Duvan

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

kod mene u skoli od prosle godien opsta zabrana, a do tad je bila jedna "ogranicena" zona za pusace. profesorica hemije se "lijecila" nekom kineskom metodom, i navodno uspjela da ostavi cigarete. svima se po skoli hvalila kako je uspjela, i savjetovala svima da urade kao i ona. evo je sada nadoknadjuje u svakoj pauzi sto je propustila u ta dva - tri mjeseca :lol: :lol: :lol:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Bolje probati bilo koju metodu,pa makar i Pakistansku,kako bi se bacile cigare,nego fasovati rakonju,tek tad se covijek osvijesti i pocne da se hvata za slamku.No tad je u vecini slucajeva,prekasno!
Srebrena Krila

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Pusila par godina dok sam troslila mamine i tatine pare :smt025
I dok su bile 2km :) a ovde su $10 :shock: pa se kupuju samo za specijalne prilike :P
Promjenom svih navika, nacina i mjesta zivota, okruzenja, prijatelja... uspjela i to da ostavim!
Ovde se apsolutno nigdje ne smije 'duvaniti' tako da i pored svega i da pusim i ne bi bio ceif!
Svagdje je zabranjeno a ni u kucama nigdje niko ne pusi :roll:
A divim se pusacima ovde kako prezive kada se na -30 smrzavaju ispred zgrada/kuca/kafica sa cigaretom u ustima :D
Prestankom dobila dosta toga garderoba mi mnogo ljepse mirise :) , a vjerujem i ja :lol: ne ugrozavam druge ljude i djecu sto je najvaznije...izmedju ostalog i par kilograma :oops: ali me bas briga - mnogo sam zdravija!

Protivnik sam i kao i prije, ali opet ne mogu sigurno reci da nikada se vise tom uzitku necu vratiti :roll:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Nikad nisam bio neki teski pusac, ali zapalim redovno svaki dan najvise 10 cigara. Nikad nisam probao da se okanem tog poroka koji evo vec ovako traje nekih 25+ godina. Najveci krivac je jutarnja kafa, bez nje bi mogao sutra da ostavim cigare.

User avatar
kraschotica
Posts: 1061
Joined: 10.11.2007. 21:25
Location: put za nigdje...pa pred kraj puta;)
Contact:

Post by kraschotica »

uf, zapalila jednom u životu i to negdje upetom osnovne i rekla da neću više dok sam pri zdravoj pameti...hehe, neprivlači me pušenje, iako cijeli život živim sa pušačima tako da sam i ja pasivni pušač :roll: , ali i to će se uskoro promijeniti :D
ki je mačku rep odsikal=)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Zanimiljivo je da ti ,,pasivni pusaci,, moze se reci slobodno gore prolaze nego aktivni pusaci !!! Zato je u jednoj mjeri dobar zakon o zabrani pusenja na javnim mjestima ali kako cujem od Januara npr. u Njemackoj dolazi na snagu zakon o zabrani pusenja i u kaficima i diskotekama ! To je ipak malo previse !
Ostavio bih slobodu izbora vlasnicima lokala da u svom lokalu mogu dozvoliti pusenje i isto tako zabraniti ili na treci nacin rijesiti problem ,,pasivnih pusaca,, !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Ispravno je zabranit pusenje u restoranima gdje fakat i djeca dolaze sa roditeljima,al u bircuzima dje se svira uzivo i dje se sjeku vene,mizerija obicna.
Srebrena Krila

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

MAXIMUS wrote:kako cujem od Januara npr. u Njemackoj dolazi na snagu zakon o zabrani pusenja i u kaficima i diskotekama ! To je ipak malo previse !
Pa ovdje taj zakon vec traje par mjeseci Maximus i nema pusenja nigdje gdje je registrirano javno mjesto.Primjer: Pozoves TAXI da se vozis i u njemu nema pusenja.Registriran kao javno prijevozno sredstvo.
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

za TAXI je OK i za restorane, djelomicno... ali u diskotekama :roll:
Jos malo ce zabraniti uopste da se pusi, pa ce se cigare nabavljati po cjene droge :smt005

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Ne pusim...niti sam kad pusio!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Samo jos fali da nam zabrane i da disemo...da ne bude zagusljivo! :roll: Nama su na faksu 'ukinuli' kantinu...jedino mjesto gdje je moglo da se pusi. Sad moramo da se smrzavamo napolju. Pored ulozenih 1.1 miliona KM mogli su da operu jos jedan pa nam naprave postenu kantinu a ne onaj fenseraj!
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Dijeliti lokal na pušačku i nepušačku sekciju je kao da podijelite bazen na dvije polovine - u jednoj smiješ da pišaš, u drugoj ne. :D
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

Jazavac
Posts: 8
Joined: 11.12.2007. 20:49
Location: NISAM
Contact:

Post by Jazavac »

Nema pičke da bi ja pusio duvan samo papir.

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

01.02.2008.će biti punih 20god kako nepušim :lol: :lol: :lol:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Pocinjem razmisljati u tom smjeru da ostavim taj kurcev duvan!
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Спремам полако план, скуплјам снагу и разрађујем стратегију!!!
ВРИЈЕМЕ ЈЕ ДА ОБЈАВИМ РАТ ЦИГАРАМА!!!!

Елем, умало ми плућа на нос нису изашла некидан кад сам играо фудбал.... :evil:
Од тад сам вец знатно сманјио трованје, а убацио више активног спорта у свакодневницу и бећ се осјећам знатно знатно болје....

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

mmmmm cigareticeeeee
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
mala
Posts: 405
Joined: 20.06.2007. 23:56
Location: Bogu iza opanaka
Contact:

Post by mala »

Samo naprijed Seljo.... :smt038

Uffff, :smt028 :smt025 :smt033
Can you maintain me?!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Poceo sam naj ozbiljnije da razmisljam da se okanim vise cigareta,ali valjda mi treba jos malo cvrsca volja nego sto je trenutno imam!

Oleg
Posts: 82
Joined: 08.10.2008. 11:04

Post by Oleg »

Treba sto vise pusiti posebno marihuanu to je dobro za pluca :)

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Ne to ti je dobro da možeš lakše prdit po forumu, zalet i to........
Image

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

prekosutra ce biti dva dana kako sam prestao pusiti! ali nisam bacio cigare, kako to neki rade, dao sam ih komsiji, rekox steta je....
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

nkulesko wrote:prekosutra ce biti dva dana kako sam prestao pusiti! ali nisam bacio cigare, kako to neki rade, dao sam ih komsiji, rekox steta je....
Pravi Galcijan,nista se ne baca. :lol:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: DUVAN

Post by seljak iz skakavaca »

Dodjoh, vidjoh, prodjoh.. i jako se nacudih!
Duvani se na sve strane, mlado, staro, jako, nejako.. Cujem da je kofol donesen i nekakav zakon o zabrani pusenja na javnim mjestima (u koje, kazu, svrstavaju i ulicu/trotoar), al´ dobro umotanom papiru sa razlicitim potpisima i to uglavnom sa filterom, nigdje kraja...

Da ne pricam badava, evo i primjera na kome se odlicno vidi jedan dio torbe koja se nalazi na stolu u jednom od nasih poznatih ugostiteljskih objekata,
a iz koje izviruje kolekcija malih umotanih vragova, kako vodoravno, tako i uspravno.
Image

Strahota, ko god da je vlasnik pluca u koja ulazi za noc dimna kolicina u vrijednosti od 9,30 Km (NE, ne zelim da pretpostavljam sta se nalazi u druge dvije trecine torbe) , trebao bi u svakom slucaju posjetiti obliznjeg odzadzara! :D

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: DUVAN

Post by Crna »

Bas me cudi da niko nije prokomentarisao ostatak fotografije :D
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

Post Reply