Mediji u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ali nicky ovdje niko ne pljuje.svi su rekli samo sta ne valja i sl.
Problem je sto malo ko kod nas ko radi sa ljudima moze primiti pozitivnu kritiku.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ma pljujete...Citao sam gore postove tipa 'ONI RADE STA OPSTINA KAZE' i 'PITAJU STA IM SE NAPISE' i slicno...Naravno, ako platis, i ja cu to da radim. Ipak je privatna televizija, i samim tim sto kad platis radi sta hoces, znaci da nije ni za koga, vec samo za pare!
RTRS ima kamaru para od pretplate, pa nikad nisam gledao dobar film na njoj. A one Snop i te emisije...no comment!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Svi politicari svugdje vrse pritisak na medije.Ali to nema veze sa kvalitetom.

A oni ako hoce kvalitet ne bi trebalo da se ugledaju na rtrs i tu traze prednosti.
A sumnjam i da je ona novinarka otpustena bez intervencije iz opstine.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Sad da rtrs ima brdo love nisam siguran...Znaci ako su privatna televizija i rade isključivo za pare onda dolazi u obzir da i neka najcrnja sekta plativsi termin na K3 moze vrsiti propagiranje svoje politike?
Novinarska etika,objektivnost,postenje,jednake sanse za sve gdje to nestade?Ali opet,to je njihova poslovna politika,cini se koja nema perspektivnu budućnost,ali je ipak njihov izbor pa ko voli....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Универзално демократско средство - даљински управљач.


Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

shake
Posts: 32
Joined: 21.09.2007. 01:29

Post by shake »

a koja je to novinarka otpistena po intervenciji necijoj. Koliko znam svi su odlazili svojom voljom na bolja rdna mjesta a televizija im je sluzila kao mjesto da pronadju odgovarakuce veze....

E to je ono sto carsija prica....

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ma bitno je da znate ko je koga otpustio, iako ne znate nista o tome, kao ni ja, samo bitno je da se prica, i da se sto brze siri, a da li je istina, to nije bitno!

shake
Posts: 32
Joined: 21.09.2007. 01:29

Post by shake »

PA IMAM PRAVO PITATI....
STVARNO ME ZANIMA, KO JE JOS U K3 DOBI OTKAZ, NEDAVNO SAM PRICAO SA MOMKOM KOJI JE RADIO U TELEVIZIJI I KAŽE DA STO SE TICE ODNOSNA VLASNIKA PREMA RADNICIMA NIGDJE MU NIJE BILO BOLJE, JEDINO STO JE DOSTA STRESNO POSTO IMAJU REOKOVE, A NEKAD IH JE TEŠKO ISPOŠTOVATI

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

shake wrote:a koja je to novinarka otpistena po intervenciji necijoj. Koliko znam svi su odlazili svojom voljom na bolja rdna mjesta a televizija im je sluzila kao mjesto da pronadju odgovarakuce veze....

E to je ono sto carsija prica....
Nažalost bilo je tu svega. Meni je te novinarke o kojoj je riječ baš žao i krivo mi je što se tako desilo. Gledala sam emisiju poslije koje je dobila otkaz. To samo govori dovoljno o tom što je tražio da ode odatle!!!

shake
Posts: 32
Joined: 21.09.2007. 01:29

Post by shake »

ta sto je otisla je otisla kada je sebi nasla mjesto sa kud i kamo boljom platom, a to sto carsija prica na to ne mozes uticati.....

Kicin
Posts: 28
Joined: 17.02.2005. 18:07

Post by Kicin »

Nicky wrote:Ma pljujete...Citao sam gore postove tipa 'ONI RADE STA OPSTINA KAZE' i 'PITAJU STA IM SE NAPISE' i slicno...Naravno, ako platis, i ja cu to da radim. Ipak je privatna televizija, i samim tim sto kad platis radi sta hoces, znaci da nije ni za koga, vec samo za pare!
RTRS ima kamaru para od pretplate, pa nikad nisam gledao dobar film na njoj. A one Snop i te emisije...no comment!
Da da sine 65% ide u Federaciju za BHTV1 i 5% za Distrikt Brcko zato budimo korektni !

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Profesionalnog medija u Prnjavoru nema. Za Prnjavor.info licno mislim da je u sjenci (znamo cijoj) i da zato nema dovoljno slobode. Ovo je moje licno misljenje i ako mi se sta desi znajte da vas sve volim! 8)
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

shake
Posts: 32
Joined: 21.09.2007. 01:29

Post by shake »

a koliko je 30% na godišnjem nivou i opet iz Prnjavora na RTRS nikad ništa nema...

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Pricamo li o Prnjavoru ili sire??? Tema je mediji u Prnjavoru!
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

shake
Posts: 32
Joined: 21.09.2007. 01:29

Post by shake »

morao sam odregaovati na ovo o RTRS, sto se tice tebe slazem se ali i pitanje je kad ce ovdje biti slobodnih medija. Jos pono vode treba proteci dok se to doceka....

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Mislim da se to kod nas zove ZACARANI KRUG ili IGRA SA DJAVOLOM!!! 100% si u pravu.
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Za Prnjavor.info licno mislim da je u sjenci (znamo cijoj) i da zato nema dovoljno slobode.
Mislis mojoj? 8)

Imas slobodu, napisi u cijoj smo to "sjeni"?

Da pocnemo sa slobodom medija.

Uglavnom sta kod od vas neko da napise iza nekog nick-a ja nadrljam.

Za nesto vise trebaju (da proste ove djevojke sa foruma) MUDA :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

U tvojoj sjenci ne,sigurno NE. Ali Vedrane sad si sam napisao da ide preko tvojih ledja i da trebaju velika m... za nesto vise! Mislim da je to odgovor na moj komentar. To pokazuje da "ONI" imaju svoje i ovde, i da tebi nisu ruke slobodne koliko bi trebalo. Volio bih da grijesim ali... :cry:
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

shake
Posts: 32
Joined: 21.09.2007. 01:29

Post by shake »

nemoj toliko primati srcu....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ja volim argumente.

Znas u kojoj sam stranci, i ajd mi reci da li ne objavljujem vijesti od ovih drugih?

To sto sam dopustio vama da iznosite svoje misljenje, ne znaci da imam ledja. Volio bih da imam ali nazalost nemam, uglavnom se sve prebije preko mojih ledja.

Ono sto ovdje pisem, tako i razmisljam. Stavio sam svoje ime i prezime, sliku ima cak i broj mobilnog :lol:

Eto ja ocekujem i od tebe i od ostalih da to uradite pa da me optuzujete.

Ne primam to k' srcu, vec ne volim dezinformacije bilo koje vrste.

Ja bih te zamolio da mi pokazes gdje favorizujem jedne a druge blatim?!?!. Imas na prnjavor.info oko 1700 objavljenih vijesti, potrazi pa dokazi cijenjenom auditorijumu da si upravu.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Moram u ovom slucaju da branim Vrstu da je on u necijoj sjenci dosta se toga ovdje nebi nikad objavilo ni culo ni vidjelo on je realan decko i pise istinu i pokusava bar nesto da uradi za ovaj grad a vi ostali samo laprdate onako bez veze i trazite krivce medju drugima umjesto da preispitate sami sebe kad bi svako od nas bar nesto "POKUSAO da promijeni u ovom gradu mislim da bi napravili veliki korak..
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Nisam znao da si stranacki oprijedeljen! Niko nije rekao da bilo koga favorizujes ili obrnuto, ali mislim da i ti dugo razmisljas prije nego postavis neku vijest koja bi se mogla svrstati u HOT. Nemoj me pogresno shvatiti,rekao sam da je ovo moje licno misljenje. A sto se tice slike,imena,tel. ili nesto slicno,ne pada mi napamet. Pogledaj kamikazu,kozu bi mu oderali da ga uhvate. Neznam samo kako tebe jos nisu stisnuli da im das ip. ili tako nesto.
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Aktivno se bavim politikom sada ce godina dana, od kada smo se skupili nas par i smjenili jednog "nedodirljivog".

Od tada imam samo probleme, umjesto da sutim i slusam, dizem ruku kada ovi stari kazu, ja kritikujem i borim se za sto bolju poziciju mladih u stranci, jer od nas mladih zavisi ovaj grad.

ali mislim da i ti dugo razmisljas prije nego postavis neku vijest koja bi se mogla svrstati u HOT.
Grijesis HOT vijesti se postavljaju i prije nego li izadju zvanicno u novinama. Evo ti primjer.

Obrati paznju na datume.

Kada sam ja objavio ovu vijest.

Image

A kad je ta vijest izasla u novinama.

Image

Sad razmisli koliko razmisljam oko ovih skakljivih vijesti.
A sto se tice slike,imena,tel. ili nesto slicno,ne pada mi napamet. Pogledaj kamikazu,kozu bi mu oderali da ga uhvate.
Uhvatili bi ga ali ga traze na pogresnom mijestu :lol:
Neznam samo kako tebe jos nisu stisnuli da im das ip. ili tako nesto
Pokusavaju, ali ne vide nacin na koji mogu da me ucjene. Nisam potkupljiv, mada sam mogao voziti crnu mecku da sam neki koji misli jedan da unaprijed.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

KOZAK
Posts: 54
Joined: 13.09.2007. 21:38

Post by KOZAK »

Bravo Veki!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026
JOJ STO VOLIM KAD GODINA IZDA,SVE POSKUPI,POJEFTINI P...A(PIVA)

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Vidio sam te vijesti i za njih ti skidam kapu. Znam da si ih objavio medju prvima. Ali meni nije jasno zasto bi neko, recimo ti,imao problema ako si usao u politiku ili objavio neku skakljivu vijest!? Pa nije afera "votergejt" ili nesto slicno pa da se skidaju glave,to samo pokazuje koliko zivimo u nezdravoj sredini. Nista protiv tebe,cak sto vise mislim da si ok a poslije kad(ako) dodjes do fotelje,vidjecemo! 8)
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

Locked