Zanimljivosti

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Zanimljivosti

Post by aquarius »

Evo ovdje možete postaviti raznorazne informacije vezane za ovu temu.

Pa da počnemo :


  • sedam velikih medicinskih mitova
    Politika - Pre 18 minuta

    LONDON - Čitanje pri slaboj svetlosti ne škodi očima, nema potrebe piti osam čaša vode dnevno da bi čovek ostao zdrav, a to što neke žene briju noge, ne znači da će im dlake brže rasti.

    Te priče su među sedam velikih medicinskih zabluda nabrojanih u tekstu objavljenom danas u stručnom časopisu "Britiš medikal džornal". Ispostavilo se da, uprkos mnogo puta ponavljanom savetu u popularnoj štampi da treba piti osam čaša vode dnevno, za tu tvrdnju nema nikakvog naučnog dokaza.

    Ostalih šest zabluda su:

    - Čitanje pri prigušenoj svetlosti škodi očima: većina oftalmologa kaže da je malo verovatno da će to uticati na vid, jedino što čovek tada više žmirka, trepće a može da ima i problema sa fokusiranjem.

    - Od brijanja dlake rastu brže i postaju oštrije: brijanje nema nikakvog uticaja na brzinu rasta ni jačinu dlaka.

    - Od jedenja ćuretine, čoveku se prispava: ćuretina sadrži aminokiselinu triptofan, koja učestvuje u procesima spavanja i kontrole raspoloženja. Ali, istu količinu triptofana sadrže i piletina i mlevena govedina. Pre će biti da je pospanost rezultat toga što se za Božić jede i pije više nego obično.

    - Čovek koristi samo 10 odsto mozga: taj mit datira još iz 1907, ali savremena snimanja pokazuju da nema nijednog dela mozga koji miruje ili je potpuno neaktivan.

    - Dlake i nokti nastavljaju da rastu posle smrti: ideja verovatno potiče iz horor priča. Naučnici kažu da se koža suši i skuplja posle smrti, pa otud dlake i nokti izgledaju duži.

    - Mobilni telefoni su opasni u bolnicama: uprokos široko rasprostranjenom uverenju, istraživanja su pokazala da mobilni minimalno mogu da utiču na funkcionisanje medicinske opreme.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Re: Zanimljivosti

Post by Weterinarka »

aquarius wrote:
- Od brijanja dlake rastu brže i postaju oštrije: brijanje nema nikakvog uticaja na brzinu rasta ni jačinu dlaka.
Lazu...
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Image

Eto toliko za sad :D ,svi koji nose naocare znaci................ :D
Image

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Post by mirabell »

:smt042 :smt081 :smt043

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

salcn wrote:Image

Eto toliko za sad :D ,svi koji nose naocare znaci................ :D
Хихихихихихх.....Image
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Хахахаха, Салцн, који си ти комад будале !!! :smt005 :smt082
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kravlji udes
opasnost od pijenja mlijeka


Pio jedan mlijeko,pa se srusila krava na njega!
Od tada se uobrazio da je i on-stoka!
:D

Ne valja puno piti mlijeko :D
Image

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

salcn wrote:Image

Eto toliko za sad :D ,svi koji nose naocare znaci................ :D
Odo malo da slabim vid,nisam odavno :lol:

Anci
Posts: 143
Joined: 17.05.2008. 20:32
Location: prnjavor-strpci

Post by Anci »

i maro, koristis li sada naocare ili sociva 8)
~~~Anci~~~

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Lubenica umesto „vijagre“



Američki naučnici tvrde da bi lubenica mogla zapravo da deluje kao „vijagra“, jer ima svojstvo da širi krvne sudove u organizmu, a time utiče i na libido.

Zdrave supstance, kao što je likopen i beta-karoten, pouzdano deluju kao prirodne bioaktivne supstance, a isto svojstvo ima citrulin. Naučnici kažu da se konzumiranjem lubenice citrulin pretvara u aminokiselinu arginin, a poznato je da one vrlo povoljno deluju na srce i cirkulaciju i povećavaju imunološki odgovor organizma.


Blic

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

vjerovatno trebas pojesti tonu lubenica da bi osjetio efecat?
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

DAAAA !!! A ja čitav život ubjeđen da ljudi poslije ,,obžderavanja,, lubenicom idu u wc mokrit kad ono ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

Ja danas pojeo lubenicu od 11 kila i 240 grama(doduše u 4 navrata) i nije mi se ništa dogodilo!!
Od dizanja NIŠTA,čekao i čekao,ono ništa,more samo žensko pomoći u tome!
Od pišanja samo jednom,jest da je malo duže trajalo,ali jednom.
E sad,ili su loši bubrezi ili dobra bešika,nemam pojma!
A ti Snežo nemoj više da čitaš te novine i pusti američke naučnike kraju,lažu kapitalisti!!
Kad ti izneseš neke činjenice na forumu ja ko blesav moram da isprobam,zato te MOLIM preko javnog mnjenja da to OD SAD PA NADALJE I U BUDUĆE ne radiš!!!
Jesmo se dogovorili??? :wink:
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Naučnici na prestižnom univerzitetu u Torontu su dokazali da dva-put nedeljno mazanje glave svežim cementom doprinosi boljem odnosu i toleranciji između vas i vaše okoline a najviše ženske populacije... Svi koji vas poznaju će biti zadovoljniji i srećnij što više neće moći da gledaju tu odvratnu i bezveznu facu..

Ej pa da pokušaš..čisto da vidim da li lažu ili ne?!? :wink:

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Post by Živorad »

EM LUBENCA EM CEMENT ŠTAŠ JO Š PREPERUČT MA MJEUR KADM NEPUČE JUČE OD LUBENCE A JOŠ TREAM CEMENT NAGLAVU PA DA MI KAŽU DA SAM JOŠ POLUDIJO PORED OVOG ŠTO VEĆ JESOM
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

Sneza wrote:Naučnici na prestižnom univerzitetu u Torontu su dokazali da dva-put nedeljno mazanje glave svežim cementom doprinosi boljem odnosu i toleranciji između vas i vaše okoline a najviše ženske populacije... Svi koji vas poznaju će biti zadovoljniji i srećnij što više neće moći da gledaju tu odvratnu i bezveznu facu..

Ej pa da pokušaš..čisto da vidim da li lažu ili ne?!? :wink:

Ma lazu dusmani,L A Z U :wink:
Sretnem danas ja dvojicu cementiranih glava idu nose lubenicu kad ono kopacka ili zivorad? :smt043 :smt102 :smt044
Umro bi na tvojim rukama!

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

Sneza wrote:Naučnici na prestižnom univerzitetu u Torontu su dokazali da dva-put nedeljno mazanje glave svežim cementom doprinosi boljem odnosu i toleranciji između vas i vaše okoline a najviše ženske populacije... Svi koji vas poznaju će biti zadovoljniji i srećnij što više neće moći da gledaju tu odvratnu i bezveznu facu..
SNEZO,opet sam ti povjerovao!
Na rano jutro sam namazao glavu cementom(ovaj iz splita,dalmacija cement,reko mi čova da je najbolji cement). Ajd ovi su kanađani,valjda su pametniji od amera!
Kad sam namazao glavu cementom sve je bilo u redu dok mi se glava nije počela znojiti(od rada naravno). Onda su me svi počeli gledati čudno. Od reakcije ništa,a od mokrenja standadno isto!
Ako ništa drugo žene su mi se smijale,izgleda da sam postao humorističen ili vickast!
Imam još jedno mazanje glave,ako ne upali,bolje me se čuvaj,sjetiću ti se i familije!!! 8)
Nemoj me više patiti???
Ajd sad živila!
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

kopacka80
Posts: 675
Joined: 24.01.2008. 16:51
Location: prnjavor zamisli

Post by kopacka80 »

vasko wrote:Sretnem danas ja dvojicu cementiranih glava idu nose lubenicu kad ono kopacka ili zivorad?
Vasko mene si sreo,i ti si mi se smijao. jesam li postao duhovit?
Jel da sam faca!
MLADOST PROLAZI,STAROST ISTO PROLAZI!!!!
Др. Дабић

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

tebe kopacka kad sretnem ne znam da li bi satima plakao ili smijao se? :cry: :D

ali si duhovit :wink:
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Десет најлуђих чињеница о тијелу

Ране зацијеле, кости срасту, болести прођу – све су то позната чуда нашег тијела. Но, зашто се рука миче сама од себе, што је кобно око понедјељка, колико станица умре у минути? Многе животиње могу постићи много спектакуларније резултате него што то ми можемо: гуштери могу регенерирати отргнуте репове, морске звијезде и ракови своје кракове, морски краставци своје утробе.

Но, нисмо ни ми лоши – погледајте:

1. Ваша рука може се мицати сама од себе!
"Непослушна рука", за коју се у стручној литератури користи назив Алиен Ханд сyндроме, или у пријеводу "синдром туђе руке", необичан је неуролошки синдром у којем рука болесника као да има властиту памет. До тога долази због оштећења средње фронталне моторне регије мозга, и често је посљедица операције на мозгу, можданог удара или упале мозга.

Болесник нема никакве контроле над покретима "туђе руке", нити има било какву свијест о поступцима те руке. Особа која болује од овог стања често се осјећа неповезано са својом руком, и осјећа као да рука није његова.

С времена на вријеме, рука може радити комплексне покрете, као што је откопчавање кошуље, а да болесник тога није свјестан. Не постоји никаква позната метода лијечења овог синдрома, но сматра се да је најбоље руци дати неки предмет да се игра с њиме, како не би учинила ништа нажао својем власнику.

2. Може се живјети и без великог дијела унутарњих органа!Мада се можда чини крхким, људско тијело је пуно чвршће но што често мислимо. Може се живјети чак и након уклањања слезене, желуца, бубрега, једног плућног крила, 75% јетара, 80% цријева, и скоро сваког органа из здјелице и препона.

3. Контракција срца ствара тлак који је достатан да избаци крв и до 10 метара

4. Ерекција је могућа и након смрти
За ту ерекцију након смрти често се користи назив Ангел луст или у пријеводу "жудња анђела". До такве ерекције долази када мушкарац умре у окомитом положају или с лицем окренутим према доље, ако тијело остане у том положају.

5. Инфаркт је чешћи понедјељком
Десетогодишње истраживање у Шкотској показало је да 20% више људи умре у понедјељак, у успоредби с било којим другим даном. Сматра се како је то посљедица прекомјерног конзумирања алкохола тијеком викенда и стреса повезаног с новим радним тједном.

6. Тристо тисућа станица у тијелу умире сваке минуте
Можда звучи као много, али то је заправо мање од 0,0001% од укупне количине станица које се надомјесте у људском тијелу сваког дана.

Одрасла особа састоји се од око 100 билијуна станица. И стално их обнављамо. Редовито надомјештање одвија се и на микроскопској разини. Мијењамо станице које чине наша цријева сваких неколико дана, оне које чине наш мокраћни мјехур свака два мјесеца и црвене крвне станице свака четири мјесеца.

7. Дјеца имају више кости од одраслих
Када се дијете роди, има око 300 кости. Када се достигне зрелост остаје само 206 костију. То се догађа због тога јер се мале кости с временом споје и формирају јаче и веће кости.

