Intelektualka - BLOG

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

STID ti koja se stidis svoga grada ne treba ni da zivis u njemu,ja koji malo vise putujem ponosim se da kazem odakle sam bez obzira ko je na vlasti jer je to moj grad gdje sam rodjen i gdje zivim
Чега да се стидим? Ти за себе кажеш да си локал патриота?! Дај да чујем шта си то то урадио за свој град када га тако својаташ? Наведи ми неки примјер или као Ники само си "јак" на писању и скривању иза тог свог имена на форуму?
ali to opet govori o tebi samoj MLADOST ti verovatno neznas da je na ovim izborima izaslo slovom i brojem 1300 MLADIH SDS a,sta oni za tebe znace hrpu neobrazovanih budala


Е питање на мјесту. Кажеш 1300 младих СДС-а изашло да гласа. Па да сте имало паметни, организованији и да знате да мислите унапријед са тако бројном организацијом могли сте да имате већину младих људи на листи а самим тим и већину у Клубу одборника СДС-а и да ако ВИ млади то хоћете имате предсједника СО наравно кад обезбједите већину. Шта је ВАС 1300 млади урадило? Подржали сте једног човјека који ради доста са младима и свака вам част на томе али нисте "изгурали" ни јединог младог човјека на листи СДС-а који ће у наредне 4 године моћи да штити интересе младих!!!
OSVETA videcemo ako budete imali skupstinsku vecinu sta ce biti nijedan radnik nece ostati na svom mestu poznajuci metode vaseg poglavara.
Видим колико се разумијеш о Закону о раду Локалној управи и не знам ни ја ко је већ законе. У Општини се мјења начелник, начелници одјељења и МИСЛИМ њихои замјеници. Сви они који су заполени застално остаје јер се по Закону не могу тек тако отпустити тј. могу али сигурно знаш колика је онда одштета. Јадан Томаш с ким ће горе морати да ради.
PROSLOST otidji u boracku organizaciju i na grobove palih boraca pa reci tamo da zelis proslost iza sebe
Борачке организације су толико исполитизоване да је мени мука од тога. Они прави борци што су трунули по рововима 5 година нема их нигдје. Борачке пензије примају људи који нису видјели рата. Стави себи прст на челу па се запитај шта је то толико труло у "Држави Данској".


E PA NECE MOCI I buduce kad pises o proslosti ustani i pisi zbog postovanja prema onima koji su ti omogucili da sedis udobno u svojoj kuci i pises ovakva S...A
Која си ти будала. Знаш ли за 18 година власти људи који су се клели у РС није направљен централни споменик у граду. И да смо једини град у РС који то нема. Имамо спомен Цркву на Вучијаку али то није пристушачно обичном човјеку да оде горе и да се поклони сјенама Србских јунака. Теби се мржња навукла преко очију па не знаш гдје гониш и шта пишеш и радиш.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

VRSTA idealizuješ stvari ... Razumijem strasti i želje ali po tvome pisanju kada bi čovjek sudio , a ne poznaje situaciju , mislio bi ,,evo idealne kombinacije,,
Ništa nije idealno a još manje vječno ! Činjenica je , nije sve bilo kako treba i kako se moglo proteklih godina ali ko nam to garantuje da će u iduće četiri godine biti bolje ! Lično ću biti zadovoljan ako i jedan posto bude bolje a da ne govorim o 100 % !!!
Treba malo smiiriti strasti a u tvoju političku vjeru i čast ću povjerovati onog trenutka kada budeš ukazivao na dobre strane ali i na loše strane bilo koje stranke a pogotovo tvoje !
Naravno to važi i za ostale diskutante kao i za mene samog !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Максимусе, не постоји идеално друштвено уређење. Видиш случај Никија или мене. Ми смо дио нечега. Ако си дио тога ти онда или можеш то да прихватиш као чињенично стање или да напустиш оснујеш неко боље љепше или не знам ни сам какво политичко ангажовање. Човјек треба да је критичан у оганима те странке да буде што боља и што способнија, јер је то једини гарант за дуговјечну владавину. Никоме није трајало до вијека, па неће ни нама. Једног дана ће доћи неки нови људи, са неким новим идејама да нас замјене, али ми још нисмо ни почели да радимо а ти од мене очекујеш неке велике ствари. Примопредаја је у новембру. Онда иде фрмирање Скупштине, па расписивање конкурса за начелнике одјељења, па приговори шта већ све не иде са тим формирањем власти. Мислим да до фебруара неће бити све то сређено, јер по Закону не мошеш прије да урадиш. Е након тога првих 100 дана опозиција мирује и након тога иду критике. Очекујем од свих вас позитивну критику, јер је то једини начин да учимо на нашим грешака и да се потрудимо да их исправимо а самим тим да побољшамо живот наших суграђана. Опет ја нисам одборник нећу моћи нешто много утицати, јесам као неки q палац у органима странке и покушаћу колико је у мојој моћи, да будем критичан прма неким стварима за које будем сматрао да нису уреду.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

...Човјек треба да је критичан у оганима те странке да буде што боља и што способнија, јер је то једини гарант за дуговјечну владавину...
Za početak stvari treba početi nazivati pravim imenima npr. ovaj slučaj ... ko je dobio većinu on ima vlast ali on ne vlada on upravlja ovom opštinom ili državom ! Znam da nisi ni tako mislio ali kada govorimo ispravno onda se stvari same od sebe nameću i tako se ponašamo ! Npr. naš premijer trenutno vlada ali zar ne bi treao da upravlja ovom zemljom ? Šta onda radi ? Isto što su radili oni protiv kojih se borio prije 10tak godina !
Nadam se da novi ljudi na čelu naše opštine neće ,,vladati,, nego upravljati našom opštinom !? To je jedino moguće ako su ljudi iskreni , časni i samokritični kako prema sebi tako i prema ljudima oko sebe i jedini način da se to postigne je da svaka stranka očisti ,,kukolj,, iz svojih redova , dovede časne i školovane ljude , bez kriminalne mrlje , na čelo i počne reforme od temelja !
Da li je to tvoja toliko branjena strana spremna !? Izvini ali iskustvo mi kaže da niste !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Добро управу си, погријешио сам код тог мог израза. Некако се још не могу да се на то привикнем :D

И ја се надам да ће се понашати као домаћини а не као неке скитнице које дођу и оду а ништа не оставе иза себе. Нисам Нострадамус па да могу рећи шта ће бити за 4 године. Ако кренем од себе и ових око мене мислим на младе, имамо добру екипу. Јединствени смо и знамо шта хоћемо а шта нећемо. Сад у политици МОРАШ да правиш компромисе, поготово у великим странкама као што је СДС или СНСД. За вријеме кампање сам да не кажем тако имао око 100 младих људи са којима сам радио. И сада свако има неке своје фикс идеје, неко некога не воли из неких личних разлога и још свакојаких других ситних проблемчића и тада сам по први пут у животу морао да правим неку врсту компромиса како би сви радили као једни. Срећом па имам доброг предјседника МСД-а иначе би пукао. Навео сам тај примјер. Ајд сада замисли странка од преко 4500 чланова од којих су једно 2000 мало више активни. Ко год да буде на челу тога, не битно која је странка мора да буде прво ауторитет а друга ствар да је спреман на компромисе. Без тога ништа не може да функционише. Сада искрен, частан поштен је утопија у политици (не могу да вјерујем да сам ово написао :lol: ). Ако хоћеш да будеш у томе прво што треба да урадиш јесте да имаш добар желудац, ако немаш боље иди пецај рибу или се учлани у неки КУД. Имам осјећај да ми превише идеализујемо ствари. Човјек треба да је поштен као прво за себе. Јер ту се гради повјерење. Друга веома битна ствар је правна држава, која треба да санкционише све једнако без обзира на позицију. Као што дрлонц рече за СДС и реформу тако вам је и у СНСД-у. Иде али полако. Један корак напријед два назад. Они који су у политички активни и који разумију стање нашег система знају зашто је то тако. Само да ти кажем на крају. Памет је као бујица која наиђе на неку брану и та брана кад тад мора до попусти и да пусти ту памет да дође до изражаја. Мислим да је наша "брана" попустила :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Шта је ВАС 1300 млади урадило? Подржали сте једног човјека који ради доста са младима и свака вам част на томе али нисте "изгурали" ни јединог младог човјека на листи СДС-а који ће у наредне 4 године моћи да штити интересе младих!!!
Морам рећи да за младе СДС-а у Прњавору ја нисам ни чуо, ево све до сад. Толико о њиховој активности. Што се тиче младих СНСД-а, кога сте то ви "изгурали"?? Може на листи бити ко хоће, али на крају у одборнике уђе-Живанић Млађи?? Волио бих чути твоје мишљење зашто је Саша Живанић, само као примјер, ушао у СО(тј. да ли је или није не знам, али је близу)??? Вјерујем да си ти био активнији бар 5 пута. Да се разумијемо, ништа ја не кажем за њега, само кажем да не вјерујем да је страначка активност разлог због којег је добио толико гласова. Свака част Максимусу. Прво гледај своје редове, а не да гураш под тепих прљавштину својих. Као да није било похлепе унутар ваших редова око одборничких мјеста. Кад будеш критиковао своје, ја ћу ти вјеровати, овако, шупља прича.
Живјели!!!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Јадан Томаш с ким ће горе морати да ради.
Ne, pogrijesio si nesto. JADAN TOMAS, ZA KOGA SADA MORA DA RADI!!!

