Nasilje u porodici - Zlostavljanje partnera

Kutak za sve one koji brinu o sebi i svom tijelu.

Moderator: aquarius

Da li ste ikad bili zlostavljani

Ne
29
66%
Da
15
34%
 
Total votes: 44

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Tesko je bilo sta reci i komentarisati o ljudima koji su za mene potpuni stranci,ali zelim reci sledece: Ako ju je tukao i maltretirao fizicki treba mu obe ruke polomiti tako da nikad vise ne mogne ni kasiku drzati,a kamoli sta drugo! Totalni sam protivnik nasilja nad zenama u bilo kom obliku!
Image

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Post by mirabell »

Ja sam se malo raspitala o ovom slucaju i kao zenu me ovo boli. Koliko neko mora da bude bolestan da na medijima objavi da je osoba nestala a samo trazi da mu neko javi gdje se nalazi da ju moze zgaziti?
Pored svega sto sam spomenula jos me zanima da li cemo mi i vec nadlezni uraditi ista da se njoj pomogne ili vec spomenuti gospodin kazni?
Da li ce biti "pojeo vuk magarca" i precutno pomoci da se ovakve stvari nastave desavati bez ikakvih sankcija?
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Avatar na prnjavor.info je nestao ali je vijest ostala.

Prosto me cudi kako niko nije prokomentarisao to o zrtvi i sl. Sa obzirom kakve su se sve bljuvotine mogle procitati povodom prostitucije sa maloljetnim osobama, kako to da ovde nema komentara kako je doticna varala muza, nije prala, pegla i kuvala dan noc u duhu sela. Heh.

edit
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

To u nas ispade kao one potjernice iz kaubojskih filmova, TRAZI SE ZIVA ILI MRTVA, i mi se jos pitamo ko je od njih zrtva, zeni doslo do guse i digla sidro, tako svaka zena treba da uradi poslije prvih batina u braku ili kao u njihovom slucaju u vanbracnoj vezi,,kad je vec nema ko drugi zastiti, onda je normalno da spas potrazi u bjekstvu.
Potpuno opravdavam njen postupak, ali mislim da je zakasnila cjelih 14 godina.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Post by mirabell »

Upravo to i jest zalosno sto ako nema ko fizicki da te zastiti onda moras trpjeti batine ili bjezati i skrivati se.Zar ne postoji drugi nacin?
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ja mislim da to danas rade samo jako zaostali ljudi i one teske seljacine koje smatraju zenu za licno vlasnistvo. Zalosno,ali i istinito sto je van svake pameti!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Зашто је побјегла од куће зна само она.

Кампања "Породица без насиља"
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Zar ni ti ne znas!?E svasta :lol:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

"Nisam je mnogo tukao, samo po neki šamarčić" :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=fAWS33Qh ... re=related

Još veći crnjak su ovi u skupštini :?

Tubonja
Posts: 30
Joined: 29.01.2009. 05:54
Location: Tajna

Post by Tubonja »

Zene treba povremeno ukidat s nogu.Ako covjek to ne radi redovno onda ona uhvati furset i dzaba ti je onda sve.A i zene su ljepse kad su malo tamnije.
Sto rijecima nemozes,pendrekom mozes,itekako.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Malo kad su opaljene,jel?Da da :P

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Nasilje u porodici - Zlostavljanje partnera

Post by mirabell »

Samo sam htjela spomenuti da zena o kojoj smo prije 2-3 godine pisali da je nestala i da ju trazi muz i kcerka,prije 10 dana izvrsila samoubistvo...tako se zavrsila i ta prica na zalost :(
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nasilje u porodici - Zlostavljanje partnera

Post by KAMIKAZA »

Zalosno, :( nemoguce je pomoci svima,ali je cinjenica da se jako malo radi i uopste se jako malo pokusava pomoci zrtvama.Policija ,drzava,nesto proture preko socijalnog i za njih je sve rijeseno,mislim da bi se moglo puno vise uraditi na zastiti i naravno na osvjescenju stanovnistva,jer zrtve moraju shvatiti da se ne radi o nekoj sramoti,u vecini slucajeva trpe teror da narod nebi ispirao usta sa njihovim problemom,a to je bas pogresno,u stvari i kad se odluce da progovore oni naidju na olajavanje tipa ona je kriva vucala se itd,svako doda nesto iako ne zna tu osobu,i na kraju 90 % ljudi kaze ,e i treba joj kad je takva.Znaci svjest moramo mjenjati i mi koji nismo direktno pogodjeni sa tim,kroz ignorisanje traceva i ostalog,treba se skoncentrisati na cinjenicu da neko ko je jaci maltretira slabijeg,a to niko ne zeli cuti,jer u sustini je to,to´,maltretiranje slabijeg od sebe,neovisno sto je taj neko vasa zena,muz ili dijete,radi se o slabijem i taj slabiji mora biti zasticen od okoline i od samog zakona i drzave.
Kad ljudi dodju u situaciju da batinama prevaspitavaju nekoga ko je jednako star kao i on,i da pokusavaju da uticu silom na njegovu psihu,onda prvo trebaju da se upitaju kakva je to njihova vlastita psiha i dal slucajno nisu oni ti koji su za prevaspitavanje.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply