Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by kuzmo »

---------
Last edited by kuzmo on 07.02.2014. 15:26, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by KAMIKAZA »

:D IZNAJMLJUJEM NOGE POGODNE ZA RAZGONJENJE MUSTERIJA;U RAZNIM KANCELARIJAMA :smt005
Sifra ni stipaljka ne pomaze... :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by marijamala »

:-)
htjela sam reci da nemam bicikl da bih ga pripinjala uz neku zgradu,nemam traktor da odem do stocne,nemam auto da se pogresno parkiram,ni cipele mi nisu nove al sluze konstantnom pjesacenju,ne moze ih niko ni pripeti kad ih ne ostavljam jer druge nemam,u stubistu se ne izuvam jer ima ovih sto dijele predizborni materijal a sumnjivog su mi morala,
pa tako kad se vratim mrtva umorna od hodanja ja cipele izracim na balkonu kako bi ih ponovo obula.
a sto se nogu tice,to vi seljaci koji nemate rijeku i ne znate plivati :-),niste stekli naviku u djetinjstvu da ljeto iskoristis na rijeci kupajuci se pa si preko citave godine miran :lol:

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by marijamala »

KAMIKAZA wrote::D IZNAJMLJUJEM NOGE POGODNE ZA RAZGONJENJE MUSTERIJA;U RAZNIM KANCELARIJAMA :smt005
Sifra ni stipaljka ne pomaze... :D
a tebi bi mogli,kamikaza srediti da budes clan komisije za prijem u radni odnos.
sad se sve to radi toliko posteno i sve se uzima u obzir prilikom bodovanja,ti bi mogao njuskati oko nogu,i predociti komisiji svoje misljenje.
mozda bi ti prijalo,jer ne prima se vise u radni odnos bilo ko.
sve po partijskoj liniji a ti si "bas podoban" mislim-sto se nogu tice :D

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by JOKARA »

EVO STIGAO JOKARA
Dragana wrote: Pa i ja mislim da nemaju, ali sto ako su neke vanredne okolnosti u pitanju pa su, recimo, bili prinudjeni koristiti civilno auto u sluzbene svrhe, ne znam...izaci na teren hitno, a u tom trenutku nije bilo sluzbenih vozila?
Mene vise brine koliko sam pogrijesila u KM iznosu, a i to da nisam mogla odmah platit jer sam u vise navrata cula da za neki manji prekrsaj postoji neka mandatna kazna koja se na licu mjesta placa...inace sam jako discipliniran vozac pa mi je ovo kao samarcina doslo :?
Ustvari, zna li itko koliko je "tezak" takav prekrsaj, s obzirom da sam se kretala oko 25-30km/h i nisam ugrozila saobracaj bas nesto pretjerano ili ja to samo tako mislim... :oops:
Tacno je Dragana policija nema crnog golfa, ima jedan koji navece moze izgledati kao crn, a imam iskustva da vi zene bas i ne stojite najbolje sa bojama. Bio on sluzbeni ili ne to nije bitno, Kamikaza je u pravu zabrana se odnosi na sve ucesnike u saobracaju, ima tu izuzetaka npr, ako je neko od sticenih licnosti dolazio u K3 pa je vozilo bilo na obezbjedjenju i po zavrsetku se vracao na redovne poslove i zadatke. Ima jos izuzetaka ali o tome drugi put ( vozila pod pratnjom,vozila sa pravom prvenstva prolaza, stanari ... naravno i sva ta vozila pod odredjenim uslovima cini mi se da je to propisao clan 126.)

Tvoj prekrsaj u KM iznosi 40.oo, zbog pocinjenog prekrsaja iz clana 130. stav 4. ili ako ti je lakse ne postivanje saobracajnog znaka ( odnosno ne postupanje po istom ).

Ne postoji kazna koja se moze platiti na licu mjesta. Moze ti se izdati prekrsajni nalog na licu mjesta uz koji dobijes uplatnicu i sve to fino platis u banci ili posti.
P.S.
Evo prodje ova predizborna kampanja pa sad imam vremena da se javim. Vidim pisete kao na traci. Ja nekoliko dana nisam upalio racunar ( mozete misliti kako je ovisniku bez kompa :x ) Ko je na onoj slici jos nisam odgonetnuo, mutna je ali i kad odgonetnem moram vas razocarati nista ne mogu ni ja ni bilo ko drugi. Kada budem imao vise vremena objasnicu vam i zasto. POZDRAV !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

Dragana
Posts: 105
Joined: 09.01.2009. 08:44

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by Dragana »

Hvala puno, JOKARA.
Po "rekla - kazala" sam cula da postoji ta famozna "mandatna kazna" koju ti naplate na licu mjesta (sto je meni izgledalo puno jednostavnije), ali kad nije tako... :smt102
Za boje si potpuno u pravu, znam i ja iz iskustva i nimalo ne sumnjam da je, negdje navedeni "sivi, tamno sivi" golf kod mene "crni" (samo nemoj rec da je to vozilo, ustvari zuto, crveno ili bijelo :lol: :lol: :lol: jer toliko ne mogu pogrijesiti)
Znaci, 40KM za lekciju "Zabrana kretanja Glavnom je od 17h - 24h", sa naglaskom na ovo od "17h"... :smt022
Sto se dogadja kad mrtvi fazani lete iznad nasih glava
Kad mrtvi fazani lete, a nijedan ne pada???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by KAMIKAZA »

Sad bi ja malo da pametujem :D meni se ne svidja ta zabrana saobracaja od 17-24 h,mada me zena nikad ne pusta poslije 14h da idem u grad :D valda se boji da ne zalutam po mraku pa odem u Draganin kraj :D stas kad sam krakovid :smt005
Nego da objasnim zasto mi se ne svidja ,pa mozda neko imadne isto misljenje,elem nekad davno prije rata,ovog poslednjeg,u Prnjavoru je zivjela gospoda,pa se praktikovalo uvece malo prosetati.Za to je sluzila ova nasa glavna ulica ,danas Svetosavska,i narod onako poslije dobrog rucka,malo prilegne,pa kad ustanu onda u setnju,kupe sjemenke kod Radojke,ili kokice kod siptara (jebo mater svooojuuuu) :D i gore dole,do 23h,malo se sretne poznanika,poprica se,ko je sta radio taj dan ,sta ce sutra,neko skokne i u kino kod nase baba Micike,eventualno u kasne sate popije nesto u Pet lampi i kuca,znaci do 24h svi su bili u kuci.A i sta bi radili,kad se cak i disko zatvarao u pola dvanaest. :D
Nadjite mi vi bar jednu slicnost sa danasnjicom,JA NE MOGU DA JE NADJEM JER: nasa danasnja gospoda su ovnovi koji su do juce jurili po sumi za kravama,njima je setnje dosta za zivota,spica i divljaka su pojeli vise od svakog krmeta,oni ne znaju kad je vrijeme za rucak,ne spavaju ni po noci ni po danu,samo ponekad na sjednicama :D ne govore medjusobno,jer se boje da se ne izdaju,kino vise ni ne postoji,a i koji od njih bi pristao da sjedi medju 200 ljudi sat vremena sa ugasenim svjetlom :smt005 Omladina izlazi znatno kasnije nego prije i izlasci traju do zore.
Tako da ja poslije svega dolazim do zakljucka da zabranu saobracaja,iz gore navedenih razloga,treba pomjeriti i staviti od 20h-5h ujutro,ili ukinuti skroz,jer jako malo ljudi uopste i seta,tako da su nam trotoari sasvim dovoljni. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by JOKARA »

KAMIKAZA wrote:Sad bi ja malo da pametujem :D meni se ne svidja ta zabrana saobracaja od 17-24 h,mada me zena nikad ne pusta poslije 14h da idem u grad :D valda se boji da ne zalutam po mraku pa odem u Draganin kraj :D stas kad sam krakovid :smt005
Nego da objasnim zasto mi se ne svidja ,pa mozda neko imadne isto misljenje,elem nekad davno prije rata,ovog poslednjeg,u Prnjavoru je zivjela gospoda,........ i gore dole,do 23h,malo se sretne poznanika,poprica se,ko je sta radio taj dan ,sta ce sutra,neko skokne i u kino kod nase baba Micike,eventualno u kasne sate popije nesto u Pet lampi i kuca,znaci do 24h svi su bili u kuci.A i sta bi radili,kad se cak i disko zatvarao u pola dvanaest. :D
Nadjite mi vi bar jednu slicnost sa danasnjicom,....... danasnja gospoda su ovnovi koji su do juce jurili po sumi za kravama,njima je setnje dosta za zivota,spica i divljaka su pojeli vise od svakog krmeta,oni ne znaju kad je vrijeme za rucak,........
Tako da ja poslije svega dolazim do zakljucka da zabranu saobracaja,iz gore navedenih razloga,treba pomjeriti i staviti od 20h-5h ujutro,ili ukinuti skroz,jer jako malo ljudi uopste i seta,tako da su nam trotoari sasvim dovoljni. :wink:
Kami ovo tvoje i nije pametovanje kako ti kazes, ja sam takodje da se nesto mijenja ali ne tako kao sto si ti napisao.
Sto se tice prijeratne gospode otkad je umro prota Mirko Obradovic mislim da vise i nije bilo gospode ili mozda do ovog novijeg vremena dr Milic. Onu gospodu koju ti navodis nije dolazila prije rata na KORZO ( kako smo to zvali ) a ne dolazi ni danas tako da sto se njih tice ulica nije bitna.
Kako rece da te zena ne pusta poslije 14,00 u grad zbog toga i zbog mjesta gdje boravis vecinu svog vremena neznas da je iz dana u dan sve vise ljudi na tom korzu. Znamo da nam se promijenila demografska slika i da su dosli neki novi ljudi sa nekim novim obicajima i stilom zivljenja. Ja se odusevim ljeti kad vidim mlade mame i tate koji sa tek rodjenim bebama setaju tom ulicom, djeca od 2-3 godine koja trckaraju ili u jesen sutaju kestenje sva razdragana.
E sada ono sto bi ja uradio da se mene nesto pita. Od hotela do starog cera nebi nista mijenjao. Od starog Cera do Pet lampi napravio bi dvosmjerni saobracaj i tada bi doslo do izrazaja ono sto smo predlagali da se kod Pet lampi napravi kruzni tok saobracaja. Moramo priznati da je i u ono vrijeme a i danas veoma mali broj ljudi koji setaju skroz do Pet lampi ( neda brdo na sebe ) :lol:
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by KAMIKAZA »

Nismo bas puno udaljenog misljenja,ali sa obzirom na tu demografsku sliku i na kapitalisticki poredak koji nas je bukvalno preplavio,a automatski i kapitalisticko radno vrijeme,od jutra do mraka,misljenja sam da bi tu zabranu trebalo pomjeriti i staviti od 20h,jer dobar dio nasih sugradjana danas radi do 17h pa i duze,a ne kao nekad do 14 ili eventualno do 15h.Sumnjam da iko ide u setnju odmah sa posla na kome je rmpao 12 sati. :wink:
Ostalo stoji,kao i ovo sa dvosmjernim saobracajem od Cera do 5 lampi,dodao bi samo i ulicu kraj bjele zgrade,naravno izmjenio bi sa tim malo i parkinge,dio ispod muzicke skole,bi ocistio od onih kokosinjaca i pretvorio u veliki parking sa ulazom kod bolnice a izlazom kod bjele zgrade,naravno sa automatom za naplatu,ali nasim gradskim,a novac bi od toga trebao biti usmjeren u socijalni program,itd...itd...itd...
Puno bi ja toga mjenjao,ali ko mene sta pita.... :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by radnik »

KAMIKAZA wrote: Puno bi ja toga mjenjao,ali ko mene sta pita.... :D
Bili su izbori, ali čini mi se da nismo bili za promjene. Nama je uvijek dobro onako kako nam je.
u radu je spas

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by pat »

radnik » 06.10.2010. 20:10

Bili su izbori, ali čini mi se da nismo bili za promjene. Nama je uvijek dobro onako kako nam je.
I da su izabrani "oni drugi" isto bi bilo, iz istog kazana oni grabe.

Neće se ništa ni promijeniti dok se ne pojave neki novi, kvalitetni, mladi ljudi, koji su spremni da rade za zajednicu a ne da sve "vuku" kući.

P.S. Izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme!

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by Franz »

Sa teme je skrenuto davnih dana.

Valjda si ovo zelio reci...
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by pat »

Upravo to!
:smt005 :smt005 :smt005

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by LEGIJA »

http://www.youtube.com/watch?v=c6L1511g ... =1&index=9

Evo jos jedan novitet od Mikule posudio je glas junaku iz crtanog filma ;)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Carabinieri & Prnjavors Blue Brothers vs. običan narod

Post by vrsta8472 »

vrsta8472 wrote:
BETMEN wrote:Image

EVO SLIKA KOJE SAM OBECAO, DA VIDIMO KAKO POLICIJA STITI PEDOFILA I KRIMINALCA

Image

VECERAS SAM POZVAO POLICIJU DA PRIJAVIM MAJMUNA U BMW I STAO SAM NA TRG PREKO PUTA ARENE DA VIDIM KAD ME MAJMUN BUDE NAZVAO DA MU MAHNEM ALI POZIVA NIJE BILO ,IAKO SAM OCEKIVAO DA CE KAO I PROSLI PUT MALI KRMACIN NERASTIC DATI BROJ DA OVAJ UGLEDNI PEDOFIL PRIJETI. NA SLIKAMA SE VIDI KAKO POLICIJA POSLJE RUKOVANJA SA NIKOLICEM ODLAZI KAO DA NISTA NIJE BILO.
Image

Image

Е баш ме сада интересује да видим правну државу на дијелу. Бетмене, изради ове фотографије и однеси у полицију и пријави га!

П.С.

Мало сам ти увећао фотографије.
Чујем да је дотични обавјештен од кума свих кумова, да више не паркира по тротоарима и пјешачким прелазима :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked