u formi od mercedes-znaka.. potres mozga isto imao..

moglo je biti svasta, ali eto, sreca magareca..

Znaci nemoj sebi praviti stres i razmisljati o tom mnogo.. i ako si vec imao operacija, znas da ce sve biti ok!

Zelim ti sve najbolje i budi jak!

Pozdrav

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Hvala sibi druze!
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Juce mi je drugar operisao kicmu ovdje u KC Ljubljana.Bogami jako zahtjevna operacija i danas sam isao kod njega jako lose izgleda,ali nije ni cudo veliki je zahvat bio.
Image

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Operiso sam prije 4 godine krajnike nema gore operacije na svijetu nebi to nikome pozelio sto sam dozivio. Ko je to operiso zna o cemu pricam! Hvala Bogu posle toga nisam nikako isao kod doktora
nadam se iubuduce necu ici tamo.

ja sam
Posts: 43
Joined: 06.02.2007. 13:06

...

Post by ja sam »

nista se ne brini x,kad sam ja prezivjela operaciju svi ce,nocima nisam spavala prije nje,a i ako se desi da zaspim onda su nastajale more,i sve je to najnormalnije, i svaki put je iznova frka,i normalna je ta frka.Moja operacija trajala je 4,5 sata,i nikad necu zaboraviti momenat kad sam se probudila posle anestezije,mislim da ljepsi osjecaj ne postoji,cak isti, u tom momentu potisne tu fizicku bol...!

Samo napred pici,i pozitivno razmisljaj i gledaj da iz svega izvuces neku komicnu scenu,kojoj ces da se cijepas od smijeha,meni je hit u bolnici bila pjesma od Ere i Reni mercedes,mislim strasno,a mojoj cimerki iz sobe, daj mi majko drugi zivot,i sad se smijem dok ovo kuckam...,


Mi smo tu da ti pruzimo podrsku, a na tebi je da to sve stojicki podneses,motivaciju naravno imas!

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Mr X wrote:Juce mi je drugar operisao kicmu ovdje u KC Ljubljana.Bogami jako zahtjevna operacija i danas sam isao kod njega jako lose izgleda,ali nije ni cudo veliki je zahvat bio.

Zalosno je sta ljudi sve prolaze.
Koja iskustva i suosjecam se sa ovim dok citam ove postove, jer ja
hvala Bogu nisma imala zdravstvenih problema da bi imala potrebu za hirurškim intervencijama.
Mr X, rijeci podrske i zelje da sve prodje u najboljem redu...
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

ana wrote:
Mr X wrote:Juce mi je drugar operisao kicmu ovdje u KC Ljubljana.Bogami jako zahtjevna operacija i danas sam isao kod njega jako lose izgleda,ali nije ni cudo veliki je zahvat bio.

Zalosno je sta ljudi sve prolaze.
Koja iskustva i suosjecam se sa ovim dok citam ove postove, jer ja
hvala Bogu nisma imala zdravstvenih problema da bi imala potrebu za hirurškim intervencijama.
Mr X, rijeci podrske i zelje da sve prodje u najboljem redu...
Hvala ana i znajte da mi mnogo znaci vasa podrska...
Pozdrav za tebe!
Image

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

uff...ja sam imala nekoliko operacija...koljena(otišli svi ligamenti osim kolateralnog), i jednu artsoskopiju, rame i lakat(rukomet naravno...i riješeno artroskopijom), a još potres mozga, poknuće rebara, lomljenje ruke, prstiju...a razbijenih arkada imam ko i Cro-Cop;)

p.s....nedaj te se...svaka operacija je strah, ali bit će ok...treba se boriti...
ki je mačku rep odsikal=)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Krašotice, kako ti mislis nakon klimaksa da zivis? Ako si do sada imala toliko povreda, znas sta se desava sa zenama i njihovim kostima zglobovima nakon pretsanka mestrualnog ciklusa?!. Pazi se, pitat ce starost gdje je bila mladost.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

joj, vrsta...sama sam si to izabrala, previše volim rukomet, i previše sam se toga odricala, da bi dogurala gdje jesam, da bi ga sada kada opet imam mogućnost trenirati-napustila...al svejedno txh na upozorenju, prije sam bila mlađa, luđa bacala se ne glavu, bilo je važno samo zabiti gol, bila sam rukometašica, sada sam igračica, igram-razmišljam :lol:
ki je mačku rep odsikal=)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Znam sta se desava sa zenama u godinama, pa te samo upozoravam da malo razmislis o svemu a vidim pocela si da razmisljas.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Vrsta hipohondar! :lol:
Guys with glitz to chicks with kicks.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Kad sam bio sestogodisnjak,imo sam tesku operaciju,jadna ti majka tog bola,ostar ko britva...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nekada bio dok sam ucio Internu i Patologiju sa patofiziologijom.

Sada nakon nekoliko godina radnog iskustva, uopste ne razmisljam o tome.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

kraschotica wrote:uff...ja sam imala nekoliko operacija...koljena(otišli svi ligamenti osim kolateralnog), i jednu artsoskopiju, rame i lakat(rukomet naravno...i riješeno artroskopijom), a još potres mozga, poknuće rebara, lomljenje ruke, prstiju...a razbijenih arkada imam ko i Cro-Cop;)

p.s....nedaj te se...svaka operacija je strah, ali bit će ok...treba se boriti...
UFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF !!!!!!!!!!! :shock: PA TI VISE NISI DOBRA NI ZA REZERVNE DJELOVE !!!!!!!!! :smt044
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kami ,pretjerao si sa ovim praznicnim derivatima(mesom.kolacicima itd) :D
Pod hitno moras da prekontrolises pritisak :D :D :D
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:smt017 A JA SE BAS PITAM OD CEGA MI JE; PA SAM OVAKO BLESAV !!! :lol: A ONO OD PREZDERAVANJA; DIJETA POD HITNOOOOOO !!!!!!! :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Ma mozda nemoras na dijetu :D ali kod doktora obavezno :D da ti ga on pogleda :smt005
Image

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

nikad nista nisam operisala hvala bogu.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Vala nisam bas nesto za...Naj gore je lezanje u bolnici i cekanje i cekanje,a naj bolnije drugi dan po operaciji kad izvlace drenove iz tebe...shit!
Image

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Ja sam prije par mjeseci vadio žičnu kesu i naravno bila je puna kamenja kao kamenolom,...
Laporoskopski,došao u 18 časova,nakon 30 minuta počelo,trajalo 90 minuta,a već sutra u 12 sam bio u stanu...ništa strašno,jedino me malo bolila ramena jer je vazduh ušao u pritisak je bio na gornjem dijelu tjela ali već sutradan prošlo,...ko god ima problema sa kamenjem nije strašno...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Post by tehnol »

prije 1 i po godinu operisao bruh,malo mi ostavili duze unutrasnje konce pa nakon par dana mi je jedan konac probio kozu i izasao napolje,pa kada mi je to doktor rijesio,na zivo, onda iskoci drugi,pa treci i hvala Bogu tu je stalo,tek nakon godinu dana sam se vratio normalno sportu da ne osjecam nikakvo bockankje,a do tad sam dobio 12 kg i nikako da ih skinem :D Mr. X drzi se,sve se na kraju dobro zavsi!!!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ja ne znam sta sad foliraju ovi doktori i ne zele da mi kazu datum za klanje tj. operaciju?Sve nesto kao skrivaju,samo me ljute bezze!

P.S. tnx tehnol...
Image

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

tehnol wrote:prije 1 i po godinu operisao bruh,malo mi ostavili duze unutrasnje konce pa nakon par dana mi je jedan konac probio kozu i izasao napolje,pa kada mi je to doktor rijesio,na zivo, onda iskoci drugi,pa treci i hvala Bogu tu je stalo,tek nakon godinu dana sam se vratio normalno sportu da ne osjecam nikakvo bockankje,a do tad sam dobio 12 kg i nikako da ih skinem :D Mr. X drzi se,sve se na kraju dobro zavsi!!!
I ja se sada borim sa kilažom,vrati se i prešiša staru kilažu...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ovi izgleda tacno cekaju ljeto,da mi sjebu more!

Post Reply