8. Коса је готово неуништива
Осим ако се не спали, људска коса пропада тако споро да је се готово немогуће ријешити. Можда изгледа крхко, али косу не може уништити хладноћа, промјена климе, воде, друге силе природе, а отпорна је и на многе киселине и корозивне кемикалије.

9. Човјек може преживјети без хране, али не и без сна
Просјечан човјек може преживјети мјесец до два без хране, само на води, но само неколико несаних ноћи код човјека ће узроковати радикалне промјене особности, као и психичке промјене. Рекорд у неспавању износи 264 сати.

10. Човјек има пхилтрум
Удубљење између носа и горње усне зове се пхилтрум. Док данашњи знанственици још увијек покушавају открити чему удубљење служи, осим за омогућавање пуно већег опсега покрета за горњу усну, Стари Грци сматрали су да је то једно од најузбудљивијих мјеста на људском тијелу.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Danas citam da su pronadjene najoptimalnije tablete za mrsavljenje na bijelome svijetu.Doduse tablete u sebe smiju unositi samo muskarci a zene ce jos da pricekaju za njihovu verziju ovih nemoguce dobrih tableta.O cemu se radi?Takorekuc moc ovih tableta i nije sad u tom gubljenju masnoce iz tijela, nego prebacivanju tih suvisnih kilograma na spolovilni organ.Da ne bude zabune pa da neko pomisli da bukvalno nekih dvadesetak kila ode u spolovilo,ma neeee!Dobre masnoce tijela naseg odlaze u njega a one sto ne valjaju odose polja tako da cijeli proces traje nekih tri mjeseca i kako cujem zene tih srecnika, koji su prvi kao medicinski pokusni kunici,nemogu da docekaju kraj experimenta te svaki dan nadgledaju napredak,kako u mrsavljenju dakako jos vise i u oticanju kukurjeka.Eto nisam bio neki pristalica uzimanja kojekavih droga i drugih budalestina al' ova tableta me fascinirala i vec sam narucio trtman,sta bude bice!BTW tablete se zovu CURSHINE.
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Seha daj naruci i za mene par kila tih tableta ne pitam sta kosta !! :D NIJE TOLIKO ZBOG MRSAVLJENJA; KOLIKO ZBOG KUKURIJEKA ;ZADNJU GODINU SE SKUPIO PA NI VIJAGRA NE POMAZE !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Image
Od kafe se smanjuju grudi
Konzumiranje većih količina kafe utiče na smanjenje obima grudi, pokazali su rezultati švedskog istraživanja.

Istraživanje koje je sprovedeno na 270 žena pokazuje da do smanjenja grudi usled konzumiranja kafe dolazi samo kod žena sa mutacijom gena CYP1A2.

Kod žena sa ovim genom dovoljne su tri šoljice kafe dnevno da bi se grudi smanjile.

Naučnica Helena Jernstrom sa Univerziteta u švedskom gradu Lundu, koja je sprovela istraživanje, utešila je pripadnice lepšeg pola koje vole da kafenišu, rekavši da se grudi neće smanjiti i nestati preko noći.

Najveću opasnost da se smanje grudi, imaju žene srednje telesne težine sa većim grudima i većim brojem mlečnih žlezda.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Dakle ljepotice smanjite kafu... :lol:
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Kada žvaćemo žvaku, proizvodimo više pljuvačke. Ako imate naviku žvakanja žvake poslije jela, dodatna pljuvačka neutralizirat će i sprati kiselinu koja se stvara tokom žvakanja i gutanja hrane. Ovo je izvanredan način zaštite zuba. Minerali, koji se nalaze u ovoj dodatnoj pljuvački, jačaju vanjsku površinu zuba, odnosno gleđ ili caklinu.

No, pri biranju žvakaće gume treba biti izuzetno oprezan. U svakom slučaju, treba birati one bez šećera. Naravno, i žvakaće sa šećerom utiču na proizvodnju dodatne pljuvačke, ali je problem u tome što šećer, koji se oslobađa iz takvih žvakaćih guma, neminovno uzrokuje oštećenje i propadanje zuba.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply