Pocetak kraja ?

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Pocetak kraja ?

Post by aquarius »

Da je na pomolu početak kraja, odn. da se opštinskoj vlasti ozbiljno ljulja " podguznjak "svjedoči i najnovije gradsko ruglo, koje normalni ljudi ni pojmiti nemogu.

Svi ste vjerovatno primjetili da je 07.04 volšebno i neobjašnjivo zaustavljen saobraćaj u jednoj od najprometnijih gradskih ulica( od Hotela City do Pekare Cvijeta ).
Potom je na " mjestu zločina " niknulo arhitektonsko ruglo , u vidu sklepane bine za Vaskršnju manifestaciju, u okviru koje u večernjim časovima nastupaju "Neverne Bebe" i Tijana Dapčević.

Da apsurd bude veći , na gorepomenutoj bini stoji ogroman natpis " Srećna Nova godina ".

Razlog za ovu " anarhiju " u režiji aktuelnih vlastodržaca, je odluka poslovodstva " Promet-a " da ne dozvole održavanje Vaskršnjeg koncerta , na dosad uobičajenom mjestu, odn. parkingu ispred RK " Prima".

Ako krenemo od osnovnog postulata kapitalizma : "Privatna svojina je svetinja ", taj čin " vaskrslih " prnjavorskih trgovaca , je sasvim opravdan. Mada , imaju oni za to i moralno pravo, jer opština nije stala na njihovu stranu prilikom rasparčavanja jednog od najjačih trgovačkih kolektiva u bivšoj Bosanskoj krajini. Tako da je ovo svojevrsno varćanje " dugova "

Ako je ovo način , na koji se treba predstavljati naš grad, ljudima koji jednom godišnje dođu u svoj zavičaj, da ne pominjemo usputne prolaznike i drage nam goste, onda neka im je na čast.

Ovo sve nisam naveo zato što pripadam nekoj od političkih partija ili inih organizacija, nego kao jedan zabrinuti građanin. Građanin koji svoju budućnost i budućnost svoje djece vidi u ovom gradu.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Tako da je ovo svojevrsno varćanje " dugova "
da je bar to

ovo je klanje vola za po kile mesa.niti vrijeme niti mjesto
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Ne znam sta je veca glupost.

Glupost je postaviti binu na sred ulice, jer to nije mjesto koje je dusu dalo za centar svijeta (jedino da dodju Stones-i, pa da sve bude krcato.

Gluplje je sto braca Jugovici izmisljaju toplu vodu trazeci posebnu naknadu za koriscenje plocnika (kao ljudi nece danas i nocas tamo sto-sta ciniti i bacati).

Najgluplje je sto neodredjen broj "dusebriznika" svaku, bas svaku vijest koriste za svoje vizionarsko-altruisticke filozofije i konstatacije. Ovi odose, ovi dodjose, ovi kradu, oni otimaju...
Vec jednom strpajte lopove u zatvore, budale u ludnice, nesposobne na ulice!
Ionako je ovdje krs narucenih komentara, pa to rascistite.
Na gornjem nivou je druga vlast (navodno), pa eto vam prilike da se sve lako rijesi...
Ne mozete? Naravno, jer su svi isti. Svi duvaju u jedan rog i gramzaju iz iste vrece...
I vasi i nasi i njihovi...

Zato se skinite malo sa organa nama koji postujemo ovaj dan i ovaj grad i koji se raduju kada se u njemu nesto lijepo desava.
Da nam djeca ne vise do ujutro po kojekakvim kafanama i ostalim objektima koji se samo tako ne zovu. Neka krene drugacije, na bolje - djeciji nastupi, smaracica Tijana i odlicne Bebe.

Hristos voskrese!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

ma opusteno

kao sto kazes bitno je da se desava nesto lijepo,da se vecina ljudi koji zive pod stresom opuste.


''Gluplje je sto braca Jugovici izmisljaju toplu vodu trazeci posebnu naknadu za koriscenje plocnika (kao ljudi nece danas i nocas tamo sto-sta ciniti i bacati). ''

tuzno je sto dusebriznici naroda svoje medjusobno loptanje uskrsnjim jajima uvaljuju gradjanima mucak skoro pa redovno.

drlonc-cuvaj nerve za srijedu i derbi :evil: :wink: [/quote]
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Uslikao sam binu, koja bas izgleda da se skotrljala niz ulicu...al' ajd bice dobra slika za www.srbovanje.com ... neka se nesto desava u ovom gradu, jer je narod zeljan okupljanja i mislim da ce veceras onaj plato ispred trga biti premalen da primi sve one koji dodju...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Bice dobro - samo da ne padne kisa.
Prosao sam prije 10-tak minuta i vec je veselo. Folklorne grupe, djecija vriska (izgleda da se jaja uveliko lupaju)...
Bas lijepo...

P.S. Dragi Regemane, usna mi jos podrhtava od sinocnje uvertire :twisted: , pa docekati ne mogu srijedu 8) . Citamo se...

User avatar
Terminator
Posts: 76
Joined: 06.04.2007. 21:41

Post by Terminator »

ovo je opsti haos u gradu
Duvaj te ga!!!! :D

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
OCE BIT MUVANJA VECERAS :lol:
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image


:?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

SLICNA SITUACIJA DESILA SE I PRIJE NEKIH PAR GODINA,NAIME U ULICI "BRANKA COPICA"(POSLIJE URBANA,PRVA LIJEVO) LOKALNA SVERCERKA JE UDAVALA CERKU I POSTAVILA SATOR NA SRED CEST I NARAVNO TAKO ZATVORILA SAOBRACAJ,ULICA JE BILA U POTPUNOSTI OSJECENA...NARAVNO TO SE NE BII MOGLO URADITI BEZ ODOBRNJA VLASTI...
:!:

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

A šta Vam govori to što je poslednjih pola godine opština Prnjavor obijena čak 2 puta? I to institucije u kojim se ne drži novac? Preksinoć su, navodno obijeni Boračka organizacija i katastar a o tome niko ni da progovori. Pregledala sam jutros sve novine i nigdje nisam našla ni slova o tome?!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Нећеш ни наћи, јер дописници јачих штампаних медија из Прњавора нису толико ажурни.

Истина је и да нпр. београдске Вечерње новости објаве нешто са два дана закашњења због саме филозофије овог начина информисања грађана.

Прњавор нема локални штампани медиј и то је .

Електронски медији у Прњавору , два приватна и један јавни, не таласају, одн. имају зависан
( Радио Прњавор ), полузависан ( ТВ К3 ) или игнорантски ( Радио Љубић ) однос спрам дешавања у локалној власти.
Вијести се објављују али углавном због крајњих корисника.

Мислим да су ти догађаји само " бацање прашине у очи " и прикривање битнијих ствари.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Sve sto ima pocetak ima i svoja kraj !!! Ko prezivi pricace kako je bilo , medjutim mene vise brine nasa zaboravnost ... za par godina ako se ova opstina izvuce iz ove krize svijesti i finansija opet ce nam moci mazati oci isti ljudi sa slicnim fazonima ... jednostavno zaboravljamo ko je ko i ko je sta u zivotu !!! Neko ce mozda reci ,,zlopamtilo,, ali ako zaboravimo kakvi su ljudi bili u proslosti i sta su radili necemo moci prepoznati sutra iste te ljude ili slicne njima a to nam se moze vratiti kao bumerang direktno u glavu ...
Zbog slicnih stvari i nase zaboravnosti ovaj info portal je jako bitan jer se mozemo sa jednim klik vratiti na vijest i izjavu nasih lokalnih ,,vodja,, od prije par godina i samim tim znati istinu i sjetiti se nekih zaboravljenih dogadjaja ... Pitanje je imali ljudi kojima to ne odgovara :?: :?: :?: Nazalost ima ali njihova je nesreca jos veca samim tim sto nece moci organizovati ,,nocnu provalu,, odnijeti papirologiju i 100 KM i sve to pripisati lokalnim lopovcicima !!!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Ma nije baš sve tako. Mislim da se mnogo nadodaje i da se po gradu svašta priča. Moje je mišljenje da su ljudi samo stekli previše neprijatelja koji sada koriste sva sredstva da im se osvete. A najmoćnije sredstvo je jezik. Dug jezik mnogima osječe glavu. Tako i mi. Svašta pričamo i ko zna ko može stradati od naših priča. Ne vjerujem da je u pitanju to što maksimus priča.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

dijana64 wrote:Ma nije baš sve tako. Mislim da se mnogo nadodaje i da se po gradu svašta priča. Moje je mišljenje da su ljudi samo stekli previše neprijatelja koji sada koriste sva sredstva da im se osvete. A najmoćnije sredstvo je jezik. Dug jezik mnogima osječe glavu. Tako i mi. Svašta pričamo i ko zna ko može stradati od naših priča. Ne vjerujem da je u pitanju to što maksimus priča.
? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? DIJANA optuzila si covjeka na ovim stranicama da cinka ljude sa foruma ali ti nije vjerovatno da neko pokusa u opstini ili borackoj sakriti odredjenu papirologiju !!!
Njusim te ... i sve mi je vise trulo u drzavi Danskoj !!!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

i sve mi je vise trulo u drzavi Danskoj
Риба увијек смрди од главе.

Дијана оптужи Кивија на правди Бога. Ајд и ја понекад посумњам у ратног ми колегу, али вјероватно је ријеч о пукој уобразиљи.

Дијана , све ми се чини да пјевушиш ону Митроову : " Шпијуни су међу нама... "
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

MAXIMUS wrote:Sve sto ima pocetak ima i svoja kraj !!! Ko prezivi pricace kako je bilo , medjutim mene vise brine nasa zaboravnost ... za par godina ako se ova opstina izvuce iz ove krize svijesti i finansija opet ce nam moci mazati oci isti ljudi sa slicnim fazonima ... jednostavno zaboravljamo ko je ko i ko je sta u zivotu !!! Neko ce mozda reci ,,zlopamtilo,, ali ako zaboravimo kakvi su ljudi bili u proslosti i sta su radili necemo moci prepoznati sutra iste te ljude ili slicne njima a to nam se moze vratiti kao bumerang direktno u glavu ...
Zbog slicnih stvari i nase zaboravnosti ovaj info portal je jako bitan jer se mozemo sa jednim klik vratiti na vijest i izjavu nasih lokalnih ,,vodja,, od prije par godina i samim tim znati istinu i sjetiti se nekih zaboravljenih dogadjaja ... Pitanje je imali ljudi kojima to ne odgovara :?: :?: :?: Nazalost ima ali njihova je nesreca jos veca samim tim sto nece moci organizovati ,,nocnu provalu,, odnijeti papirologiju i 100 KM i sve to pripisati lokalnim lopovcicima !!!!
JOJJJJJJJ KO DA SAM JA NAPISAO SVOJE MISLJENJE :smt023 KAD SE SAMO SJETIM NEKIH STVARI ;PA NAS NAROD ZABORAVI ILI NECE DA SE SJETI STA SU MU ZA PROSLE IZBORE OBECAVALI A KAMO LI DA SE ZELI I MOZE SJETITI STA SU MU OBECAVALI PRED I U TOKU RATA !!! :twisted: A OVO ZA KRADJE JE TAKO; KO JOS OBIJA KATASTAR ILI OPSTINU ;MI SMO JEDINO MJESTO NA SVJETU GDJE SE TO RADI; OSIM TOGA U CJELOM SVJETU PA I U NAS SU SVE INFORMACIJE (BAR TAKO SE KAZE) DOSTUPNE GRADJANIMA; I ZASTO BI ONDA NEKO RIZIKOVAO GLAVU DA UDJE I UZME NESTO ??? JEDINO LOGICNO RIJESENJE JE DA SE NEKO BOJI PROSLOSTI PA POKUSAVA NA SVE NACINE DA SKLONE STO SE SKLONUTI MOZE; A BEZ DA UVLACI SVOJE LJUDE KOJI SU JOS NA POZICIJAMA ;U TO; POSLIJE CE SE SVI VADITI NA TO KAKO NISU ZNALI DA JE ISTA NESTALO ;MISLIM AKO IKAD IKO I OTKRIJE STA FALI U TIM PAPIRIMA; A MOZDA SMO MI SAMO LUDACI KOJI SMO NAUCILI DA KRADEMO I NESTO STO MOZEMO DA DOBIJEMO DZABE !!! :lol:
ZA PRVI UPAD U TE PROSTORIJE SVI ZNAJU KO JE I ZASTO TO IZVEO SAMO SE CUTI; JER SVE SE TO ZBILO U VRIJEME AFERE GRADIP ; A I OVO SA KATASROM ; NEBI ME BAS IZNENADILO DA SU VINOVNICI NEDALEKO OD OPSTINSKIH VLASTODRZACA !!!
:wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Ma ja mislim da stvarno griješite. Koje onda obio apoteke? Ma hajde!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

SITNI LOPOVI I DROGERASI !!! :D :wink:
PITAM SE SAMO ZASTO NISU OBILI POLJOPRIVREDNU APOTEKU ??? :P :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Ma ja mislim da stvarno griješite. Koje onda obio apoteke? Ma hajde!

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

100% је Максимус у праву. Међутим, разлог тог "заборављања" је то што ми сами себе лажемо и заваравамо. Ту не помаже ни овај сајт ни било шта друго. Свако ко хоће може се присјетити двогодишње владавине нашег данашњег премијера, штрајкова просвјетних радника, пензионера, као и начина на који је уопште изабран(поноћна сједница НС). Откуд онда да тај исти човјек убједљиво побиједи на прошлим изборима? Е па зато што су и сви остали упрскали све што су могли, па је било каква промјена-набоље! Ето, ко је најозбиљнији противкандидат Живковићу за градоначелника? Од Ђурђевића, за одговарајуће мјесто и нема способнијег.
Свјесно народ заборавља...
Живјели!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:shock: DJURDJEVIC SPOSOBAN !!! :lol: IDEM ODMA DA SE UBIJEM !!!!!! :D KLEMPOOOOOO SPASAVAJ NACIJU :lol: ; ON JE SPOSOBAN KO I KALABIC; DJURDJEVIC JE KULTURNIJI I LJEPSI ALI SPOSOBAN NIJE !!! :wink:

DA NESTO DODAM PROFIL NACELNIKA BI TREBAO IZGLEDATI SKROZ DRUGACIJE NEGO PROFIL OVIH NASIH JAJARA KOJI SU SE POVEZALI U POLITICKOM VRHU; JEDNOSTAVNO JEZIM SE KAKO ONI DJELE TE FUNKCIJE MEDJU SOBOM KAO KROMPIRE; U STVARI SU STALNO ONI ISTI SAMO SE ZAMJENU NA FUNKCIJAMA !!!
MOJ PREDLOG ZA NACELNIKA BI BIO SKROZ DRUGCIJI ;KAD BI ME SE NESTO PITALO;A NE PITA SE ; JA BI PREDLOZIO BRANU MALICA; KAO PRVO COVJEK JE NA MJESTU;SKOLOVAN JE DOVOLJNO ;NIJE OPTERECEN POLITIKOM; A BIO BI JEDNAKO DOBAR SVIMA; I BAR JE NORMALAN I ELEGANTAN A NE KO OVE FUKARE SAMO SEBI U NJEDRA GLEDAJU NIKO IM OCI NE VIDI GODINAMA !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Ko je Brane Malic,zanima me?!

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Камиказа, чим прије код Јованке Благојевић по цвикере! :lol: Рекао сам и понављам-од Ђуке нема способнијег за функцију коју обавља. Подпредсједника Бајића познајем лично, не чини ми се као лош човјек, (да ли је нешто мазнуо у Љубићу-не знам ). Ипак је Ђука мало културнији и образованији. Неко од одборника, нпр. Весна Дулаћ?? :D Не бих рекао. Ја бих предложио Чеду Јефтића за градоначелника. Међутим, постоји једна мала „квака“: нас двојицу ама баш нико ништа не пита! На сљедећим изборима ће нам сервирати двије могућности: Клемпо и неко из СНСД-а. Буде ли то био Калабић, а није искључено, јер су танки с људством (под људством подразумијевам и квантитет квалитета и карактерну особину), онај ко изађе на изборе, спрда се са самим собом! После кажу-сами сте их бирали!
На то сам мислио кад сам рекао да народ свјесно заборавља.
Живјели!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

U TOME I JESTE PROBLEM KLEMPO ILI KALABIC; TO CE NAM SERVIRATI I PROBERI OD DVA ZLA MANJE I MADA NIKAD NISAM MISLIO DA CU OVAKVO NESTO RECI ALI KAD BI MORAO DA GLASAM IZMEDJU NJIH DVOJICE UZEO BI KLEMPU; JER ON JE BEZOBRAZAN A KALABIC JE BEZOBRAZAN I BLESAV !!! :lol: PRICA SE DA BI MOGAO U UZI KRUG UCI I IVANOVIC ALI PORED OVIH JE TO NEMOGUCE !!! :?
A BRANE MALIC JE ZA ONE KOJI NEZNAJU ADVOKAT IZ PRNJAVORA COVJEK VRIJEDAN PAZNJE SAMO NIJE U POLITICI MADA JE PO MOM MISLJENJU STETA STO JE TAKO ;NAMA SE SERVIRAJU DVE TRI PROPALICE I MI BIRAMO; ONI U STVARI SAMI SEBE SERVIRAJU A MI IM CJELI ZIVOT SLUZIMO KAO MARIONETE !!! :x


PS. CEDO JEVTIC TI JE BOLJA SOLUCIJA OD OVOG DJURDJEVICA ; VJERUJ MI JER IH ZNAM OBOJICU !!! :lol:
Last edited by KAMIKAZA on 06.07.2007. 23:25, edited 1 time in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked