Mamurluk!!!

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Мамурлук, симптоми и превенција
Главобоља настаје јер алкохол шири крвне судове у глави, који, тако проширени, могу да надраже нерве за бол
Црно вино садржо супстанцу која појачава мамурлук


Зове се мамурлук. Зове се још боемска или момачка болест. Кажу, најбољи лек, као и за многе друге бољке, јесте време. Изнова и изнова трпите док не прође, јер никакву поуку из свега никад не извучете. Сваке године у ово време понављате себи да вам се ни случајно неће поновити грешка од претходног славља. Обећавате себи да ћете бити добри, да ћете пити само воду, и то негазирану, да ћете јести мало а здраво, а да ћете првог јутра после новогодишњег славља, свежи и одморни, кренути у јутарњи џогинг иако то никад до сада нисте радили. Пошто смо уверени да ништа од реченог неће да се деси, и с обзиром на то да је мамурлук једино сигурно што ће вас дочекати после новогодишњег славља, ево приче о наведеној појави. Први симптоми јављају се после отприлике четрнаест до петнаест сати од почетка уношења алкохола. Обојена пића, као виски или коњак, изазивају јачи мамурлук него вотка или бело вино. Црно вино је посебно проблематично, јер садржи супстанцу која може да појача мамурлук. Главобоља настаје јер алкохол шири крвне судове у глави, који, када су проширени, могу да надраже нерве за бол. Алкохол, такође, иритира стомак и централни нервни систем, делује диуретично, тако да појачава избацивање течности, што сутрадан за последицу има жеђ и главобољу.

Најбољи начин за превенцију мамурлука је једноставан. Немојте да пијете. Али ако ипак то нећете да пропустите дајте предност небојеним пићима. Немојте алкохол да мешате са газираним пићима јер мехурићи убрзавају његово продирање у крвоток. Уз алкохол пијте доста воде, да не бисте дехидрирали и избегавајте да пијете на празан стомак.

Када се ујутру пробудите с главобољом, попијте две чаше топле воде са две кашике меда. Фруктоза, воћни шећер којим мед обилује, убрзава метаболизам алкохола. Ако се одлучите за неки синтетички лек против болова, будите обазриви с аспирином ако имате стомачне тегобе. Никада немојте узимати аспирин пре уношења алкохола, јер ће он убрзати напијање.

Чорба од меса и црног лука ужива репутацију одличног лека против мамурлука, нарочито ако у њу додате мало љуте папричице и бибера. Тако надокнађујете недостатак калцијума и соли. Воћни сокови такође могу да буду од помоћи. Неки боеми се заклињу у јогурт, а биљна медицина препоручује чајеве од босиљка, нане, камилице, ђумбира, врбове коре, рузмарина...
Ипак, пре него што дођете у ситуацију да пробате неки од ових састојака, запамтите да прави мушкарац зна своју меру у јелу и пићу, али и да зна да се заустави кад за то дође време. У најгорем случају, ако себе познајте добро и свесни сте да се нећете придржавати препорученог, припремите све пре него што изађете из куће. Дочекајте јутро свог мамурлука бар спремни.
Д. Павићевић
[објављено: 13.01.2008.]
Image

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

ehhh.....ovo mi je danas nešto poznato :?
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Eto prodje i vrijeme pijanki,slavljenja i mamurluka.Stvarno dosta je bilo vise cijeli mjesec pijancenja i mamuranja!
Image

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Mjesec pijancenja pocinje tek kad dodjes! Mamuranje?! Zaboravi, necemo se ni trijezniti! ;)
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Weterinarka wrote:Mjesec pijancenja pocinje tek kad dodjes! Mamuranje?! Zaboravi, necemo se ni trijezniti! ;)
Uh,pa nema sta sad kad sam obecao pa napite me i ako treba zgazite,ali necu sad odustati.Ja sam protiv tebe i Zoze,pa sta god bude.Samo me nemojte ostaviti pod stolom,vec zovnite taxi i kazite neka me odmah tera na Paprikovac... :roll: :oops:
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Изведеница !
Храље, појам из сехиног вокабулара у народу познат као лабрња, њоњара,вичга испод носа, прњока...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
tehnol
Posts: 271
Joined: 20.04.2007. 23:27
Location: Prnjavor/NS

Re: ***

Post by tehnol »

rema wrote:100 grama Cvijetinog Bureka! :P
:smt023 :smt023 :smt023

samo jedna informacija iz prve ruke,cvijetin burek tezi 250 gr :lol: :lol: :lol:

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

ne znam jel mi vise bazdi iz usta taj burek ili 4l piva kad se teturam subotom
iz grada, ali zato je najjaci, jos mi ni jedan nije prisao nakon gozbe
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

zacaria wrote:ne znam jel mi vise bazdi iz usta taj burek ili 4l piva kad se teturam subotom
iz grada, ali zato je najjaci, jos mi ni jedan nije prisao nakon gozbe

nije te srmota pricati

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

ucili su me da istinu govorim...
salim se, ne izlazim ja u cvijetu
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

jagodica_bobica

Post by jagodica_bobica »

Čula sam da si lijepa djevojka,ali zašto piješ toliko,i možda malo vulgarna si?!Ja mislim da možeš biti dama NA NIVOU!

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

ne vidim kod nas neki nivo, ja sam samo takva....
:wink:
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Ona i jeste na nivou :wink:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Ништа ново ни на овој теми дуго, као да се нико од марта није напио... :lol: :lol:
ImageImage

aco
Posts: 19
Joined: 13.07.2008. 11:31

Post by aco »

Nemojte piti vodu,najbolje čim se ustanete poslije lumpovanja u Trokaderu popiti 1l jogurta,

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: MAMURLUK!!!

Post by Mr X »

Ima li danas pacijenata za ovu temu??
Image

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: MAMURLUK!!!

Post by vasko »

Mr X wrote:Ima li danas pacijenata za ovu temu??
mislim da nema :lol:
Umro bi na tvojim rukama!

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: MAMURLUK!!!

Post by zacaria »

pih, mamurluk... sta cu sa amnezijom??
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

_Vajking_
Posts: 120
Joined: 19.10.2008. 13:48

Re: MAMURLUK!!!

Post by _Vajking_ »

Imam ja jedne tablete koje su protiv mamurluka. Uzmes jednu prije spavanja i jednu kad ustanes. Dobro djeluju. Samo protiv rakije nema lijeka.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: MAMURLUK!!!

Post by murgo »

nema zabave bez zena i rakije

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Mamurluk!!!

Post by djuka »

Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

Post Reply