Mrzim te!

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Mrzim te!

Post by kanadjanka »

Sta nas je danas jaaaaako naljutilo???

Ja samo cekam i cekam i cekam...koju god ovde ustanovu nazoves ili ti pusti snimljenu sekretaricu ili ako se neko smiluje da se javi na telefon svi odgovori su "Morate sacekati nekoliko sedmica"!!! :evil: :evil: :evil: 8)
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da nisi kojim slucajem u Bosni :wink: Mene to vise ne nervira, jednostavno sam prihvatio takvo stanje kakvo je...ne vrijedi :(
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

To me i ljuti najvise, od te neorganizovanosti i neodgovornosti sam otisla i bila sigurna da tako nesto vise nema nigdje, kad ono jos gore...tamo bar smijes da se svadjas sa njima i galamis (sto naravno nije kulturno :lol: ) a ovde jos na sve to moras da se smijes ...strasno :? !!!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Znam zatso je to tako, naselilo se mnogo ljudi u Kanadu sa ovih prostora pa je nas mentalitet poceo da se dopada i Kanadjanima, ima za koju godinu da bjezis nazad :))))
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Kanadjanka pretjerujes mislim da je Kanada sto se toga tice daleko ispred Balkana. Nedavno sam bio u Torontu i uvjerio sam se da sve funkcionise kako treba, nema cekanja. Za Norway kazu da ima najbolji standard na svijetu, ali u Kanadi sam se uvjerio da nije bas tako :D

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Post by zokii1983 »

razlika izmedju bosne i kanade je jedino u tome sto u kanadi sve odgovore dobijas uz lazni kez.... ostalo je sve manje - vise isto .... trebas da pricas sa ovim za ovo... treba ti potvrda... treba ti potpis ... bla bla

i naravno... u kanadi "drzava" radi kako treba
nema cekanja
hahahaha neznam dali se zezas ... ali u kanadi da bi dobio najosnovniju medicinsku uslugu... trebas da cekas najmanje 2-3 sata

a ako nemas osiguranje, mozes da se ...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Imao sam priliku da putujem u mnogo zemalja i uvijek cujem istu pricu nasih ljudi: "nevalja ovo i ono, stranci su hladni ljudi, bolje se zivi na balkanu itd". Kada dodju u Prnjavor onda se hvale da zive izuzetno dobro u inostranstvu, da im tamo tece med i mlijeko. Onda se pitam ko je ovdje lud? :D Ako je tako lose preko grane zasto se ne vratiti u rodni kraj ? :roll:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ako je tako lose preko grane zasto se ne vratiti u rodni kraj ? Rolling Eyes
I ja se to uvijek pitam ali vise necu niti sebe niti druge.Na kraju ispadne da jos mrzim nase ljude vani.:)
Ali je tacno da velika vecina (ne SVI) kuka na taj zapad.Bar ove moje komsije i rodbina a nije ih malen broj.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Nisam mislio da svi kukaju da je lose na Zapadu, ali sam stekao dojam da je dosta ljudi nezadovoljno
zivotom. To sve naravno zavisi kako se ko snasao i kakav posao ima. A ja naravno ne mrzim nikoga
ko zivi u inostranstvu, nego samo iznosim neka moja zapazanja sa mojih putovanja po svijetu.

Nema ljepseg kraja od moga rodnog zavicaja, sto neko rece :)

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Ako vi znate koja je to idealna drzava u kojoj se apsolutno ni zbog cega ne nervira pa recite, selim se odmah tamo...ja nisam kukala kako ovde nista ne valja nego samo kako se mora cekati uvjek nesto, a ako to uporedimo sa 'idealnom' Bosnom i svemu u njoj stvarno ne znam kako se jos nisam vratila, evo pakujem kofere... 8)
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

dodji kanadjanka kod mene u ita sve funkcionise!!! :lol: :lol: :lol:
Idemo dalje ...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sto se nerviras... nije niko rekao da si ti jedna od onih sto kuka.To je bilo uopsteno za vecinu.:)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

@ Rocky
Nije iskljucivo to za Italiju... :wink:

@regeman
Osjeti se to...
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ma jok,ti kukas zbog ociglednog problema koji svugdje moze da se desi,i to je ok.
Sa druge strane ja sam mislio na svoju blizu i dalju rodbinu i komsije.Daleko od toga da im je sjajno ali kenjaju previse.
Eto,npr moja strina.Prvo je kukala sto je video rekorder 1000 DM jer je preskup a sad kuka sto je DVD plejer 100km jer je prejeftin i po njoj radnici i firme ne mogu sada zaradjuju zbog toga i otpustaju radnike,bla bla kenj buc :D
Last edited by regeman on 17.04.2007. 19:22, edited 1 time in total.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Zadnji FN izvjestaj pokazuje da je Norveska zapravo najidealnija drzava za zivot za osobe zenskog spola. Pa ti sad Kanadjanka vidi sta ces i kako :D

User avatar
proljece83
Posts: 446
Joined: 28.02.2007. 20:46
Location: Prnjavor

Post by proljece83 »

Dario,
vraski si u pravu....idealna drzava za zene! :D :D
Lijep pozdrav

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Mislim da niti jedna drzava na svijetu ne brine za zene kao Norway, kazu da su ovdje zene bolje zasticene od bijelih medvjeda na sjevernom polu :D

Imam jednu prijateljicu koja ce sada roditi dijete (za oca ne znam ko je hehe) o vodice se
kao samohrana majka. Dobice stan na koristenje, oko 10.000km novcane pomoci samo sto je
rodila to dijete. A da ne govorim za novcana primanja svaki mjesec koja su malo manja od
prosjecne plate ovdje. Muskarci zato ne dobiju ni prebijene pare :o
Pozdrav i za tebe proljece.

User avatar
proljece83
Posts: 446
Joined: 28.02.2007. 20:46
Location: Prnjavor

Post by proljece83 »

[quote="Darius"]Mislim da niti jedna drzava na svijetu ne brine za zene kao Norway, kazu da su ovdje zene bolje zasticene od bijelih medvjeda na sjevernom polu


Dario,zar ti zene i bijele medvjede uporedjujes i stavljas u isti kos???
:shock:

Jos jedan lijep pozdrav za tebe iz Prnjavora! :D :D

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

@regeman
To si ti u pravu...i ovde sada i i prije dok ja nisam dosla svi su stalno kukali ali se niko nije vratio, stvar je u tome da ljudi nikada nisu zadovoljni, a nemoguce je naci idealne uslove za zivot (u tom slucaju bilo bi nam dosadno zivjeti) ... bas sam na jenom forumu citala tipicnu izjavu bosanca u inostranstvu:nema raje kao tamo, nema kafenisanja i prijatelja kao tamo, zivis u zgradi 20 god a ne poznajes uopste te ljude i slicno...e meni je bas drago da nemam komsinicu koja ce me svaki put ispratiti i dopratiti, koja uopste ne spava da ne bi nesto propustila sa prozora, i uvjek zapitkivala nesto i pratila kada u toalet ide ko...i kada odem da kupim cigare nece ti komsinica-prodavacica nabacivati komentare poput "oh pa i ti pusis" i slicno...
Ma tesko je nama svima ugoditi, a opste je poznato da svi nasi su uvjek kukali zbog niceg tako ce i biti...ma to su za mene budalestine i ljudi koji nisu zadovoljni sami sa sobom i nemaju odredjenu dozu samopouzdanja, sve je to do naseg mentaliteta...
A temu nisam postavila radi kukanja ili nesto slicno vec jednostavno da imamo negdje da napisemo sta nas je to taj dan naljutilo i zbog cega smo 'popizdili', mislim da svi s vremena na vrijeme imaju takve minute....

@darius
Cim mi neko napravi bebce pa me 'sutne' selim se u Norvesku :lol: sala , naravno!
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Darius wrote:Mislim da niti jedna drzava na svijetu ne brine za zene kao Norway, kazu da su ovdje zene bolje zasticene od bijelih medvjeda na sjevernom polu :D

Imam jednu prijateljicu koja ce sada roditi dijete (za oca ne znam ko je hehe) o vodice se
kao samohrana majka. Dobice stan na koristenje, oko 10.000km novcane pomoci samo sto je
rodila to dijete.
A da ne govorim za novcana primanja svaki mjesec koja su malo manja od
prosjecne plate ovdje. Muskarci zato ne dobiju ni prebijene pare :o
Pozdrav i za tebe proljece.
Eto biznisa, odes u Norvesku pravis vanbracnu djecu i zaradu dijelis pola pola :) Mada po meni, zarada bi se trebala djeliti 60:40 u koristi muskarca jer nije bas tako lako napraviti djete...koliko se samo trebas preznojiti da napravis malog klinca :)))) :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Eto zasto nema takvih zakona u Bosni :lol: :lol: :lol: Mi to odmah kako da okrenemo biznis :lol:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Tek sad odgovaram bio sam u kinu. A to za zene i bijele medvjede je bila mala sala, proljece nemoj da se ljutis :o
Vrsta ti nadji zene za udaju a ja cu samce norvezane pa pravimo posao ok? :D

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Na kraju ja propadoh!!! :lol: :lol:
Darius wrote:Vrsta ti nadji zene za udaju a ja cu samce norvezane pa pravimo posao ok?
Ostace nam prnjavor bez cura :!: :!: :lol: :lol:
Idemo dalje ...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Cim mi neko napravi bebce pa me 'sutne' selim se u Norvesku sala , naravno!

LAKA ROBA MOZE ZA BILO STA DA SE PRODA---SALA,naravno :wink: 8)
Image

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

u svakoj sali ima malo istine
Idemo dalje ...

Locked