Intelektualka - BLOG

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

dijana64 wrote:Jutros sam prolazila gradom I zaobilazila pokidane plakate. Nisam baš htjela da ih gazim ali mnogi jesu. I po tome sudim da će ipak na ovim izborima doći do promjene.
Kakav zakljucak! Bravooo :smt041 :smt041

:)

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Da, Sheki, kad govorimo jezikom činjenica onda nije važno i stranke se mogu transformisati?! Vidimo kako ste to odradili i ne moraš nam više nista reći.
A jel´ da, nije važno ni to na kojoj je ko listi bio i kako se iznenada „preobrazio“ ? I to nije važno samo kad je u pitanju vaš čovjek?!

Prozirno nema šta! Ni ja nisam član ni jedne stranke ali svaki put glasam i vjerujem da moj glas može nešto promijeniti.

Ajde da te pitam dalje, znaš li kako i po kom principu je birao svoje najbliže saradnike? Ako ih znaš kreni redom, razmisli pa ćeš vidjeti ko je gdje, kad i zašto bio i zašto je sad tu. Ima li iko među njima da je stvarno zaslužio da tu bude i da je to zasluga po osnovu znanja, vještine, struke, obrazovanja....? Ima li ijedan od njegovih najbližih saradnika da govori jedan bar strani jezik? Zna li ijedan od njih (tu mislim i na žene i na muškarce) išta osim proći ulicom zategnut kao da je progutao metlu? Navedi jedna pozitivan primjer i skinuću ti kapu!!! Navedi po čemu je neko od njih zaslužio da bude priznat u Prnjavoru?! Šta je ko uradio za svoj grad i svoje građane?

A čujem da i sad pred izbore zapošljavaju neke koji su studirali po više od deceniju i po i na kraju završili ko zna gdje i ko zna šta! Oni rade a pametni ljudi sjede kod kuće!

I, prijatelju, ne zamjerim ja tebi što ne znaš latinski a smetaju ti i naše narodne umotvorine, ali ti žestoko zamjerim što nisi (ako nisi) iskoristio vrijeme vaše vladavine i završio menadžment u Prijedoru. Mogao si se lijepo utaliti tu negdje i biti miran do sad. Sad već, nadam se, dolazi vrijeme onih koji znaju strane jezike, pa i latinski koliko treba, ne smetaju im narodne umotvorine i nisu pozavršavali menadžment (svi smo mi menadžeri!!!???) već državne fakultete gdje se dobro nažuljaš dok položiš ispit. Dolazi vrijeme promjena i bolje mijenjaj se i ti!

Ugledaj se na Kamikazu! Čovjek je zaslužio penziju i da mu se sve „servira“ a on samo da piše, piše i piše.....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

[quote="dijana64"] Ima li ijedan od njegovih najbližih saradnika da govori jedan bar strani jezik?

NEMOJ TAKO SVE SU TO PISMENE DAME ; SVE GOVORE BAR PO TRI STRANA JEZIKA; BOSANSKI;HRVATSKI I CRNOGORSKI !!! :smt005 A ONO SA METIOM STIMA 100 %; JA SAM MISLIO DA IM SE NESTO DRUGO ZAGLAVILO ALI ETO DOKAZANO JE DA JE METLA U PITANJU !!!! :D

Ugledaj se na Kamikazu! Čovjek je zaslužio penziju i da mu se sve „servira“ a on samo da piše, piše i piše.....

MENI SVAKA VLAST SERVIRA SAMO BATINE; ZATO SAM I KOD OVE BUDUCE SKEPTICAN !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

dijana64 wrote:Sad već, nadam se, dolazi vrijeme onih koji znaju strane jezike, pa i latinski koliko treba, ne smetaju im narodne umotvorine i nisu pozavršavali menadžment (svi smo mi menadžeri!!!???) već državne fakultete gdje se dobro nažuljaš dok položiš ispit. Dolazi vrijeme promjena i bolje mijenjaj se i ti!

Ugledaj se na Kamikazu! Čovjek je zaslužio penziju i da mu se sve „servira“ a on samo da piše, piše i piše.....
Za prvi dio cu ti reci da se pogresno nadas. Sa svim privatnim fakultetima ovdje, koji sada (bar u Srbiji) kostaju jednako kao i drzavni, i nisu vise tako nedostupni ljudima, niko nece da se gnjavi i da se bezze zulja, kad moze linijom manjeg otpora.

A za ovaj drugi dio bas i ne znam sta da kazem. Malo previse njanjavo i dupelizacki za moj ukus. Izvini, ali tako je. (Osim ako nije sarkazam. Ako je sarkazam, onda super, jer ja obozavam sarkazam, samo nekad nisam sigurna da li je to to ili ne.)
You must not know 'bout me...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

zozon wrote:
A za ovaj drugi dio bas i ne znam sta da kazem. Malo previse njanjavo i dupelizacki za moj ukus.
BAS SI BEZOBRAZNA; DA ZNAS DA SI BEZOBRAZNA; SRAMI SE ;SRAM DA TE BUDE ;SRAMMMMM :D PERVEZNICE JEDNA !!! :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Stidim se.
You must not know 'bout me...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

dijana64 wrote:Ima li ijedan od njegovih najbližih saradnika da govori jedan bar strani jezik?
HAHAHAHAHAHAHAHA!!! Evo par pitanja za moju srecu pametnu...

KOLIKO STRANIH JEZIKA ZNA PREDSJEDNIK VLADE REPUBLIKE SRPSKE (ili premijer=konj)???
KOJU ZAVRSENU SKOLU IMA PREDSJEDNIK VLADE REPUBLIKE SRPSKE, KAD JU JE ZAVRSIO, I KAKO (ovdje ti vjerovatno Kamikaza moze pomoci, ili Zivorad) ???
I JOS SAMO JEDNO...KOLIKO STRANIH JEZIKA ZNA PREDSJEDNIK REPUBLIKE SRPSKE (ako ne racunamo Ruski kao neki svjetski jezik, a i njega ne zna)?? MOLIM TE ODGOVORI. :roll:

Boldovao sam ti kljucne rijeci. :wink:

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Jos ce se Bosna i Hercegovina nacekat' da dodju na vlast pismeni ljudi koji pricaju,kao prvo svoj maternji,tecno i pravilno a potom jos dva tri svjetska jezika...Al' nak' da ne gnjavim,uselilo se moronstvo i ljaksaberija u nase carsije,nemos' mirno proc' gradom a da te ne isprepadaju planinsko-sumski dijalekti sa jako visokim output-om,krenuvsi od Sarajeva pa skroz do Banja Luke!I sad je to ko fol kretanje ka boljem...vracanje korijenima...i onda cemo tako,lagano,stici do primata...i tad' nam nece bit vazno kojoj politickoj partiji pripadamo...TADA cemo se osvrnut istinski na ekonomiju...jer primat bas ne konta bog zna kako, al' zna sta je glad...sve je ovo,, CAS CCAVLJA NA CAVLJEM CUVIKU,,il' sto bi fini svijet reko',,QURCEVA DAVORIJA,,...pa ti sad de!!!
Srebrena Krila

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

I, prijatelju, ne zamjerim ja tebi što ne znaš latinski a smetaju ti i naše narodne umotvorine, ali ti žestoko zamjerim što nisi (ako nisi) iskoristio vrijeme vaše vladavine i završio menadžment u Prijedoru. Mogao si se lijepo utaliti tu negdje i biti miran do sad. Sad već, nadam se, dolazi vrijeme onih koji znaju strane jezike, pa i latinski koliko treba, ne smetaju im narodne umotvorine i nisu pozavršavali menadžment (svi smo mi menadžeri!!!???) već državne fakultete gdje se dobro nažuljaš dok položiš ispit. Dolazi vrijeme promjena i bolje mijenjaj se i ti!

Ugledaj se na Kamikazu! Čovjek je zaslužio penziju i da mu se sve „servira“ a on samo da piše, piše i piše.....
Opet ti meni izvrces rijeci?

Ja sam u skoli imao latinski. Mozda je nesto ostalo. I ja volim srpske narodne umotvorine, ali mrzim one koji ih bacaju kao drva i gdje treba i gdje ne treba.

Hvala Gospodu pa nisam zavrsio ni menadzment, a ni politicke nauke ( kao Mile, na isti nacin) mada mi je to bio san... Hvala Gospodu, dosao sam u zdrave sredine gdje se cijeni ljudski trud, rad i uspjesi. Snasao sam se. Molio bih da ne zadires u moj zivot, kao sto ni ja ne diram tvoj. Ok?

I mislim da su vec svi skontali da si zavrsila DRZAVNI fakultet. Ne moras se ponavljati.


Isto tako, odgojen sam da se ugledam na postene i pametne ljude. To nije neko ko ne smije da otkrije svoj lik, i koji samo umije da **** po drugima, po nalogu ili kako god vec...

Opet govorim, ja pisem iskljucivo iz licnih razloga, svakako ne iz toga da me neko nagovori a kamoli plati. Pare nisu problem.

Da, Sheki, kad govorimo jezikom činjenica onda nije važno i stranke se mogu transformisati?! Vidimo kako ste to odradili i ne moraš nam više nista reći.
A jel´ da, nije važno ni to na kojoj je ko listi bio i kako se iznenada „preobrazio“ ? I to nije važno samo kad je u pitanju vaš čovjek?!

Prozirno nema šta! Ni ja nisam član ni jedne stranke ali svaki put glasam i vjerujem da moj glas može nešto promijeniti
.

Ili ne umijes ili ne mozes da skontas sta sam ja pisao. Smiri se pa polako. Ja nisam spominjao preobrazaje u vasoj stranci. Isto tako nisam ni spominjao da je neko presao. A sve se to i kod vas desava. Jos i u mnoooooogo vecem obimu. Mada se dvije spominjane stranke nikako ne mogu porediti. Jedna je u drugoj situaciji osnovana, i onda se tako svasta nakupi pa je red da se i ocisti...
Druga je stvar kad pobegulja, kao recimo Drago prijedje sve moguce, i onda zavrsi u SNSD, i jos kao jedan od spasitelja Prnjavora... Ma nije nego...

E da znas. Mrsko mi nesto vise crtati ti sta sam rekao. Nastavite ti i Kami sa propagandom ovdje, onaj drugi na prvoj stranici postavljajuci vijesti... Da je iole neko pametan u vrhu ovog foruma pa da uvede reda... Mene vise bole mnogo neka stvar...


Pozdrav

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nicky wrote:PREDSJEDNIK VLADE REPUBLIKE SRPSKE[/b] (ili premijer=konj)???
Za vase vlasti se za ovakve rijeci ubijalo :D a za Titine slalo na Goli otok, eto gdje smo dosli sa vama skolovanima danas :smt005 ako nastavite sa vrijedjanjem vlasti, svima cu podijeliti po BANanu :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Da sve je tako kao što pišete! Ja bih samo još zapjevala: „I bog je od nas digao ruke..“.
Ali moram odgovoriti Zozon na konstataciju da sam ....hm.... Pa, draga moja, možda da sam bila ne bih bila ovo što jesam. Nikad nisam ljubila „dupeta“ niti se klanjala ali ko zna, možda za svoje dobro, konačno naučim! Voljela bih to znati i htjeti pa pod cijenu da budem kao neki.
Papažanci, Šarinčani, Potočanci i oni još malo dalje od Kojin Hana (rekla bih „Crkvenjaci“, mislim oni iz Crkvene), Štrpčanii, Vijačanci i ostali su to perfektno naučili i odradili. I sad nešto imaju. Doduše ja vjerujem da sve što je nezasluženo đavo brzo odnese i znam da će im jako teško biti naviknuti se ne imati poslije velikog imanja. Ali šta je tu je....
Metla u leđima kad pukne sigurno boli jako. I savija kičmu.... Pa vrlo brzo ćemo vidjeti kako to izgleda.... :?: :!:
Negdje na nekom drugom podforumu sam pročitala da neko treba meni da plati za ovu propagandu. Odmah da kažem da NE PRISTAJEM NA PLAĆANJE! NEKE STVARI U ŽIVOTU SE RADE IZ LJUBAVI! A JEDNA OD NJIH JE I OVA! Možda će mi jednom satisfakcija biti vaša zahvalnost kad nam konačno krene bar malo nabolje. Možda ćete tad, bar neke od nas koji podižemo svijest i „otvaramo oči“ u prolazu zasuti cvijećem i zatražiti autogram... Možda.... :?:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

dijana64 wrote:Možda će mi jednom satisfakcija biti vaša zahvalnost kad nam konačno krene bar malo nabolje. Možda ćete tad, bar neke od nas koji podižemo svijest i „otvaramo oči“ u prolazu zasuti cvijećem i zatražiti autogram... Možda.... :?:
Ma kakvo cvijece sestro draga, ovi seljaci se samo paradaizima bacaju !!!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

KAKIkaza, malo procackaj, to nisam ja izmislio. Premijer je zaista konj, to sam vec negdje objasnjavao. Tacnije, ima to znacenje. Slabo pratis trke konja. :wink:

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Dodik king :wink:
Idemo dalje ...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nasa politika je uglavnom stani pani. Skoro sva zasluga za kakav takav objekat ide uglavnom medjunarodnoj zajednici, njihovim kreditimai pritiscima da se kakvi takvi zakoni donesu. Pritisici su redovno vrseni prvo na Dodika, pa na Poplasena, Sarovica, Cavica pa opet na Dodika. Bilo je tu glupih stvari ali dugo je ljudima trebalo da vide da nije sve sto sa zapada dolazi tako crno. Kod nas se uglavnom politikom bave nesnadjeni ljudi, nedovrseni biznismeni i neostvareni studenti svaki kurta ulazi u nju, izlazi iz nje prebogat i preuticajan..Glavnih projekata nema, ako ih ima sluze da se operu pare..Za svijetom kaskamo decenije, u tehnickom, tehnoloskom i organizacionom smislu..Vani se najvise skoluju studenti o drzavnom trosku na studijama istorije, muzike i sl (nemam nist aprotiv ovoga ali drzava tu nema jasnu strategiju u sta treba ulagati i sta je in). Zakoni se sporo donose, vaze kako za koga, jos se sporije implementiraju..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

[quote="Dodik"]PA sta ti Sheki imas ko pobijedi na izborima za nacelnika?
Ne zivis uopste u Prnjavoru niti ces kada tu zivjeti, ne razumijem zasto
onda ovdje pises takve nebuloze ?
Sheki ima srece sto ne zivi ovdje,ajd ti meni Dodik objasni zasto ovoliki narod napusta RS a i ja cu ako bog da biti jedan od tih ubrzo kada je toliko dobra vlast,pogledaj malo Hrvatsku i ona je ratovala i sve pa su napredniji od nas daleko ali kod njih svaka stranka koja dodje na vlast ima cilj da stvori jos bolju drzavu.Dodik u Prnjavoru nece pobjediti nikada osim ako ne bude kupovao glasove od ove sirotinje,ja bi samo volio da nadjem informaciju negdje koliko je ljudi napustilo RS naprimjer u ovoj godini? :smt117

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Post by Crna »

Nezaposlenost je vjerojatno najvažniji problem koji pogađa mladu generaciju, jednako i u
urbanim i ruralnim dijelovima BiH, a u kombinaciji sa stambenim problemima, stalnom ekonomskom
krizom i političkim manipulacijama, mladi ljudi zapadaju u stanje očaja i beznađa, zbog čega se okreću
drogama ili alkoholu, ili planiraju iseljavanje kao jedinu mogućnost da sebi osiguraju ljepšu budućnost.23
Prema raspoloživim podacima, 92.000 mladih ljudi napustilo je BiH od januara 1996. do marta 2001.
godine, a ankete ukazuju da bi 62 procenta mladih emigriralo, ako bi za to postojala mogućnost.24 Ovo
je vjerovatno najpogubniji trend za dugoročnu mogućnost pokretanja i održanja ekonomskog razvitka
BiH. Interesantan pokazatelj je i da su žene malobrojnije u grupi novopridošlih na tržište rada (od 19 do
29 godina), iz čega bi se mogao izvući zaključak da je veći broj žena nego muškaraca među onima koji
napuštaju zemlju.
To je od 96 do 2001 a od tad do danas je bar isto toliko ako ne i vise napustilo BIH.......Tekst je iz teme: Pregled siromastva u Bosni i Hercegovini...
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

LEGIJA wrote:
Dodik wrote:PA sta ti Sheki imas ko pobijedi na izborima za nacelnika?
Ne zivis uopste u Prnjavoru niti ces kada tu zivjeti, ne razumijem zasto
onda ovdje pises takve nebuloze ?
Sheki ima srece sto ne zivi ovdje,ajd ti meni Dodik objasni zasto ovoliki narod napusta RS a i ja cu ako bog da biti jedan od tih ubrzo kada je toliko dobra vlast,pogledaj malo Hrvatsku i ona je ratovala i sve pa su napredniji od nas daleko ali kod njih svaka stranka koja dodje na vlast ima cilj da stvori jos bolju drzavu.Dodik u Prnjavoru nece pobjediti nikada osim ako ne bude kupovao glasove od ove sirotinje,ja bi samo volio da nadjem informaciju negdje koliko je ljudi napustilo RS naprimjer u ovoj godini? :smt117
E moj Legija vidjeces ti kako ces da pozelis svoj Prnjavor ako odes negdje. Proklet ces taj dan kad si pomislio da odes.
Pitaj tih ljudi kako im je sto su otisli? Otisli svi za Sloveniju rintace za 3 evra po satu. Ko hoce da radi moze da zaradi i u Prnjavoru toliko.

A to oko glasanja prdis u prazno. Sami smo sebi krivi sto se stvorila takva situacija u Prnjavoru. Treba dati sansu, jebote nisi ti vidovit da vidis sta ce biti naredne 4 godine.
Reci mi dal bi bilo bolje da ostanu ovi stari?
Idemo dalje ...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Razvila se ,,diskusija,, ( ako JE možemo nazvati diskusija ) tipična za naš ,,južnjački,, mentalitet ! Teške rječi padaju polemike , stavovi rovovski ...
Normalno je da neko nekoga brani , zastupa , bori se za predizborne pozicije ali ... ipak svi mi u kompletu griješimo u jednoj stvari !!! Vidimo tuđe greške a svoje ne ili čak ih opravdavamo ,,ovo naše nije ništa , kako su oni ...
Pored kritike protivničke stranke , ne bi bilo loše osvrnuti se i na ,,svoje,, ne dozvoliti im da ,,ponavljaju tuđe greške i manipulacije,, Tako bi izgradili zdravije političko okruženje i sigurniju budućnost ! I dok se običan svjet svađa ( pri tome mislim na većinu ljudi ovde ) bogati moćnici se naslađuju i podjaruju vatru jer njima je najveća dobit u ,,mutnom,, !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Rocky Boy normalno da bi se pozelio Prnjavora to je logicno,ma ne trebaju ostati ni stari na vlasti,neka dolazi bilo ko na vlast ovdje ne zanima me samo neka nema veze sa Dodikom,pa ljudi moji pa covjek nas je unazadio 10 godina nista nije napravio za bolji zivot naroda i sta treba opet birati da pocne voditi svoje lopovluke i po Prnjavoru,sto se mene tice Prnjavor je napredan i fin grad i bez njega,ja razumijem da se mora uvesti zakon i jake kazne ali prije toga ipak treba napraviti jaci standard ovdje.Ja vam samo kazem prodjite pored hirugrije i paprikovca u Banja Luci to je strahota pa cete shvatiti sta je Dodik uradio za svoj narod.I da Rocky pa ja znam da svi ljudi kukaju koji su vani ali ajd ti meni objasni zasto se niko ne vraca? :smt117

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

LEGIJA wrote:.I da Rocky pa ja znam da svi ljudi kukaju koji su vani ali ajd ti meni objasni zasto se niko ne vraca? :smt117
AKO MOGU JA DA ODGOVORIM MJESTO ROCKYA :wink:
90 % nasih ljudi koji borave u inostranstvu bi se vratili, to je cinjenica, ma sta oni pricali i pisali, ali , e ovo ali nas zeza, povratkom u takvu sredinu se tesko uklapaju ,za njih je sad tu veca novina nego kad su odlazili tamo, najbolje je rekao moj drug :"Mala bara puna krokodila", dere te ko stigne, start je cisto nemoguc, pa vidite i sami da se tu radi sve preko veze, a koga znaju ti koji su u svjetu proveli skoro cijeli zivot, sa slabim poznavanjem mentaliteta i jezika, primjetili ste koliko dozivi covjek neprijatnosti ako ovdje na forumu napise nesto pogresno ili malim slovom ,a o tacki i zarezu da i ne pricamo, sta mislite tek kako je tamo kad podjes da trazis papire za ovo ili ono, nece da te razumije niko, dok mu ne gurnes stotku u dzep, a to nezna onaj ko je rastao u svjetu, cak ni mi koji smo rasli tu se ponekad ne snalazimo naj bolje sa tim podmicivanjem, kazem ponekad ,ali cesto proguramo jer znamo kako koliko i kome treba dati ,da bi ostvarili i postigli zeljeni cilj.
To je samo jedna od stvari koje koce, druga je skola za djecu ,koja jos manje znaju od svojih roditelja o toj uvjek hvaljenoj domovini,oni postaju od cijenjenih ucenika u nas predmet ismijavanja, i to samo zbog govora, ne pitaju se ti okolo kako bi bilo njima da ih neko stavi u takvu sredinu.
Eto naveo sam dva primjera, a ima ih stotinu, ne zadrzava njih (nas) inostranstvo,novcem ,vec navikama i obavezama, a ne odgoni njih (nas) iz nase zemlje los zivot vec bas te lose navike i nepostovanje obaveza bas od onih koji bi trebali da ih sprovode.
Da skratim, kao primjer cu vam navesti jedan period prije rata, kad sam ja kao obicni pocetnik u nas imao 1500 DM platu, i topli obrok, za radno vrijeme od 8 sati (citaj 3 efektivna); a moji poznanici u Austriji radili za 1000 DM 10 sati (citaj 12 efektivnih) ni tada se ljudi nisu vracali iako su znali da je ovdje bolje, nisu imali izbora kao ni danas, i tada mozda cak i u goroj mjeri su bili ugrozeni, cak ni gorivo u to vrijeme koje smo mi dobijali na par nepar ili ispod ruke, nisu mogli da dobiju koliko su htjeli vec su kupovali kupone i stajali u beznadeznim redovima u 3 ujutro, dok smo mi domaci kupovali preko veze(sramota onog vremena) a da ne pricamo o ostalom.:wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Negdje na ovom forumu pročitah da se predlaže da se forum ukine? Zanima me, zar tvorci te brilijantne ideje stvarno misle da će time nešto promijeniti? Da ćemo se ujediniti? Zar je stvarno samo forum taj koji dijeli stanovnike Prnjavora ili ima još podosta toga?

Zar mislite da mi nećemo znati otići na neki drugi forum i pisati ponovo isto kao što pišemo sada? Ili još bolje, da nećemo imati sposobnih ljudi da naprave novi forum?

Daj budite relani! Nema toga što može zaustaviti lavinu nezadovoljstva koja je zahvatila naš grad. Niti ima tog čovjeka koji može zabraniti da se govori. Naprotiv, počeće se sve više javno iznositi mišljenja i tražiti odgovornost za ono što jeste ili nije učinjeno i to s nekim ciljem.

I nije samo u pitanju vodovod, asfaltiranje ulica i puteva u nekim nedođijama i slično. U pitanju je odnos prema nama građanima.

Ipak, mene iskreno raduje da dosta mladih ljudi ima potrebu i želju da misli svojom glavom i hrabrosti da to mišljenje iznese. Pa kome se sviđalo ili ne sviđalo....

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

KAMIKAZA wrote:
LEGIJA wrote:.I da Rocky pa ja znam da svi ljudi kukaju koji su vani ali ajd ti meni objasni zasto se niko ne vraca? :smt117
AKO MOGU JA DA ODGOVORIM MJESTO ROCKYA :wink:
90 % nasih ljudi koji borave u inostranstvu bi se vratili, to je cinjenica, ma sta oni pricali i pisali, ali , e ovo ali nas zeza, povratkom u takvu sredinu se tesko uklapaju ,za njih je sad tu veca novina nego kad su odlazili tamo, najbolje je rekao moj drug :"Mala bara puna krokodila", dere te ko stigne, start je cisto nemoguc, pa vidite i sami da se tu radi sve preko veze, a koga znaju ti koji su u svjetu proveli skoro cijeli zivot, sa slabim poznavanjem mentaliteta i jezika, primjetili ste koliko dozivi covjek neprijatnosti ako ovdje na forumu napise nesto pogresno ili malim slovom ,a o tacki i zarezu da i ne pricamo, sta mislite tek kako je tamo kad podjes da trazis papire za ovo ili ono, nece da te razumije niko, dok mu ne gurnes stotku u dzep, a to nezna onaj ko je rastao u svjetu, cak ni mi koji smo rasli tu se ponekad ne snalazimo naj bolje sa tim podmicivanjem, kazem ponekad ,ali cesto proguramo jer znamo kako koliko i kome treba dati ,da bi ostvarili i postigli zeljeni cilj.
To je samo jedna od stvari koje koce, druga je skola za djecu ,koja jos manje znaju od svojih roditelja o toj uvjek hvaljenoj domovini,oni postaju od cijenjenih ucenika u nas predmet ismijavanja, i to samo zbog govora, ne pitaju se ti okolo kako bi bilo njima da ih neko stavi u takvu sredinu.
Eto naveo sam dva primjera, a ima ih stotinu, ne zadrzava njih (nas) inostranstvo,novcem ,vec navikama i obavezama, a ne odgoni njih (nas) iz nase zemlje los zivot vec bas te lose navike i nepostovanje obaveza bas od onih koji bi trebali da ih sprovode.
Da skratim, kao primjer cu vam navesti jedan period prije rata, kad sam ja kao obicni pocetnik u nas imao 1500 DM platu, i topli obrok, za radno vrijeme od 8 sati (citaj 3 efektivna); a moji poznanici u Austriji radili za 1000 DM 10 sati (citaj 12 efektivnih) ni tada se ljudi nisu vracali iako su znali da je ovdje bolje, nisu imali izbora kao ni danas, i tada mozda cak i u goroj mjeri su bili ugrozeni, cak ni gorivo u to vrijeme koje smo mi dobijali na par nepar ili ispod ruke, nisu mogli da dobiju koliko su htjeli vec su kupovali kupone i stajali u beznadeznim redovima u 3 ujutro, dok smo mi domaci kupovali preko veze(sramota onog vremena) a da ne pricamo o ostalom.:wink:
Druze Kamikaza,dodje i ti do pameti,konacno. :)))))))

:smt038
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Juče dobih načelnikov predizborni program sadržan na jednom listu papira. Aktivisti su ga dijelili pa mislim da ste ga svi dobili!
Molim Vaše mišljenje o njemu.
Ovaj put ću biti fina pa ću pustiti prvo vas da iznesete svoje mišljenje a na kraju ću ja reći svoje.
Šlag dolazi na kraju...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Otvorenoooooo radiiiii ,radiiiii, ferceraaaaa ,politikaaaa, a vec sam bio depresivan bez ove teme !!!! :lol:
Evo ovako , novi program nisam procitao, ali imam 17 starih , pa posto su svi bili isti, ne ocekujem da se i ovaj razlikuje od predhodnih. :D Al hajde procitacu ,vama za ljubav :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked