Turizam

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Turizam

Post by vrsta8472 »

JOKARA wrote:
(6) Возач бицикла и возач бицикла са мотором смију да се крећу само по оним саобраћајним површинама по којима је кретање таквим возилима дозвољено.
члан 100.
Хммм, ово је скроз дискутабилно. Те саобраћајне површине, ваљда треба да су обиљежене одговарајућом саобраћајном сигнализацијом. У случају да нису, не могу ја као неки просјечан грађанин, да знам шта је Законодавац мислио под само по оним саобраћајним површинама по којима је кретање таквим возилима дозвољено..?!

Када смо већ код тих знакова и прекршаја. Неки дан видим Калабић паркирао своју мечку у центру града (забрана након 17 сати), на тротоару и једном гумом је на тргу. И ту поред аута стоје два полицајца и не знам ни ја шта раде. Е сад не бих ја био ја, да ми није синула једна идеја. Да изађем из аута, усликам то ауто, израдим слике код фотографа и однесем у полицију (када сам задњи пут ишао да пријавим нешто, рекли су ми да могу пријавити све што ми падне на памет, још ако имам неки доказ тим боље). И ко на врага, једини слободан паркинг који сам имао, био је код "Тржнице", предалеко да бих се пјешке враћао. И још да усликам ону двојицу, што "стоје поред аута". Као шлаг на торту. И онда бих тражио да видим, да ли се је дотични господин позвао на посланички имунитет. Ако јесте, онда бих све то само прослиједио новинарима. Јер закон је за све исти, па и за оне који га доносе. А не овако. Ако неки јадо ту паркира у року од 5 мин, био би кажњен. А ако си Баја бр. 1, онда ти закони који важе за обичне смртнике не важе за њега!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Turizam

Post by regeman »

Хммм, ово је скроз дискутабилно. Те саобраћајне површине, ваљда треба да су обиљежене одговарајућом саобраћајном сигнализацијом. У случају да нису, не могу ја као неки просјечан грађанин, да знам шта је Законодавац мислио под само по оним саобраћајним површинама по којима је кретање таквим возилима дозвољено..?!
U stavu 1. i 2. istog clana sve pise. Ako ima staza onda njome, a ulazak i izlazak na stazu je obiljezen. Toga u Pr nema. Ima u NS npr i jedan dio studije je sad odradjen za BL.
Tamo gdje rizicno mijesati biciklisticki saobracaj sa ostalim treba jasno staviti znak zabrana za isti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Turizam

Post by Franz »

Citam o cemu se pise i ne mogu vjerovati da postoji zakon za bicikliste a mi zivimo prakticno u srednjem vijeku, iz aviona se vidi.

Ali oke, ako vec polemisemo o tome, imam zelju napisati koju rijec na tu temu...Primjera radi, u Zürich-u je staza za bicikliste koliko te volja ali cesto se desava da vidis biciklistu kako juri trotoarom, nema ni kacige, prolazi se kroz crveno, sa dozom opreza ali prolazi se, u pitanju su manje frekventne raskrsnice. Zelim reci da je u saobracaju, osim pjesaka, biciklista zasticena vrsta. Niko od policije ne dira ih...sad se pitate zasto...i ja sam se pitao zasto i dobio sam otprilike ovakav odgovor...ako oni mene lazu, ja vas lazem.
Naime, ovdje se sve podredjuje zastiti zivotne okoline(kao da i predskolska djeca im vec imaju tu razvijenu svijest, tako steknem utisak...stvar vaspitanja), vlast na sve moguce nacine stimulise narod da koristi javni prevoz a jos vise da se koristi bicikl. A i slozicete se, mnogo je zdravije nego da na tako uocljivom mjestu kao sto je gradski trg, ja Baja gastarbajter iz Ciriha ili Baja numero uno parkiram svoj "teskom mukom" zaradjeni dzip, koji samo jos vise revolta stvara medju normalnim svijetom u nas.

Ovdje bi mu narod izbusio gume ako ne bi vlast intervenisala, a naravno da bi...kao sto su meni probusili gumu jer sam ostavio bicikl u hodniku zgrade. Opomena, jako dobra, od tada ga unosim na balkon.
Vjerujte da bi i Baja Kiklop uredno markicu dao Bucinoj pokretnoj fiskalnoj kasi na parkingu ispred robne. :D

Samo kazna, jedino tako covjeka naucis pameti...a dok se to kod nas ne sredi i uredi, dok god Baje budu mogle ciniti sta ih je volja, nece biti drzave, nece biti zelje medju mladima da se ostaje tu gdje nam i jeste mjesto, tamo gdje nam je djedovina.
Razumijem da je odredjeni policajac mozda dobio posao preko veze, preko doticnog Baje ali to je njegov problem...kad je imao ponudu da ode u policiju, trebao je zajedno sa porodicom porazgovarati o tome...mogli su to odbiti ali nisu, guzice su nam proklete i sve tezimo ici linijom lakseg otpora...i zato eto nas gdje jesmo. Na dnu kace. Tu nam i jeste mjesto.

Pas mu mater i onom ko izmisli tocak...da ne bi njega, ne bi bilo problema. :wink:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Turizam

Post by regeman »

N
aime, ovdje se sve podredjuje zastiti zivotne okoline, vlast na sve moguce nacine stimulise narod da koristi javni prevoz a jos vise da se koristi bicikl. A i slozicete se, mnogo je zdravije nego da na tako uocljivom mjestu kao sto je gradski trg, ja Baja gastarbajter iz Ciriha ili Baja numero uno parkiram svoj "teskom mukom" zaradjeni dzip, koji samo jos vise revolta stvara medju normalnim svijetom u nas
Franc poredis neuporedivo, mislim savrseno si precizan u objasnjenju i to je istina ali od ove zemlje su svi manje vise digli ruke i to je tako. Ovdje premijer javno kaze i to u filmu koji promovise RS da ne voli bicikliste plus o ekologiji da ne pricamo. Mislim osnovna ekologija- asfaltna baza pored ribnjaka-hrane? A o uticaju biciklizma na zdravlje ljudi da ne govorimo...
Dok sam pisao diplomski nasao sam mnostvo naucnih radova, prevashodno Holandjana na temu razvoja biciklizma, uticaja istog na zivot i razvoj (sub)urbane sredine. Ljudi su od tog zivotnu nauku napravili koja je primjenjliva i koju primjenjuju. Moze to da se okaci ovde ali boli me djokica. Da sutradan neki potrcko to prekopira i predstavi ko svoj projekat. Hebe se drugima pa i meni. Ionako resavska skola uveliko radi.

Inace, grad Banja Luka je narucio mnostvo studija od FTN u Novom Sadu. Sta se krije iza tih studija ne znam. Par mojih kolega je radilo reformu gradskog saobracaja i parkinga i to je odradjeno a sad rade biciklisticku studiju i idejno rjesenje za tramvaje. Sve su to fine ideje koje se upropaste jer tu kerovi iz snsda utrce sa jednom mislju-ima li tu mene?
Sve uredjeno oko bicklistickih staza i zona, gdje koja treba da bude itd. ali se isprijecio problem. Na vec postojece pocela auta da se parkiraju, a onda ili nema pauka ili je to neki guzonja i to je to.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Turizam

Post by Franz »

Rege, da se mi ipak vratimo temi TURIZAM :smt003

Svajcarska turisticka zajednica bi mogla 'ladno kao turisticku atrakciju navesti i obilazak gradilista ali tamo gdje vecinu cine srpski(balkanski) radnici...
...naime, prvo na posao dolazi sef Müller sa svojim bajsom ili ukoliko mu vremenski uslovi ne dozvoljavaju, dolazi sa Toyotom Corrolom iz pocetka devedesetih, a poslije njega na posao dolaze "inzinjeri" Petar, Ivan, Redzep i Jusuf sa svojim reprezentativnim mercedesima, dzipovima X5, Q7 i ostalim igrackicama.

To vam opet dovoljno govori o mentalitetu prosjecnog balkanca...daj da se kitimo, busimo i prkosimo a nema veze sto to i nema smisla.

Da ne bude da smo najgori, ima tu i poneki dobar lijekar, nadje se i priznati profesor na univerzitetu ali nisu bas uocljivi kao prva navedena kategorija koja vala bas bode oci. Sabani smo i to mi ponajmanje vidimo. :D

U pravu je Regeman kad navodi primjer naseg kvazi-politicara koji svaki put sebi postavlja pitanje "ima li tu mene?"
Dok god bude bilo tih baloncica iznad glava ljudi koji toboze drze vlast, necemo daleko stici.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Turizam

Post by vrsta8472 »

Franz wrote: A i slozicete se, mnogo je zdravije nego da na tako uocljivom mjestu kao sto je gradski trg, ja Baja gastarbajter iz Ciriha ili Baja numero uno parkiram svoj "teskom mukom" zaradjeni dzip, koji samo jos vise revolta stvara medju normalnim svijetom u nas.

Ovdje bi mu narod izbusio gume ako ne bi vlast intervenisala, a naravno da bi...kao sto su meni probusili gumu jer sam ostavio bicikl u hodniku zgrade. Opomena, jako dobra, od tada ga unosim na balkon.
Vjerujte da bi i Baja Kiklop uredno markicu dao Bucinoj pokretnoj fiskalnoj kasi na parkingu ispred robne. :D

Samo kazna, jedino tako covjeka naucis pameti...a dok se to kod nas ne sredi i uredi, dok god Baje budu mogle ciniti sta ih je volja, nece biti drzave, nece biti zelje medju mladima da se ostaje tu gdje nam i jeste mjesto, tamo gdje nam je djedovina.
Овог нашег Бају, треба послати на бауштел. Угојио се к'о крмак рањеник. Покушавам колико је то могуће да поштујем законе ове државе. Знам која су ми права али и одговорности као грађанина. Сада када видим некога на власти, а да се понаша баш толико бахато, дође ми да јаучем. Све док ми обични смртници не будемо тражили одговорност од тих који нас представљају. Баје ће моћи радити шта им је воља!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Turizam

Post by aquarius »

Istina Rege, IMT je osnovna krilatica " nove političke elite ", kako sebe vole zvati ovi iz vlasti.
Generalno, IMT je čvršći od PDV-a i ostalih kratica, neotporan na društveno-političke i ideološke promjene.
Kad su na vlasti, to im dođe kao modus operandi.

Svi mi znamo šta i kako treba, ali neznam samo kome !? Stoka smo i zaslužujemo da nam svi potencijali propadaju pred nosom.
" Ne bacaj dijamante pred svinje "- kaže latinska poslovica.
Ja iskreno razmišljam da dignem ruke od svega i pređem iz demokratski podnošljive žabokrečine u totalni ideološko-politički oportunizam.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Turizam

Post by Magyar »

JOKARA wrote: P.S.
Madjar dovedi ih kod sebe kad asfaltna baza proradi da cuju umilne zvuke drobljenja kamenja propraceno mirisom bitumena i Vojkinog pilicara. :lol: :lol: :lol:
Bogu hvala, zajebava ih kisa ove godine pa ne mogu da prave asvalt u onom obimu u kojem bi mogli, nadam se da ce tako i ostati i da ce ova turisticka destinacija ubrzo propasti, ili se bar premjestiti u neki kamenolom na Ljubicu :smt002 . Drobilica prasi-svi su nasi :smt005 Sto bi rekao Vojko, vi niste ni svjesni koliko je ovaj amonijak zdrav :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Turizam

Post by regeman »

Istina Rege, IMT je osnovna krilatica " nove političke elite ", kako sebe vole zvati ovi iz vlasti.
ti si je jednom prvi pomenuo, ja je sad prepisah jer je tacna. Zabokrecina u koje se po dolasku na vlast lakse navici jer je vec uhodan sistem nego bilo sta mijenjati.
Rege, da se mi ipak vratimo temi TURIZAM
pa ne znam, kako god okrenes sve se vrti oko iste teme, bio turizam ili ovo ili ono u pitanju. Daleko od toga da su svi isti, pa i politicari, ali 2, 3 zajebu sto 200 ne moze ispraviti.
To vam opet dovoljno govori o mentalitetu prosjecnog balkanca...daj da se kitimo, busimo i prkosimo a nema veze sto to i nema smisla.
pa da, kitimo se bez razloga, sto bi otac mog druga rekao: ne ide se u svatove bez qrca.

.
Ne znam, radim sa svakakvim ljudima i ovo je zemlja 30 maraka. To je zvanicna valuta ove zemlje jer svako svakog gleda da prejebe za toliko. Drzava gradjane, gradjani drzavu, gradjani jedne druge i sefa, sef radnike i sve se vrti oko tih 30 maraka. Opstajemo na spekulacijama.
Eto, glas na proslim izborima je bio 100 km, sad ce za poplavu tj odstetu dobiti jos sto km, krug se zatvorio.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Turizam

Post by murgo »

Svajcarska turisticka zajednica bi mogla 'ladno kao turisticku atrakciju navesti i obilazak gradilista ali tamo gdje vecinu cine srpski(balkanski) radnici...
...naime, prvo na posao dolazi sef Müller sa svojim bajsom ili ukoliko mu vremenski uslovi ne dozvoljavaju, dolazi sa Toyotom Corrolom iz pocetka devedesetih, a poslije njega na posao dolaze "inzinjeri" Petar, Ivan, Redzep i Jusuf sa svojim reprezentativnim mercedesima, dzipovima X5, Q7 i ostalim igrackicama
To nije ni cudo, jer mi smo odrasli u "Jugi" koja je VEOMA BOGATA zemlja prirodnih resursa....po nasim tadasnjim a mozda i sadasnjim udzbenicima koji se svake skolske godine mijenjaju......
Dok su Svajcarci veoma samokriticni i uce svoju djecu od malena da su oni siromasna zemlja, da nemaju jaku industriju ni prirodne resurse itd... i da moraju od malena da nauce da stede a ne da se razbacuju...npr. svajcarski udzbenici matematike su i do 30 godina stari i jos uvijek aktuelni, naravno sa dodatnim listovima koje djeca dobijaju u skoli. Takodje su isti vlasnistvo skole, koja financira i sav skolski materijal kao sveske, olovke itd...
To je tipican mentalitet za nas juznjake...moramo da pokazemo sta imamo, ako komsija napravi veliku kucu moram ja da napravim jos vecu...kao da je taj odraz karaktera..tj nekakve imaginarna (NE)moci!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Turizam

Post by KAMIKAZA »

Ma jebes narod koji bar jednom godisnje ne mjenja pasos i licne karte :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Turizam

Post by JOKARA »

KAMIKAZA wrote:Ma jebes narod koji bar jednom godisnje ne mjenja pasos i licne karte :D
Aaaaaaaaaa, zaboravio si registarske tablice !!! :lol: :lol: :lol:
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Turizam

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Turizam

Post by Franz »

Sve pohvale za ovo cimanje oko izgradnje trim-staze.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Turizam

Post by MAXIMUS »

Sansa da se napravi jedno originalno mjesto nadomak grada ! Ideja je odlicna a realizaciju cemo da vidimo !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Turizam

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Turizam

Post by emanuela »

DIREKTORICA TURISTIČKOG JE BAŠ SPOSOBNA MOŽDA NEŠTO I URADI ZA OVAJ GRAD.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Turizam

Post by Hirurg »

hahahaha sposobna za sta :))))

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Turizam

Post by emanuela »

...'
Last edited by emanuela on 07.01.2012. 07:55, edited 1 time in total.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Turizam

Post by Hirurg »

;) a to svakako se slazemo :))

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Turizam

Post by emanuela »

jadan je narod
Last edited by emanuela on 03.01.2012. 15:13, edited 1 time in total.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Turizam

Post by murgo »

emanuela wrote:DIREKTORICA TURISTIČKOG JE BAŠ SPOSOBNA MOŽDA NEŠTO I URADI ZA OVAJ GRAD.
...ako radi onako kako je ucila u skoli...onda laku noc prnjavrski turizam!
Ne znam da li je poslije gimnazije "kupila" neku diplomu, ali to ne mijenja stepen njene gluposti...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Turizam

Post by Franz »

O kome je rijec?
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Turizam

Post by Hirurg »

o Nadi :)

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Turizam

Post by emanuela »

zvanoj "SEKA"?

Locked