Idi igraj se malo u pijesku. Opet si poceo da bulaznis, da nije opet neka pcela ubola? :wink:

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Kad smo vec kod tih mladih iz reda SNSD...nije mi opet jasno kako Vedran nije usao u SO...lik se odrekao mnogo toga za radi, 'ajmo reci, politicke karijere...grijesio jeste ali boze moj, ljudski je grijesiti...kako god, kad oduzmes i saberes po meni zasluzio je debelo svoje mjesto u SO.(Kad pogledam kakvi polu-pismeni irvasi grade karijeru u sklopu iste muka mi dodje).
Dalje, primjetio sam na listi mladih SNSD kako je neka vushepla Dragana dobila tonu glasova...volio bih da mi neko objasni ko je doticna persona i da li to ima toliko brojnu rodbinu pa da joj podare svojim glasovima mjesto u SO...mislim respect za mladu damu ko god da je ali ja za nju nikad cuo nisam...ili sam opet odspavao neku epizodu gdje je ona odigrala znacajnu rolu!?Hvala onom koji mi odgovori na ovo pitanje!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Franz wrote:Kad pogledam kakvi polu-pismeni irvasi grade karijeru u sklopu iste...nije mi opet jasno kako Vedran nije usao u SO
E to vec stoji. :lol: I on je zasluzio svoje mjesto medju polu-pismenim. :smt005 Da je Veki prosao, meni bi licno bilo drago, svima bi nam cvjetale ruze. On ima vizije, zna povuci prave poteze, rodjeni je lider, i zaista bi nam bilo mnogo bolje. Zao mi je :cry: ali se iskreno nadam da ce proci za 4 godine. :roll:

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Hvala onom koji mi odgovori na ovo pitanje!
Управо тако, придружујем се питању и проширио бих га на већ поменутог Живанића, затим Горана Земуна... Можда дјелимичан одговор лежи у принципу "ти мени у твом селу нађи 20 гласова, ја теби у свом"?? Да ли је крив Изборни закон, по коме лијепо можеш да заокружиш 70% листе(тј. све)? Или је, опет, неко из врха странке агитовао за поменуте??
Живјели!!!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Није то ништа ново. Иако свака странка " нареди " да се кампања ради прије свега за странку/централу, појединци са листе одраде кампање за себе.
Треба узети у обзир да је то веома уносан " бизнис ". За четири године мандата одборник у СО " убере " око 40 000 КМ. Није за бацити. :P
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

MAXIMUS wrote: Činjenica je , nije sve bilo kako treba i kako se moglo proteklih godina ali ko nam to garantuje da će u iduće četiri godine biti bolje ! Lično ću biti zadovoljan ako i jedan posto bude bolje a da ne govorim o 100 % !!!
Mora biti bolje, tj bar bi trebalo, JER drzavna vladavina na celu sa Dodikom nije imala u cilju do sada da pomogne opstini, kako bi stvorila sto losiju situaciju u Prnjavoru; dovela gradjane do ocaja i time ukinula SDS.. E sad kad su tu gdje jesu- moraju da naprave vise kako bi tu i ostali, tako da ocekujem "milost" svevisnjeg..
S druge strane, koliko god je opstina P. do sada bila izolovana, ipak je uspjela na sam vrh u drzavi.. Situacija je takva kakva jeste, sigurno se moglo bolje; ali ne i mnogo bolje! Imali smo rat, sankcije, bezzakonodovstvo....
Treba se osvrnuti na ostale gradove RS, pa se zapitati gdje to tece med i mlijeko (a zna se da SDS nije bio svuda na vlasti).. ??? Gdje je to toliko dobro i gdje je to SNSD uspjeo da digne standard?? U Prnjavoru je (vjerovali ili ne) skoro "najveca" cifra- recimo djecijeg doplatka (uzecu za primjer Gradisku, u kojoj je duplo manji).. Da nije tuzno, bilo bi smijesno- jer bi normalno takvo nesto trebalo biti uredjeno na nivuo drzave, ali je ipak prilagodjeno mogucnosti opstine..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Морам рећи да за младе СДС-а у Прњавору ја нисам ни чуо, ево све до сад.
Ја сам чуо за њих кад су ишли од врата до врата, радили неку анкету прије кампање...јбг мозгови заборавили да се неке твари као та кампања "од врата до врата " ради задњих 10 дана кампање :lol:
Толико о њиховој активности. Што се тиче младих СНСД-а, кога сте то ви "изгурали"??


Изгурали смо Драгану Ковачевић, Сашу Живанића и Зорана Лекића он је први испод листе.
Може на листи бити ко хоће, али на крају у одборнике уђе-Живанић Млађи?? Волио бих чути твоје мишљење зашто је Саша Живанић, само као примјер, ушао у СО(тј. да ли је или није не знам, али је близу)??? Вјерујем да си ти био активнији бар 5 пута. Да се разумијемо, ништа ја не кажем за њега, само кажем да не вјерујем да је страначка активност разлог због којег је добио толико гласова.
Да ти објасним Сашин случај. У кампањи није толико битно колико си страначки активан (не зна младе за старе да) већ колико можеш обезбједити гласова. Нас 8 младих са листе је радило заједничку кампању. Што значи да је свако од нас требао наћи по 100 појединачнич гласова како би имали око 800 преферцијалних гласова (ти су гласови важни због уласка у парламент али важе само за странку да не објашњавам). Радили смо кампању сви за једног један за све. Саша је требао да обезбједи око 200-250 гласова у Смртићима. Ако си био на митингу у Смртићима могао си да видиш да је посебно наглашено да гласају за нас 8. Сада људи на селу су друга прича него у граду. Знам да је нама у граду лакше објаснити потенцијалном гласачу да заокружи тих 8 имена него на селу, гдје је народ доста неписмен и то му је несхватљиво. Знам да Саши то није била намјера и знам колико му је било криво када је видјео да смо ми добили око 20 гласова а он преко 200. Стварно не кривим момка, ми смо у граду изњели и Драгану која је имала исти случај са Иловом, која је опет прича за себе. Мени је драго што ће тих троје младих људи моћу у Скупштини да се боре за интересе младих. Лично познајем све троје и не вјерујем да неће оправдати повјерење које су добили од нас младих. Јесам ли ти објаснио :D
Свака част Максимусу. Прво гледај своје редове, а не да гураш под тепих прљавштину својих. Као да није било похлепе унутар ваших редова око одборничких мјеста. Кад будеш критиковао своје, ја ћу ти вјеровати, овако, шупља прича.
Некатре, да ти чика Ведран нешто каже. Највећи противници су ти у твој странци. Ти си нпр. са СДС-ом начисто, знаш ко су и какви су. Али са својима је доста теже. Ето за ове Изборе смо урадили пар грешака, али смо ипак млади и драго ми је да се то сада десило а не за Изборе 2012. Јер неке ствари нико неће да ти објасни. Политика ти је као занат који мораш да крадеш да би знао да радиш а углавном се учиш на сопственим грешака. Кампању бих пожелио сваком младом човјеку да прође и види како нам систем функционише и тада би био доста реалнији у неким својим изјавама. Није овај свијет у којем ми живимо црно-бијел, доста ту има ствари за које се требаш изборити а и научити.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kad smo vec kod tih mladih iz reda SNSD...nije mi opet jasno kako Vedran nije usao u SO...lik se odrekao mnogo toga za radi, 'ajmo reci, politicke karijere...
Франц, све је било толико добро испланирано и урађено да нисмо могли да киксамо. Али неке ствари нисмо предвидјели.
grijesio jeste ali boze moj, ljudski je grijesiti...kako god, kad oduzmes i saberes po meni zasluzio je debelo svoje mjesto u SO.(Kad pogledam kakvi polu-pismeni irvasi grade karijeru u sklopu iste muka mi dodje).
Ех да су баби крила била би п**** као авион. Шта да ти кажем. Народ је тај који заокружују ко ће ући у СО. Све што је било у мојој моћи сам урадио. Нисам могао добити гласове у селима јер је тешко младом човјеку да убједи те гласаче. Они функционишу на неком другом оперативном систему за разлику од ових из града. Није мала ствар добити нпр 115 гласова на једном бирачком мјесту у Музичкој школи којој припада "круг двојке". Знам да ме ти људи разумију, али не разумијем ове друге. Али шта је ту је. Живот иде даље. А избора ће бити још :P
Dalje, primjetio sam na listi mladih SNSD kako je neka vushepla Dragana dobila tonu glasova...volio bih da mi neko objasni ko je doticna persona i da li to ima toliko brojnu rodbinu pa da joj podare svojim glasovima mjesto u SO...mislim respect za mladu damu ko god da je ali ja za nju nikad cuo nisam...ili sam opet odspavao neku epizodu gdje je ona odigrala znacajnu rolu!?Hvala onom koji mi odgovori na ovo pitanje!
Већ сам одговорио о томе Нектару, па прочитај да не пишем 2х :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nektar wrote:
Hvala onom koji mi odgovori na ovo pitanje!
Управо тако, придружујем се питању и проширио бих га на већ поменутог Живанића, затим Горана Земуна... Можда дјелимичан одговор лежи у принципу "ти мени у твом селу нађи 20 гласова, ја теби у свом"?? Да ли је крив Изборни закон, по коме лијепо можеш да заокружиш 70% листе(тј. све)? Или је, опет, неко из врха странке агитовао за поменуте??
Земунов случај :D

Земуну на неком бирачком мјесту умјесто 82 гласа упишу 2. И када су исправили ту грешку он је "прешао" и Драгану и Сасшу па је Саша испао, али се листа помјерапа ће и Саша и Лекић ући. То је већ виша математика. А Изборни закон гласачу омогућава да заокружи сва имена на листи ако хоће. То мало ко ради. Углавном мало ко може самостално да освоји довољан број гласова. Па се морају правити групе. Ствара се конкуренција у самој странци па сви више раде не би ли освојили што више гласова. Што већа странка треба ти више преферентних гласова да би ушао у СО. Имаш ту милион малих цака, како се шта ради али то је већ преопширно за писање а већ сам се уморио од типкања :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

aquarius wrote:Није то ништа ново. Иако свака странка " нареди " да се кампања ради прије свега за странку/централу, појединци са листе одраде кампање за себе.
Треба узети у обзир да је то веома уносан " бизнис ". За четири године мандата одборник у СО " убере " око 40 000 КМ. Није за бацити. :P
Управо тако Милане.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Изгурали смо Драгану Ковачевић, Сашу Живанића и Зорана Лекића он је први испод листе.
За Лекића вјерујем. За Драгану мислим да је "одговоран" Калабић лично, а за Сашу сам увјерен да је прогуран од стране Живанића Старијег, коме је био довољан мањи број гласова јер је у ПДП-у. дакле, изгурали сте само једно. И то АКО Сузана Шврака одустане, тј. буде "унапријеђена". Позната ми је виша математика, па и мало виша од те, чика Ведране. :D
У кампањи није толико битно колико си страначки активан (не зна младе за старе да) већ колико можеш обезбједити гласова. Нас 8 младих са листе је радило заједничку кампању. Што значи да је свако од нас требао наћи по 100 појединачнич гласова како би имали око 800 преферцијалних гласова (ти су гласови важни због уласка у парламент али важе само за странку да не објашњавам). Радили смо кампању сви за једног један за све. Саша је требао да обезбједи око 200-250 гласова у Смртићима. Ако си био на митингу у Смртићима могао си да видиш да је посебно наглашено да гласају за нас 8. Сада људи на селу су друга прича него у граду.
Нисам би ни на једном митингу. А та заједичка кампања била је, колико видим, за неке више, а за неке мање успјешна. Имао сам част да добијем ваш СМС. :D
Схватам ја да је политика таква каква јесте, али на овом локалном нивоу политике скоро да и нема, све се своди на кокошарење, да тако кажем. Локалне сеоске газде прогурају себе и своје, градске мало веће газде раде исто, а све зарад одборничких бенефиција. Кад само видим ко је прошао из мог и сусједних мјеста, знам шта нам је очекивати од новог сазива. Свака част Лекићу, али имам утисак да је већина осталих искористила МСД само за евентуално придобијање којег гласа више. У праву си да су вам ово тек први избори, биће за вас времена, али размисли мало и о овом што сам написао, неће шкодити. Добро ми је познато како то иде на селу, не због неписмености(са чим се, уосталом, не слажем :!: ) него због, некако, јачих веза између људи.
Живјели!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

За Лекића вјерујем. За Драгану мислим да је "одговоран" Калабић лично, а за Сашу сам увјерен да је прогуран од стране Живанића Старијег, коме је био довољан мањи број гласова јер је у ПДП-у. дакле, изгурали сте само једно.
Нектаре, Драгана је прошла захваљујући Иловчанима који су гласали за њу. Мому у селу сви знају и тако је добила доста гласова. Мени је драго што је она прошла јер је дјевојка на мјесту и знам да ће се држати нашег договора. Она чак није ни хтјела да буде са нама из разлога што је знала, да ће бити тешко у Илови одрадити такву врсту кампање али смо се одговорили идемо заједно, јер је она од самог почетка тј. оснивања овог ОО МСД била са нама и још је потпредсједник МСД-а.

И то АКО Сузана Шврака одустане, тј. буде "унапријеђена". Позната ми је виша математика, па и мало виша од те, чика Ведране.
Ако ти је позната "виша математика" онда знаш да директо средње школе не може да буде одборник. Сукоб интереса.
Нисам би ни на једном митингу. А та заједичка кампања била је, колико видим, за неке више, а за неке мање успјешна.
Тачно тако.
Имао сам част да добијем ваш СМС.
Послали смо 500 порука. Ја слао. Ти си сигурно био онај који ми је одговорио о злоупотреби приватног броја :wink: Стварно не знам имена људи јер је договор био, да свако донесе бројеве телефона потенцијалних гласача без имена. Али сада ми нешто паде на памет.
Схватам ја да је политика таква каква јесте, али на овом локалном нивоу политике скоро да и нема, све се своди на кокошарење, да тако кажем. Локалне сеоске газде прогурају себе и своје, градске мало веће газде раде исто, а све зарад одборничких бенефиција.
На локалном нивоу је оно ко прими ударац испод појаса, тај је надрљао.
Свака част Лекићу, али имам утисак да је већина осталих искористила МСД само за евентуално придобијање којег гласа више. У праву си да су вам ово тек први избори, биће за вас времена, али размисли мало и о овом што сам написао, неће шкодити.


Вара те тај утисак. Ако познајеш лично Сашу и Драгану знао би да није тако. Али биће још избора, следећи пут другачије радимо. Сада и ми млади знамо неке "цаке".
Добро ми је познато како то иде на селу, не због неписмености(са чим се, уосталом, не слажем ) него због, некако, јачих веза између људи
Јаче везе, али брате мили и неписменост одигра велику улогу. Знам колико је тешко објснити некоме на селу (а да не омаловажим те људе) како да гласају и због чега да тако гласају. Они знају тог и тог и силом инерције заокруже његово име.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Нектаре, Драгана је прошла захваљујући Иловчанима који су гласали за њу.
А не захваљујући вашој кампањи. Тачно. Дакле, нисте је ви "изгурали".
Ако ти је позната "виша математика" онда знаш да директо средње школе не може да буде одборник. Сукоб интереса.
Је ли?? Откуд онда на вашој листи, као кандидат, уопште, и то са позамашним бројем гласова? Како је Љубица Филиповић обављала обадвије функције(колико је мени познато)?
Ти си сигурно био онај који ми је одговорио о злоупотреби приватног броја Стварно не знам имена људи јер је договор био, да свако донесе бројеве телефона потенцијалних гласача без имена.
Ма Ок је то. Мало агресивније, али сасвим Ок. Нисам ти ја ништа одговорио, нисам толико пук'о! :D
Јаче везе, али брате мили и неписменост одигра велику улогу.
Ево ја ти одговорно тврдим да је број неписмених, шта год сматрао под тим, приближно исти у селу и граду, бар Прњавору. Мени је, опет, драго што су људи гласали за кандидате из свог мјеста, и да то почиње бити већи приоритет од страначке припадности. Још само да ови то оправдају...
Како год, али ако мислиш успјети, дистанцирај се и од лоших поступака своје странке. Кажеш да си "начисто са СДС-ом, јер знаш ко су и какви су, а са својима је мало теже... ". Дакле, радиш са својима стално, али опет боље познајеш СДС-овце? Познајеш ти и своје добро, боље него што признајеш.
Живјели!!!

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Evo kad kažeš da je jadan Darko s kim će morati da radi, ja imam jedan prijedlog.
U svijetu je normalno da se rad svakog vrednuje, pa zašto ne bismo i mi vrednovali rad onih što rade u opštini?
Recimo, u situaciji kad se pokrene postupak za izbor načenika odjeljenja i sve radnike obavijestiti da se kreće i u postupak nove sistematizacije radnih mjesta. Pri tom posebno naglasiti da se svi od sad smatraju na probnom radu iako su po zakonu primljeni za stalno. Ovo u smislu da, dok se ne izradi novi pravilnik o sistamtizaciji radnih mjesta, rad svih se ocjenjuje i to kako od strane rukovodstva tj. Načelnika opštine i načelnika odjeljenja tako i od strane građana. Posebno naglasiti da će od evaluacije dosadašnjeg rada i ocjene rada u toku perioda do izrade sistematizacije zavisiti da li će i na kom radnom mjestu ko ostati. Po Zakonu o lokalnoj samopupravi i Zakonu o radu poslodavac ima pravo da rasporedi radnika na radno mjesto koje odgovara njegovoj stručnoj spremi i spoosbnostima.
U tom periodu napraviti anketne listiće i staviti na ulaz u svako odjeljenje. Svaku stranku obavijestiti da postoje ti listići i zamoliti da ih popuni.
Naravno, u cilju transparentnosti na koju se sad već bivša vlast toliko pozivala, ja bih išla i sa jednim javnim obavještenjem putem svih sredstava informisanja u kojima bih obavijestila sve građane opštine Prnjavor da je KONAČNO I ZVANIČNO započela reforma opštinske uprave i zamolila ih da nam pomognu u tom procesu. Ukazala bih na to da se pomoć očekuje u smislu evaluacije dosadašnjeg rada opštinske uprave i davanja novih ideja u kom cilju bi reforma trebala da ide. Takođe bih ih pozvala da u što većem broju popune anketne listiće.
Možda djeluje komlikovano ali stvarno je jednostavan proces koji bi na kraju, sigurna sam, urodio plodom i povećao povjerenje građana u opštinu. Pored toga i sami građani bi imali priliku da ju kreiraju po „svojoj mjeri“ čime bi opština , konačno, postala „servis građana“,a ne, neko tijelo osnovano za sebe i zbog sebe.
Na kraju procesa bih održala neku vrstu foruma građana gdje bih im pružila mogućnost da se izjasne o idejama koje smo prikupili i za koje smo se opredjelili kao i da još jednom konačno daju ocjenu i saglasnost na cijeli proces reforme.
Vjerujte ovo je u svijetu svugdje normalna pojava da se cijela zajednica uključi u kreiranje svojih tijela i organa. Prihvatanjem ovih ili kreiranjem vlastitih sličnih ideja (sličnih u smislu da nije bitan način već cilj, tj. da se uključi što veći broj građana u kreiranje administracije), mogli bismo konačno ponosno isticati da smo dobitnici velikih priznanja i opravdati njihovo postojanje.

mali_decak
Posts: 218
Joined: 31.01.2008. 13:14
Location: PRESELIO

Post by mali_decak »

Ti decko stvarno nisi normalan ti nama drzis predavanje o anketama i kako to treba raditi,pa decko dragi da li je tebi jasno da je SDS pobedila sa skoro hiljadu glasova razlike stranacki i pored svog vaseg IZBORNOG INJZENJERINGA a dac je TOMAS pobedio sa glasovima SDS iz njegovog rodnog sela sto je bilo unapred dogovoreno od nekih ljudi NA MOJU VELIKU ZALOST.i zato te molim suzdrzi od pametovanja jer nemas razloga pogledaj rezultat sve ce ti biti jasno.I mi koji to nismo radili imamo dva omladinca bez ikakvog lobiranja a vi ste izginuli i imate tri,pa o cemu ti pricas,i molim te ub uduce budi malo realniji jer je debata uvek zdrava ali bez vredjanja i preterivanja :wink:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

За дијана64:

О.к. идеја је на мјесту, само ако ју аплицирамо на земље развијене демократије. Твој систем пада на следећој чињеници : било ко нпр. организује 20-30 згубидана који ће " налијепити " неподобног шефића и оде дотични под лед. Реалније је да о раду сваког начелника одјељења говори број ријешених предмета, квалитет урађеног посла, транспарентност тендера ...

Форуми грађана, Зборови грађана и остала прела-реликти комунистичке традиције исполитизована су до бесвјести. Унапријед се излобира " критична маса " и одради ствар до краја. У идеалним условима да, али далеко смо ми од идеалног.

Рјешење би требало потражити у плановима и оствареним резултатима. Па ко добро ради добије пролазну оцјену, а осталима " Хвала лијепо и довиђења " и шут у гузицу, односно прерасподјела на ниже радно мјесто.

Дарко обећа да ће сараднике бирати по стручности, а не политичкој припадности. Сумњам у ту теорију, јер су мјеста унапријед договорена и без његовог " аминовања ". Али било би то јако лијепо, без обзира колико је нереално.

За мали_дечак :

Завири испод сукње, изненадићеш се :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Ja mislim da sam cak prvi napisao na ovom forumu (gledajuci broj glasova skonta i nepismen kao sto sam ja) da je Tomas pobijedio zahvaljujuci svom selu. Vidim da ima sve vise ljudi koji to isto tvrde ali sada me nesto drugo interesuje.

Ovi "omladinci,pioniri" ili sta vec sada kukaju na nepismenost i zatucanost sela kako im je sputala njihovu kampanju.
Vrsta rece da se "njima" to tesko moze objasniti i oni to rade po nekoj inerciji kada vide nekoga koga znaju tako ga i "obiljeze"....dobro,mozda je to i tako. Iskren da budem u danasnje vrijeme i ja da sam glasao isto bi postupio tj dao bi glas nekome koga poznajem pa tako mozda i Vrsti :wink:

ALI,ta nepismenost i ta inercija su nam izabrali novog nacelnika!!! Sta sad?

Ovakvo poredjenje neka neko iznese u medije i dokaze da je to prozivanje vlastitih glasaca....eto sukoba u samoj stranci a ceh ce platiti onaj ko je izjavio to.
Vrsta izaberi ili politiku ili forum ili bar preskaci politiku na forumu bice bolje za tebe tj za tvoje politicko angazovanje.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Samo opusteno...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ja mislim da sam cak prvi napisao na ovom forumu (gledajuci broj glasova skonta i nepismen kao sto sam ja) da je Tomas pobijedio zahvaljujuci svom selu. Vidim da ima sve vise ljudi koji to isto tvrde ali sada me nesto drugo interesuje.
Управу си. Ипак је у његовом селу 10% бирача са читаве општине.

Ovi "omladinci,pioniri" ili sta vec sada kukaju na nepismenost i zatucanost sela kako im je sputala njihovu kampanju.
Vrsta rece da se "njima" to tesko moze objasniti i oni to rade po nekoj inerciji kada vide nekoga koga znaju tako ga i "obiljeze"....dobro,mozda je to i tako. Iskren da budem u danasnje vrijeme i ja da sam glasao isto bi postupio tj dao bi glas nekome koga poznajem pa tako mozda i Vrsti
Хахаха, Ципирипи. Оно што сам написао односи се на МСД. Главни разлозио не проласка свих кандидата лежи у томе.
ALI,ta nepismenost i ta inercija su nam izabrali novog nacelnika!!! Sta sad?
Начелник је посебно листа је посебно. Знаш и сам.
Ovakvo poredjenje neka neko iznese u medije i dokaze da je to prozivanje vlastitih glasaca....eto sukoba u samoj stranci a ceh ce platiti onaj ko je izjavio to.
Ето нека неко изнесе, а ја могу аргументовано да потврдим. Циприпи, сада се политичке странке баве неким другим стварима као нпр. формирање власти или како бити квалитетна опозиција. Мало ко бенда након избора, ко је шта написао на форуму.
Vrsta izaberi ili politiku ili forum ili bar preskaci politiku na forumu bice bolje za tebe tj za tvoje politicko angazovanje.
То ми који читамо овај форум, мислимо да смо много битни и да утичемо на јавно мјење. А уствари, мало ко (осим наравно Никија) све ово узима за озбиљно. Како да баталим овај форум. Сад морам писати наредне четири године, што више да се рекламирам, како би што више људи било упознато са мојом политичким ставовима и наравно да гласају за мене путем инерције каошто би то ти урадио :wink:

Поздрави ми Цецу. Нисам се са њом чуо 100 година. Јел' се удала?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked