Duvan

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: DUVAN

Post by seljak iz skakavaca »

:arrow:
Misle da se hvalim, pa.. Ne, nije to moja fotografija, i nisam ja na slici :wink: :D
Ali jest´ jedan forumash u pitanju :P

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Re: DUVAN

Post by marianna »

Facebook i autorska prava :)

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: DUVAN

Post by Dzukela »

seljak iz skakavaca wrote::arrow:
Misle da se hvalim, pa.. Ne, nije to moja fotografija, i nisam ja na slici :wink: :D
Ali jest´ jedan forumash u pitanju :P
Po tvome pisanju na ovom forumu se moze zakljuciti da si iz nekog zaostalog
sela i sa osnovnom skolom. O inteligenciji je svaki komentar suvisan pisati.
Seljacina na kvadrat, kratko receno :)

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: DUVAN

Post by seljak iz skakavaca »

Taki sam ti ja!

P.S. Da su svi pametni rodjeni, gdje bi nam bio kraj.. jer, da bi se pametni isticali, moraju postojati i praznoglavi, kao ja..
Pozz

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: DUVAN

Post by Dzukela »

Svaka cast barem si prizno ko si i sta si :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: DUVAN

Post by vrsta8472 »

У свијету више од милијарду пушача

Datum: 29.05.2009 22:00
Autor: Глас Српске

БAЊA ЛУКA - Подаци Свјетске здравствене организације показују да у свијету данас има више од милијарду пушача, а од посљедица пушења годишње умире више од пет и по милиона становника. Aко се тај тренд настави до 2030. године, тај број ће нарасти на 20 милиона, рекао је у петак у Бањој Луци помоћник министра здравља и социјалне заштите Републике Српске Милан Латиновић, пренијела је Срна.

Он је додао да Министарство са невладиним институцијама у РС покреће низ активности како би се смањио број пушача, јер "пушење представља врло велики и јак здравствени проблем".

Поводом Свјетског дана борбе против пушења, 31. маја, Латиновић је рекао да ће се у недјељу у Бањој Луци, Приједору, Бијељини дијелити леци становништву којим се, кроз неколико основних порука, жели указати на штетност употребе цигарете на здравље становништва.

Према његовим ријечима, у РС за помоћ људима у борби против пушења едукован је 501 доктор и 605 медицинских сестара.

Предсједник Удружења јавног здравља РС Стела Стоисављевић истакла је да су организовали конкурс ликовних радова за дјецу 18 основних школа у Бањој Луци о темама: "Пушење је штетно за моје здравље" и "Зашто нећу почети пушити". У недјељу у 17 часова у Бањој Луци је предвиђена и шетња од Студентског дома "Никола Тесла" до Универзитетског кампуса, гдје ће бити организовано низ игара, којима ће се настојати подићи свијест студентске популације о штетности пушења.

Истраживање

Прошлогодишње истраживање Института за заштиту здравља РС показало је да више од 50 одсто средњошколаца има доступност дувану, да је око 40 одсто дуван пробало, а петина њих старости од 15 и 16 година свакодневно конзумира дуван. Дјечаци најчешће почињу да пуше са девет, а дјевојчице са 15 година.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Duvan

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply